Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 20.01.2020 18:56

Ja jechałem chyba każda opcja z Krakowa i najbardziej lubię przez Chyżne Budapeszt i siuuuuu a jazda zawsze na noc i nigdy korka nie widziałem natomiast jadąc przez Brno i owszem . Myślę że to kwestia tego co kto lubi ja akurat lubię nocą przez lasy i postój kiedy chce zapach który mówi jedno zaraz Jadran ! ;) Jedna zasada nie spieszę się nie ma ciśnienia to urlop ;)
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 20.01.2020 20:30

z Krakowa to jedyna słuszna droga :)

Chyżne - Sahy - Budapeszt i dalej wiadomo...
Ja jeżdżę w dzień. Przez Budapeszt jadę mostem Elżbiety i podziwiam piękne miasto, nawet z korkiem wychodzi czasowo jak obwodnicą...
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 20.01.2020 21:12

Polecam to samo zrobić tylko nocą też jest cudnie , kawka rzut okiem chwila oddechu zachwytu i dalej w trasę ;)
Yaroo
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 78
Dołączył(a): 09.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yaroo » 20.01.2020 21:14

Gdy Słowacy ogarną Čadcę, nie będę miał dylematu Austria czy Węgry ;)
fileo82
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) fileo82 » 20.01.2020 23:31

Po 8 latach jezdzenia przez Austrie i Slowenie powiedizalem sobie stop stania na granicy w Slowenii:)
Dlatego zwracam sie z prosba o slynna trase przez Wegry.Moja nie bedzie skomplikowana poniewaz ruszam z Krakowa
Jednak mam pare pytan bo przez te lata zawsze slyszalem o tej trasie przez Wegry i zawsze przewijalo sie slowo Budapeszt.
"Dojedziesz do Budapesztu pozniej z gorki na pazurki"
Dzisiaj odpalem google maps a tu mojemu zdziwieniu wcale nie kieruje mnie na Budapeszt tylko trasa leci
KRK-BB-ZYLINA-BRATYSLAWA nastepnie M86 Szombathely -Lendava a pozniej juz standard Zagrzeb itp itd
Czy to jest jakas nowa alternatywa Budapesztu czy robic trase recznie nastawiajac sie na Budapeszt?
Mozna jakies plusy i minusy ?Generalnie chcialbym jak najmniej pchac sie jednopasmowka oczywiscie swiadomy jestem drogi do Budapesztu no ale slyszalem ze mijajac go to juz pozniej tylko autostrada a jak to jest z ta trasa wyzej?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.01.2020 23:39

fileo82 napisał(a):Po 8 latach jezdzenia przez Austrie i Slowenie powiedizalem sobie stop stania na granicy w Slowenii:)
Dlatego zwracam sie z prosba o slynna trase przez Wegry.Moja nie bedzie skomplikowana poniewaz ruszam z Krakowa
Jednak mam pare pytan bo przez te lata zawsze slyszalem o tej trasie przez Wegry i zawsze przewijalo sie slowo Budapeszt.
"Dojedziesz do Budapesztu pozniej z gorki na pazurki"
Dzisiaj odpalem google maps a tu mojemu zdziwieniu wcale nie kieruje mnie na Budapeszt tylko trasa leci
KRK-BB-ZYLINA-BRATYSLAWA nastepnie M86 Szombathely -Lendava a pozniej juz standard Zagrzeb itp itd
Czy to jest jakas nowa alternatywa Budapesztu czy robic trase recznie nastawiajac sie na Budapeszt?
Mozna jakies plusy i minusy ?Generalnie chcialbym jak najmniej pchac sie jednopasmowka oczywiscie swiadomy jestem drogi do Budapesztu no ale slyszalem ze mijajac go to juz pozniej tylko autostrada a jak to jest z ta trasa wyzej?

Możesz z Krakowa jechać
tak
https://www.google.com/maps/dir/Krak%C3 ... 150108!3e0
lub tak
https://www.google.com/maps/dir/Krak%C3 ... 150108!3e0
Przy drugiej opcji chyba widzisz, że przez Budapeszt to jakoś naokoło :wink:
fileo82
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) fileo82 » 20.01.2020 23:58

Czy granicą węgierski-chorwacka to taki sam temat jak granic a slo-cro? Chodzi mi o korki bo przyznam że z roku na rok jest coraz gorzej a na pewno nie widze poprawy.
Wyjeżdżamy z Krk na noc z jakąś 2h drzemka na granicy w Słowenii jesteśmy hm ok 8-10 i jest już dramat
Czy to samo jest tutaj?
Przyznam że nie szukam oszczędności na winietach bardziej faktu żeby auto toczyło się bo na pokładzie trójka dzieci więc takie postoje w korkach z nimi doprowadzają mnie do nerwicy
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.01.2020 00:02

Granica węgiersko - chorwacka w Gorican bez korków jak w przez Słowenię.
Jeśli się trafi na spowolnienie, to bez tragedii.
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 21.01.2020 09:11

giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 21.01.2020 10:49

Rozumiem, że ten kawałek Słowenii to drogi niepłatne?
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 21.01.2020 11:29

Musisz zaraz po przekroczeniu granicy skrecic na rondzie w lewo w mala uliczke zaraz przy siatce jezeli pojedziesz prosto to trzeba miec winiete.Wbij sobie ta trase odznacz omijaj drogi płatne i zobacz jak cie poprowadzi. Glavna ulica to jest i jedziesz przez Landave.
giba0909
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2617
Dołączył(a): 13.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) giba0909 » 21.01.2020 11:44

ok może wypróbuję w tym roku
WojtekKRK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 353
Dołączył(a): 11.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) WojtekKRK » 21.01.2020 12:11

fileo82 napisał(a):Po 8 latach jezdzenia przez Austrie i Slowenie powiedizalem sobie stop stania na granicy w Slowenii:)
Dlatego zwracam sie z prosba o slynna trase przez Wegry.Moja nie bedzie skomplikowana poniewaz ruszam z Krakowa
Jednak mam pare pytan bo przez te lata zawsze slyszalem o tej trasie przez Wegry i zawsze przewijalo sie slowo Budapeszt.
"Dojedziesz do Budapesztu pozniej z gorki na pazurki"
Dzisiaj odpalem google maps a tu mojemu zdziwieniu wcale nie kieruje mnie na Budapeszt tylko trasa leci
KRK-BB-ZYLINA-BRATYSLAWA nastepnie M86 Szombathely -Lendava a pozniej juz standard Zagrzeb itp itd
Czy to jest jakas nowa alternatywa Budapesztu czy robic trase recznie nastawiajac sie na Budapeszt?
Mozna jakies plusy i minusy ?Generalnie chcialbym jak najmniej pchac sie jednopasmowka oczywiscie swiadomy jestem drogi do Budapesztu no ale slyszalem ze mijajac go to juz pozniej tylko autostrada a jak to jest z ta trasa wyzej?


Możemy pogadać na PRV bo tutaj będziemy zaśmiecać chyba , ja przez Budapeszt i te, z Krakowa PZDR
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 21.01.2020 12:37

fileo82 napisał(a):Czy granicą węgierski-chorwacka to taki sam temat jak granic a slo-cro? Chodzi mi o korki bo przyznam że z roku na rok jest coraz gorzej a na pewno nie widze poprawy.
Wyjeżdżamy z Krk na noc z jakąś 2h drzemka na granicy w Słowenii jesteśmy hm ok 8-10 i jest już dramat
Czy to samo jest tutaj?
Przyznam że nie szukam oszczędności na winietach bardziej faktu żeby auto toczyło się bo na pokładzie trójka dzieci więc takie postoje w korkach z nimi doprowadzają mnie do nerwicy


Można też tak https://www.viamichelin.pl/web/Smart_ro ... .1:4.2:4.5

Kilka razy jechałem przez Budapeszt i było ok, ale nie zawsze objazd jest krótszy i oszczędny na czasie. Po prostu liczy się w jakiej godzinie będziesz przejeżdżać, jeśli nocą to nie ma problemu, jeśli w szczycie to trafi się jakiś korek.
stew666
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 15.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) stew666 » 21.01.2020 12:56

nenek napisał(a):Musisz zaraz po przekroczeniu granicy skrecic na rondzie w lewo w mala uliczke zaraz przy siatce jezeli pojedziesz prosto to trzeba miec winiete.Wbij sobie ta trase odznacz omijaj drogi płatne i zobacz jak cie poprowadzi. Glavna ulica to jest i jedziesz przez Landave.

Dokładnie to widać na mojej mapie po powiększeniu.
giba0909 napisał(a):Rozumiem, że ten kawałek Słowenii to drogi niepłatne?

Trasę którą wrzuciłem, pomija odcinek płatny autostrady w SLO. Jechałem taką trasą w 2018 roku, i w tym roku też tak zamierzam jechać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 231
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone