Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trogir- Ciovo. czy ktoś ma pytania- postaram się pomóc

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
monikaanna13
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monikaanna13 » 05.08.2010 08:25

polko1982 napisał(a):
Madzik68 napisał(a):no to ja dodam swoje trzy grosze :) też naczytałam się o Ciovo i Mastrince sporo negatywów, a też juz mielismy rezerwację...a ... było super, po prostu super, mnie tam helikoptery nie przeszkadzały, samoloty tym bardziej, a te gigantyczne korki na moście to jakaś przesada ....,i szło płynnie, oby w Polsce takie korki były i żadnych stłuczek na skrzyżowaniu w centrum gdzie każdy jechał jak chciał a mimo to jakaś kultura była :) u nas plaża bardziej syfiasta i zatłoczona ogólnie mam zamiar tam wrócić za rok jak fundusze pozwolą bo Trogi oddalony o 3 km jest strasznie urokliwy a poza tym to niezła baza wypadowa .. i najwazniejsze są mile spędzone wakacje :D

zgadzam się z tobą ,ale nie wiem kiedy byliście w Trogirze ale jak ja byłem to korki były dość duże ;)


Może najpierw zdefiniuj co dla Ciebie jest korkiem. :P Zdarza się, że w pewnych godzinach na przejazd mostem trzeba poczekać kilka minut i jeżeli to nazywasz korkiem to ok - twoja interpretacja. Dla mnie pod korek taka sytuacja nie podpada. Byliśmy od 12 lipca przez 8 dni.
Generalnie, to jak chcesz pojechać z Mastrinki do Trogiru, to nie ma potrzeby pchać się na most. My zostawialiśmy samochód przed mostem. Mnóstwo miejsc parkingowych, bliżej mostu płatne 10 kun za cały postój, a nieco dalej za darmo. Nigdy nie mieliśmy problemu z zaparkowaniem. 7 minut spacerkiem i jesteś na starym mieście. :)[/b]
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 05.08.2010 08:34

my byliśmy od 5 do 15 lipca, i autem niewiele jeździlismy, robilismy sobie spacerki od Mastrinki do Trogiru, a jak była opcja jednak jechac autem to nie było problemu z parkowanie i przejazdem przez oba mosty :) gorzej było podjechać pod stromą górkę pod kwaterę ( za pierwszym razem miałam wizje koziołkującego auta :lol: ) i wyrobic wśród wąskich uliczek pełnych murków, ale małzonek dał radę :D
ryba123
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryba123 » 05.08.2010 19:42

a ile w takim razie zajmował spacer z Mastrinki do Trogiru?
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 05.08.2010 20:27

nie mam pojęcia :D ale to jakieś 3-4 kilometry w 36 stopniowym upale który o dziwo wcale mi nie przeszkadzał.. nie wiem czy dlatego że wakacje czy że inny klimat bo w Polsce w Gdańsku nie cierpię :)
onkax
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) onkax » 05.08.2010 23:38

Z Mastrinki do Trogiru nie jest daleko,problem nie leży w odległosci lecz w niedogodnościach jakie napotkać mozna przy tym spacerku.Chodzi głównie o brak chodnika a nawet pobocza,co przy dość sporym korku w obie strony może byż kłopotliwe.Droga jest raczej wąska a do tego samochody sa zaparkowane po obu stronach.My byliśmy z wózkiem i może dlatego nie odważyliśmy się na ten spacerek,ale spora grupka ludzi dawała radę :)Samochodem jakoś było nam wygodniej ,z parkowaniem nie było problemu,wydawało sie,że wszystko jest zapełnione na maxa ale zawsze miejsce na parkingu było.Zwiedzających jest bardzo dużo,także nie ma się co dziwić,że są spore korki.Ale do przeżycia.W końcu nie jeżdzimy tam codziennie,nie ma co narzekać,tylko cieszyć się pięknymi wakacjami ;));P
monikaanna13
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monikaanna13 » 06.08.2010 07:42

onkax napisał(a):Z Mastrinki do Trogiru nie jest daleko


Ja nawet nie jestem pewna, czy przypadkiem Mastrinka nie jest formalnie częścią Trogiru. Na kartach meldunkowych mamy pieczęcie i podpisy urzędników z trogirskiego ratusza. Zresztą w adresie naszej willi też jako miejscowość podane obok Mastrinki miasto Trogir.
aldona35071
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) aldona35071 » 13.08.2018 19:23

Ile kosztuje nauka nurkowania na wyspie Ćiovo robienie zdjęć pod wodą. Czy długo trwa nauka.Jak i jaki czas można spędzać pod wodą
faraon28
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 04.01.2018
Trogir - Ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) faraon28 » 04.06.2019 19:09

Witam
Wybieramy się ze znajomymi w drugiej połowie lipca z Krakowa na wyspe Ciovo. Możecie polecić jakieś klimatyczne knajpki z miejscowym jedzeniem na wyspie lub w samym Trogirze?
maczos1988
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) maczos1988 » 29.06.2019 12:18

Witam,

Zwracam się z zapytaniem do osób, które znają dobrze Okrug Gornji, czy w Ciovo znajduje się jakieś targowisko z owocami, rybami ? Z tego co wyczytałem w Trogirze jest. Jak najlepiej się tam dostać ? Samochodem ? Taxi ? Czy w okresie 31.08-07.09 będzie duży problem z zaparkowaniem blisko targowiska w Trogirze? Z góry dziękuję za pomoc :).
Tommy25
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tommy25 » 29.06.2019 12:25

maczos1988 napisał(a):Witam,

Zwracam się z zapytaniem do osób, które znają dobrze Okrug Gornji, czy w Ciovo znajduje się jakieś targowisko z owocami, rybami ? Z tego co wyczytałem w Trogirze jest. Jak najlepiej się tam dostać ? Samochodem ? Taxi ? Czy w okresie 31.08-07.09 będzie duży problem z zaparkowaniem blisko targowiska w Trogirze? Z góry dziękuję za pomoc :).


Ja mieszkałem na Ul. Kardinala Alojzija Stepinca i na niej znajduje się Green Market, tam zapewne znajdziesz wszystko czego potrzebujesz. Obok znajduje się dość duży parking, więc czy auto czy taxi to już Twój wybór
Tommy25
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 20.07.2018
Re: Trogir - Ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tommy25 » 29.06.2019 12:30

faraon28 napisał(a):Witam
Wybieramy się ze znajomymi w drugiej połowie lipca z Krakowa na wyspe Ciovo. Możecie polecić jakieś klimatyczne knajpki z miejscowym jedzeniem na wyspie lub w samym Trogirze?


Mi smakowało, więc polecam Pizzeria Kristin, ul.Bl.A.Kazhotica 6a. Gdybyście wybierali się wieczorem polecam telefoniczną rezerwację.
P. S. Byłem akurat podczas Mistrzostw Świata i przy dobrych wynikach Chorwatów atmosfera nie do opisania.
maczos1988
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) maczos1988 » 08.07.2019 17:21

Tommy25 dziękuję za informację. A wiesz może na jakim poziomie przedstawiają się ceny art. spożywczych ? Znajomi wrócili z Makarskiej i powiedzieli, że Chorwacja mocno zdrożała. Prawda ?
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 08.07.2019 17:22

maczos1988 napisał(a):Tommy25 dziękuję za informację. A wiesz może na jakim poziomie przedstawiają się ceny art. spożywczych ? Znajomi wrócili z Makarskiej i powiedzieli, że Chorwacja mocno zdrożała. Prawda ?


https://www.konzum.hr/
umbrela
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.10.2019
Plaże przyjazne dla psów Ciovo

Nieprzeczytany postnapisał(a) umbrela » 30.10.2019 13:28

Witam , planujemy wakacje w Chorwacji razem z psem na wyspie Ciovo przy Trogirze. Czy są tam plaże przyjazne dla psów ? :D
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Trogir- Ciovo. czy ktoś ma pytania- postaram się pomóc - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone