Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 04.08.2016 22:15

marcin_wawa85 napisał(a):gasnica apteczka trójkąt kamizelka odblaskowa dla każdego pasażera z tego co pamiętam jak pakowałem się w zeszłym roku. a i jeszcze oczywiście komplet żarówek zapasowych.
a co do winiety, ja Mieszkam w wawie i kupowałem w dniu wyjadu w PZMOT na Górczewskiej w Wawie osobiscie, ale pewnie można kupić przez internet, na Węgrzech obowiązuje e-winieta dostajesz potwierdzenie zakupu, bez zadnej nalepki na szybe i tylko to potwierdzenie pokazujesz w razie kontroli. na Słowacji normalna winietka klejona na szybe.

Zonk, na Słowacji od tego roku również są e-winiety do kupienia nahttp://www.eznamka.sk
valdemar
zbanowany
Posty: 443
Dołączył(a): 10.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) valdemar » 04.08.2016 22:17

marcin_wawa85 napisał(a):gasnica apteczka trójkąt kamizelka odblaskowa dla każdego pasażera z tego co pamiętam jak pakowałem się w zeszłym roku. a i jeszcze oczywiście komplet żarówek zapasowych.
a co do winiety, ja Mieszkam w wawie i kupowałem w dniu wyjadu w PZMOT na Górczewskiej w Wawie osobiscie, ale pewnie można kupić przez internet, na Węgrzech obowiązuje e-winieta dostajesz potwierdzenie zakupu, bez zadnej nalepki na szybe i tylko to potwierdzenie pokazujesz w razie kontroli. na Słowacji normalna winietka klejona na szybe.


Coś niezbyt jesteś na czasie jeśli chodzi o słowackie winietki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 04.08.2016 22:20

Kamil_Rizzo napisał(a):Witam :)
Wybieram się ze znajomymi na Chorwację.

Wybieracie się do Chorwacji

przepisy-drogowe-w-chorwacji-i-w-krajach-tranzytowych-t32883.html

oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
Kamil_Rizzo
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamil_Rizzo » 04.08.2016 22:34

Chodzi o każdego pasażera, który jest w samochodzie, czy to na ile osób jest zarejestrowany samochód ?? Mam na myśli kamizelki ;-)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.08.2016 22:38

Kamil_Rizzo napisał(a):Chodzi o każdego pasażera, który jest w samochodzie, czy to na ile osób jest zarejestrowany samochód ?? Mam na myśli kamizelki ;-)


A jak pojedziesz autobusem w 4 osoby to musisz mieć 39 kamizelek (plus 8 stojących)?
Oczywiście, że dla pasażera.
Kamil_Rizzo
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 04.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamil_Rizzo » 04.08.2016 22:41

Słyszałem różne opinie więc pytam :) Wystarczy napisać: "dla każdego pasażera". Proste nie ??
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 04.08.2016 22:45

marcin_wawa85 napisał(a):. na Słowacji normalna winietka klejona na szybe.

Na Słowację jest winieta elektroniczna, tak jak i na Węgry.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 04.08.2016 22:53

anakin napisał(a):
euromissile napisał(a):dobra to juz rozumiem co i jak :) a reszta trasy ok tak? :)

A może przez Lendavę?
Z moich wyliczeń wynika, że trasa jest jakieś 60 km krótsza od tej prze Letenye.



W sumie to też Lendavę brałem pod uwagę ( nie czuję że rymuje ;) ) Wg Madziarskiej mapki M86 bezpłatna więc i szybciej trochę. W tym wypadku tak by to wyglądało zgadza się?
https://www.google.pl/maps/dir/48.12654 ... !3e0?hl=pl
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 04.08.2016 23:01

euromissile napisał(a):W sumie to też Lendavę brałem pod uwagę ( nie czuję że rymuje ;) ) Wg Madziarskiej mapki M86 bezpłatna więc i szybciej trochę. W tym wypadku tak by to wyglądało zgadza się?
https://www.google.pl/maps/dir/48.12654 ... !3e0?hl=pl

No, właśnie tak.
Policz sobie jak to wychodzi czasowo, bo nie jest ta Słowenia jakoś specjalnie skomplikowana.
Musisz opanować tylko pięć rond. :wink:
Ale jak widzę już opanowałeś.. :oczko_usmiech:

Ludzie radzą żeby jechać na Čakovec.
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 04.08.2016 23:12

No muszę zobaczyć tu i tu.

Jedynie co to jeszcze bym poprosił o info z tą Słowenią bo wszedłem tu http://www.dars.si/Dokumenti/Toll/Toll_ ... m_299.aspx i rozumiem, że opłata dotyczy H7 od ronda, a tak jak tu wcześniej dałem linka jest darmowo?
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 04.08.2016 23:14

euromissile napisał(a): a tak jak tu wcześniej dałem linka jest darmowo?

Jest darmowo, za tydzień też tak będę jechał :D
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 04.08.2016 23:21

Dobra to już wszystko wiem. Kufelek zimnego piwka Panowie :sm:
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 04.08.2016 23:22

euromissile napisał(a):W sumie to też Lendavę brałem pod uwagę ( nie czuję że rymuje ;) ) Wg Madziarskiej mapki M86 bezpłatna więc i szybciej trochę. W tym wypadku tak by to wyglądało zgadza się?
https://www.google.pl/maps/dir/48.12654 ... !3e0?hl=pl

Przypominam o co najmniej trzech potężnych wahadłach na 86 za Szombathely jadąc na południe. Na jednym stałem w tym roku prawie 10 minut.

W drodze powrotnej pojechałem do Goričan i "starym" przejściem wjechałem do Węgier. Potem Zalaegerszeg i Kam. Z Kam automapa jakimiś zadupiami mnie poprowadziła gdzie amortyzatory musiały wykazać się sprawnością, a ja zdałem się na nią. Ale z Kam jak widzę można pojechać do Szombathely "normalną" drogą. Wiem, że to nieco dalej ale powyższe przerobiłem i żyję. Na żadnym wahadle wracając nie stałem.
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 04.08.2016 23:28

romuald22 napisał(a):
euromissile napisał(a): Na jednym stałem w tym roku prawie 10 minut.



no sory ale to faktycznie argument na "nie"
całe 10 minut w zestawieniu całej tej drogi,
wybacz ale nie mogłem sie powstrzymać,
euromissile
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 241
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) euromissile » 04.08.2016 23:34

romuald22 napisał(a):
euromissile napisał(a):W sumie to też Lendavę brałem pod uwagę ( nie czuję że rymuje ;) ) Wg Madziarskiej mapki M86 bezpłatna więc i szybciej trochę. W tym wypadku tak by to wyglądało zgadza się?
https://www.google.pl/maps/dir/48.12654 ... !3e0?hl=pl

Przypominam o co najmniej trzech potężnych wahadłach na 86 za Szombathely jadąc na południe. Na jednym stałem w tym roku prawie 10 minut.

W drodze powrotnej pojechałem do Goričan i "starym" przejściem wjechałem do Węgier. Potem Zalaegerszeg i Kam. Z Kam automapa jakimiś zadupiami mnie poprowadziła gdzie amortyzatory musiały wykazać się sprawnością, a ja zdałem się na nią. Ale z Kam jak widzę można pojechać do Szombathely "normalną" drogą. Wiem, że to nieco dalej ale powyższe przerobiłem i żyję. Na żadnym wahadle wracając nie stałem.



Tak orientacyjnie to na Madziara wpadnę +/- 24, wiec jadąc do HR nie powinno być chyba tak źle. Gorzej na powrocie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone