Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Śląska na Chorwacje ???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pigletto
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pigletto » 28.07.2008 12:25

Martini2000 napisał(a):Do tej pory jeździłem przez Mikulov ale w tym roku polecę chyba przez Znojmo bo trasa nr 7 do Wiednia jest rozkopana i są zwężenia itp. a przez Znojmo jest z 15 km dłużej ale może warto .

No wlasnie o tych wykopkach też już słyszałem, z tym że kiedy poprzednio jechałem na Chorwację to straszyli mnie dość mocno Austriacką policją. Więc z tego co pamiętam to po tamtejszych wioskach jechało się i tak powolutku (skądinąd przydało się bo zgarnęli Austriaka jadącego przede mną).

Mam też opracowaną trasę na GPS (AM) z uniknięciem debilnej opłaty za "autostradę" Słoweńską w stronę Zagrzebia

O.. a mógłbyś się podzielić? Przed chwilą pożyczyłem nawigację od kumpla i próbowałem wytyczyć trasę... tylko że np. zmusić AutoMapę żeby z Fridka-Mistka do Brna prowadziłą przez Olomuniec to masakra (bez wyznaczania trasy na nowo)... da się tam jakoś wstawić punkt pośredni ale tak żeby był pomiędzy innymi, wcześniej dodanymi punktami, a nie zawsze na końcu...?

A to że duzo osób jeździ przez Słowenię to wydaje mi się że wynika z tego że wpisując w viamichelin lub w każdą inną nawigację kreśli drogę przez Bratysławę - nie wiem czemu, być może dlatego że sugeruje się opisem dróg jako autostrady a nie ogólnie:

Przez "Słowację" ;)
AutoMapa robi mi to samo... Zwardoń, Żylina, Bratysława. Taki urok jak widać... bo np. wg map Google to ze Śląska nad morze Bałtyckie najlepiej jechać przez Berlin :) Chociaż w tym coś jest... :)
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 28.07.2008 17:27

No tak miało być Słowację ;)

daj namiary to Ci wyśle plik (zapisaną trasę pod AM) ,

Fakt faktem że ta nowa AM jest bardziej zakręcona, wcześniejsze wersje były dużo fajniejsze, w tej zmienia się pkt przelotowe w modyfikacji trasy i tam można przesunąć pkt wyżej lub niżej, czyli jak dodasz pkt przelotowy np. Cieszyn mając już wszystkie inne późniejsze pkt to musisz tam wejść i go przesunąć wyżej.

W IGO jest chyba tak że nieważne kiedy wpiszesz pkt przelotowe to nawigacja wyznaczy trasę do celu zawsze najlepszą ścieżką zachaczając o wszystkie pkt .

pozdrav
pigletto
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pigletto » 28.07.2008 17:52

Martini2000 napisał(a):daj namiary to Ci wyśle plik (zapisaną trasę pod AM) ,

Poproszę na adres "antyspamowy": adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Fakt faktem że ta nowa AM jest bardziej zakręcona, wcześniejsze wersje były dużo fajniejsze, w tej zmienia się pkt przelotowe w modyfikacji trasy i tam można przesunąć pkt wyżej lub niżej, czyli jak dodasz pkt przelotowy np. Cieszyn mając już wszystkie inne późniejsze pkt to musisz tam wejść i go przesunąć wyżej.

Dzięki wielkie! Co prawda nie było tego w "Modyfikacji trasy" ale znalazłem tę opcję w Menu->Trasa->Informacje.
gregem
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 11
Dołączył(a): 30.07.2008
route86

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregem » 30.07.2008 17:04

Witam, planuję jechać drogą 86, ale nie mam pojęcia czy ten krótki odcinek przez Slowenię (Lendawa) nie jest czasem płatny ??

(sorki, w dziale FAQ jest dokladny opis DROGA PRZEZ WĘGRY ZACH.)
Ostatnio edytowano 31.07.2008 16:04 przez gregem, łącznie edytowano 1 raz
kresmo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 30.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kresmo » 31.07.2008 09:41

Witam

Czy ktoś próbował ominąć słoweńską autostradę taką trasą? Jeśli tak to czy warto?

Obrazek
fancroatia
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) fancroatia » 31.07.2008 10:42

Wracałem ta trasą 23.07. Jest OK.
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 21.07.2009 14:11

jako ze watek jest z tamtego roku sprobuje go odswiezyc i mam pytanie ; czy ktos jechal ze Slaska w/w trasami w tym roku i czy nastapily jakies radykalne zmiany tras(remonty,przebudowy,itp) ,trasa Katowice-Peljesac
Bog zaplac za info :D
ireksl
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 19.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ireksl » 21.07.2009 21:39

Ile kosztuje winetka w Słoweni :?:
Edit
Juz sie dowiedziałem 8O 35 euro 8O
winkler
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) winkler » 22.07.2009 01:30

...nie mam pojęcia jak wygląda droga przez Cieszyn, ale przez Zwardoń - Skalite jest totalnie beznadziejna. Szczerze odradzam.
winkler
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 29.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) winkler » 22.07.2009 01:38

My jechalismy ze Śląska tak:
Zwardoń - Skalite - Cadca - Żilina - Povazska Bystryca - Trencin - Trnava - Bratislava - Rajka - Gyor - Tatabanya - Budapeszt - Nagikanizsa - Letenye - Gorycan - Zagrzeb - Sibenik

Winiety:
Słowacja: 7 dni - 4,90 euro lub 30 dni - 9,90 euro
Węgry: 4 dni - 1530 HUF - tj. ok. 5,60 euro
Chorwacja (do Sibenika): w jedną stronę - 36 + 134 HRK = 170 HRK - tj. ok. 23,20 euro
ogółem koszt w jedna stronę: ok. 33,70 euro

Ważne - w Chorwacji na pierwszym odcinku autostrady tj. Gorycan - Zagrzeb - nie można płacić kartą! Koszt to 36 kun.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 22.07.2009 13:14

Tyż tak planuja - 31.07. ale do końca do Ravcy i dalej na Peljesać.
Start 8.00 Tychy
No to pyrsk



bociek68 napisał(a):Witam, a jo odpolom swoja bryka 31.07, jada Cieszyn,Cadca, Bratysława do Madziarów Route86(the best),Lendawa, Varażdin, Zgrzeb, A1, Sestanovac i koniec w Mimicach, 2 litrowe wspomagacze z Biedronki(red bulle) i pyrsk ludkowie, pozdraw i szerokiej drogi.
fryzjerek
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) fryzjerek » 22.07.2009 13:57

siemanko ja wróciłem w pon. jechalem z bielska białej ogólnie to przez zwardon porazka . Z tychów najlepiej na Bielsko , Cieszyn, Zylina, Bratysława, Wieden, Graz, Maribor .
Vinety
Czechy -Free
Słowacja 4.90 euro tydzien
słowenia 30 euro miesiac
austria kolo 5 auro tydzien
autostracy w chorwacji do makarskiejokolo 220 kun w jedna strone
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa ze Śląska na Chorwacje ??? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone