Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem z wyspy Rab

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 10.07.2008 23:01

APIMA napisał(a):To Cache and Carry to nie to co nasze Makro, to inna sieć, jest to sklep na poziomie naszego Plusa lub Intermarche.

Z rolkami może być kłopot bo na wyspie są wąskie drogi pozbawione poboczy i chodników a tam gdzie nie ma ruchu są drogi utwardzone a na nich się nie poszaleje.

Kuny wymieniałem w kantorze bezpośrednio ze złotówek i to było dla mnie najwygodniejsze bo nie musiałem nic kombinować.

Dzięki więc z zakupami nie będzie problemu :D
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 10.07.2008 23:28

Yaro- jak wpiszesz w google Earth Kampor to zobaczysz takie U gdzie dolna podtsawa U to plaża- z prawej górka z budynkami a z lewej górka zalesiona bez budynków. Cała lewa strona to raj żeby pojeździć na rolkach , rowerze albo spacerować. Trzeba tylko wiedzieć gdzie można zacząć a nie tak jak ja na wariata.
Pozdr
-Yaro-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1067
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Yaro- » 11.07.2008 07:52

kjedi napisał(a):Yaro- jak wpiszesz w google Earth Kampor to zobaczysz takie U gdzie dolna podtsawa U to plaża- z prawej górka z budynkami a z lewej górka zalesiona bez budynków. Cała lewa strona to raj żeby pojeździć na rolkach , rowerze albo spacerować. Trzeba tylko wiedzieć gdzie można zacząć a nie tak jak ja na wariata.
Pozdr

Czyli rozumiem jeździłeś tam na rolkach :wink:
maxh
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 19.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maxh » 11.07.2008 09:54

Witam Apima.
1) czy orientujesz się jak długo płynie prom z Loparu na Krk do Baski?
2) czy faktycznie w Loparze są sami niemcy i włosi.
3) Jak daleko jest z loparu do zatoczek - Piszesz że autem tam nie dojedziemy, czy jesteśmy w stanie doturlać się tam z wózkiem bo jedziemy z roczną córką :D
4) Na mapie zobaczyłam że z loparu płynie coś (prom lub statek ) na Goli Otok czy orientujesz się jak długo się płynie i ile to kosztuje?
To chyba na razie tyle pytań
Pozdrawiam
Acha dla wszytkich zainteresowanych podaję link do strony z aktualnymi cenami za prom na RAB http://www.rapska-plovidba.hr/cjenik.htm
cornholio
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 12.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) cornholio » 11.07.2008 11:18

maxh napisał(a):Witam Apima.
1) czy orientujesz się jak długo płynie prom z Loparu na Krk do Baski?
2) czy faktycznie w Loparze są sami niemcy i włosi.
3) Jak daleko jest z loparu do zatoczek - Piszesz że autem tam nie dojedziemy, czy jesteśmy w stanie doturlać się tam z wózkiem bo jedziemy z roczną córką :D
4) Na mapie zobaczyłam że z loparu płynie coś (prom lub statek ) na Goli Otok czy orientujesz się jak długo się płynie i ile to kosztuje?
To chyba na razie tyle pytań
Pozdrawiam
Acha dla wszytkich zainteresowanych podaję link do strony z aktualnymi cenami za prom na RAB http://www.rapska-plovidba.hr/cjenik.htm


Witaj,
Wrocilem z Lopar tydzien temu wiec w paru punktach postaram sie pomoc

ad1. mimo checi nie poplynelismy na Baske bo port w Lopar przynajmniej do polowy lipca jest w przebudowie i promy nie kursuja

ad2. Niemcow jest b.duzo (zdecydowana wiekszosc). Troche mnie irytowalo jak w knajpce lub w sklepie wszysce probowali rozmawiac po niemiecku. Nawet jak zadawalem pytanie po angielsku to czesto dostawalem odpowiedz po niemiecku (czyli rozumieja ale nie uzywaja). Wlascicielka naszego pensjonatu tez znala tylko niemiecki, choc w internecie ma napisane ze rowniez po angielsku.

ad3 Zatoczek jest kilka. Wszystkie sa w promieniu 2-4 km. Na rajskiej bylismy 1 raz i okazalo sie to dla nas totalna porazka. Pozostale kilkanascie dni spedzilismy w cudownych zatoczkach na polnocy Lopar. Nam najbardziej spodobal sie Sturic (ale Dubac tez jest ok) ze wzgledu na cien przy zachodnim brzegu zatoki. Dojscia sa dosyc trudne i z wozkim bedzie troche trudno (co nie znaczy ze nie widzialem tam ludzi z wozkami).Najlepiej, wjezdzajac do Lopar, po lewej stronie jest punkt informacji turystycznej. Wez sobie tam darmowe mapy. Jest jedna fajna, wyglada jak zdjecie z satelity z komputerowo naniesionymi dojsciami do wszystkich plaz. Zdazalo nam sie ze idac na jakas zatoke trafialismy na inna (np. idac na Dubac dotarlismy na Podsilo :-)... ale przynajmniej bylo wesolo.

ad4
Bylismy na tej wycieczce. Bilety sprzedawane sa w malym porcie przy Rajskiej plazy, stateczek nazywa sie "Glass Boat". Sa dwa kursy dziennie (bodajze o 9.30 i 14.30). Rejs trwa ok 4 godzn w tym ok 1.5 godz to czas wolny na wyspie Goli Otok. Mojej rodzince sie podobalo, wiec polecam.
Cena to chyba 100 Kun za doroslego i 50 za dziecko.

Pozdro
canooe
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 02.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) canooe » 11.07.2008 13:24

Zatoczek jest kilka. Wszystkie są w promieniu 2-4 km.


2-4 kilometrów to troszkę spaceru. Jest jakaś możliwość aby gdzie bliżej w okolice tych plaż podjechać lub czy jakiś transport typu busy jeżdżą w stronę pozostałych plaż????
cornholio
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 12.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) cornholio » 11.07.2008 14:04

canooe napisał(a):
Zatoczek jest kilka. Wszystkie są w promieniu 2-4 km.


2-4 kilometrów to troszkę spaceru. Jest jakaś możliwość aby gdzie bliżej w okolice tych plaż podjechać lub czy jakiś transport typu busy jeżdżą w stronę pozostałych plaż????


Rzeczywiscie te 2-4 km zabrzmialo troche groznie, ale nie jest tak zle :wink:
Podjezdzasz tak blisko jak sie da, zostawiasz samochod i wtedy zostaje Ci, w zaleznosci od plazy 500-1000 metrow. Busikow zadnych tam nie ma, a te drogi to czasami bardzo waskie asfalkowki, albo takie polskie polne drogi. Ten ostatni odcinek to i na nogach czasami problem. Takie dojscie zajmowalo nam 15-20minut. Jakby nie patrzec jest to pewien problem (w porownaniu z dojsciem do Rajskiej), ale wedlug mnie i mojej rodzinki warto. Dostajesz w zamian
-brak tloku (czasami rano na Sturicu bylismy sami), cisza spokoj-to czego szukamy na wakacjach
-woda czysciejsza (plywalem z synami-7- 9 lat z maska wsrod lawic malych ryb-widoki niesamowite). Na rajskiej "spaceruje" pare tysiecy ludu wiec ryby pewnie omijaja ten obszar z daleka
-piasek jakby bardziej podobny do polskiego niz do tej glinki z Rajskiej
-plywajac pontonem nie martwisz sie ze zaraz kogos uderzysz wioslem

Zauwazylem jedna ciekawa rzecz. Jesli na Sturicu pojawiala sie jakas nowa rodzina, to widywales ja juz kazdego nastepnego dnia. O czyms to swiadczy.
Czasami musialem tylko tlumaczyc moim dzieciakiom dlaczego niektorzy panie i panowie chodza "na golasa" :lol:

Ale, jak zawsze, wszystko to rzecz gustu. Moja prywatna opinia jest taka jak wyzej
Pozdro
APIMA
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIMA » 11.07.2008 14:23

Arczi_b

1) Jechaliśmy na dwa samochody a do łączności służyły nam krótkofalówki mojego syna które dostał od mikołaja - są zupełnie wystarczające a od mikołaja wiem że w MM kosztują poniżej 100PLN a EW można dostać w tej cenie Motorolle

2) Oficjalnie zakaz jest zawieszony ale to i tak byłą teoria, podczas mojego przejazdu tylko na granicy Słowenia - Chorwacja w obydwie strony policzono paszporty i ludzi :D i to wszystko. Ze względu na dzieci wiozłem wszystko od wędlin i mięsa po wodę mineralną.

3) Dwie zgrzewki żywca bo nie lubię eksperymentów na dzieciach kiedy maja dwa lata :D A przy okazji dzieci warto zabrać jakiś antybiotyk bo często odchorowują zmianę klimatu, zwłaszcza jak w kraju mają predyspozycje do infekcji górnych dróg oddechowych.

maxh

1) Prom nie licząc załadunku płynie 15 - 20 minut

2) W kolejności populacji nacji :D - Niemcy, Włosi, Węgrzy, Czesi, Austriacy

3) W Loparze można znaleźć zdjęcia lotnicze okolicy i zobaczyć gdzie są jakie zatoczki, dojazd raczej odpada wiec trzeba chodzić na nogach

4) Na Goli Otok pływają małe statki wycieczkowe takie wodne taxi i trasa jest ustawiona tak że na wyspę płynie się jakieś 1,5h a wraca 0,5h cena to 100kn za dorosłego, nie wiem jak z dziećmi ale 6 latek nie płacił- cena i trasa zależy jaki stateczek się wybierze bo jest ich kilka i są różnej wielkości.[/b]
galila
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) galila » 12.07.2008 09:20

jaka trasa najlepiej na rab?? jedziemy 18 i jak sobie poczytałam watki o trasach, korkach ect. to słabo mi sie zrobiło. ktora trasa najszybciej i najwygodnij dostaniemy sie na rab? jakie aktualnie sa opłaty na drodze? jechaliscie tam samochodem w lpg?
waldek_pap
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 02.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldek_pap » 12.07.2008 10:44

My też jedziemy 18.07.
Jedziemy z Wawy, po drodze w Piotrkowie dołącza do nas jeszcze jeden samochód i jedziemy dalej razem.
Nasza trasa: Cieszyn dalej Žilina od tego miejsca autostrada do Bratysławy,
Dalej Węgry droga 86.
Nocujemy w Nagykanizsa.
Następnego dnia rano wjazd do Chorwacji autostradą dojeżdżamy do Žuta Lokva i kierujemy się na Senj, dalej Jablanac, prom i jesteśmy na miejscu.

Jeżeli chcecie możemy jechać razem. W trzy samochody pewniej i bezpieczniej.

Pozdrawiamy
galila
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 11.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) galila » 12.07.2008 18:31

w sumie było by w 4 samochody, bo my jedziemy na 2. ale w kazdym po dwóch kierowców, wiec niestety jedziemy bez noclegu. i nie przez wegry... mamy zle doswiadczenia z drogami na wegrzech i wybieramy druga strone czy autostrady austrii i słoweni. ale moze uda sie Was przekonac do zmiany trasy:) gdzie dokładnie na rab jedziecie?? my mamy dom w Rabie.
waldek_pap
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 02.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldek_pap » 12.07.2008 18:48

Niestety mamy zarezerwowany nocleg i już nic nie zmienimy.
Apartament mamy w Kamporze ;villa-jagoda&
3 km od miasta Rab.
Ostatnio edytowano 13.07.2008 21:53 przez waldek_pap, łącznie edytowano 1 raz
APIMA
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 14.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) APIMA » 13.07.2008 20:35

Z mojego punktu widzenia i wyjazdu optymalnie było jechać Boboszów - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Zagrzeb - a potem kierunek na Split. 14.06. wyjazd 16 godzin w sobotę do Chorwacji i powrót 13 godzin we czwartek do Polski. Kolega jechał 11.07. w okolice Trogiru 19 godzin i to bez małych dzieci. Na trasie najgorszy jest odcinek od granicy Czechy - Austria do Wiednia a potem cała Słowenia, reszta to sama przyjemność, znaczy bez Polski jeśli ktoś ma wątpliwości :D :D

Podsumowując chroń was Hern przed sobotą i okolicami...
krzych222
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 08.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzych222 » 14.07.2008 12:48

APIMA napisał(a):Z mojego punktu widzenia i wyjazdu optymalnie było jechać Boboszów - Brno - Wiedeń - Graz - Maribor - Zagrzeb - a potem kierunek na Split. 14.06. wyjazd 16 godzin w sobotę do Chorwacji i powrót 13 godzin we czwartek do Polski. Kolega jechał 11.07. w okolice Trogiru 19 godzin i to bez małych dzieci. Na trasie najgorszy jest odcinek od granicy Czechy - Austria do Wiednia a potem cała Słowenia, reszta to sama przyjemność, znaczy bez Polski jeśli ktoś ma wątpliwości :D :D

Podsumowując chroń was Hern przed sobotą i okolicami...


Całkowicie sie zgadzam - jechałem w tym roku przez Węgry - droga nr 86. Droga całkiem dobra ale wolna. W porównaniu do trasy przez Brno, Wiedeń, Maribor zabiera wg mnie ok 1-1,5 godz wiecej. (zakładajęc że jedzie sie czeskimi i austryjackimi audtostradami ok 130-140 km/h). Jedna rada dojeżdżajec do granicy Czesko - Austryjackiej radze kierować sie na Wiedeń przez Znojmo a nie przez Mikulow, tutaj jest do zaoszczędzenia ok 20-30 min.
waldek_pap
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 02.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldek_pap » 15.07.2008 07:14

Jeszcze jedno pytanie.
Czy na Rabie można pojeździć konno ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Wróciłem z wyspy Rab - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone