Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bodek1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 266
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bodek1 » 17.07.2020 11:07

borut napisał(a):Czy na Węgry da się kupić elektroniczną ?

A i owszem ,tu od kilku lat kupuję https://ematrica.nemzetiutdij.hu/
polokokt
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) polokokt » 17.07.2020 14:38

angrius napisał(a):Hej. Planuję jechać taką trasą
https://maps.app.goo.gl/dkVfSoNigBgCkUo79


Cześc.
Taką trasą jechałem już chyba dwa ostatnie lata. Natomiast dzisiaj wpadł mi do głowy taki pomysł i może ktoś przetestował sam i podpowie.
A jakby tak pojechać cały czas autostradą prawie pod Budapeszt i w dół wzdłuż Balatonu ? Nadkłada się 150km, ale czasowo według google na ten moment różnica w czasie to 2:30h do 3:10h (nie jakoś strasznie dużo więcej...). . Spodziewam się , że na wioskach bez autostrady z tego czasu nic sie nie urwie, wręcz może się wydłużyć jak się trafi zawalidroga, światła... autostrada w niedziele rano to pewnie tempomat na 135 i sie jedzie.
Pytanie czy ktos może testował obie opcje i może ma jakieś wnioski z praktyki czy warto rozważać dłuższą autostradę, czy jednak różnica czasowa mimo wszystko jest na tyle duża , że lepiej zostać przy tym co standardowo proponuje google.maps przez wioski ?
Kris Ja
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris Ja » 17.07.2020 14:50

Testowałem te dwie trasy. Ogólnie jedzie się lepiej autostradą. Czasowo też się zyska, gdy coś na pipidówkach nas zatrzyma. A jadąc nocą to podróż autostradą to jak dla mnie najlepsza alternatywa. Samochody z naprzeciwka tak nie ślepią.
A jak Ci się nie spieszy i możesz sobie zabookować jeden nocleg nad balatonem to polecam zwiedzenie Budapesztu.
polokokt
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 15.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) polokokt » 17.07.2020 15:09

Dzięki za info. Czyli nie jest to taki zły pomysł :) Też własnie jak już przejechałem te 2 razy wioskami, to stwierdzam, że nadrobić się nic nie nadrobi czasowo a każda wioska, każdy TIR, ciagnik czy światła to minuty lecą. No i też inna koncentracja i energia, uważanie na radary, policje (mimo że człowiek jedzie przepisowo) na prowadzenie przez wioski. Na autostradzie to tylko jakiś wypadek czy prace drogowe i na tempomacie się leci. Ale na ten moment google pokazuje całą auostradę na zielono, także chyba jakiś robót drogowych wielkich na cały okres wakacji nie ma.

Nocleg na ten moment mamy na Węgrzech tuż za granica Słowacką (start z okolic Warszawy w sobotę rano). Także akurat ten węgierski odcinek to będzie rano w niedzielę po śniadaniu. Ewentualnie pomysle teraz czy nie przestawić noclegu właśnie gdzieś tu w rejon Balatonvilagos, jeśli zdecyduje się na autostradę.
davnbb
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) davnbb » 17.07.2020 16:08

mikell2323 napisał(a):Ten kierunek na Zwardoń chyba bardzie górzysty/trudniejszy i droga krajowa koło Węgierskiej Górki...
No ale też podpinam sie pod pytanie bo zastanawiam sie czy nie jecchać kawałek przez Czechy i tym samym przez Skoczów/Cieszyn


Ja jeżdżę z Bielska-Białej i odkąd zrobili Słowacy ładną drogę od samej granicy w Zwardoniu to nie nawet nie myślę o opcji Cieszyn.
Rzeczywiście wąskim gardłem jest Węgierska Górka ale wszystko zależy o jakiej porze się jedzie. Owszem jest trochę w górę i w dół ale nie są to żadne górskie drogi. Należy tylko pamiętać, że jadąc po słowackiej stronie nową drogą należy na nią mieć już winietę. Z perspektywy Bielska przez Czechy jest trochę dalej i trochę dłużej (wyjeżdżam w nocy).
SebastianM
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 709
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 17.07.2020 16:13

davnbb napisał(a):
mikell2323 napisał(a):Ten kierunek na Zwardoń chyba bardzie górzysty/trudniejszy i droga krajowa koło Węgierskiej Górki...
No ale też podpinam sie pod pytanie bo zastanawiam sie czy nie jecchać kawałek przez Czechy i tym samym przez Skoczów/Cieszyn


Ja jeżdżę z Bielska-Białej i odkąd zrobili Słowacy ładną drogę od samej granicy w Zwardoniu to nie nawet nie myślę o opcji Cieszyn.
Rzeczywiście wąskim gardłem jest Węgierska Górka ale wszystko zależy o jakiej porze się jedzie. Owszem jest trochę w górę i w dół ale nie są to żadne górskie drogi. Należy tylko pamiętać, że jadąc po słowackiej stronie nową drogą należy na nią mieć już winietę. Z perspektywy Bielska przez Czechy jest trochę dalej i trochę dłużej (wyjeżdżam w nocy).

My z Trójmiasta zawsze pomykamy przez Zwardoń. W Węgierskiej Górce ostatnie zakupy, jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby tam stać. Inna rzecz Słowacja tuz za granicą. W zeszłym roku były objazdy związane z przebudową drogi i można było trochę czasu stracić. Nie ma pojęcia, jak jest w tym roku, ale za 2 tygodnie właśnie tą trasą będziemy jechać.
davnbb
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 04.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) davnbb » 17.07.2020 16:18

polokokt napisał(a):Cześc.
Taką trasą jechałem już chyba dwa ostatnie lata. Natomiast dzisiaj wpadł mi do głowy taki pomysł i może ktoś przetestował sam i podpowie.
A jakby tak pojechać cały czas autostradą prawie pod Budapeszt i w dół wzdłuż Balatonu ? Nadkłada się 150km, ale czasowo według google na ten moment różnica w czasie to 2:30h do 3:10h (nie jakoś strasznie dużo więcej...). . Spodziewam się , że na wioskach bez autostrady z tego czasu nic sie nie urwie, wręcz może się wydłużyć jak się trafi zawalidroga, światła... autostrada w niedziele rano to pewnie tempomat na 135 i sie jedzie.
Pytanie czy ktos może testował obie opcje i może ma jakieś wnioski z praktyki czy warto rozważać dłuższą autostradę, czy jednak różnica czasowa mimo wszystko jest na tyle duża , że lepiej zostać przy tym co standardowo proponuje google.maps przez wioski ?

Wszystkie za i przeciw ująłeś. Ja jeżdżę przez wiochy (trochę modyfikuję tą trasę jadąc na Nagykanizsa) bo pomaga mi to pobudzić się trochę od życia po nużącej jeździe słowacką autostradą. Jadąc tydzień temu w kierunku HR na Węgry wjechałem około 8-9 rano i nie napotkałem się na żadne utrudnienia. Tą samą drogą chcę wracać stąd były moje pytania odnośnie korytarzy tranzytowych.
akwarysta6
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 14.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) akwarysta6 » 17.07.2020 17:18

A jak teraz wygląda wjazd i przejazd przez Węgry po wprowadzeniu przez nich obostrzeń? Czy nie ma problemu z przejazdem przez Słowację i Węgry do Chorwacji?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107703
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.07.2020 17:23

akwarysta6 napisał(a):A jak teraz wygląda wjazd i przejazd przez Węgry po wprowadzeniu przez nich obostrzeń? Czy nie ma problemu z przejazdem przez Słowację i Węgry do Chorwacji?

Przecież jest specjalny i aktualizowany wątek :idea:

jak-dojechac-do-chorwacji-po-otwarciu-granic-sezon-2020-t55858.html
aciol
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 16.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) aciol » 17.07.2020 21:11

Janusz Bajcer napisał(a):
akwarysta6 napisał(a):A jak teraz wygląda wjazd i przejazd przez Węgry po wprowadzeniu przez nich obostrzeń? Czy nie ma problemu z przejazdem przez Słowację i Węgry do Chorwacji?

Przecież jest specjalny i aktualizowany wątek :idea:

l


Oprócz tego, mogę również potwierdzić (jechałem dziś w nocy), granica Słowacko-Wegierska: żadnej kontroli;
Wegiersko-Słoweńska: wyszedł strażnik odsunąć pachołek i zapytał czy do Chorwacji, bez kolejek.
Słowensko-Chorwacka powiedział bym standardowo: skan dowodów i pani w Chorwacji potwierdziła cel podróży. 3 samochody niecałe 10 minut czekania
gartur
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gartur » 17.07.2020 21:14

polokokt napisał(a):Cześc.
Taką trasą jechałem już chyba dwa ostatnie lata. Natomiast dzisiaj wpadł mi do głowy taki pomysł i może ktoś przetestował sam i podpowie.
A jakby tak pojechać cały czas autostradą prawie pod Budapeszt i w dół wzdłuż Balatonu ? Nadkłada się 150km, ale czasowo według google na ten moment różnica w czasie to 2:30h do 3:10h (nie jakoś strasznie dużo więcej...). . Spodziewam się , że na wioskach bez autostrady z tego czasu nic sie nie urwie, wręcz może się wydłużyć jak się trafi zawalidroga, światła... autostrada w niedziele rano to pewnie tempomat na 135 i sie jedzie.
Pytanie czy ktos może testował obie opcje i może ma jakieś wnioski z praktyki czy warto rozważać dłuższą autostradę, czy jednak różnica czasowa mimo wszystko jest na tyle duża , że lepiej zostać przy tym co standardowo proponuje google.maps przez wioski ?

Ja też testowałem obydwa warianty. Trzy pierwsze razy Węgry śmigałem autostradą i z każdym rokiem trasę modyfikowałem (skracałem) bo była dla mnie nużąca. Za czwartym razem pojechałem 86 route :wink: , tak co roku. Później doszła droga M86 i tak już zostało, w tym roku będzie 11-ty raz M85, M86, 86, Lendava, Mursko Sredisce, Cakovec i do A4. Jedź na Budapeszt, sprawdzisz, ocenisz i myślę że jednak wrócisz do opcji 86.
angrius
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 28.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) angrius » 17.07.2020 21:37

polokokt napisał(a):Dzięki za info. Czyli nie jest to taki zły pomysł :) Też własnie jak już przejechałem te 2 razy wioskami, to stwierdzam, że nadrobić się nic nie nadrobi czasowo a każda wioska, każdy TIR, ciagnik czy światła to minuty lecą. No i też inna koncentracja i energia, uważanie na radary, policje (mimo że człowiek jedzie przepisowo) na prowadzenie przez wioski. Na autostradzie to tylko jakiś wypadek czy prace drogowe i na tempomacie się leci. Ale na ten moment google pokazuje całą auostradę na zielono, także chyba jakiś robót drogowych wielkich na cały okres wakacji nie ma.

Nocleg na ten moment mamy na Węgrzech tuż za granica Słowacką (start z okolic Warszawy w sobotę rano). Także akurat ten węgierski odcinek to będzie rano w niedzielę po śniadaniu. Ewentualnie pomysle teraz czy nie przestawić noclegu właśnie gdzieś tu w rejon Balatonvilagos, jeśli zdecyduje się na autostradę.

Czyli to nie jest dwupasmówka?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 17.07.2020 21:49

SebastianM napisał(a):My z Trójmiasta zawsze pomykamy przez Zwardoń. W Węgierskiej Górce ostatnie zakupy, jeszcze nie spotkałem się z tym, żeby tam stać. Inna rzecz Słowacja tuz za granicą. W zeszłym roku były objazdy związane z przebudową drogi i można było trochę czasu stracić. Nie ma pojęcia, jak jest w tym roku, ale za 2 tygodnie właśnie tą trasą będziemy jechać.

Zastanów się nad A1 do Żor, potem 81 do Skoczowa i S52 do Cieszyna. Okolica Katowic są mocno rozkopane (Dk86 zamknięta) i pozostałe drogi w kierunku Tychów przejęły ruch z DK86, więc S1 i Dk1 może się korkować :papa:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 17.07.2020 22:08

dids76 napisał(a):
SebastianM napisał(a):
Zastanów się nad A1 do Żor, potem 81 do Skoczowa i S52 do Cieszyna.


Również polecam ten wariant, stosuję go co roku. W Żorach zjeżdżasz z autostrady i do centrum miasta masz ok. 2 kmodcinek jednopasmówki. Wiślanka to dwupasmówka z nową betonową nawierzchnią, S52 wiadomo, po czeskiej stronie prawie cały odcinek do Mostów nowa nawierzchnia świeżo po remontach, w tym niedawno oddana dwupasmowa obwodnica Trzyńca.

Tak że zanim przebijesz się przez Tychy Pszczynę, Czechowice, a potem pokręcisz na tych serpentynkach pod Milówką, to jadą przez Cieszyn już jesteś w Svrcinovcu :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2020 23:26

Wiślanka betonowa jest tylko w Żorach i wcale nie taką nową ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 257
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone