Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
aciol
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 16.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) aciol » 16.07.2020 21:46

dids76 napisał(a):Na Węgrzech ok, ja odcinek od granicy Slo/Hu do M86 jadę .......


Poprzednie dwa razy jechał identycznie ten odcinek jak Ty, i zawsze nocy. Tym razem chcę przez Gyor mając nadzieję na większy spokój w nocy od zwierzyny. :papa:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 16.07.2020 21:56

Magda O. napisał(a):Ja na Węgrzech będę znów jutro. Zarezerwowane 3 noclegi. Jak coś to dam znać.


Jak sytuacja z noclegami?
Polska jest w strefie zielonej, więc nie powinno być problemów, ale jednak co sprawdzone info to sprawdzone. :wink:
davnbb
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) davnbb » 16.07.2020 22:43

Witam.
Do Zaostrog-u jechałem 11.07 przez Węgry i nie było żadnych problemów (oprócz godzinnej kolejki na przejściu HU-HR). Wracam 24.07 i właśnie wpadła mi jakaś informacja o trasach tranzytowych przez Węgry. Oznacza to nadłożenie jakiś 150 km i stąd moje pytanie czy jako obywatele "zielonej strefy" musimy poruszać wyznaczonymi drogami (na Budapeszt) czy też możemy jechać "po swojemu". Jakby ktoś miał lepsze rozeznanie w temacie to będę wdzięczny za podpowiedź.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.07.2020 23:01

Z racji tego, że w drodze powrotnej zatrzymuję się nad Balatonem, pytałem o sytuację ma Węgrzech i dla Polaków nic się nie zmienia. Przynajmniej na razie...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.07.2020 23:25

http://abouthungary.hu/news-in-brief/he ... w-and-red/

Polska jest zielona, więc Polacy mają tranzyt i pobyt dozwolony. :idea:
davnbb
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) davnbb » 17.07.2020 00:59

No ale czy tranzyt po trasach opisanych na ich stronie czy dowolnie jaką drogą.
mikell2323
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 07.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikell2323 » 17.07.2020 06:26

na grupie FB piszą też że jak jesteśmy na zielono to nie ma problemu z przejazdem i nocegiem na Węgrzech..no ale dobrze jak ktoś tu napisze jeszcze swoje doświadczenia po dojechaniu.
Ten kierunek na Zwardoń chyba bardzie górzysty/trudniejszy i droga krajowa koło Węgierskiej Górki...
No ale też podpinam sie pod pytanie bo zastanawiam sie czy nie jecchać kawałek przez Czechy i tym samym przez Skoczów/Cieszyn
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 17.07.2020 08:05

Rozmawiałem z konsulatem węgierskim w Polsce. Wszystkie"zielone" kraje poruszają się bez żadnych zmian i ograniczeń. Ograniczenia i zmiany dotyczą jedynie osób, podróżujących z krajów "żółtych" i "czerwonych".
borut
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 17.07.2020 08:09

dids76 napisał(a):
aciol napisał(a):witam,
za ok dwie godzinki ruszam (Ruda Śląska) i zaplanowaną trasę mam Czechy (Cieszyn, 11 na Czadca), Słowacja - Węgry (Gyor, Szombathely, Redics), Słowenia (Lendava)i Cro...
Czy ktoś może mi "wyoślić" (bardzo proszę) czy ten wariant prze Węgry jest możliwy? Ewentualnie, Gyor, Szombathely, Lenti, Letenye?
Czy jakąś inną trasę na tranzyt muszę obrać na Węgrzech?

Na Węgrzech ok, ja odcinek od granicy Slo/Hu do M86 jadę https://goo.gl/maps/Lr1yDxSXxhvoJwp9A
Końcówkę Węgier możesz przez Redics i Słowenię a możesz przez Letenye. Będziesz tam w nocy więc nie powinno być problemu z większym ruchem na przejściu autostradowym.


A to droga M15 na Węgrzech to chyba płatna ?
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 17.07.2020 08:20

Hejka, my wyjeżdzamy 18.07 z Krakowa, jedziemy przez Chyżne, Sahy i dalej już przez Budapeszt na Letenye na KRK.
Tak w ogóle to mielismy jechać nad polskie morze ale odwołaliśmy i Chorwacja po raz 8 :D . Śledzę forum i cieszę się że można tu znaleźć cenne informacje. Jak tylko dojedziemy to postaram się wrzucić posta. :papa:
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 17.07.2020 08:45

Jestem właśnie na Wegrzech. Na granicach żadnych kontroli, przejazd i pobyt bezproblemowy.
angrius
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) angrius » 17.07.2020 09:06

Hej. Planuję jechać taką trasą

https://maps.app.goo.gl/dkVfSoNigBgCkUo79

Które fragmenty tej trasy to autostrady, ekspresówki i zwykłe drogi? Chodzi mi o Słowację i Węgry
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 17.07.2020 09:17

angrius napisał(a):Hej. Planuję jechać taką trasą

https://maps.app.goo.gl/dkVfSoNigBgCkUo79

Które fragmenty tej trasy to autostrady, ekspresówki i zwykłe drogi? Chodzi mi o Słowację i Węgry



O, moja trasa :D :D :D

Na Słowacji zwykłe drogi to tylko odcinek od granicy w Svrcinovcu do Żyliny, i to do przedmieść, bo już tam od 2 lat zaczyna się autostrada.

Na Węgrzech zwykła droga to odcinek od Szombathely do Lenti i Tornyiszentmiklos, gdzie wjeżdżamy na M70.

Reszta to autostrady i ekspresówki.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.07.2020 09:19

borut napisał(a):
dids76 napisał(a):
aciol napisał(a):witam,
za ok dwie godzinki ruszam (Ruda Śląska) i zaplanowaną trasę mam Czechy (Cieszyn, 11 na Czadca), Słowacja - Węgry (Gyor, Szombathely, Redics), Słowenia (Lendava)i Cro...
Czy ktoś może mi "wyoślić" (bardzo proszę) czy ten wariant prze Węgry jest możliwy? Ewentualnie, Gyor, Szombathely, Lenti, Letenye?
Czy jakąś inną trasę na tranzyt muszę obrać na Węgrzech?

Na Węgrzech ok, ja odcinek od granicy Slo/Hu do M86 jadę https://goo.gl/maps/Lr1yDxSXxhvoJwp9A
Końcówkę Węgier możesz przez Redics i Słowenię a możesz przez Letenye. Będziesz tam w nocy więc nie powinno być problemu z większym ruchem na przejściu autostradowym.


A to droga M15 na Węgrzech to chyba płatna ?

Tak płatna, tak samo jak M86. Na Węgry kupuję winietę
borut
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 23.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) borut » 17.07.2020 10:04

dids76 napisał(a):
borut napisał(a):
dids76 napisał(a):
aciol napisał(a):witam,
za ok dwie godzinki ruszam (Ruda Śląska) i zaplanowaną trasę mam Czechy (Cieszyn, 11 na Czadca), Słowacja - Węgry (Gyor, Szombathely, Redics), Słowenia (Lendava)i Cro...
Czy ktoś może mi "wyoślić" (bardzo proszę) czy ten wariant prze Węgry jest możliwy? Ewentualnie, Gyor, Szombathely, Lenti, Letenye?
Czy jakąś inną trasę na tranzyt muszę obrać na Węgrzech?

Na Węgrzech ok, ja odcinek od granicy Slo/Hu do M86 jadę https://goo.gl/maps/Lr1yDxSXxhvoJwp9A
Końcówkę Węgier możesz przez Redics i Słowenię a możesz przez Letenye. Będziesz tam w nocy więc nie powinno być problemu z większym ruchem na przejściu autostradowym.


A to droga M15 na Węgrzech to chyba płatna ?

Tak płatna, tak samo jak M86. Na Węgry kupuję winietę


Czy na Węgry da się kupić elektroniczną ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 256
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone