Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trogir- Ciovo. czy ktoś ma pytania- postaram się pomóc

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 28.07.2010 22:13

Wojtek napisał(a):To nawet nie jest śmieszne....a żenujące... a moderator to chyba komus innemu powinien zwrocić uwage,...

Wojtek. :D Kopa lat. :D
jackiller
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 184
Dołączył(a): 29.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackiller » 29.07.2010 10:26

My w zeszłym roku pojechaliśmy na Ciovo (przy okazji wycieczki do Trogiru). Był zamysł, aby za rok, było właśnie Ciovo.
Po dwóch godzinach w tej betonowej pustyni powiedzieliśmy ze never again. Położenie w miarę strategiczne, ale moloch jakiś taki bez ładu i składu. Uliczki polane jak im wyszło. Korek na moście permanentny (tzn na 5h pobytu Trogir/Ciovo był non stop - może dlatego że w Trogirze był akurat targ.
Nie byłem w dzikich zakątkach wyspy, więc niech piszą Ci co mieli tam urlop.
onkax
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) onkax » 02.08.2010 22:54

Własnie wróciliśmy z urlopu na wyspie Ciovo,dokładnie z Mastrinki.Jesteśmy bardzo zadowoleni,straszono nas ruchliwą ulicą zaraz przy plaży i lotniskiem na przeciw,ale nie jest wcale tak żle.Prawie przez całą wyspę ulica biegnie zaraz przy plaży,ale nie jest to jakaś szeroka droga z szybko pędzącymi samochodami.Samochody i skutery jeżdzą powoli,ostroznie,kierowcy grzeczni i wyrozumiali w stosunku do pieszych jak i odwrotnie a plaża leży troche niżej i szczerze to nawet nie widać specjalnie przejeżdzających i nie jest to uciążliwe.Byliśmy z małym dzieckiem i było dobrze.No a lotnisko to dodatkowa atrakcja dla maluchów.Bliskość lotniska nie sprawiało jakiegoś specjalnego dyskomfortu,hałas jest znośny,najbardziej słychać na plaży,jednak nie ogłuszająco.Nocą nie słychać prawie wcale.Wyspa jest piękna,ma mnóstwo ciekawych zakatków plażowych,jest sporo przestrzeni na plażach.Jest raczej spokojnie,cicho,nocne zycie raczej nie istnieje.Mam na myśli głosne knajpki,dyskoteki itp.Mozna wieczorem wyjść na pizze,ale jest spokojnie.Blisko leży Trogir i Split,ktore warto odwiedzić mimo dużych korków,ale nie ma sie co dziwić,kazdy chce zobaczyć te miasta i z każdej części kraju ciągną wycieczki(znaczy,że warto)Targ w Trogirze jest chyba przez całe lato,w kazdym razie był codziennie gdy tam byliśmy.Można kupić swieże dobre owoce i pieczywko i pyszne krewetki w ciescie ;)Ogólnie polecam tam urlop,wyspa ma swój urok,miejscowi są bardzo przyjażni.Jak wspominałam byliśmy w Mastrince następnym razem jedziemy do Slatine na tej samej wyspie:)Jeśli sa jakieś pytanka to chętnie odpowiem :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2010 23:46

mkm napisał(a):Nie wspominaj nic o Ciovo , a będzie dobrze :wink:


Lipo li je naše Čiovo :D
baak4
Croentuzjasta
Posty: 126
Dołączył(a): 01.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) baak4 » 03.08.2010 15:37

Onkax
Podobało ci się SLATNE ?
My jedziemy 05.08 ciekawe czy nam się spodoba ?
monikaanna13
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 06.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) monikaanna13 » 04.08.2010 12:51

W lipcu z rodziną byłam przez tydzień w Mastrince na Ciovo w Willa ROGULJ ( polecam). Z nami było tak, że najpierw zarezerwowaliśmy kwaterę i wpłaciliśmy zaliczkę, a dopiero później odnaleźliśmy te forum. :) Ile ja to naczytałam się jak to tam na tej Ciovo brzydko, syfiato, beznadziejnie i okropnie, ze korki na 2 h stania na moście, itp. Jechaliśmy pełni stresu i obaw. Wszystko to jednak okazało się wierutnymi bredniami. Było rewelacyjnie :)
onkax
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) onkax » 04.08.2010 13:53

Slatine,Arbanija i Mastrinka leżą obok siebie wzdłuż wybrzeża.Slatine na samym końcu i jest zdecydowanie najspokojniej.Znajomi zawsze wracają do Slatine,teraz tez od 08.08.tam bedą i my w przyszłym roku też własnie tam pojedziemy.Plaże są czyste,woda idealna.Szczerze polecam.
ryba123
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryba123 » 04.08.2010 16:08

witam za pare dni tez startujemy do Mastrinki pytanko czy w samej Mastrince jest jakas ciekawa plaza tak zeby nie chodzic za daleko od kwatery? ewentualnie gdzie blisko jest fajna plaża co by nie trzeba bylo samochodem jechac ,sporo jest negatywnych wypowiedzi troche mnie to martwi
polko1982
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 02.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) polko1982 » 04.08.2010 21:17

mkm napisał(a):
wyrwas napisał(a):
jorgus111 napisał(a):
wyrwas napisał(a):słuchaj Andrzej, ludzie naprawdę mają różne pytania, pewne wątpliwości- szczególnie ci którzy wybierają się pierwszy raz, a więc powiem wprost SPADAJ BARANIE.


Kolego wyrwas na forum obowiązuje regulamin :!: pkt. 6 Do innych forumowiczów zwracaj się z szacunkiem, nawet jeśli cię denerwują. Ludzie są różni i nie każdy ma podobne poczucie humoru

Andrzej pytał grzecznie :idea: nie chcesz nie musisz odpowiadać , ale nie obrażaj :evil:

Obrazek

Mnie się wydaje że kolo Andrzej drwi sobie najzwyczajniej w świecie, i głupkowatymi pytaniami nabija sobie liczbę postów, o czym też któryś punkt regulaminu mówi. Zgadza się? Podejrzewam że serwis ten ma na celu pomaganie, doradzanie, wymianie doświadczeń i poglądów. Tyle na temat


Nie wspominaj nic o Ciovo , a będzie dobrze :wink:

i najważniejsze zgadzaj się z Andrzejem;))
Madzik68
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 04.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Madzik68 » 04.08.2010 21:26

no to ja dodam swoje trzy grosze :) też naczytałam się o Ciovo i Mastrince sporo negatywów, a też juz mielismy rezerwację...a ... było super, po prostu super, mnie tam helikoptery nie przeszkadzały, samoloty tym bardziej, a te gigantyczne korki na moście to jakaś przesada ....,i szło płynnie, oby w Polsce takie korki były i żadnych stłuczek na skrzyżowaniu w centrum gdzie każdy jechał jak chciał a mimo to jakaś kultura była :) u nas plaża bardziej syfiasta i zatłoczona ogólnie mam zamiar tam wrócić za rok jak fundusze pozwolą bo Trogi oddalony o 3 km jest strasznie urokliwy a poza tym to niezła baza wypadowa .. i najwazniejsze są mile spędzone wakacje :D
polko1982
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 02.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) polko1982 » 04.08.2010 21:33

Madzik68 napisał(a):no to ja dodam swoje trzy grosze :) też naczytałam się o Ciovo i Mastrince sporo negatywów, a też juz mielismy rezerwację...a ... było super, po prostu super, mnie tam helikoptery nie przeszkadzały, samoloty tym bardziej, a te gigantyczne korki na moście to jakaś przesada ....,i szło płynnie, oby w Polsce takie korki były i żadnych stłuczek na skrzyżowaniu w centrum gdzie każdy jechał jak chciał a mimo to jakaś kultura była :) u nas plaża bardziej syfiasta i zatłoczona ogólnie mam zamiar tam wrócić za rok jak fundusze pozwolą bo Trogi oddalony o 3 km jest strasznie urokliwy a poza tym to niezła baza wypadowa .. i najwazniejsze są mile spędzone wakacje :D

zgadzam się z tobą ,ale nie wiem kiedy byliście w Trogirze ale jak ja byłem to korki były dość duże ;)
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 04.08.2010 21:49

polko1982 napisał(a):
Madzik68 napisał(a):no to ja dodam swoje trzy grosze :) też naczytałam się o Ciovo i Mastrince sporo negatywów, a też juz mielismy rezerwację...a ... było super, po prostu super, mnie tam helikoptery nie przeszkadzały, samoloty tym bardziej, a te gigantyczne korki na moście to jakaś przesada ....,i szło płynnie, oby w Polsce takie korki były i żadnych stłuczek na skrzyżowaniu w centrum gdzie każdy jechał jak chciał a mimo to jakaś kultura była :) u nas plaża bardziej syfiasta i zatłoczona ogólnie mam zamiar tam wrócić za rok jak fundusze pozwolą bo Trogi oddalony o 3 km jest strasznie urokliwy a poza tym to niezła baza wypadowa .. i najwazniejsze są mile spędzone wakacje :D

zgadzam się z tobą ,ale nie wiem kiedy byliście w Trogirze ale jak ja byłem to korki były dość duże ;)

i były to korki urocze :D
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 04.08.2010 22:14

onkax napisał(a):Slatine,Arbanija i Mastrinka leżą obok siebie wzdłuż wybrzeża.Slatine na samym końcu i jest zdecydowanie najspokojniej.Znajomi zawsze wracają do Slatine,teraz tez od 08.08.tam bedą i my w przyszłym roku też własnie tam pojedziemy.Plaże są czyste,woda idealna.Szczerze polecam.


Witam,
Chorwacja jest piękna, warto zwiedzić Istrię bo też są tam piękne miasteczka, warto "zaliczyć" Plitvice i Krka, Zadar, Szybenik, Split, poprzez Tucepi aż na połódnie po Dubrovnik. Na Ciovo byliśmy w Okrug Gorny, polecam tą zatokę, jest pięknie. Zabytki zwiedzaliśmy w Trogirze a na wyspie mieliśmy spokój tylko dla nas. Jeszcze raz polecam Ciovo, most nie jest żadnym utrudnieniem. Specjalnie tyle piszę wokół tego mostu, ażeby przekonać jeszcze nie przekonanych, że most łączący wyspę z lądem dzisiaj tylko z nazwy pozostał zwodzony.

Wyśmiać można wszystko, nawet samego siebie, ale po co? Pytam?

Pozdrawiam
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 04.08.2010 22:58

bonar napisał(a):[

Witam,
Chorwacja jest piękna, warto zwiedzić Istrię bo też są tam piękne miasteczka, warto "zaliczyć" Plitvice i Krka, Zadar, Szybenik, Split, poprzez Tucepi aż na połódnie po Dubrovnik.

Pozdrawiam

Jestem za. :D
onkax
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) onkax » 04.08.2010 23:52

praktycznie wzdłuż całego wybrzeża Mastrinki i Arbaniji rozciąga się plaża,większa,mniejsza,szersza,węższa,jest w czym wybierać.Są takie na ktorych jest sporo ludzi(to te większe)ale mozna znależć fajne miejsce z łagodnym zejsciem do wody na wąskiej plaży.Na takiej własnie plażowaliśy.Mieliśmy ok.200 m do plaży z dość stromej górki,zawsze piechotką,gorzej było wracac pod tą górkę,ale do wszystkiego mozna sie przyzwyczaić.Za to widok z apartamentu wprost na zatoke,był przepiękny,co rekompensowało nam nasze codzienne wspinaczki.Myślę,ze nie ma potrzeby jeżdzenia samochodem na plaże,no ale jak kto woli. :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Trogir- Ciovo. czy ktoś ma pytania- postaram się pomóc - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone