Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

V+S+P+R+T+Z+K+S....czyli J,M,M - Cro 2016.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CROnikiCROpka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 18.10.2016 22:17

Kurdę, a mi jakoś burek nie pasuje. Zjem, ale bez szału :roll:
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.10.2016 18:14

CROnikiCROpka napisał(a):Kurdę, a mi jakoś burek nie pasuje. Zjem, ale bez szału :roll:

Widocznie nie trafiłaś na dobrego.
I to nie jest mądrzenie się tylko autopsja.
Ostatnio ciężko trafić na dobrego burka.
Wszyscy dobrzy kucharze do GB wyjechali czy jak?
Teraz najpierw kupuje kawałek na próbę a nie całego bo parę razy już się mocno zawiodłem.

Pzdr
CROnikiCROpka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 19.10.2016 18:55

Jak dla mnie one są strasznie tłuste, nie wiem czy tak ma być czy to właśnie niska jakość.
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.10.2016 19:20

Tłuszczyk jest OKej. :)
Beata W.
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 19.10.2016 19:22

Roxi napisał(a):
maniust napisał(a):Nie wiem jak wy , ale ja w Cro jestem miłośnikiem burków , mój ulubiony to z twarogiem na słono.
W Dalmacji jakoś mało ich było zawsze lub pecha miałem by na nie trafić , za to na Korculi w 2014 r. to pojadłem sobie ich za wsze czasy….ehhhhh…
Obrazek

Taaak! Taki z twarożkiem jest właśnie najlepszy! W tym roku kilka razy udało nam się kupić taki wyjęty prosto z pieca. Pyszności.
Znalazłam nawet przepis na domowego burka, co prawda z mięsem, ale już nie będę marudziła. W tym tygodniu mam zamiar przepis wypróbować. :)

Smaka mi narobiliście tymi burkami. Przepis mam ale nie wypróbowany bo koło pracy mam chorwacką piekarnię a w niej cieplutkie przepyszne burki. I już wiem co jutro na śniadanko :wink:

Pozdrawiam :papa:
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.10.2016 19:36

Beata W. napisał(a):Smaka mi narobiliście tymi burkami. Przepis mam ale nie wypróbowany bo koło pracy mam chorwacką piekarnię a w niej cieplutkie przepyszne burki. I już wiem co jutro na śniadanko :wink:

Pozdrawiam :papa:

Fajnie masz.
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 19.10.2016 21:55

cd...

Od razu zaznaczę na wstępie jak już wspomniałem , ten dzień był najbardziej intensywny podczas naszego pobytu w Cro , ponadto dużo się działo , spotkała nas też niespodzianka o której nie wiedzieliśmy :mrgreen: , więc będzie pisany stopniowo. :)

Tak więc po wspomnianej już konsumpcji burka , punktualnie o 10:00 wypłynęliśmy ze Skradinu na wodospady Krka.
O dziwo ludzi nawet jak na wrzesień , jest dość sporo , my usadowiliśmy się na dolnej części statku bym mógł zrobić parę ujęć.
Ponadto ten dzień był najbardziej upalny podczas całego naszego tegorocznego pobytu w Cro i nie chcieliśmy się spalić na amen na górnej części statku , gdzie wprawdzie było zadaszenie , ale też górny pokład był nabity ludżmi na fulla.

Dla niedowiarków :D

Obrazek

W sumie mnie takie temperatury nie są straszne i lubię . :)

Nasz statek , ten drugi :)

Obrazek

I wypływamy . :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ze Skradinu na wodospady to około 30 min. statkiem , zatem nim się obejrzeliśmy i zrobiłem parę zdjęć dopłynęliśmy na miejsce.
Największą atrakcją PN Krka jest oczywiście Skradinski buk , czyli największy wodospad i możliwość wykąpania się pod wodospadem.

Ja z racji tego że kąpiel pod wodospadem zaliczyłem w 2010 r, w tym roku sobie ją odpuściłem , a dziewczyny też nie specjalnie miały na to ochotę.
Zaliczyłem jeszcze po drodze Toceno veliko .....za 30 hrk 8O , nieźle ich popier..... , no ale jesteśmy w Parku Narodowym to cena nie powinna dziwić i od razu z racji tego że mamy dziś napięty program dnia a chcemy jeszcze się trochę dziś pochlapać w Jadranie , skierowaliśmy się na ścieżkę wokół Skradinskiego buku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn. :papa:
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 20.10.2016 12:30

Wodospad Skradinski buk bardzo fajny. Super wyglądają te kaskady. Woda musi być tam zimna, a różnica temperatur jednak nie zachęca do kąpieli. Ale chyba bym się zdecydowała na taką kąpiel. Oczywiście tylko po to, żeby zaliczyć, bo przyjemności kąpieli w zimnej wodzie nie widzę. :wink:

PS. Zakupiłam wczoraj ciasto filo i jutro będę robić burka. Tylko nie wiem, czy z serem, czy z mięsem. :?:
endryu
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 20.10.2016 12:42

dhmegi napisał(a):PS. Zakupiłam wczoraj ciasto filo i jutro będę robić burka. Tylko nie wiem, czy z serem, czy z mięsem. :?:
Pół na. pół :) I dwa smaki będą wypróbowane na przyszłość Obrazek
Roxi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 20.10.2016 12:48

dhmegi napisał(a):PS. Zakupiłam wczoraj ciasto filo i jutro będę robić burka. Tylko nie wiem, czy z serem, czy z mięsem. :?:

Daj znać jak wyszło. ;)
megidh
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 20.10.2016 12:53

endryu napisał(a):
Pół na. pół :) I dwa smaki będą wypróbowane na przyszłość Obrazek

Też o tym myślałam.

Roxi napisał(a):

Daj znać jak wyszło. ;)

Ok. Mam nadzieję, że się uda.
ajdadi
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 20.10.2016 16:40

Ostatni raz byłem tam 17 lat temu...Pozdrawiam
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.10.2016 18:59

dhmegi napisał(a):Wodospad Skradinski buk bardzo fajny. Super wyglądają te kaskady. Woda musi być tam zimna, a różnica temperatur jednak nie zachęca do kąpieli. Ale chyba bym się zdecydowała na taką kąpiel. Oczywiście tylko po to, żeby zaliczyć, bo przyjemności kąpieli w zimnej wodzie nie widzę. :wink:

Nie jest aż tak źle. Kąpiel jest orzeźwiająca. :D

Pzdr
maniust
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 20.10.2016 19:02

dhmegi napisał(a):Zakupiłam wczoraj ciasto filo i jutro będę robić burka.

Eeee to taki burek oszukany , samemu trza zrobić ciasto. :oczko_usmiech:
Daj znać jak wyszedł. :)
Ural
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 20.10.2016 20:19

Oby nie wyszedł ci Maniuś zakalec.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

V+S+P+R+T+Z+K+S....czyli J,M,M - Cro 2016. - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019