Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 03.09.2019 18:11

garciu napisał(a):
dids76 napisał(a):Jechałem pierwszy raz 86 do końca. I właśnie ta końcówka była ok. Wyglądało jakby wszyscy pojechali w kierunku autostrady i 86 zrobiła się pusta.
Ps. Lepiej tankować na Węgrzech, benzyna sporo tańsza niż w Chorwacji :wink:

Witaj , powiedz mi proszę czy do końca to znaczy do Redics i potem dalej do Lenti ? , bo jak patrzę na mapę to 86 wbija się na końcu w płatną A-5 , czy mam rację ? bo w piątek wybieram się pierwszy raz przez Węgry i nie chcę dać gdzieś ciała .

Pozdrawiam

Ja jechałem do Redics a potem na Lendave i Mursko Središče w ten sposób https://goo.gl/maps/znmf8erVVQ1kZXPE8
Zaraz po przekroczeniu granicy H/Slo musisz na rondzie zjechać trzecim zjazdem żeby nie wjechać na autostradę.
Też jechałem tą trasą pierwszy raz i chyba w przyszłym roku znów tak pojadę :papa:
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 04.09.2019 07:48

dids76 napisał(a):Zaraz po przekroczeniu granicy H/Slo musisz na rondzie zjechać trzecim zjazdem żeby nie wjechać na autostradę.

Drugim :P :P :P
dids76 napisał(a):jechałem tą trasą pierwszy raz

Ja też, ze względu na to, że stare przejście w Letenye było zamknięte. Tak czy siak, jak dla mnie H > A/SLO
dids76 napisał(a):i chyba w przyszłym roku znów tak pojadę

A tego to nie wiem. Szybciej jest jednak przez Letenye. Może do pojadę przez Letenye, a z powrotem przez Lendavę (bo w tym roku znalazłem fajne miejsce na wyszynk w Varaždinie? :papa:
LAKI LUKI
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) LAKI LUKI » 05.09.2019 09:49

Wracałem 03.09.2019 i zjazd na stare przejście w Letenye zamknięty z uwagi na remont wiaduktu na Chorwackiej autostradzie. GM mimo to pcha tamtędy, jak będziecie wracać i planujecie powrót przez stare przejście i tankowanie na tym przejściu to liczcie się z możliwością korekty planów.
agulus
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) agulus » 05.09.2019 12:42

LAKI LUKI napisał(a):Wracałem 03.09.2019 i zjazd na stare przejście w Letenye zamknięty z uwagi na remont wiaduktu na Chorwackiej autostradzie. GM mimo to pcha tamtędy, jak będziecie wracać i planujecie powrót przez stare przejście i tankowanie na tym przejściu to liczcie się z możliwością korekty planów.

O to zmiana, to od 3.09 zamknięte? Jechaliśmy 02.09 około 17 I było otwarte
LAKI LUKI
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) LAKI LUKI » 06.09.2019 12:03

Nie wiem czy permanentnie będzie zamknięty ale jak ja jechałem, to było zamknięte, co pokrzyżowało moje plany jeśli chodzi o tankowanie LPG :-) .
Twister85
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 07.09.2019 12:55

Ktoś może potwierdzić informacje o tych pracach jadąc starym przejściem w Letenye?
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 07.09.2019 20:12

Twister85 napisał(a):Ktoś może potwierdzić informacje o tych pracach jadąc starym przejściem w Letenye?

Jest rozkopany już wyjazd z przejścia i ruch w obie strony tak się odbywa:
https://www.google.pl/maps/dir/46.41328 ... !3e0?hl=pl
Nie jest to skomplikowane nawet w nocy, dobre jest oznakowanie, dzisiaj w nocy sprawdziłem.
Twister85
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) Twister85 » 10.09.2019 11:08

Jechałem w poniedziałek rano. Tak jak kolega wyżej napisał wszystko sensownie oznaczone i nie ma żadnego problemu. Sam objazd krótki, może 4-5 minut. Większym spowolnieniem jest remont autostrady od strony węgierskiej i ograniczenie do 60 km/h na odcinku kilku kilometrów przed przejściem w Letenye.
wikol
Cromaniak
Re: Mandaty i punkty karne za granicą

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 23.10.2019 09:01

sito_zabrze napisał(a):Mandaty dla naszych rodaków uważam ze są za niskie.
No i te pchanie sie przez Węgry :roll:

Czy mieszkaniec Przemyśla czy Nowego Sącza ma jechać naokoło przez Austrię ?
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 23.10.2019 09:35

wikol napisał(a):

Nie musi
Tylko większość jedzie przez Węgry bo trasa jest fajna, brak korków. Sporo tez na 80 jedzie 100 a na setce 120... a potem ze Wegierska policja sie na nas uwzięła

Mi odpowiada jazda przez Austrie i mimo co tu na forum sie wypisuje nie dostałem jeszcze u nich mandatu na 18 przejazdów przez ten kraj. Uważam ze 300km da sie przejechać zgodnie z przepisami, uszanować ich przepisy i ograniczenia.
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 24.10.2019 09:06

sito_zabrze napisał(a):
wikol napisał(a):

Nie musi
Tylko większość jedzie przez Węgry bo trasa jest fajna, brak korków. Sporo tez na 80 jedzie 100 a na setce 120... a potem ze Wegierska policja sie na nas uwzięła

Mi odpowiada jazda przez Austrie i mimo co tu na forum sie wypisuje nie dostałem jeszcze u nich mandatu na 18 przejazdów przez ten kraj. Uważam ze 300km da sie przejechać zgodnie z przepisami, uszanować ich przepisy i ograniczenia.

Argumenty, że ho ho i spójne z pytaniem :mrgreen: Następny raz zrobię objazd przez Hawaje bo miło, ciepło i jaki kolor morza :)
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 24.10.2019 09:38

bluesman napisał(a):
sito_zabrze napisał(a):
wikol napisał(a):

Nie musi

Argumenty, że ho ho i spójne z pytaniem :mrgreen: Następny raz zrobię objazd przez Hawaje bo miło, ciepło i jaki kolor morza :)

Zamiast szukać zawsze zaczepki proponuje czytać forum, najlepiej ze zrozumieniem. No i jak dla mnie mozesz jechać nawet przez Kamczatkę

Sporo ludzi wybiera trase odwrotnie niz podpowiada to logika. Ci co mają bliżej przez CZ i A jadą przez Węgry. Są tez tacy co zamiast przez Węgry walą na około przez Austrie bo lubią. Jedni szukają oszczędności na winietach, inni widoków, inni noclegu z dobrym żarciem po drodze itp.

Ja płacąc za winiety i jadąc przez CZ , A, SLO otrzymuje praktycznie pewność ze nie zapłace mandatu. Bo jeśli ktoś leci przez Wiedeń 120 km/h to raczej robi to z premedytacją. Osobiście uważam ze mandaty powinny być wyższe dla nas.
bluesman
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 24.10.2019 09:48

sito_zabrze napisał(a):Zamiast szukać zawsze zaczepki proponuje czytać forum, najlepiej ze zrozumieniem. No i jak dla mnie mozesz jechać nawet przez Kamczatkę

Sporo ludzi wybiera trase odwrotnie niz podpowiada to logika. Ci co mają bliżej przez CZ i A jadą przez Węgry. Są tez tacy co zamiast przez Węgry walą na około przez Austrie bo lubią. Jedni szukają oszczędności na winietach, inni widoków, inni noclegu z dobrym żarciem po drodze itp.

Ja płacąc za winiety i jadąc przez CZ , A, SLO otrzymuje praktycznie pewność ze nie zapłace mandatu. Bo jeśli ktoś leci przez Wiedeń 120 km/h to raczej robi to z premedytacją. Osobiście uważam ze mandaty powinny być wyższe dla nas.

Kolega napisał mądrze "jedni szukają oszczędności na winietach, inni widoków, inni noclegu z dobrym żarciem po drodze itp." i taki argument rozumiem.

Natomiast to, to bzdura ?
sito_zabrze napisał(a):Nie musi
Tylko większość jedzie przez Węgry bo trasa jest fajna, brak korków. Sporo tez na 80 jedzie 100 a na setce 120... a potem ze Wegierska policja sie na nas uwzięła...

tekst o szukaniu zaczepki pominę :mrgreen:

sito_zabrze napisał(a):Ja płacąc za winiety i jadąc przez CZ , A, SLO otrzymuje praktycznie pewność ze nie zapłace mandatu. Bo jeśli ktoś leci przez Wiedeń 120 km/h to raczej robi to z premedytacją. Osobiście uważam ze mandaty powinny być wyższe dla nas.

Znaczy ochrona w pakiecie :mrgreen:
Ostatnio edytowano 24.10.2019 09:57 przez bluesman, łącznie edytowano 3 razy
SebastianM
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) SebastianM » 24.10.2019 12:28

Ja jeżdżę z 3-City i uważam, że jest szybciej, niż przez Czechy, Austrię, Słowenię. Zawsze jedziemy przełom lipca i sierpnia, zawsze w sobotę a wtedy ferie zaczynają się na Bawarii i jest maskara w Austrii i Słowenii.
sito_zabrze
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 24.10.2019 12:51

SebastianM napisał(a):

Ja jeżdżę z 3-City i uważam, że jest szybciej, niż przez Czechy, Austrię, Słowenię. Zawsze jedziemy przełom lipca i sierpnia, zawsze w sobotę a wtedy ferie zaczynają się na Bawarii i jest maskara w Austrii i Słowenii.

Ja nie neguje trasy przez Węgry. Kazdy jedzie jak ma po drodze lub jak lubi. Chodzi tylko o przepisową jazdę. Nieważne przez jakie kraje jedziemy jedźmy przepisowo. Szanujmy innych użytkowników dróg i ich życie. Tyle i aż tyle

Często zerkam jak ktoś mi siedzi na zderzaku i po wyprzedzeniu mnie ( najczęsciej w miejscu niedozwolonym ) widze faceta z dziećmi na pokładzie... :roll:
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 230
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019