Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Faktura lub rachunek za noclegi

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Wystawienie faktury/kp

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 24.01.2018 13:01

Ja też w ubiegłym roku potrzebowałam kp - poprosiłam o to jeszcze przed przyjazdem i było przygotowane. Wcześniej też zazwyczaj gospodarze sami dawali takie potwierdzenie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13433
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Wystawienie faktury/kp

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 24.01.2018 15:23

darkeldo napisał(a):Spotkaliscie sie z czyms takim?

Oczywiście, podobnie jak przedmówczynie. Możesz zawsze się upewnić, pytając wcześniej właściciela.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Wystawienie faktury/kp

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 24.01.2018 18:43

Ja tylko raz otrzymałam, potrzebowałam do pracy i poprosiłam. Ale nigdy sam gospodarz mi nie oferował dokumentu...
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 25.01.2018 09:01

Ja z każdego wyjazdu biorę rachunek (raz dostałem fakturę, bo właściciel prowadził działalność turystyczną, drugi raz jak byłem na campingu). Firma, w której pracuję, zwraca część kosztów, więc korzystam.
Ale zawsze informuję o tym na etapie rezerwacji właściciela apartamentu, żeby nie było potem wątpliwości na miejscu.
KrisM
Cromaniak
Posty: 639
Dołączył(a): 21.01.2011
Re: Wystawienie faktury/kp

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrisM » 25.01.2018 10:14

darkeldo napisał(a):Cześć.
Chciałbym się dowiedzieć czy jest opcja wystawienia faktury przez apartmena lub chociaż.kp? Jest szansa, ze dostanę zwrot za nocleg, lecz musialbym miec potwierdzenie.
Spotkaliscie sie z czyms takim?

rachunek powinieneś dostać bez problemu. Inną opcją, którą ja również praktykowałem jest przelew za apartament w całości na konto. nie wiem jak u Ciebie, ale u mnie w firmie przelew jest również dokumentem potwierdzającym opłacenie pobytu.
Ustian
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 18.01.2017
Polska faktura

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustian » 02.12.2018 14:34

Czy ktos z Was zna moze namiary, na kogos od kogo dostane polską fakture za pobyt w cro. Znalazlem cro-travel.pl czy są jeszcze jakies inne strony lub ktos z Was ma jakies ciekawe oferty.
Radkon1981
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 15.10.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radkon1981 » 29.10.2019 13:27

Witam, serdecznie.
Proszę o pomoc bo szukałem ale tylko znalazłem jeden portal - pośrednika czyli Cro-tr.....l, który udostępnia apartamenty z polską fakturą na dany obiekt ( rozpisany na poszczególne osoby).
Czy jest jeszcze w Polsce firma, która by się zajmowała takim pośrednictwem z możliwością wystawienia faktury?
Booking odpada, tam nie ma takiej możliwości.
Dziękuje z góry za ew. pomoc
Marta G-K
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 15.11.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marta G-K » 15.09.2021 16:17

Radkon1981 napisał(a):Witam, serdecznie.
Proszę o pomoc bo szukałem ale tylko znalazłem jeden portal - pośrednika czyli Cro-tr.....l, który udostępnia apartamenty z polską fakturą na dany obiekt ( rozpisany na poszczególne osoby).
Czy jest jeszcze w Polsce firma, która by się zajmowała takim pośrednictwem z możliwością wystawienia faktury?
Booking odpada, tam nie ma takiej możliwości.
Dziękuje z góry za ew. pomoc


Wiem, że poniewczasie (delikatnie mówiąc ;), ale mogę po prostu doradzić przetłumaczenie faktury. Nie musi być przysięgłe i można to zrobić zupełnie zdalnie, przesyłając skan faktury / rachunku. Nie jest to nie wiadomo jaki koszt.
Z tego, co wiem z doświadczenia, ważne, aby były wyszczególnione wszystkie nocujące osoby, na które potrzebna jest refundacja kosztów pobytu. Ewentualnie do faktury wynajmujący dodają wydruk z rejestru eVisitor (portal potwierdzający zameldowanie turystów na pobyt czasowy i opłacenie opłaty klimatycznej [hr. boravišna pristojba]).
mariusz_sn
Croentuzjasta
Posty: 482
Dołączył(a): 22.04.2012
Rachunek od sprzedawcy w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_sn » 21.07.2023 15:02

Dzisiaj przeglądałem w mObywatel Polak za granicą i o Chorwacji taką informację wyczytałem:
Zgodnie z chorwackim prawem, sprzedawca lub usługodawca musi wystawić rachunek, a klient ma obowiązek go odebrać. Rachunek musisz mieć przy sobie w momencie, gdy opuszczasz obiekt, w którym dokonałeś płatności. Jeśli nie odbierzesz rachunku, inspektor służby skarbowej może cię ukarać mandatem.

Ciekawe czy faktycznie tak jest czy to martwy przepis :D
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Faktura lub rachunek za noclegi - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone