Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa ze Śląska na Chorwacje ???

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
caja2
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 12.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caja2 » 13.07.2008 13:54

W czwartek 10 lipca.
elbek
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elbek » 19.07.2008 12:37

caja2 napisał(a):W czwartek 10 lipca.


Ok, ale czy warto tamtą drogą, czy sobie odpuścić?
Nie chce autostrad. Wolimy spokojnie przenocować gdzieś mniej więcej w połowie drogi. W ciemno :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.07.2008 13:27

Droga szybkiego ruchu z Żywca do Zwardonia budowana od ładnych kilku lat.
A czy warto?
Zależy od pory dnia i dnia tygodnia.W dni powszednie gorzej.
Na trasie Cieszyn-Cadca też ciasno a ruch zdecydowanie większy( i też budują).
Czyli na dwoje babka wróżyła.I tu, i tam można stracić (albo zyskać )20-30min.
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 19.07.2008 14:27

Po opracowaniu trasy jedziemy dokładnie jak bociek68.
Droga przez Słowenie na DolgaVas i Lendawe (bez opłat).Autostrada jest w trakcie robót wykończeniowych i leci prawie równolegle z prawej strony do drogi w strone granicy na Mursko Sredice.
Krzyziu
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyziu » 19.07.2008 16:48

nawigacja z Cieszyna na Ziline kieruje mnie przez autostradę? e462 przez Mosty i za Ceskym tesinem wjeżdżam na e75. czy ten odcinek e462 jest płatny, czy może mam się kierować na Czeski Cieszyn?
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 19.07.2008 17:40

Witam
Radzę Tobie jechać na Czeski Cieszyn-Hradek-Ćadca-Żilina drogą E75-bez opłat.
Pozdro.
:D :D :D
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 19.07.2008 18:37

Krzyziu napisał(a):nawigacja z Cieszyna na Ziline kieruje mnie przez autostradę? e462 przez Mosty i za Ceskym tesinem wjeżdżam na e75. czy ten odcinek e462 jest płatny, czy może mam się kierować na Czeski Cieszyn?


Nie jest płatny, E462 to na tym odcinku bezpłatna droga krajowa, w realu po prostu dwupasmówka przez blokowisko.

Obrazek
caja2
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 12.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caja2 » 19.07.2008 19:02

wszystko się zgadza, poza tym, że z obwodnicy w czerwu nie było zjazdu na Zylinę-Mosty. Dlatego radzę zaraz za przejściem zjechać z obwodnicy i jechać przez miasto Cieszyn- stara droga. W czerwcu ten odcinek był nie gotowy. wtedy wyskakuje się na droge na Frydek.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 20.07.2008 06:57

caja2 napisał(a):wszystko się zgadza, poza tym, że z obwodnicy w czerwu nie było zjazdu na Zylinę-Mosty.


17-go czerwca zjazd był, może drogowskaz ktoś "podiwanił"?
Krzyziu
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzyziu » 20.07.2008 08:58

caja2 napisał(a):wszystko się zgadza, poza tym, że z obwodnicy w czerwu nie było zjazdu na Zylinę-Mosty. Dlatego radzę zaraz za przejściem zjechać z obwodnicy i jechać przez miasto Cieszyn- stara droga. W czerwcu ten odcinek był nie gotowy. wtedy wyskakuje się na droge na Frydek.

a może to ktoś potwierdzić kto wracał/jechał w lipcu? Wyjeżdżam jutro..
elzbieta
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 05.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) elzbieta » 27.07.2008 20:30

jdubowski napisał(a):
tomaszc_r4 napisał(a):Brak winietek na Śląsku!!
jadę za 4 godziny - ciekawe czy na trasie kupię Slowackie



Ja kupowałem 3 tygodnie temu w budynku przejścia granicznego między CS a SK na trasie Cieszyn-Zylina - jest tam taki kantor skrzyżowany ze sklepem prowadzącym artykuły potrzebne kierowcom przy przeklraczaniu granicy (kamizelki, apteczki itp.).
Za 300SKK kupisz tam też za jednym zamachem winietę austriacką na 10 dni.

A wiesz może czy ten sklepo-kantor jest czynny w godzinach póżno-wieczornych lub nocnych ?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.07.2008 23:30

Od granicy Czechy-Słowacja do autostrady Żylina -Bratysława kilkadziesiąt km,stacji benzynowych z winetami z kilkanaście od Cadcy zaczynając.Dwie ostatnie w Żylinie po obu stronach drogi ...
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 28.07.2008 05:37

Na granicy Czesko- Słowackiej jest całodobowa budka z winietami, kupisz tam Słowacką (150 koron) oraz Austriacką (300 koron), do tego sprzedawca mówi po polsku.

Jeśli chodzi o odcinek Cieszyn- Zilina, tylko przed samą granicą słowacką był dziwny zjazd na rondzie i dojazd do granicy kilka km wioskami.
Poza tym droga OK.
pigletto
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 26.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pigletto » 28.07.2008 09:00

Ja jadę w sierpniu na Chorwację i póki co planuję z Cieszyna kierować się na Olomuniec i Brno, dalej przejściem w Mikulovie na Wiedeń.
Widzę jednak że tu wszyscy jeżdżą przez Słowację? Ktoś rozważał drogę tylko przez Czechy? Jakieś za i przeciw dla tej trasy? U mnie 'za' jest to że kiedyś już tak jechałem a i kolega który do Wiednia śmiga prawie co tydzień też jeździ przez Czechy i Mikulov :)
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 206
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 28.07.2008 11:12

Są zwolennicy trasy przez Slowację i zwolennicy przez Czechy .

Ja osobiście byłem w CRO już chyba 7 x i zawsze trasa:

Cieszyn - Brno - Wien - Graz - Maribor - Zagreb

Do tej pory jeździłem przez Mikulov ale w tym roku polecę chyba przez Znojmo bo trasa nr 7 do Wiednia jest rozkopana i są zwężenia itp. a przez Znojmo jest z 15 km dłużej ale może warto .

Mam też opracowaną trasę na GPS (AM) z uniknięciem debilnej opłaty za "autostradę" Słoweńską w stronę Zagrzebia

A to że duzo osób jeździ przez Słowenię to wydaje mi się że wynika z tego że wpisując w viamichelin lub w każdą inną nawigację kreśli drogę przez Bratysławę - nie wiem czemu, być może dlatego że sugeruje się opisem dróg jako autostrady a nie ogólnie:

przykład (trasa Katowice - BaskaVoda k.Makarskiej)
1 . trasa przez Slowację : 1242 km w tym:
autostrady: 1012 km, drogi międzynarodowe: 167 km
2. trasa przez Czechy (Znojmo) : 1246 km
autostrady: 826 km, drogi międzynarodowe: 326 km

wychodzi mniej więcej to samo - bo rozumiem że drogi międzynarodowe są też standardu autostrad

(chyba że ktoś jeździ przez Węgry z pominięciem drogi płatnej to już wogóle wychodzi gorzej)


Pozdrav
Martini2000
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa ze Śląska na Chorwacje ??? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone