Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

w 14 dni dookoła Chorwacji - jednodniowe noclegi

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
karo81
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 08.05.2014
w 14 dni dookoła Chorwacji - jednodniowe noclegi

Nieprzeczytany postnapisał(a) karo81 » 08.05.2014 09:59

Witam serdecznie, w sierpniu chcemy z mężem jechać na wycieczkę do Chorwacji, ale po podliczeniu kosztów wychodzi na to, że taniej byłoby jechać na zorganizowane wczasy gdziekolwiek indziej. Wstrzymuje nas przed taką decyzją jedynie to, że nie lubimy wylegiwać się na plaży przez dwa tygodnie w jednym miejscu. Plan jest następujący, ale jeżeli nie uda nam się znaleźć tanich noclegów, będziemy chyba musieli z niego zrezygnować.
1. Wyjazd z Kalisza, przez Ostrawę, pierwszy przystanek w Wiedniu (nocleg)
2. W drodze do Rovinj planujemy zwiedzić jaskinię Postojną. Nocleg niedaleko Rovinj lub Pula.
3. Wybrzeżem przejazd do parku Paklenica, 2 x nocleg w okolicach Starigradu.
4. Przejazd przez Trogir, Split, zakwaterowanie na Hvar (3 noclegi)
5. Okolice Dubrovnika - 2 noclegi
6. Korcula - 2 noclegi
7. Skradin - Okolice parku Narodowego Krka (nocleg)
8. Okolice jezior plitwickich (nocleg)
9. Wiedeń (nocleg)

Jeśli chodzi o ilość kilometrów i godzin w trasie, to jak dla mnie do przejścia. Mam jednak problem ze znalezieniem w miarę tanich noclegów. Jedynie pola namiotowe znalazłam w cenach 16-23e za całość (2os + namiot + samochód), ale takie noclegi możemy wziąć jedynie pod uwagę na wyspach, gdzie zamierzamy zostać 2-3 dni. Jednodniowe noclegi pod namiotem to raczej mordęga, na którą się nie zdecydujemy.
Liczę na doświadczenie uczestników forum. Nie wiem, czy dobrym rozwiązaniem jest szukanie noclegów na miejscu. Biorąc pod uwagę fakt, że będziemy się zatrzymywać na 1-2 dni, nie możemy sobie pozwolić na stratę 2 godzin na szukanie noclegu. Jak myślicie? Czy jest to do zrobienia? Będę wdzięczna za porady.
Karolina
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 08.05.2014 12:57

karo81 napisał(a):Witam serdecznie, w sierpniu chcemy z mężem jechać na wycieczkę do Chorwacji, ale po podliczeniu kosztów wychodzi na to, że taniej byłoby jechać na zorganizowane wczasy gdziekolwiek indziej. Wstrzymuje nas przed taką decyzją jedynie to, że nie lubimy wylegiwać się na plaży przez dwa tygodnie w jednym miejscu. Plan jest następujący, ale jeżeli nie uda nam się znaleźć tanich noclegów, będziemy chyba musieli z niego zrezygnować. [...]


Sierpień to najgorszy możliwy czas na tego typu wyjazd... To szczyt sezonu i noclegi na dzień lub dwa to problem, bo w szczycie sezonu gospodarze niechętnie tak wynajmują, żeby koło nosa nie przeszła im okazja ( np.:rodzina 4 osobowa na 14 dni). Zatem o cenie przystępnej zapomnij. Chyba, że na miejscu złapiesz mocno zdesparowanego gospodarza, co to cały sezon ma pecha i kwatery mu świecą pustkami albo przypadkowo ma "okienko". Pobyt krótszy niż 3 dni to standardowo cena wyższa 30% i nie ma mowy o wcześniejszej rezerwacji na sierpień na jedną lub dwie noce.
Taki plan jest dobry na wrzesień...
karo81
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 08.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karo81 » 08.05.2014 21:27

Dziękuję za odpowiedź. Takie porady są naprawdę bardzo cenne. Niestety urlop muszę wykorzystać w drugiej połowie sierpnia, przełożyć na inny termin nie ma szans. Naoglądałam się już zdjęć i naprawdę chciałabym zobaczyć te wszystkie miejsca, ale nie chciałabym przy tym zepsuć wakacji mężowi. Wszystkie noclegi pod namiotem to chyba zbyt duże poświęcenie, żeby zwiedzić te miejsca, prawda? Nie będę ukrywać, że nasz przedział wiekowy to 33-40lat, więc lata ekstremalnej wytrzymałości już minęły :) Da się w ogóle wytrzymać pod namiotem w sierpniowych chorwackich temperaturach?
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 09.05.2014 07:07

Kilka lat temu podobnie objeżdżaliśmy Chorwację (1-2 noclegi w różnych miejscach) i jak dla mnie namiot jest tu jedynym rozwiązaniem. My mieliśmy małe igloo, które służyło właściwie tylko do spania, rozkładaliśmy je dosłownie w 3 czy 5 minut po przyjeździe w nowe miejsce nie mocując nawet do podłoża.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 09.05.2014 07:42

karo81 napisał(a):Dziękuję za odpowiedź. Takie porady są naprawdę bardzo cenne. Niestety urlop muszę wykorzystać w drugiej połowie sierpnia, przełożyć na inny termin nie ma szans. Naoglądałam się już zdjęć i naprawdę chciałabym zobaczyć te wszystkie miejsca, ale nie chciałabym przy tym zepsuć wakacji mężowi. Wszystkie noclegi pod namiotem to chyba zbyt duże poświęcenie, żeby zwiedzić te miejsca, prawda? Nie będę ukrywać, że nasz przedział wiekowy to 33-40lat, więc lata ekstremalnej wytrzymałości już minęły :) Da się w ogóle wytrzymać pod namiotem w sierpniowych chorwackich temperaturach?


Gdyby moja żona mi zrobiła taki maraton były by 2 wyjścia: rozwód albo od drugiego noclegu pojechałaby dalej sama :mrgreen:

A tak na poważanie to wakacje w cro wcale nie są tańsze niż te z biura, czasami nawet droższe, ale za to są poprostu inne takie lepsze:) A co do terminu sierpniowego i takich krótkich noclegów, to możecie mieć problem cenowy i lokalowy. Namiot jest dobrą opcją, ale czy nie lepiej zostawić sobie coś chorwacji na potem?

Zróbcie sobie ze 2, max 3 lokalizacje. Bardziej odpoczniecie i wbrew pozorom więcej zwiedzicie.
karo81
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 08.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) karo81 » 09.05.2014 13:12

Dopiero drugi raz w życiu uczestniczę w forum i powiem szczerze, że bardzo sympatycznie jest:) fajnie, że tak odpisujecie i próbujecie doradzić. Rozważam tyle ofert, że już głowa mi paruje i tak mnie strasznie coś odpycha od tych hoteli all in i tłoku przy basenie - dla nas to żadna przyjemność, mimo że nigdy nie byliśmy na takich wczasach.
No właśnie, jak tak przeczołgam męża, to nie wiem, jak się to skończy :) do tej pory miał do mnie cierpliwość, ale wszystko ma swoje granice. Już też myślałam, żeby znaleźć jakiś nocleg na Hvar na 10 dni i stamtąd zwiedzać. Po drodze zrobić ze dwa noclegi pod namiotem i już. Ale nie wiem, czy jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję pojechać do Chorwacji. Zamiast jechać do tego samego kraju, wolałabym np. do Włoch.
I mam pytanie do Razpol, jeśli można. Czy taka wycieczka Was bardzo zmęczyła? Bo właśnie o coś takiego mi chodzi. I czy mieliście jakieś rezerwacje na polach namiotowych wcześniej zrobione? Chociaż nie wiem, czy to nie głupie pytanie, bo parę lat temu dostępność mogła być inna. Ale dodałoby mi odwagi, gdybym wiedziała, że ktoś jeszcze się na takie coś zdobył i przeżył :) Wolałabym się nie zobowiązywać co do noclegów, ale nie wiem, czy na kempingach bywają teraz wolne miejsca. Może ktoś wie? Dzięki za odpowiedzi.
Calapula
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 703
Dołączył(a): 13.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Calapula » 09.05.2014 13:35

Nie lepiej będzie wykupić sobie wycieczkę objazdową? Biura podróży wiedzą co warto zobaczyć i można liczyć na to, że będzie to lepszy wybór niż własny - przynajmniej na pierwszy raz?
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 09.05.2014 13:47

karo81 napisał(a):I mam pytanie do Razpol, jeśli można.


Można jak najbardziej. :mrgreen:

Odpiszę Ci jednak nieco później, żeby trochę bardziej Ci przybliżyć co i jak, a teraz jeszcze muszę zrobić pilną rzecz w pracy, która musi za godzinę wyjść. ;)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.05.2014 14:06

przemo99 napisał(a):Zróbcie sobie ze 2, max 3 lokalizacje. Bardziej odpoczniecie i wbrew pozorom więcej zwiedzicie.

Też tak sądzę. Dalmacja północna (np. okolice Szybenika), Dalmacja południowa (np. kawałek nad Dubrovnikiem? końcówka Makarskiej Riwiery?), a po drodze Plitvickie i ewentualnie (choć darowałabym sobie) ta Istria.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 09.05.2014 14:07

Calapula napisał(a):Nie lepiej będzie wykupić sobie wycieczkę objazdową? Biura podróży wiedzą co warto zobaczyć i można liczyć na to, że będzie to lepszy wybór niż własny - przynajmniej na pierwszy raz?


Ja również polecam na pierwszy raz wycieczkę zorganizowaną,bylismy w tamtym roku ,zobaczyliśmy bardzo dużo,nie martwiliśmy się o nocleg,o jedzenie,o przewodników,wszystko opłacone i fajnie przedstawione.W tym roku wyjeżdżamy już sami,bo chcemy zasmakować samodzielnej przygody :)
zapraszam do mojej relacji,może Cię przekonam wycieczka-objazdowa-2013-t44361.html
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 09.05.2014 14:18

Wycieczka zorganizowana to impreza nie dla każdego... Nie każdy lubi wszystko "na gwizdek"...
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 09.05.2014 14:31

To prawda,ale jest to jedna z możliwości i warto spróbować.Ja spróbowałam nie żałuję,a teraz spróbuję czegoś innego. Jeżeli karo81 chce wiele zobaczyć,a martwi się o noclegi to jest to jakieś rozwiązanie.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 09.05.2014 16:17

karo81 napisał(a):...hoteli all in i tłoku przy basenie..


Hotele dla większości na forum zapewne są na ostatnim miejscu jeśli chodzi o sposób nocowania, choć w tym przypadku mogą okazać się jedynym wyjściem jeśli nie zamierzacie spać akurat w namiocie, a i kwatery na jedną noc się nie da akurat znaleźć (zakładam, że w tamtejszych hotelach można wynająć pokój na jedną noc, choć nie wiem, bo nigdy nie korzystałem).

karo81 napisał(a):Ale nie wiem, czy jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję pojechać do Chorwacji. Zamiast jechać do tego samego kraju, wolałabym np. do Włoch.


To uważaj, a nawet zastanów się czy aby na pewno już teraz jechać, bo ja (i spora grupa uczestników tego forum) też tak kiedyś myślała.. ;) :mrgreen: Może lepiej najpierw zobaczcie sobie te Włochy itd., a później już tylko Cro? 8) Kiedyś zawsze jeździłem tylko w nowe miejsca.. Przed moim pierwszym wyjazdem do Chorwacji nie rozumiałem jak można drugi lub trzeci raz jechać w to samo miejsce. Teraz jednak już rozumiem, a do tego praktykuję. ;) Oczywiście nie jest to reguła, ale na forum jest sporo osób, które w Chorwacji były pewnie po kilkanaście razy. :)

karo81 napisał(a):Czy taka wycieczka Was bardzo zmęczyła?


Nas nasza pierwsza objazdówka nie zmęczyła. Głównie dlatego, że... jak już nawet robiliśmy się zmęczeni to przerywaliśmy objazdówkę i zaczynaliśmy plażówkę. ;) Któregoś dnia na przykład mieliśmy w planie ruszyć rano z Ninu do Trogiru, a po drodze zobaczyć Zadar i Szybenik. Zadar zajął nam jednak trochę czasu i pod koniec drogi do Szybenika około godziny 14 stwierdziliśmy, że jesteśmy zmęczeni i już nam się nie chce. Skręciliśmy wtedy w pierwszą drogę w prawo i zupełnie w ciemno i nieświadomie dojechaliśmy do... Tribunj, które nam się bardzo spodobało. :) Tam resztę popołudnia spędziliśmy na plaży, a wieczór w miasteczku.
Myślę, że jeśli będzie się dość elastycznym i nie będzie się robić nic na siłę to nawet i spora objazdówka może być jak najbardziej przyjemna. Jednak w tej elastyczności najbardziej faktycznie pomagał nam namiot. Zmieniając co 1-2 dni miejsce, myślę, że może kosztować Was dużo nerwów ciągłe szukanie kwatery na tak krótki czas.

karo81 napisał(a): I czy mieliście jakieś rezerwacje na polach namiotowych wcześniej zrobione? Chociaż nie wiem, czy to nie głupie pytanie, bo parę lat temu dostępność mogła być inna. Ale dodałoby mi odwagi, gdybym wiedziała, że ktoś jeszcze się na takie coś zdobył i przeżył :) Wolałabym się nie zobowiązywać co do noclegów, ale nie wiem, czy na kempingach bywają teraz wolne miejsca. Może ktoś wie? Dzięki za odpowiedzi.


Na pola namiotowe nie robiliśmy żadnych rezerwacji. Jeśli się jest elastycznym co do konkretnego miejsca to myślę, że spokojnie zawsze coś się znajdzie. My zmienialiśmy miejsca co 1-2-3 dni od Rovinj począwszy, na Dubrovniku kończąc i nigdy w drugiej połowie sierpnia nie było problemu. My jednak wtedy ograniczyliśmy się do wybrzeża. Na wyspy przyszedł czas dopiero w kolejnych wyjazdach. ;)

Jeśli mogę jeszcze jakoś pomóc to oczywiście jestem do usług.. ;)
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 09.05.2014 16:25

razpol napisał(a):
karo81 napisał(a):...hoteli all in i tłoku przy basenie..

Hotele dla większości na forum zapewne są na ostatnim miejscu jeśli chodzi o sposób nocowania, choć w tym przypadku mogą okazać się jedynym wyjściem jeśli nie zamierzacie spać akurat w namiocie, a i kwatery na jedną noc się nie da akurat znaleźć (zakładam, że w tamtejszych hotelach można wynająć pokój na jedną noc, choć nie wiem, bo nigdy nie korzystałem).

W hotelach w szczycie sezonu też nie będzie łatwo o miejsce zwłaszcza w popularnych miejscowościach. Hotele "pobookowane" są przez biura podróży na odpoczynek zorganizowany. Poza tym ceny "z marszu" zwalają z nóg (pod względem stosunku ceny do oferty; są inne niż te negocjowane dla grup przez biura podróży). Nie polecam.
mervik
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6870
Dołączył(a): 03.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mervik » 09.05.2014 21:14

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a): nie ma mowy o wcześniejszej rezerwacji na sierpień na jedną lub dwie noce.
Taki plan jest dobry na wrzesień...


Bez przesady ,ja na sierpień na jedną czy dwie bez problemu rezerwuje przez booking.
...i to wcale nie za drogo :wink:
....acha .....jeden warunek....rezerwacja......musi być zrobiona.....dużo , dużo .... wcześniej :wink:
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
w 14 dni dookoła Chorwacji - jednodniowe noclegi
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone