Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 11.06.2021 16:53

damianisko5 napisał(a):
piekara114 napisał(a): No i wygodne parki go i toalety na trasie.


Od wielu lat w Cro, jazda autostradami, czy mnie coś ominęło, wytłumacz proszę, co to jest "wygodne parki go"?

Koleżanka miała pewnie na myśli parkingi tylko telefon zmienił...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.06.2021 08:36

Wczoraj rozmawiałem z sąsiadem, zawodowym kierowca tira i lekko mnie zatrwożył odnośnie przejazdu przez Węgry. Zauważył, że osobówki są na granicy sprawdzane i wydaje mu się, że kierowane na tranzyt. A co do tranzytu to są wyznaczone toalety, stacje gdzie tylko można tankować i korzystać z toalet... Jak to jest? Jechał ktoś ostatnio? My planowaliśmy nocleg w okolicy Szombathley i teraz się zastanawiamy nad powrotem do trasy przez Czechy-Aus-Slowenie.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 12.06.2021 08:52

amatus1 napisał(a):Wczoraj rozmawiałem z sąsiadem, zawodowym kierowca tira i lekko mnie zatrwożył odnośnie przejazdu przez Węgry. Zauważył, że osobówki są na granicy sprawdzane i wydaje mu się, że kierowane na tranzyt. A co do tranzytu to są wyznaczone toalety, stacje gdzie tylko można tankować i korzystać z toalet... Jak to jest? Jechał ktoś ostatnio? My planowaliśmy nocleg w okolicy Szombathley i teraz się zastanawiamy nad powrotem do trasy przez Czechy-Aus-Slowenie.


Tłuczemy tu o tym już od paru ładnych tygodni. Jakbyś przejrzał w tym wątku tylko kilka ostatnich stron :idea:

Lub ten:

https://www.cro.pl/aktualne-informacje-jak-dojechac-do-chorwacji-sezon-2021-t56190.html

Pozdrowienia.;)
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 12.06.2021 15:33

amatus1 napisał(a):Wczoraj rozmawiałem z sąsiadem, zawodowym kierowca tira i lekko mnie zatrwożył odnośnie przejazdu przez Węgry. Zauważył, że osobówki są na granicy sprawdzane i wydaje mu się, że kierowane na tranzyt. A co do tranzytu to są wyznaczone toalety, stacje gdzie tylko można tankować i korzystać z toalet... Jak to jest? Jechał ktoś ostatnio? My planowaliśmy nocleg w okolicy Szombathley i teraz się zastanawiamy nad powrotem do trasy przez Czechy-Aus-Slowenie.

Hej,
Zbyszek jeszcze "chwila jest" ... pewnie Węgrzy zniosą tranzyt.
Też na to liczę, bo jakoś przez Austrię nie uśmiecha mi się jechać...
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2021 17:14

Pivko napisał(a):
damianisko5 napisał(a):
piekara114 napisał(a): No i wygodne parki go i toalety na trasie.
Od wielu lat w Cro, jazda autostradami, czy mnie coś ominęło, wytłumacz proszę, co to jest "wygodne parki go"?
Koleżanka miała pewnie na myśli parkingi tylko telefon zmienił...
Dokładnie. Widać są tu osoby, które nie tylko się dopierd....ją, ale i myślą, niektórym tego brakuje, są tak mega dokładni i idealni i bezbłędni...
I Pan Doskonały jak jeszcze raz przeczyta wpis to może odkryje, że nie pisałam o autostradach w Cro, do których tu się odniósł "w Cro jazda autostradami" tylko o przejeździe przez Słowację.... Ale jak widać ważniejsze wytknąć literówkę niż że zrozumieniem przeczytać post....
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 12.06.2021 17:47

yanek37 napisał(a):
amatus1 napisał(a):Wczoraj rozmawiałem z sąsiadem, zawodowym kierowca tira i lekko mnie zatrwożył odnośnie przejazdu przez Węgry. Zauważył, że osobówki są na granicy sprawdzane i wydaje mu się, że kierowane na tranzyt. A co do tranzytu to są wyznaczone toalety, stacje gdzie tylko można tankować i korzystać z toalet... Jak to jest? Jechał ktoś ostatnio? My planowaliśmy nocleg w okolicy Szombathley i teraz się zastanawiamy nad powrotem do trasy przez Czechy-Aus-Slowenie.

Hej,
Zbyszek jeszcze "chwila jest" ... pewnie Węgrzy zniosą tranzyt.
Też na to liczę, bo jakoś przez Austrię nie uśmiecha mi się jechać...

Tez na to liczymy yank37:). Mam jednak kumpla co jedzie z nami i on musi mieć wszystko wcześniej zaplanowane...my od kilku lat mamy kompletnie wyluzowane podejście czy do noclegu czy trasy... jakoś przecież dojedziemy:), najwyżej prześpimy się gdzieś w polu.
Gonzalez wiem, że było pisane, starałem się na bieżąco od jakiegoś czasu zaglądać jednak były różne opinie i spostrzeżenia, jedni piszą ze można jechać i nic nie sprawdzają a drudzy wręcz odwrotnie. Może ktoś był na dniach i widzi jakie jest ich podejście na świeżo.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.06.2021 23:24

piekara114 napisał(a):
Pivko napisał(a):
damianisko5 napisał(a):
piekara114 napisał(a): No i wygodne parki go i toalety na trasie.
Od wielu lat w Cro, jazda autostradami, czy mnie coś ominęło, wytłumacz proszę, co to jest "wygodne parki go"?
Koleżanka miała pewnie na myśli parkingi tylko telefon zmienił...
Dokładnie. Widać są tu osoby, które nie tylko się dopierd....ją, ale i myślą, niektórym tego brakuje, są tak mega dokładni i idealni i bezbłędni...


Wyluzuj trochę! Przecież damianisko o nic się nie dop... ani cię nie obrażał, po prostu nie zrozumiał, co tam było przed edycją i w całkiem kulturalny sposób zwrócił ci uwagę. Przypomnę, że to nie pierwszy i nie drugi raz zdarzają ci się takie literówki, niektórzy zwracali ci na nie uwagę w mniej wybredny sposób, a jakiś czas temu krążyły tu nawet żarty o "specyficznym słowniku piekary".

Może zamiast tak nerwowo reagować, lepiej pisać posty na spokojnie na komputerze? Albo zainstalować jakiś słownik na telefonie?
Przypomnę, że w regulaminie forum jest zapis o dbaniu o poprawność językową.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3431
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 13.06.2021 08:52

Tu Marek z Krakowa vel damianisko. Dzięki mój imienniku. Z piekarą nie chce mi się dyskutować, a jej polecam przeczytać ponownie regulamin Forum.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 13.06.2021 09:40

piekara114 napisał(a): Widać są tu osoby, które nie tylko się dopierd....ją, ale i myślą, niektórym tego brakuje, są tak mega dokładni i idealni i bezbłędni...

marekkowalak napisał(a):Wyluzuj trochę! Przecież damianisko o nic się nie dop...


Wyluzujecie trochę z tym językiem?
Zalecałbym.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.06.2021 10:05

anakin napisał(a):
piekara114 napisał(a): Widać są tu osoby, które nie tylko się dopierd....ją, ale i myślą, niektórym tego brakuje, są tak mega dokładni i idealni i bezbłędni...

marekkowalak napisał(a):Wyluzuj trochę! Przecież damianisko o nic się nie dop...


Wyluzujecie trochę z tym językiem?
Zalecałbym.



Ja tylko cytowałem... :wink:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 13.06.2021 10:20

...tym bardziej że to nie pierwsza krucjata kolegi damianisko5 pod sztandarami ort./interp./itd.
a jest PW...może skrót jest zbyt rudny do rozszyfrowania-Prywatna Wiadomość i może być świetnym narzędziem do komunikacji,
no chyba że celem nadrzędnym jest ...
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 13.06.2021 10:32

Wchodzę tutaj widząc nowe posty z nadzieją o jakimś info o zniesieniu korytarzy tranzytowych przez Węgrów. A co widzę?
Dajcie se już spokój, please :!:

Pozdrowienia.;)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 13.06.2021 10:44

Gonzales napisał(a):Wchodzę tutaj widząc nowe posty z nadzieją o jakimś info o zniesieniu korytarzy tranzytowych przez Węgrów. A co widzę?
Dajcie se już spokój, please :!:

Pozdrowienia.;)

Ja też na to liczę...ktoś wspominał, że 26-27 czerwca ma być decyzja o zniesieniu...ciekawe czy to fake czy sa szanse. Czesi i Rumuni w stosunku do nas już to zrobili
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.06.2021 10:49

amatus1 napisał(a):
Ja też na to liczę...ktoś wspominał, że 26-27 czerwca ma być decyzja o zniesieniu...ciekawe czy to fake czy sa szanse. Czesi i Rumuni w stosunku do nas już to zrobili



Może czekają na przejście całej Polski na "zieloną stronę mocy"? Podobno ma się to wydarzyć w tym tygodniu.
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 14.06.2021 10:17

marekkowalak napisał(a):
amatus1 napisał(a):
Ja też na to liczę...ktoś wspominał, że 26-27 czerwca ma być decyzja o zniesieniu...ciekawe czy to fake czy sa szanse. Czesi i Rumuni w stosunku do nas już to zrobili



Może czekają na przejście całej Polski na "zieloną stronę mocy"? Podobno ma się to wydarzyć w tym tygodniu.


Dobrze by było, jak widzę wiele osób na to czeka, w tym i ja, gdyż teraz, jak i w roku poprzednim, mam już rezerwację noclegu w Lenti, i bardzo mi się ta opcja podobała w trasie do/z Chorwacji, stąd tak niecierpliwe oczekiwanie na decyzje Węgrów o możliwości noclegu u nich. Oby jak najszybciej taka decyzje podjęli, oczywiście dodatkowo znieśli wymóg trasy tranzytowej.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 313
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone