Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kruszyn
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 10.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kruszyn » 10.08.2016 10:41

Warto na trasę wziąć forinty czy w euro nie będzie problemu żeby zapłacić za kawę czy jedzenie ?
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 10.08.2016 10:57

Ja jadąc przez Węgry zawsze jakieś tam forinty mam - choć wożę je konsekwentnie od 6 lat, bo jakoś za wszystko kartą płacę (stacja benzynowa, sklep itp) - no może raz w małej knajpie terminalu nie mieli. Parę drobnych euro zawsze warto mieć - choćby na kibelek na Słowacji :mrgreen:
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 10.08.2016 11:40

Hercklekot napisał(a):Ja jadąc przez Węgry zawsze jakieś tam forinty mam - choć wożę je konsekwentnie od 6 lat, bo jakoś za wszystko kartą płacę (stacja benzynowa, sklep itp) - no może raz w małej knajpie terminalu nie mieli. Parę drobnych euro zawsze warto mieć - choćby na kibelek na Słowacji :mrgreen:


To samo na Węgrzech, np. na Shellu kible są płatne 100 HUF, warto mieć taką drobnicę.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 10.08.2016 14:28

Zacheusz napisał(a):
avvatarro napisał(a):Wybieram się na wyspę KRK z Wa-wy. Planuję wybrać trasę przez Słowację i Węgry. Proszę doświadczonych Cromaniaków o pomoc w wyborze "szybkiej" i sprawdzonej trasy.


Proponuję jechac na Barwinek i Miszkolc. Jechałem tak rok temu i tak samo będę jechać i w tym.

A ja proponuje Zwardoń lub Cieszyn / jak kto woli / - Żylina - Bratysława - Szekesfehervar / HU / - dalej wiadomo.
Trasa łatwa szybka i bezpieczna.
Od Żyliny /SLO/ z wyjątkiem Gyor-Szekesfehervar /HU/ do samej Chorwacji autostrady bez smęcenia po lokalnych drogach.
Okota
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Okota » 10.08.2016 14:51

Na chwilę obecną którędy przez Węgry lepiej 86 czy 82?
Shcott
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 12.08.2016
Trasa do Umagu ze stopem w Balatonfured i Ptuju

Nieprzeczytany postnapisał(a) Shcott » 12.08.2016 12:07

Cześć,

Postanowiłem założyć nowy temat bo nie wiem już zupełnie którędy jechać. Chciałbym po drodze zatrzymać się nad Balatonem myślałem o Balatonfured. Dodatkowo planuję odwiedzić znajomych w Ptuju i zostać tam jeden czy dwa dni a wrócić już "normalnie" najprawdopodobniej przez Austrię z przejazdem przez Wiedeń ewentualnie Węgry ze zwiedzaniem Sopronu i Gyor a później Wiednia. Nie wiem, któręd w tym przypadku będzie najlepiej jechać. Chciałem przejechać przez Słowacje z ominięciem Czech żeby nie płacić za winietę Czeską a wracając też przejechać przez Słowację kupując tam 14 dniową winietę bo cała moja wycieczka to około 10-12 dni.

Jadę z Warszawy nawigacja chce żebym jechał tak:
Warszawa- Kraków- Jabłonka- Rużomberk- Bańska Bystrzyca- Zvolen- Sahy- Vac- Budapeszt- Polgardi- Csopak- Balatonfured

Nastepniego dnia Balatonfured- Kesztehely- Lenti- Beltnici- Krizevci- Jursinci- Ptuj

a co do trasy z Ptuja nie mam zielonego pojęcia jak jechać. Nawigacja z ominięciem dróg płatnych na Słowenii pokazuje jakąś kosmiczną trasę. będę wdzięczny za pomoc w pierwszej drodze do Chorwacji. Chciałbym ominąć drogi płatne na Słowenii no i tak dużo płatnych na Chorwacji jak to możliwe oczywiście w granicach rozsądku.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014
Re: Trasa do Umagu ze stopem w Balatonfured i Ptuju

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 12.08.2016 16:57

Shcott napisał(a):... a wracając też przejechać przez Słowację kupując tam 14 dniową winietę bo cała moja wycieczka to około 10-12 dni.

Słowacy nie mają w swojej ofercie winiet 14-to dniowych.

Shcott napisał(a):... Jadę z Warszawy nawigacja chce żebym jechał tak:
Warszawa- Kraków- Jabłonka- Rużomberk- Bańska Bystrzyca- Zvolen- Sahy- Vac- Budapeszt- Polgardi- Csopak- Balatonfured

Jadąc tak przez Słowację możesz łatwo ominąć płatny odcinek w Bańskiej B. i zaoszczędzić na winiecie.
Shcott napisał(a):... Chciałbym ominąć drogi płatne na Słowenii no i tak dużo płatnych na Chorwacji jak to możliwe oczywiście w granicach rozsądku.

Z Ptuj do Umag omijając dużo płatnych w Chorwacji?
Kup winietę słoweńską, jedź przez Słowenię i przekrocz granicę w Dragonja.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 12.08.2016 17:06

Okota napisał(a):Na chwilę obecną którędy przez Węgry lepiej 86 czy 82?

Droga 82, miejscami bardzo malownicza i kręta (młody przypomniał nam co jadł na śniadanie :mrgreen: )
Wiele remontów nawierzchni po wioskach z ograniczeniami do 30-tu. 8O :cry:
Im bliżej Balatonu, tym lepsza droga, szczególnie od Veszprem.
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 13.08.2016 10:32

A ja mam pytanie jak ominąć Budapeszt jadąc od Barwinka na Primosten, bo rok temu wjechałem w centrum czego nie żałuję bo Budapeszt jest piękny, ale tym razem już chciałbym tam nie wjeżdżać. Czy kierować się na drogę E71 potem E75 i znowu E71. Będą takie oznakowania czy obrać jakąś inną taktykę?

Nawigacja cały czas pcha mnie do Budapesztu.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107692
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.08.2016 10:49

Zacheusz napisał(a):A ja mam pytanie jak ominąć Budapeszt jadąc od Barwinka na Primosten, bo rok temu wjechałem w centrum czego nie żałuję bo Budapeszt jest piękny, ale tym razem już chciałbym tam nie wjeżdżać. Czy kierować się na drogę E71 potem E75 i znowu E71. Będą takie oznakowania czy obrać jakąś inną taktykę?

Nawigacja cały czas pcha mnie do Budapesztu.

Budapeszt ma obwodnicę M0
moninipis
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) moninipis » 13.08.2016 10:51

Może masz nie aktualną mapę w nawigacji? Trzeba kierować się na drogę oznaczoną M0, jest to obwodnica Budapesztu.
Następnie obwodnicą dojeżdżasz do zjazdu na M7 i zjeżdżasz na M7 Balaton.
Droga jest oznaczona jako E71.
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 13.08.2016 11:34

Nawigacja online tylko pewnie ustawienia jakieś nie bardzo. Ślicznie dziękuje za pomoc.
jolo
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 04.08.2016
Re: Którędy łatwiej? Przez Węgry czy przez Austrię???????

Nieprzeczytany postnapisał(a) jolo » 13.08.2016 11:45

witam wszystkich
jadę 20 sierpnia , na noc , zawsze jeździłem autostradami cz. aut. slo. cro. brela, teraz kusi mnie sk hu cro przez Zwardoń Żylinę Bratysławę Shombathely Varazdin Zagrzeb Karlowac potem stara drogą na Plitvice Knin do Omis, problem jest taki że zawsze jazda autostradami strasznie nas usypia, ekonomia też ma wpływ na wybór tej trasy , mniejsze spalanie i oszczędności na winietach to dla mnie ok 500zł ,
część od Zagrzebia starą drogą znam , natomiast jak by był ktoś uprzejmy napisać coś o części od Zwardonia do Zagrzebia szczególnie opis z tego lub zeszłego roku , stan dróg, oznakowanie , ruch , kontrole, stacje Lpg był bym niezmiernie wdzięczny ,
Pablito970
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 09.06.2014
Re: Którędy łatwiej? Przez Węgry czy przez Austrię???????

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablito970 » 13.08.2016 12:35

Witam,
Ja dla odmiany do tej pory jeździłem zawsze przez Słowację i Węgry, natomiast w tym roku chciałem przetestować trasę Czechy, Austria, Słowenia. Wyruszam w niedzielę, pewnie jakoś po południu - w okolice Omisia. Ciągle zastanawiam się czy to dobry pomysł....?

Pozdrawiam
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 13.08.2016 12:40

Zacheusz napisał(a):A ja mam pytanie jak ominąć Budapeszt jadąc od Barwinka na Primosten, bo rok temu wjechałem w centrum czego nie żałuję bo Budapeszt jest piękny, ale tym razem już chciałbym tam nie wjeżdżać. Czy kierować się na drogę E71 potem E75 i znowu E71. Będą takie oznakowania czy obrać jakąś inną taktykę?

Nawigacja cały czas pcha mnie do Budapesztu.

przede wszystkim najpierw kieruj się wg oznaczeń dróg na przejście SRB (Serbia)...później pojawią się znaki Balaton, czy SLO (Słowenia)...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone