Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tommyl
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 14.06.2021 10:51

Hej, dzisiaj jade tą trasą. Dam znac co i jak.
coglin
Croentuzjasta
Posty: 343
Dołączył(a): 29.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) coglin » 14.06.2021 11:42

tommyl napisał(a):Hej, dzisiaj jade tą trasą. Dam znac co i jak.


Pisz, bo będę jechał za niedługo tak samo, tylko kawałek dalej.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1908
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 14.06.2021 12:07

Jest szansa, ze przed wakacjami otworzą autostradową obwodnice Bratysławy

https://www.d4r7.com/sk/clanok/nulty-ob ... mer-hotovy
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 14.06.2021 12:22

stew666 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
amatus1 napisał(a):
Ja też na to liczę...ktoś wspominał, że 26-27 czerwca ma być decyzja o zniesieniu...ciekawe czy to fake czy sa szanse. Czesi i Rumuni w stosunku do nas już to zrobili



Może czekają na przejście całej Polski na "zieloną stronę mocy"? Podobno ma się to wydarzyć w tym tygodniu.


Dobrze by było, jak widzę wiele osób na to czeka, w tym i ja, gdyż teraz, jak i w roku poprzednim, mam już rezerwację noclegu w Lenti, i bardzo mi się ta opcja podobała w trasie do/z Chorwacji, stąd tak niecierpliwe oczekiwanie na decyzje Węgrów o możliwości noclegu u nich. Oby jak najszybciej taka decyzje podjęli, oczywiście dodatkowo znieśli wymóg trasy tranzytowej.


Widzę, że jest nas więcej. Ja też czekam na zniesienie korytarzy, bo po prostu nie chcę jechać przez Austrię. W zeszłym roku byłem w Cro dwa razy, raz jechałem SK-HU (lipiec), początkiem września przez Austrię i Słowenię (objazd przez Cvetlin). Z kilku względów po prostu wolę przez Wegry i Lendavę.

Codziennie sprawdzam, czy Węgrzy poluzują, ale widze, że do 25.06. (a wtedy wyjeżdżam) marne szanse.
jacek1974
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1974 » 14.06.2021 14:42

I jak z przejazdem przez Madziaroszag?

Są szanse na przejazd z Bratysławy przez Szombathely do Letenye?

ktos? coś?
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 14.06.2021 15:26

jacek1974 napisał(a):I jak z przejazdem przez Madziaroszag?

Są szanse na przejazd z Bratysławy przez Szombathely do Letenye?

ktos? coś?

aktualne-informacje-jak-dojechac-do-chorwacji-sezon-2021-t56190.html

ciągle obowiązuje tranzyt
quickstarter
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 26.03.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) quickstarter » 16.06.2021 00:37

Owszem obowiązuje tranzyt ale jedną z dopuszczalnych tras jest Rajka - M1/M6 - Mohacs - Udvar lub Letenye
http://www.police.hu/en/content/humanitarian-corridor
jacek1974
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 25.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek1974 » 16.06.2021 07:12

quickstarter: ale to dużo dalej niż Rajka-Budapest-Siofok...
chyba trzeba będzie stówkę dołożyć...
pluton
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) pluton » 16.06.2021 08:15

mchrob napisał(a):Jest szansa, ze przed wakacjami otworzą autostradową obwodnice Bratysławy

https://www.d4r7.com/sk/clanok/nulty-ob ... mer-hotovy


Ma być otwarta z końcem sierpnia.
sal3
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 31.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) sal3 » 16.06.2021 09:28

Czytając na stronie https://www.gov.pl/web/wegry/wjazd--prz ... -wegrzech4 zasady przejazdu przez Węgry wydaje mi się że wjechać i na terytorium Węgier można dowolnym otwartym przejściem granicznym i najkrótszą drogą dojechać do autostrady, korytarza tranzytowego i w ten sam sposób opuścić Węgry (cyt. "należy jak najszybciej opuścić Węgry poruszając się autostradą i najkrótszą drogą dojazdową do autostrady"). I czytając relacje z przejazdów by się to potwierdzało. Jak myślicie?
darekpawel
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 25.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekpawel » 16.06.2021 10:40

A jak jest s tym 'tranzytem' przez Słowację???
W przypadku tego przejazdu/tranzytu w ciągu 8-u godzin trzeba się rejestrować czy nie na tej ich stronie 'ehranica'?

https://www.money.pl/gospodarka/slowacy-zmieniaja-zasady-na-granicach-groza-kwarantanna-i-karami-6650805420530560a.html

Niby pisze, że nie trzeba nic wypełniać... Ale jak się trafi na tego policjanta, który nie wie...



Zasady wjazdu do Słowacji
Wjazd z terytorium Polski (i innych krajów grupy zielonej)

Bez kwarantanny
Nie podlegają kwarantannie pod warunkiem uprzedniej obowiązkowej rejestracji na dedykowanej stronie internetowej: https://korona.gov.sk/ehranica/ (formularz w angielskiej wersji językowej: https://korona.gov.sk/en/ehranica/) osoby, które:
- posiadają dokument potwierdzający fakt, że zostały zaszczepione przeciw COVID-19 drugą dawką szczepionki mRNA (Pfizer/BioNTech lub Moderna), przy czym minęło co najmniej 14 dni od tego szczepienia,
- posiadają dokument potwierdzający fakt, że zostały zaszczepione przeciw COVID-19 pierwszą dawką szczepionki wektorowej (AstraZeneca lub Johnson&Johnson), przy czym minęło co najmniej 28 dni od tego szczepienia,
- posiadają dokument potwierdzający fakt, że zostały zaszczepione przeciw COVID-19 pierwszą dawką szczepionki mRNA lub wektorowej, przy czym ta dawka szczepionki została podana w terminie do 180 dni od chwili przebycia zachorowania na COVID-19
- nie ukończyły 18 lat.

Tranzyt przez terytorium Republiki Słowackiej
Zgodnie z zapisami Zarządzenia Urzędu Zdrowia Publicznego Republiki Słowackiej nr 212/2021 obowiązującego od dnia 31 maja 2021 r. obywatele państw UE, w tym obywatele polscy, a także członkowie ich rodzin, mogą przejechać tranzytem do innego kraju UE przez terytorium Słowacji w ciągu 8 godzin bez zatrzymywania się, za wyjątkiem niezbędnego tankowania paliwa na stacjach benzynowych.
Na tranzyt nie jest wymagane posiadanie negatywnego testu na COVID-19, ale mogą być szczegółowo kontrolowane dokumenty uprawniające do wjazdu do kraju docelowego.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.06.2021 10:47

Jadąc tranzytem nic nie trzeba wypełniać.
axlgks
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 87
Dołączył(a): 19.11.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) axlgks » 16.06.2021 10:52

darekpawel napisał(a):A jak jest s tym 'tranzytem' przez Słowację???
W przypadku tego przejazdu/tranzytu w ciągu 8-u godzin trzeba się rejestrować czy nie na tej ich stronie 'ehranica'?

https://www.money.pl/gospodarka/slowacy-zmieniaja-zasady-na-granicach-groza-kwarantanna-i-karami-6650805420530560a.html

Niby pisze, że nie trzeba nic wypełniać... Ale jak się trafi na tego policjanta, który nie wie...

(...)

13.06 br Jechałem na śląsk z Zakopanego przez Słowację, na obu przejściach pusto. Po Słowackiej stronie sporo mijanych samochodów na Polskich blachach...
darekpawel
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 25.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekpawel » 16.06.2021 11:26

Czyli te artykuły to bardziej strachy-na-lachy niż rzeczywistość...

Zastanawia mnie jeszcze konieczność sensownego udowodnienia pobytu w kraju docelowym.
Jak np. ktoś jedzie pod namiot, na camping - to rezerwacji się nie robi...
Ja przynajmniej nigdy nie robiłem.
Ciekawa czy to będzie jakoś wymagane w razie kontroli...
tommyl
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 20.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) tommyl » 16.06.2021 13:56

Krakow-Chyzne-Sahy-Letenye-Rogoznica

Chyzne - pusto o północy.

Sahy - pusto ok 3 rano. (droga ciężka, z 10 lisów i kun przebiegło przed autem, kilka ostrych hamowań, najgorsza sarna - na szczęście stała na drugim pasie....) W dzień to byłaby katorga przez te wioski. W nocy nie widziałem żadnego człowieka. Przez całą drogę 1 auto jechało za mną z 10km a tak to jechałem sam. Aż nie wierzę. Jakby wszyscy wymarli albo świętowali w domach zwycięstwo z Polską. Generalnie w nocy pusto, ale te zwierzęta niebezpieczne. Flaki co parę km.

Letenye - 1szy strażnik dowody, kazał opuścić szyby z tyłu żeby dzieci sprawdzic. Potem prawo jazdy i jeszcze dowód rejestracyjny....

Drugi w budce dowody. Pokazałem wydruk z Enter Croatia, ale co on z widział z daleka jak mała czcionka. Potem spytał o szczepienie. To mówię, że tak mamy certyfikaty i są załączone. On żeby pokazać, to znowu z 2 metrów to nic nie widzial. Wiem, że patrzył też w system.

Może tak sprawdzali bo byłem jedynym autem na granicy. Ok 7 rano.
Bramki puste.

Drogi na Węgrzech puste. Czasem myślałem że po jakiś zamkniętym odcinku autostrady jadę... Najwięcej aut, ale i tak niewiele na obwodnicy Budapesztu i potem Zagrzebia.
W Chorwacji autostrada pusta. Trochę tirów wyprzedziłem 3 polskie osobówki. Tyle.

W Rogoznicy turystów jak na lekarstwo. Kurde woda 21st tylko, ale idą upały.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 314
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone