Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciłem dziś z Makarskiej przez BiH .Służę pomoca

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
bobi
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 02.08.2004
Wróciłem dziś z Makarskiej przez BiH .Służę pomoca

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobi » 15.07.2006 19:40

Jak w temacie .Był to trzeci wypad do Malkrskiej i kolejne niewylkuczone... :lol:
Malami_23
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 15.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malami_23 » 15.07.2006 21:34

Hej.
Ja się wybieram do Makarskiej 8 sierpnia. Jest to moja pierwsza wizyta w Chorwacji. Chciałabym się zapytać czy widziałeś może na ulicach ludzi oferujących noclegi czy raczej jest już trochę na to za późno. Pytanko może błache ale naprawdę nie chce mi się przepłacać za kwaterkę. I czy wiesz coś może na temat kempingu Jure w Makarskiej. Mam ochotę wyjechać w ciemno a namiot w razie awarii :D

Pozdrawiam!
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 15.07.2006 22:01

Wczoraj wrocilem z Omisia,a bylem nawet w Drasnicach.Po drodze widzialem wiele ofert apartamentow.Jedz spokojnie,zawsze cos znajdziesz,czym dalej od morza tym taniej.
Malami_23
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 15.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malami_23 » 15.07.2006 22:09

Haweł napisał(a):Wczoraj wrocilem z Omisia,a bylem nawet w Drasnicach.Po drodze widzialem wiele ofert apartamentow.Jedz spokojnie,zawsze cos znajdziesz,czym dalej od morza tym taniej.


Dobrze jest usłyszeć coś optymistycznego bo właśnie dostałam odpowiedż ze Splitu (tam mam zamiar spędzić tylko 2 noce, chociaż nie wiem czy warto), że do końca pażdziernika wolnych miejsc brak a siedzenie w internecie już mnie trochę wykańcza :roll:
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 16.07.2006 10:11

W Makarskiej byłem i przed sezone i po sezeonie w samym sierpniu też i tam zawsze widziałem ludzi oferujących wolne miejsca na kwaterach.
Oczywiście w sezonie może trochę mniej ale zawsze ktoś z tabliczką przy drodze stoi. Kwaterę jest tym trudniej znaleźć o ile jedzie się (w ciemno) w większej grupie ludzi a chcemy wszyscy mieszkać w tym samym domu.
Wiem to z autopsji. Jeżeli jedziecie sami (jedna rodzina) to możecie być spokojni.
Malami_23
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 15.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malami_23 » 16.07.2006 10:17

Wiła wianki napisał(a):W Makarskiej byłem i przed sezone i po sezeonie w samym sierpniu też i tam zawsze widziałem ludzi oferujących wolne miejsca na kwaterach.
Oczywiście w sezonie może trochę mniej ale zawsze ktoś z tabliczką przy drodze stoi. Kwaterę jest tym trudniej znaleźć o ile jedzie się (w ciemno) w większej grupie ludzi a chcemy wszyscy mieszkać w tym samym domu.
Wiem to z autopsji. Jeżeli jedziecie sami (jedna rodzina) to możecie być spokojni.


Dzięki wielkie za informacje. Naczytałam się trochę tych postów i w sumie spora część ludzi podróżuje samochodem. Dużo osób pisze też, że gospodarze domów głównie stoją przy drodze. Ja i jeszcze jedna osoba lecimy samolotem do Splitu i dopiero stamtąd w autobusik więc mam nadzieję, ze na dworcu też kogoś z propozycją znajdę :)
czakigc
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 11.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) czakigc » 16.07.2006 11:31

Wyjechalem z Baska Voda 08-07 :cry: . Przy glównej ulicy, która wyjeżdżelem bylo sporo osób z tabliczkami oferującymi apartament lub pokoje.
Przez Makarską jechalem do Dubrownika(03-07), Mostaru(04-07) i też widzialem stojących ludzi.
Więc jedź spokojnie i powodzenia :D
bobi
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobi » 16.07.2006 11:56

Jesli chodzi o nocleg to sokojnie wszystko to co pisali poprzednicy to prawda.Jesli chodzi o Makarską to przy tablicy Makarska stoi gromadka ludzi z kartkami sobe i apartmani .Ustal wstepnie co cie interesuje i jak daleko od plazy.Ten klient na pewno ma kilku zaprzyjaźninych ludzi z branży :)
Tak ze spokojnie obejrzyj sobie 3-4 lokale i powybrzydzaj , ze daleko od plaży ,drogo ....itd .Jesli nic nie utargujesz powiedz mu ze pojedziesz na dworzec autobusowy i tam sie rozejrzysz 8) 8)
Gwarantuje ze po takich zabiegach cena spadnie o pare euro :D :D
Aha jeszcze jedno staraj sie być na miejscu jak najwczesniej najlepiej koło poludnia i najlepiej na 7-10 dni .Realna cena za osobe to 8-10 E
No i jeszcze jedno .Udanych wakacji :D :D
Noclegami sie nie przejmuj ...
Archangel
Odkrywca
Posty: 100
Dołączył(a): 31.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Archangel » 16.07.2006 14:22

wracając do głównego tematu mogłbyś przybliżyć cos na temat tej trasy przez Bośnię z Makarskiej jak wygląda stan dróg opłaty za przejazd itd
bobi
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobi » 17.07.2006 00:18

Jesli chodzio o przejazd to 5razy jechałem przez BiH .Opłaty winietka na Słowacje 150 koron.Dalej juz bez winietek.Droga spoko ale nie poszalejesz .Góry piekne widoki i duzo gości z suszarkami.Trasa krótsza o ok 150 km no i mozna zaoszczedzić na winietkach.
tomlekkat
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomlekkat » 17.07.2006 07:53

A ja bym prosił więcej informacji o Makarskiej i okolicy. Co robić? Jak spędzać czas wolny? Jakie są najlepsze plaże no i jakie ceny?
Dziekuje z góry za każdą informację. :)
Beasza
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beasza » 17.07.2006 16:35

Haweł napisał(a):Wczoraj wrocilem z Omisia,a bylem nawet w Drasnicach.Po drodze widzialem wiele ofert apartamentow.Jedz spokojnie,zawsze cos znajdziesz,czym dalej od morza tym taniej.


Potwierdzam, wróciłam z Drasnic również 15.07. - codziennie na murku obok szkoły siedzieli gospodarze i oferowali apartamenty. W drodze powrotnej, również widziałam ludzi stojących przy drodze oferujących apartamenty. Także śmiało można jechać w ciemno, zyczę udanych wakacji :)

Pozdravki
Beasza
Wiła wianki
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 225
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Wiła wianki » 17.07.2006 17:03

bobi napisał(a):Jesli chodzio o przejazd to 5razy jechałem przez BiH .Opłaty winietka na Słowacje 150 koron.Dalej juz bez winietek.Droga spoko ale nie poszalejesz .Góry piekne widoki i duzo gości z suszarkami.Trasa krótsza o ok 150 km no i mozna zaoszczedzić na winietkach.


Chyba jeździsz tą samą trasą co ja. Czyli droga powrotna:
Mostar, Sarajevo, Doboj/Żenica lub Tuzla dalej Osijek, Mohacs, Budapeszt, Banska Bystrzyca, Chyżne. Czy tak? Jeśli nie to podaj swoją trasę i napisz coś więcej o niej. Co jest ewentualnie na niej godnego uwagi. Jakie ceny paliwa w BiH? Czy tankowałeś LPG? Jeżeli to gdzie dokładnie i po ile? Będę wdzięczny za wszelkie aktualne informacje.
Pozdrawiam.
bobi
Globtroter
Posty: 42
Dołączył(a): 02.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) bobi » 17.07.2006 22:41

Moja trasa to -
Zwardoń-Zlina-Bratysława-przejscieRajka(HU)Mosonmagyarovar-Csorna-Sarvar -Nagykaanisa-Barsc-Daruvar -Jajce-Bugojno-Makarska
Mam auto na LPG
Tankowania oraz ceny LPG
1.Bratysława 21 koron/l
2Barcs 179 forintów/l stacja po prawej stronie ok 1 km do granicy lub Virovitica 3,05 kuny za torami po prawej stronie
3.Basko Polje przed Makarską 3,15 kuny
W BiH paliwo jest troche tansze ale tam trudno jest zapłacić karta ,tylko euro lub ich waluta .Bardzo czesto nie maja wydac w Euro i roznie to wychodzi :twisted: :evil:
Pozdrawiam i juz czekam na kolejny wypad do Cro :D :D

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wróciłem dziś z Makarskiej przez BiH .Służę pomoca
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone