Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - Chorwacja trasa

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Dojazd z Łodzi do Igrane

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.06.2018 22:28

andrzej021158 napisał(a):Witam
mam na imię Andrzej jestem na forum od niedawna, proszę o informację weteranów wyjazdów samochodem do Chorwacji o informację o najlepszej trasie z Łodzi do Igrane.Za info serdecznie dziękuję.

Można podobnie jak z Warszawy.
dario7
Cromaniak
Posty: 1293
Dołączył(a): 21.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dario7 » 20.06.2018 15:31

... jak wcześniej pisałem o A2...
Dziś rano po raz pierwszy od pół roku jechałem nią służbowo do Łodzi. Przed Łodzią tir wjechał na tira, na szczęście było to na jednym pasie i drugim wolniutko się jechało. Nie posłuchałem wcześniej GM i odstałem 30 min. Dopiero gdy wyjechałem z korka radio podało info o wypadku.
Wracając po kilku godz do W-wy następny wypadek był znòw w kierunku Łodzi.Później jechały trzy kolumny wojsk zaprzyjaźnionych...
Tak się jeździ A2 z W-wy.
dario7
Cromaniak
Posty: 1293
Dołączył(a): 21.08.2013
Re: Dojazd z Łodzi do Igrane

Nieprzeczytany postnapisał(a) dario7 » 20.06.2018 17:36

andrzej021158 napisał(a):Witam
mam na imię Andrzej jestem na forum od niedawna, proszę o informację weteranów wyjazdów samochodem do Chorwacji o informację o najlepszej trasie z Łodzi do Igrane.Za info serdecznie dziękuję.

... nie wiem która jest najlepsza 8O ... ja jeżdżę od lat:
Częstochowa, Siewierz, Mszana, Ostrawa, Ołomuniec, Brno, Mikulov, Wiedeń, Graz, objazd płatnej autostrady Słowenia, Zagrzeb i .... gdzie potrzeba...
MarcinEl
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 09.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarcinEl » 24.06.2018 14:58

Ludzie omijajcie przejście w Cvetlin tam dosłownie zwinęli asfalt :) i trzeba za przejściem granicznym pod górę jechać po kamieniach :)
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 24.06.2018 15:45

Podepnę się pod wątek :)
Wyjeżdżamy z W-wy 18 sierpnia (sobota) mam nadzieję ok. 6:00. Kierunek - Hvar. Jako że jedziemy z dziećmi, planowany nocleg to Oekotel w Grazu. Jednak zastanawiam się, czy mimo wszystko nie pociągnąć jeszcze trochę i nocować już w Słowenii ?
Dodam, że w Słowenii planujemy bez autostrady, czyli granica chyba Mureck/Trate. Również w Chorwacji jeśli chodzi o autostradę, wolelibyśmy raczej tylko to co konieczne, czyli w dół, a wzdłuż Jadranu już starą drogą. Ale wiadomo, to mocno wydłuży podróż.
Byłoby super być w Drveniku jakimś nie za późnym popołudniem, bez stresu, jak się nie zabierzemy od razu na prom.
Dlatego zastanawiam się, czy Oekotel w Grazu nie jest za wcześnie na nocleg, a jeśli nocować w Słowenii, to gdzie miałoby to sens?
Z góry pięknie dziękuję za wszystkie wskazówki :)
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 24.06.2018 15:52

corrina napisał(a):Podepnę się pod wątek :)
Wyjeżdżamy z W-wy 18 sierpnia (sobota) mam nadzieję ok. 6:00. Kierunek - Hvar. Jako że jedziemy z dziećmi, planowany nocleg to Oekotel w Grazu. Jednak zastanawiam się, czy mimo wszystko nie pociągnąć jeszcze trochę i nocować już w Słowenii ?
Dodam, że w Słowenii planujemy bez autostrady, czyli granica chyba Mureck/Trate. Również w Chorwacji jeśli chodzi o autostradę, wolelibyśmy raczej tylko to co konieczne, czyli w dół, a wzdłuż Jadranu już starą drogą. Ale wiadomo, to mocno wydłuży podróż.
Byłoby super być w Drveniku jakimś nie za późnym popołudniem, bez stresu, jak się nie zabierzemy od razu na prom.
Dlatego zastanawiam się, czy Oekotel w Grazu nie jest za wcześnie na nocleg, a jeśli nocować w Słowenii, to gdzie miałoby to sens?
Z góry pięknie dziękuję za wszystkie wskazówki :)


a może dalibyście radę wyjechać trochę wcześniej i dojechać do Slunj, już w Chorwacji? piękne miasteczko i duży wybór noclegów, na drugi dzień już mniej do przejechania, polecam
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 24.06.2018 16:47

jolcix napisał(a):
corrina napisał(a):Podepnę się pod wątek :)
Wyjeżdżamy z W-wy 18 sierpnia (sobota) mam nadzieję ok. 6:00. Kierunek - Hvar. Jako że jedziemy z dziećmi, planowany nocleg to Oekotel w Grazu. Jednak zastanawiam się, czy mimo wszystko nie pociągnąć jeszcze trochę i nocować już w Słowenii ?
Dodam, że w Słowenii planujemy bez autostrady, czyli granica chyba Mureck/Trate. Również w Chorwacji jeśli chodzi o autostradę, wolelibyśmy raczej tylko to co konieczne, czyli w dół, a wzdłuż Jadranu już starą drogą. Ale wiadomo, to mocno wydłuży podróż.
Byłoby super być w Drveniku jakimś nie za późnym popołudniem, bez stresu, jak się nie zabierzemy od razu na prom.
Dlatego zastanawiam się, czy Oekotel w Grazu nie jest za wcześnie na nocleg, a jeśli nocować w Słowenii, to gdzie miałoby to sens?
Z góry pięknie dziękuję za wszystkie wskazówki :)


a może dalibyście radę wyjechać trochę wcześniej i dojechać do Slunj, już w Chorwacji? piękne miasteczko i duży wybór noclegów, na drugi dzień już mniej do przejechania, polecam



Zabawne, bo dosłownie minutę temu właśnie sprawdzałam, jaka jest odległość do Slunj :D
Już wcześniej widziałam zdjęcia z tego miejsca i też wydało mi się bardzo urokliwe :) Kierowców jest 2, z czego ja raczej rezerwowy ;) Kawałek drogi to jest... Tylko czy przy Słowenii bez autostrady nie zrobi się z tego z 15 godzin razem ?
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 24.06.2018 17:00

do tego co pokazuje mapa google trzeba doliczyć 1-2 h, plus jakieś postoje na obiad, tankowanie, no i wyjazd w sobotę, wiec może być różnie

kiedyś tak jechałam z noclegiem właśnie w Slunj , ale wyjechałam o godzinie 3 rano, trasą Słowacja Węgry,

jeśli moglibyście wyjechać wcześniej, to na pewno warto rozważyć
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 24.06.2018 17:19

jolcix napisał(a):do tego co pokazuje mapa google trzeba doliczyć 1-2 h, plus jakieś postoje na obiad, tankowanie, no i wyjazd w sobotę, wiec może być różnie

kiedyś tak jechałam z noclegiem właśnie w Slunj , ale wyjechałam o godzinie 3 rano, trasą Słowacja Węgry,

jeśli moglibyście wyjechać wcześniej, to na pewno warto rozważyć


Może być ciężko z tym wcześniejszym wyjazdem, dzień wcześniej córka wraca z obozu, muszę jej bagaż przeprać, przepakować... U nas pakowanie zawsze na ostatnią chwilę, co strasznie opóźnia wszelkie wyjazdy.. :( Bez dzieci udawało nam się wyjeżdżać o 3:00 - 4:00 ale teraz może być ciężko...
Najdłuższe trasy, jakie z nimi robiliśmy 2 razy to Holandia, kawałek za Amsterdamem, 12,5 h. Ta końcówka była już ciężka... Do Slunj odległość podobna jak do tego Amsterdamu niby...

Przez Słowację i Węgry będziemy wracać, bo powrót przez BiH.
Tak myślę, że ten Graz jednak za wcześnie....A jeśli nie Slunj, to może coś wcześniej ale już w CRO ? Tylko co ? Zagrzeb ? Ma to sens ?
jolcix
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 418
Dołączył(a): 11.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolcix » 24.06.2018 17:26

corrina napisał(a):
jolcix napisał(a):do tego co pokazuje mapa google trzeba doliczyć 1-2 h, plus jakieś postoje na obiad, tankowanie, no i wyjazd w sobotę, wiec może być różnie

kiedyś tak jechałam z noclegiem właśnie w Slunj , ale wyjechałam o godzinie 3 rano, trasą Słowacja Węgry,

jeśli moglibyście wyjechać wcześniej, to na pewno warto rozważyć


Może być ciężko z tym wcześniejszym wyjazdem, dzień wcześniej córka wraca z obozu, muszę jej bagaż przeprać, przepakować... U nas pakowanie zawsze na ostatnią chwilę, co strasznie opóźnia wszelkie wyjazdy.. :( Bez dzieci udawało nam się wyjeżdżać o 3:00 - 4:00 ale teraz może być ciężko...
Najdłuższe trasy, jakie z nimi robiliśmy 2 razy to Holandia, kawałek za Amsterdamem, 12,5 h. Ta końcówka była już ciężka... Do Slunj odległość podobna jak do tego Amsterdamu niby...

Przez Słowację i Węgry będziemy wracać, bo powrót przez BiH.
Tak myślę, że ten Graz jednak za wcześnie....A jeśli nie Slunj, to może coś wcześniej ale już w CRO ? Tylko co ? Zagrzeb ? Ma to sens ?


a zobacz sobie jeszcze Varaždinske Toplice, też kiedyś tam patrzyłam nocleg, ale ostatecznie zdecydowaliśmy się własnie na Slunj

mała miejscowość, spokojna, są tam baseny termalne, z których można skorzystać, gdybyście dość wcześnie dojechali

ewentualnie Varazdin, trochę większy, więc pewnie większy wybór noclegów
simur
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 25.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) simur » 26.06.2018 09:29

a ma może ktoś jakiś namiar na niedrogi nocleg w Slunj ? Będzie nas 7 osób dorosłych i 2 dzieci. potrzebna nam tylko dach nad głową i dostęp do toalety :) . Planujemy tam przespać by z rana zwiedzić jeziora a po południu jechać do Baśki Vody. Może udałoby mi się wcześniej ten nocleg zarezerwować. Pzdr
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 25.07.2018 14:36

U mnie wyglądało to następująco. Wyjechaliśmy w piątek 29/06, wyjazd o 15.30 z Legionowa/W-wy. Jechaliśmy A2, korkowało się na pierwszych światłach za Piotrkowem, później, żeby uniknąć korków "częstochwsko - koziegłowskich" skręciłem na Mykanów, Kamyk, Kłobuck, Herby, Koszęcin, Kamieniec i tutaj wjechałem na A1. Około 21.00, po półgodzinnym postoju na ostatnim Lotosie przekroczyłem granicę. Droga na Brno prawie pusta (kilka zwężek), za Brnem trochę większy ruch. Za Breclav jest las i wyskoczyły nam na drogę dziki, samochód jadący od strony Austrii jednego trzepnął, więc w nocy trzeba uważać. Wiedeń pusty, autostrada na Graz też momentami pusta. Za Grazem lekkie spowolnienie ze względu na roboty, ale bez przesady tak 40-50 km/h jechaliśmy. W Podlehnik byliśmy o 3.00, a o 3.17 wjeżdżaliśmy do Cro. O godzinie 9.15 dojechaliśmy do promu w Ploče.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 26.07.2018 11:08

^^
Ciekawy objazd Cz-wy. Ile Ci zajęło od zjechania z 1 do wjechania na A1?

Rozumiem, że jechaliście na 2 kierowców? Bo taka trasa na raz, w dodatku z nocą pośrodku to niezły hardkor...
pancezary
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 159
Dołączył(a): 20.03.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pancezary » 26.07.2018 15:14

Marsallah napisał(a):^^
Ciekawy objazd Cz-wy. Ile Ci zajęło od zjechania z 1 do wjechania na A1?

Rozumiem, że jechaliście na 2 kierowców? Bo taka trasa na raz, w dodatku z nocą pośrodku to niezły hardkor...


Jechaliśmy około 1,50 h, ale trafiliśmy w Herbach na zamknięty przejazd kolejowy i mieliśmy jakieś 15-20 minutową pauzę.
Całą trasę przejechałem sam, miałem w odwodzie żonę, ale spałem przed wyjazdem kilka godzin więc bez problemu dojechałem.

W drugą stronę jechaliśmy przez Czeski Krumlov (piękne miasto, polecam) gdzie mieliśmy nocleg. Jest to trochę dłuższa trasa (w Grazu nie skręcamy na Wiedeń tylko jedziemy prosto na Linz. Plusem takiej drogi szczególnie podczas powrotu w sobotę jest znów ominięcie zapchanej 1, w zeszłym roku korkowało się od Siewierza do Piotrkowa. Z Krumlova przez Pragę jedzie się na Wrocław a tam już tylko 3,5 godz. do W-wy.
Trzeba tylko wziąć pod uwagę że w Austrii na trasie są dwa płatne tunele, jeden 9, a drugi 5 euro.
robertms
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 24.03.2006
Re: Wrześniowy Hvar i dwie przygody na lądzie.

Nieprzeczytany postnapisał(a) robertms » 22.02.2020 11:53

My rowniez w tym roku ID, nieopodal Slavinki, choc tam jeszcze byly wolne apartmany...
Napiszcie, jak dojazd do ID - ktos probowal "na raz" z centralnej Polandii?
Planuje start ok. 4-ej spod Stolicznej, zdazyc na ostatni prom z Drvenika do Sucuraja. A moze nawet na przedostatni...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Warszawa - Chorwacja trasa - strona 33
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone