Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.07.2020 00:01

pääkäyttäjä napisał(a):Wiślanka betonowa jest tylko w Żorach i wcale nie taką nową ;)


A kiedy była remontowana? 15 lat temu? Chyba nie więcej. Jak na betonową nawierzchnię to nówka :D :D

Faktycznie, dalej przez Ochaby i Skoczów jest już asfalt, ale też bardzo dobra nawierzchnia. W każdym razie ja wolę tamtędy niż tym skrótem przez Pawłowice.
Moturek
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.07.2020
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Moturek » 18.07.2020 07:48

Janusz Bajcer napisał(a):
Moturek napisał(a):Czy stare przejście Letenye przejezdne?

Przejezdne.

GM pokazuje zakaz wjazdu na autostradą po stronie Cro
michal_Sanok
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 18.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal_Sanok » 18.07.2020 08:28

Witam serdecznie!

Przeglądam Forum od lat, postanowiłem się w końcu zalogować, aby uczestniczyć w dyskusjach.

Czy ktoś z Was jechał ostatnio drogą przez Medzilaborce, Humenne, Trebisov, Sarospatak, Szerencs, itd.? Jak drogi?

Zazwyczaj jechałem z Sanoka "tradycyjnie", jakoś tak z automatu: Sanok - Barwinek - Koszyce - Miszkolc - Budapest - Letenye -Zagrzeb - punkt docelowy. W tym roku nawigacja podpowiada mi właśnie krótszą i szybszą trasę - jak wyżej. I jestem ciekaw, czy jest przejezdnie i czy warto nią pojechać?

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i Moderatorów!

Michał
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazdy autostrady w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.07.2020 08:49

Moturek napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
Moturek napisał(a):Czy stare przejście Letenye przejezdne?

Przejezdne.

GM pokazuje zakaz wjazdu na autostradą po stronie Cro

Wróć na stronę 248 wątku.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.07.2020 09:03

michal_Sanok napisał(a):Witam serdecznie!

Przeglądam Forum od lat, postanowiłem się w końcu zalogować, aby uczestniczyć w dyskusjach.

Czy ktoś z Was jechał ostatnio drogą przez Medzilaborce, Humenne, Trebisov, Sarospatak, Szerencs, itd.? Jak drogi?

Zazwyczaj jechałem z Sanoka "tradycyjnie", jakoś tak z automatu: Sanok - Barwinek - Koszyce - Miszkolc - Budapest - Letenye -Zagrzeb - punkt docelowy. W tym roku nawigacja podpowiada mi właśnie krótszą i szybszą trasę - jak wyżej. I jestem ciekaw, czy jest przejezdnie i czy warto nią pojechać?

Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów i Moderatorów!

Michał


Tutaj masz cały wątek na ten temat:

https://www.cro.pl/trasa-do-chorwacji-z-polski-poludniowo-wschodniej-dyskusja-t32901-1245.html
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 18.07.2020 09:51

borut napisał(a):
dids76 napisał(a):
borut napisał(a):
dids76 napisał(a):
aciol napisał(a):witam,
za ok dwie godzinki ruszam (Ruda Śląska) i zaplanowaną trasę mam Czechy (Cieszyn, 11 na Czadca), Słowacja - Węgry (Gyor, Szombathely, Redics), Słowenia (Lendava)i Cro...
Czy ktoś może mi "wyoślić" (bardzo proszę) czy ten wariant prze Węgry jest możliwy? Ewentualnie, Gyor, Szombathely, Lenti, Letenye?
Czy jakąś inną trasę na tranzyt muszę obrać na Węgrzech?

Na Węgrzech ok, ja odcinek od granicy Slo/Hu do M86 jadę https://goo.gl/maps/Lr1yDxSXxhvoJwp9A
Końcówkę Węgier możesz przez Redics i Słowenię a możesz przez Letenye. Będziesz tam w nocy więc nie powinno być problemu z większym ruchem na przejściu autostradowym.


A to droga M15 na Węgrzech to chyba płatna ?

Tak płatna, tak samo jak M86. Na Węgry kupuję winietę


Czy na Węgry da się kupić elektroniczną ?

elektroniczną, czy "elektronicznie"?
nawet na stacji paliw (płacąc gotówką) kupisz tylko wersję elektroniczną...
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.07.2020 11:09

dids76 napisał(a):
SebastianM napisał(a):My z Trójmiasta zawsze pomykamy przez Zwardoń. W Węgierskiej Górce ostatnie zakupy, jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby tam stać. Inna rzecz Słowacja tuz za granicą. W zeszłym roku były objazdy związane z przebudową drogi i można było trochę czasu stracić. Nie ma pojęcia, jak jest w tym roku, ale za 2 tygodnie właśnie tą trasą będziemy jechać.

Zastanów się nad A1 do Żor, potem 81 do Skoczowa i S52 do Cieszyna. Okolica Katowic są mocno rozkopane (Dk86 zamknięta) i pozostałe drogi w kierunku Tychów przejęły ruch z DK86, więc S1 i Dk1 może się korkować :papa:

Pytanie, czy droga E75 z Cieszyna do Świerczynowca na Słowacji jest objęta winietą? Nie mam w planach kupowania winiety na Czechy.
davnbb
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) davnbb » 18.07.2020 12:21

Sol-Wagon napisał(a):nawet na stacji paliw (płacąc gotówką) kupisz tylko wersję elektroniczną...

Nie ma co kombinować tylko kupić winiete przez ich oficjalna stronę. Gdzie indziej często naliczają różne prowizje. Za miesięczna płaciłem około 60 zł. Kolega kupował ją przez jakąś polską stronę winiety online w nazwie i zapłacił za nią..... 99 zł. To samo dotyczy winiety słowackiej.

Jak sobie sprawdziłem oferty z innych stron to ich cena potrafi wynosić i 129 zł.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2020 13:08

SebastianM napisał(a):
dids76 napisał(a):
SebastianM napisał(a):My z Trójmiasta zawsze pomykamy przez Zwardoń. W Węgierskiej Górce ostatnie zakupy, jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby tam stać. Inna rzecz Słowacja tuz za granicą. W zeszłym roku były objazdy związane z przebudową drogi i można było trochę czasu stracić. Nie ma pojęcia, jak jest w tym roku, ale za 2 tygodnie właśnie tą trasą będziemy jechać.

Zastanów się nad A1 do Żor, potem 81 do Skoczowa i S52 do Cieszyna. Okolica Katowic są mocno rozkopane (Dk86 zamknięta) i pozostałe drogi w kierunku Tychów przejęły ruch z DK86, więc S1 i Dk1 może się korkować :papa:

Pytanie, czy droga E75 z Cieszyna do Świerczynowca na Słowacji jest objęta winietą? Nie mam w planach kupowania winiety na Czechy.

Nie, na tą trasę niepotrzebna czeskiej winiety.
marcox
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 36
Dołączył(a): 20.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcox » 18.07.2020 15:04

marekkowalak napisał(a):
dids76 napisał(a):
SebastianM napisał(a):
Zastanów się nad A1 do Żor, potem 81 do Skoczowa i S52 do Cieszyna.


Również polecam ten wariant, stosuję go co roku. W Żorach zjeżdżasz z autostrady i do centrum miasta masz ok. 2 kmodcinek jednopasmówki. Wiślanka to dwupasmówka z nową betonową nawierzchnią, S52 wiadomo, po czeskiej stronie prawie cały odcinek do Mostów nowa nawierzchnia świeżo po remontach, w tym niedawno oddana dwupasmowa obwodnica Trzyńca.

Tak że zanim przebijesz się przez Tychy Pszczynę, Czechowice, a potem pokręcisz na tych serpentynkach pod Milówką, to jadą przez Cieszyn już jesteś w Svrcinovcu :D



Dokładnie.
Tym bardziej że mijasz całą Częstochowe obwodnicą Autostradową i dalej pomykasz A1 aż do Żor.
W Zorach juz tak jak wyżej.
Tylko trzeba uważać w samych Żorach bo lubią stać za ekranami akustycznymi i tylko wystawiają suszarkę
i foto radar w Pawłowicach.

Jadąc prosto S1 na Tychy i Bielsko może być kiepsko.( kier na Zwardon)
* Czestochowa- Będzin- zagłebie fotoradarów
* Tychy - chyba skonczyli już grzebać przy drodze
* Piasek - Pszczyna - fotoradary + kilka świateł
* Czechowice kilka świateł
* Bielsko - kilka świateł
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 479
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 18.07.2020 15:35

marcox napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
dids76 napisał(a):
SebastianM napisał(a):
Zastanów się nad A1 do Żor, potem 81 do Skoczowa i S52 do Cieszyna.


Również polecam ten wariant, stosuję go co roku. W Żorach zjeżdżasz z autostrady i do centrum miasta masz ok. 2 kmodcinek jednopasmówki. Wiślanka to dwupasmówka z nową betonową nawierzchnią, S52 wiadomo, po czeskiej stronie prawie cały odcinek do Mostów nowa nawierzchnia świeżo po remontach, w tym niedawno oddana dwupasmowa obwodnica Trzyńca.

Tak że zanim przebijesz się przez Tychy Pszczynę, Czechowice, a potem pokręcisz na tych serpentynkach pod Milówką, to jadą przez Cieszyn już jesteś w Svrcinovcu :D



Dokładnie.
Tym bardziej że mijasz całą Częstochowe obwodnicą Autostradową i dalej pomykasz A1 aż do Żor.
W Zorach juz tak jak wyżej.
Tylko trzeba uważać w samych Żorach bo lubią stać za ekranami akustycznymi i tylko wystawiają suszarkę
i foto radar w Pawłowicach.

Jadąc prosto S1 na Tychy i Bielsko może być kiepsko.( kier na Zwardon)
* Czestochowa- Będzin- zagłebie fotoradarów
* Tychy - chyba skonczyli już grzebać przy drodze
* Piasek - Pszczyna - fotoradary + kilka świateł
* Czechowice kilka świateł
* Bielsko - kilka świateł

Przy wyborze trasy kluczowy jest dzień i godzina przejazdu. Szczególnie w newralgicznych miejscach.
-Nie wiem po co jechać przez Będzin skoro można z A1 zjechać na S1. Na starej drodze od Częstochowy do Siewierza są raptem dwie foty w stronę Katowic (Poczesna i Siewierz).
- W Tychach remont zakończony.
- W Piasku i Pszczynie oczywiście światła są, ale fotoradarów już dawno nie ma. Jedyna fota jaka pozostała, to w Czechowicach na trzecich światłach.
- W Bielsku jedziesz przez jedne światła, a potem już zjazd na obwodnicę i but. :papa:
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 18.07.2020 15:39

Ruszamy w sobotę około 4 rano z Gdańska, więc w okolicach Katowic powinniśmy być najpóźniej koło 9, nie sądzę, żeby w sobotę był duży ruch. Rozważę drogę przez Żory :) .
North Slav
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 04.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) North Slav » 18.07.2020 15:52

dids76 napisał(a):
SebastianM napisał(a):
dids76 napisał(a):
SebastianM napisał(a):My z Trójmiasta zawsze pomykamy przez Zwardoń. W Węgierskiej Górce ostatnie zakupy, jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby tam stać. Inna rzecz Słowacja tuz za granicą. W zeszłym roku były objazdy związane z przebudową drogi i można było trochę czasu stracić. Nie ma pojęcia, jak jest w tym roku, ale za 2 tygodnie właśnie tą trasą będziemy jechać.

Zastanów się nad A1 do Żor, potem 81 do Skoczowa i S52 do Cieszyna. Okolica Katowic są mocno rozkopane (Dk86 zamknięta) i pozostałe drogi w kierunku Tychów przejęły ruch z DK86, więc S1 i Dk1 może się korkować :papa:

Pytanie, czy droga E75 z Cieszyna do Świerczynowca na Słowacji jest objęta winietą? Nie mam w planach kupowania winiety na Czechy.

Nie, na tą trasę niepotrzebna czeskiej winiety.


Przejechałem odcinkiem od Cieszyna przez Mosty u Jablunkova do granicy ze Słowacją, a teraz patrzę namytocz.eu , że to jest droga I kategorii podlegająca opłacie 8O

Jestem mocno zaskoczony, może się ktoś wypowiedzieć? Przez lata byłem przeświadczony że ten fragment jest niepłatny
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2020 15:56

North Slav napisał(a):Przejechałem odcinkiem od Cieszyna przez Mosty u Jablunkova do granicy ze Słowacją, a teraz patrzę namytocz.eu , że to jest droga I kategorii podlegająca opłacie 8O

Jestem mocno zaskoczony, może się ktoś wypowiedzieć? Przez lata byłem przeświadczony że ten fragment jest niepłatny

Tak powinieneś mieć winietę jak jedziesz autem powyżej 3,5T!!!! To stronka dla samochodów ciężarowych/ Tu masz dla osobowychhttp://www.ceskedalnice.cz/dalnice/ a tu mapę dróg
http://www.ceskedalnice.cz/image/mapa-velka.png
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 479
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 18.07.2020 16:10

SebastianM napisał(a):Ruszamy w sobotę około 4 rano z Gdańska, więc w okolicach Katowic powinniśmy być najpóźniej koło 9, nie sądzę, żeby w sobotę był duży ruch. Rozważę drogę przez Żory :) .

No to niestety może być różnie. Jak będzie akurat ładna pogoda, to możesz trafić na spory ruch. Z racji, że blisko mamy Beskidy, to weekendowo najczęściej wybierany kierunek. Chcesz mieć pewny przejazd, to Katowice miń około 7 rano. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 258
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone