Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Śląska na Chorwacje ???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 09.07.2008 13:44

Brak winietek na Śląsku!!
jadę za 4 godziny - ciekawe czy na trasie kupię Slowackie
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 09.07.2008 14:19

tomaszc_r4 napisał(a):Brak winietek na Śląsku!!
jadę za 4 godziny - ciekawe czy na trasie kupię Slowackie

Jak przektoczysz granice słowacka, masz jeszcze około 30km do płatnej autostrady. Na pewno po drodze znajdziesz stacje na której kupisz winiete. Weż tylko ze sobą korony- 150 lub 300 w zależności od winiety
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 09.07.2008 15:11

tomaszc_r4 napisał(a):Brak winietek na Śląsku!!
jadę za 4 godziny - ciekawe czy na trasie kupię Slowackie



Ja kupowałem 3 tygodnie temu w budynku przejścia granicznego między CS a SK na trasie Cieszyn-Zylina - jest tam taki kantor skrzyżowany ze sklepem prowadzącym artykuły potrzebne kierowcom przy przeklraczaniu granicy (kamizelki, apteczki itp.).
Za 300SKK kupisz tam też za jednym zamachem winietę austriacką na 10 dni.

Kupisz też w wielu innych miejscach - między granicą słowacką a Żyliną masz kilka stacji benzynowych, kantorów itp.
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 09.07.2008 15:45

jdubowski napisał(a):
tomaszc_r4 napisał(a):Brak winietek na Śląsku!!
jadę za 4 godziny - ciekawe czy na trasie kupię Slowackie



Ja kupowałem 3 tygodnie temu w budynku przejścia granicznego między CS a SK na trasie Cieszyn-Zylina - jest tam taki kantor skrzyżowany ze sklepem prowadzącym artykuły potrzebne kierowcom przy przeklraczaniu granicy (kamizelki, apteczki itp.).
Za 300SKK kupisz tam też za jednym zamachem winietę austriacką na 10 dni.

Kupisz też w wielu innych miejscach - między granicą słowacką a Żyliną masz kilka stacji benzynowych, kantorów itp.

można tam płacić kartą?
tomaszc_r4
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 29.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomaszc_r4 » 09.07.2008 16:05

tomsg napisał(a):
jdubowski napisał(a):
tomaszc_r4 napisał(a):Brak winietek na Śląsku!!
jadę za 4 godziny - ciekawe czy na trasie kupię Slowackie



Ja kupowałem 3 tygodnie temu w budynku przejścia granicznego między CS a SK na trasie Cieszyn-Zylina - jest tam taki kantor skrzyżowany ze sklepem prowadzącym artykuły potrzebne kierowcom przy przeklraczaniu granicy (kamizelki, apteczki itp.).
Za 300SKK kupisz tam też za jednym zamachem winietę austriacką na 10 dni.

Kupisz też w wielu innych miejscach - między granicą słowacką a Żyliną masz kilka stacji benzynowych, kantorów itp.

można tam płacić kartą?

Myślę , że kartą lub jak jest to też kantor to się wymieni złotówki - zaraz wsiadam do auta :D
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 09.07.2008 16:29

tomsg napisał(a):
jdubowski napisał(a):
tomaszc_r4 napisał(a):Brak winietek na Śląsku!!
jadę za 4 godziny - ciekawe czy na trasie kupię Slowackie



Ja kupowałem 3 tygodnie temu w budynku przejścia granicznego między CS a SK na trasie Cieszyn-Zylina - jest tam taki kantor skrzyżowany ze sklepem prowadzącym artykuły potrzebne kierowcom przy przeklraczaniu granicy (kamizelki, apteczki itp.).
Za 300SKK kupisz tam też za jednym zamachem winietę austriacką na 10 dni.

Kupisz też w wielu innych miejscach - między granicą słowacką a Żyliną masz kilka stacji benzynowych, kantorów itp.

można tam płacić kartą?



Na stacjach benzynowych mozna płacic kartą, a w kantorze wezmą złotówki, więc bez problemu...
RafekMex
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafekMex » 09.07.2008 19:46

Witam.
Oriętuje sie ktoś, czy jest jakiś czynny kantor w godzinach poźno wieczornych i nocnych po przekroczeniu granicy Słoweńsko-Chorwackiej -> Mursko Sredisce, w celu zakupu kun na autostrady. Nie koniecznie musi byc w tej miejscowości. Z góry dziękuje
Jacynty
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 578
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacynty » 09.07.2008 23:48

RafekMex napisał(a):Witam.
Oriętuje sie ktoś, czy jest jakiś czynny kantor w godzinach poźno wieczornych i nocnych po przekroczeniu granicy Słoweńsko-Chorwackiej -> Mursko Sredisce, w celu zakupu kun na autostrady. Nie koniecznie musi byc w tej miejscowości. Z góry dziękuje

tak, zaraz po przejechaniu przejścia, dosłownie 5 m,po prawej stronie jest uliczny parking a po lewej kantor, kawiarnia i parę innych rzeczy. W sezonie czynny chyba całą noc.W każdym razie o 23 był czynny.
Autostrady można spokojnie płacić w euro,i nie ma tak że nie wydają reszty.Mnie pytali w jakiej chcę walucie,wybierałem kuny.
RafekMex
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) RafekMex » 10.07.2008 07:43

Wielkie dzieki - jac61b :D

pozdrawiam gorąco
grzesiekwrz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.07.2008
Katowice-VODICE 14.07 wyjazd

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiekwrz » 10.07.2008 10:28

Witam czy ktos moze tez jedzie w niedziele 14.07. Jedziemy poraz pierwszy tak ze bylo by razniej jechac z kimś. Pozdrawiam :)
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 10.07.2008 15:50

grzesiekwrz...zajrzyj tutaj..
forum/viewtopic.php?t=17800
Pozdrawiam. :D :D :D
bandrze
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 05.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) bandrze » 11.07.2008 07:14

tomsg napisał(a):Wiele czytałem w ciągu ostatniego miesiąca i wybrałem nast. trase:
Wyjazd w sobote 12.07 godz. 19.00
- Skoczów-Cieszyn-Zilina-Bratysława
- wjazd do Austrii po 0.00 (kupno winietki 10-cio dniowej)-Graz
- zjazdem na Gersdorf ok. 3.00-4.00- Murfeld-Mureck_Lenart-Ptuj-Macelj
- wjazd do Cro ok. 5.00- Zagrzeb- wyspa Krk (Baska)- ok. 8.00

Jakoś nie potrafię się przekonać do route 86, nie lubię wolno jeździć :)


czyli spotykamy sie na trasie . ja wyjezdzam za chwile ta trasą ale nocuje.
grzesiekwrz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 10.07.2008
Wyjazd Katowice-Vodice 13.07

Nieprzeczytany postnapisał(a) grzesiekwrz » 11.07.2008 09:05

Witam, Jednak jedziemy w niedziele rano 13.07, troszeczke sie boje jazdy w nocy, nie znam tasy
caja2
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 12.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caja2 » 11.07.2008 09:24

ancia twierdzi że przejazd przez ten kawałek Słoweni przez Landavę jest na pewno bezpłatny, ja takiej pewności nie mam. jechałem końcem czerwca i słoweńcy kończyli tam kawałek autostrady- w zasadzie była już skończona- malowali tylko pasy - a w prasie chorwackiej początkiem lipca wrzało, że zamknęli starą drogę i nalezy jechać tym kawałkiem nowej autostrady, przezornie wczoraj jechałem do Goricanu , później M70 i dalej do 86. M70 spoko ale dojazd do Lenti dość trudna, TIR-y również wybrały tą drogę.
ps. uwaga w Cieszynie dla tych co jadą na Zylinę!
Należy jechać starą droga przez misto, znaki na obwodnicy pokazuja, że mozna jechac obwodnica , ale zjazd na Słowację nie jest gotowy, w ten sposób wyskakuje się na autostradę na Frydek-Mistek-płatną.
wracając byłem zmuszony jechać przez Zwardoń, wiedziałem ,że po polskiej stronie jest beznadziejnie, ale na dodatek w Czyrne i Skalite budują kanalizację - radzę omijać i to szerokim łukiem !!!
elbek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elbek » 12.07.2008 18:24

caja2 napisał(a):wracając byłem zmuszony jechać przez Zwardoń, wiedziałem ,że po polskiej stronie jest beznadziejnie, ale na dodatek w Czyrne i Skalite budują kanalizację - radzę omijać i to szerokim łukiem !!!


Kiedy to było? Mamy plan by niebawem przez Zwardoń jechać. Nie warto?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Śląska na Chorwacje ??? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone