Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lukecz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukecz » 23.08.2019 02:13

Czy ta trasa z Pakostane do Dąbrowy Górniczej powinna być ok czy coś zmienić?
LINK DO TRASY NA GOOGLE MAPS
Uwzględniłem w niej tankowanie na Węgrzech na "Oranges Oil Töltőállomás Zalaegerszeg" (ktoś polecał na forum, chcę bez problemów z "niedziałającym terminalem", chyba że ktoś poleci coś wcześniej na tej trasie?)

Uwzględniłem też wizytę w Sárkány Étterem w Csorna na Węgrzech - dużo osób polecało a ja tam jeszcze nie byłem :)
Z góry dzięki za jakiekolwiek info
Obrazek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 23.08.2019 06:19

lukecz napisał(a):Czy ta trasa z Pakostane do Dąbrowy Górniczej powinna być ok czy coś zmienić?

Jest OK, to jedna z opcji; rozumiem, że ta droga 541 na Słowacji to nie pomyłka tylko po prostu ominięcie Cadcy i Ziliny.
lukecz
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukecz » 23.08.2019 10:33

W sumie tak mnie pokierowało Google jak dodałem Zwardoń (bez dodania Zwardonia wrzuca mnie do Czech, a winiety mam wykupione na Słowację i Węgry) :)
Lepiej jechać przez Ziline?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 23.08.2019 11:24

lukecz napisał(a):W sumie tak mnie pokierowało Google jak dodałem Zwardoń (bez dodania Zwardonia wrzuca mnie do Czech, a winiety mam wykupione na Słowację i Węgry) :)
Lepiej jechać przez Ziline?

Nie wież w GM bezgranicznie, potrafi wyprowadzić na manowce jak podajesz długie odcinki.
Tu jednego prowadziła na przejście graniczne które nie dotyczy mieszkańców uni lub wyprowadza pod prąd czy strefy piesze.
Drogi europejskie są dobrze oznakowane więc GM traktuj jako wspomaganie miejscowe (adresowe), a nie pewnik po całości trasy.
599
Cromaniak
Posty: 576
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 23.08.2019 11:38

lukecz napisał(a):W sumie tak mnie pokierowało Google jak dodałem Zwardoń (bez dodania Zwardonia wrzuca mnie do Czech, a winiety mam wykupione na Słowację i Węgry) :)
Lepiej jechać przez Ziline?


ja bym jechał (tak jezdziłem) przez Ziline,
a odcinek u Bratanków w zeszłym roku jechałem jakoś tak:
https://goo.gl/maps/yMxnuLeokeo8wwwM6
choć drogą 74 para razy także jechałem,
ale 86-ką chyba lepiej,
agulus
Odkrywca
Posty: 112
Dołączył(a): 20.02.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 23.08.2019 15:51

Wybaczcie nie jestem teraz na bieżąco czy było już pisane, że na M70 od Lenti do Letenye ruch odbywa się jednym pasem autostrady i jest ograniczenie do 60? Ruch jest bardzo powolny choć korków nie ma
DominikI
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 21.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) DominikI » 23.08.2019 23:08

Jutro wracam z CRO. Jak rozumiem tunel w czadcy nadal w remoncie?
ciechan
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 29.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ciechan » 25.08.2019 09:25

Witam
Czy tunel w czadcy już otwarty?jutro jadę i nie wiem czy zmieniać jakoś trasę?
Musk
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Musk » 25.08.2019 16:15

Czesc,
Wyruszajac z krakowa do orebic lepiej jechac na chyzne przez budapeszt czy uderzyc zwardon przez bratyslawe??
Macie jakies sugestie odnosnie trasy ?? Gdzie najlepiej kupic winiety?? Macie moze jakiegos gotowca google maps :D??

Dobra bedzie ?? Czy w takim wypadku tylko winieta na wegry ??
maps.app.goo.gl/7Qt6BuJFpcwwum697
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 26.08.2019 09:10

Musk napisał(a):Czesc,
Wyruszajac z krakowa do orebic lepiej jechac na chyzne przez budapeszt czy uderzyc zwardon przez bratyslawe??
Macie jakies sugestie odnosnie trasy ?? Gdzie najlepiej kupic winiety?? Macie moze jakiegos gotowca google maps :D??

Dobra bedzie ?? Czy w takim wypadku tylko winieta na wegry ??
maps.app.goo.gl/7Qt6BuJFpcwwum697


Są dwie opcje a w zasadzie trzy, bo jeszcze Krakusy lecą przez Austrię i Słowenię. Wszystkie są opisane na Forum, każda ma swoje plusy i minusy. Musisz sam zdecydować. Ja osobiście od wielu lat jadę przez Chyżne/BB/Zvoleń/Budapeszt i dalej M7 na Letenye A1 do celu. W tym roku przez Ostrzyhom kawałkiem E58/R1 omijam Budapeszt. Cel Sarajevo a następnie po jednym dniu zwiedzania płw. Peljesac. W obu przypadkach mam winiety na H i SK, kupione w necie, online.
Twoja trasa obejmuje krótki odcinek płatny na SK, więc winieta potrzebna. Jest alternatywa /objazd/, opis znajdziesz na forum.
Musk
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Musk » 26.08.2019 10:37

Dzieki za odpowiedz, jedziemy w nocy wiec zdecydowalismy chyzne-bb-sahy-budapeszt i dalej na m7. Winiety lepiej kupic online czy na granicy ?
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 26.08.2019 10:55

Musk napisał(a):Dzieki za odpowiedz, jedziemy w nocy wiec zdecydowalismy chyzne-bb-sahy-budapeszt i dalej na m7. Winiety lepiej kupic online czy na granicy ?


ten objazd drogą równoległą to droga nr. 69, jest na Twojej mapce. To raptem 12-15 km. Zdecydowanie on line. Bez stresu, szukania punktu sprzedaży, stania w kolejce itp, kupujesz, płacisz kartą, drukujesz w pdf i gotowe. Trzeba mieć ze sobą na wypadek kontroli.
Ja na H tu - www.virpay.hu, jest jeszcze kilka stron, tylko trzeba się na nich rejestrować.
na SK tu www.eznamka.sk
Musk
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 22.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Musk » 26.08.2019 12:15

Czy teraz jest bez winiety na slowacje ???

maps.app.goo.gl/TwHMgfx4qU9hqn7C6

Sorry ze trzeba kopiowac do przegladarki, ale jeszcze nie moge wrzucac linkow. W chorwacji placi sie na bramkach, bez winiet ??? Dzieki wszystkim za pomoc, wyrozumienie i cierpliwosc :) pierwszy raz Cro, dla wiekszosci z was pewnie moja pytania to oczywista oczywistosc
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3377
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 26.08.2019 13:15

Musk napisał(a):Czy teraz jest bez winiety na slowacje ???

maps.app.goo.gl/TwHMgfx4qU9hqn7C6

Sorry ze trzeba kopiowac do przegladarki, ale jeszcze nie moge wrzucac linkow. W chorwacji placi sie na bramkach, bez winiet ??? Dzieki wszystkim za pomoc, wyrozumienie i cierpliwosc :) pierwszy raz Cro, dla wiekszosci z was pewnie moja pytania to oczywista oczywistosc


Tak, teraz jest OK. omijasz płatny odcinek, wiele razy tak jechałem. W zeszłym roku zrobiono remont nawierzchni i jazda jest OK. Wcześnie sporo dziur blisko marketów, przed lotniskiem.
Wysłałem wiadomość na priv, ale nie możesz jeszcze odbierać/wysyłać.
W Cro płatność na bramkach, nie ma winiet, wjazd - pobierasz bilet, przy wyjeździe podajesz w kasie, płacisz i jedziesz dalej. Można gotówką, ja polecam kartą. Pilnuj tylko kwoty, którą wyświetla ekran a potem kwota zgadza się z pokwitowaniem!!!

Dobry objazd centrum wybrałeś, ja jeżdżę starą 2, Twoja to 11 równoległa do niej. Spoko, w nocy będzie luzik .
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.08.2019 14:43

Tunel Horelica w Cadcy wreszcie otwarty i jedzie się po staremu - informacja z dzisiaj! :D :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 227
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone