Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 476
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 19.08.2019 17:09

Biker421 napisał(a):Dzisiaj wieczorem wyjeżdżamy do Rovinja, do tej pory jadąc na Istrię zawsze wybieraliśmy poniższą trasę:
https://goo.gl/maps/kHQ1RaQJBotaJs4B9
czy aktualnie wszystko na tej trasie w porządku czy warto ominąć jakiś odcinek?

Z trasy którą zaznaczyłeś wynika, że zjeżdżasz na drogę nr.2 w Bratysławie, a przecież możesz lecieć do granicy D2 i dalej M15. Podobnie z Lenti lecisz bokami, zamiast przez Lovaszi dobić do M70. :papa:
Biker421
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Biker421 » 19.08.2019 18:04

Bratwojciech napisał(a):Z trasy którą zaznaczyłeś wynika, że zjeżdżasz na drogę nr.2 w Bratysławie, a przecież możesz lecieć do granicy D2 i dalej M15. Podobnie z Lenti lecisz bokami, zamiast przez Lovaszi dobić do M70. :papa:


Dzięki za poprawkę! :wink: Nie zwróciłem uwagi, że mnie tak dziwnie tam pokierowało.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 20.08.2019 07:00

Biker421 napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):Z trasy którą zaznaczyłeś wynika, że zjeżdżasz na drogę nr.2 w Bratysławie, a przecież możesz lecieć do granicy D2 i dalej M15. Podobnie z Lenti lecisz bokami, zamiast przez Lovaszi dobić do M70. :papa:


Dzięki za poprawkę! :wink: Nie zwróciłem uwagi, że mnie tak dziwnie tam pokierowało.



Bikier ma rację.
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 20.08.2019 07:43

Bratwojciech napisał(a):
Biker421 napisał(a):Dzisiaj wieczorem wyjeżdżamy do Rovinja, do tej pory jadąc na Istrię zawsze wybieraliśmy poniższą trasę:
https://goo.gl/maps/kHQ1RaQJBotaJs4B9
czy aktualnie wszystko na tej trasie w porządku czy warto ominąć jakiś odcinek?

Z trasy którą zaznaczyłeś wynika, że zjeżdżasz na drogę nr.2 w Bratysławie, a przecież możesz lecieć do granicy D2 i dalej M15. :papa:

Tak się jechało żeby nie kupować winiety na Węgry i dojechać do starej 86.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.08.2019 17:22

Krzysiek70 napisał(a):Witam, ja też jechałem w ubiegłym tygodniu trasą przez Słowację i Węgry sama przyjemność takiej jazdy potwierdzam, że M86 prawie pusta, przejście Letenye o 5 rano czas oczekiwania 5 min, Lucko 5 min. Wszystko by było pięknie i ładnie gdyby mój przyjaciel który ze mną jechał nie zgubił saszetki ze wszystkimi dokumentami i pieniędzmi. Prawdopodobnie został okradziony na pierwszej stacji benzynowej w Słowacji od strony Brna do tej pory nie wiemy jak to się stało. Mogło być też tak, że włamali się do auta podczas naszej nieobecności, auto zamykane automatycznie z kluczyka. Uważajcie na siebie podczas przejazdu przez Słowację.


Dlatego na wyjazdach turystycznych zamiast luźnych saszetek zostawianych w samochodzie czy odkładanych na bok w restauracji lepiej się zaopatrzyć w saszetkę przypinaną do paska (zmieści się dowód rejestracyjny, prawo jazdy, dowód, paszport, ze dwie karty bankomatowe, sporo banknotów i monet), np. coś takiego https://www.fjordnansen.pl/product-und- ... HEROY.html Luźniejszy dłuższy t-shirt lub koszula na krótki rękaw zakrywa taki "gadżet". Od lat korzystam na wakacjach. Wygodniejsze w użytkowaniu niż wyjmowanie portfela czy innej saszetki z kieszeni lub plecaka czy noszonej w ręce (łakomy widok dla złodzieja).
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 20.08.2019 19:04

Powtórzę pytanie bo zostało bez odpowiedzi.



Jazda do CRO końcowa trasa drogą 86.
Godzina koło 4 rano. Jechać na Letenye czy na Lendave przez Redics? Sobota.

To samo tylko powrót. Powrót sobota wieczór 31.08. Którędy jechać?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.08.2019 19:10

Jechałem przez Węgry pierwszy raz 15.08. Największy ruch był od końca M86 do skrzyżowania z drogą 76. Wyglądało jakby wszyscy tam zjechali, dalej 86 była pusta aż do Redics. Byłem w tamtych okolicach ok godz 14, więc może dlatego był zwiększony ruch.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.08.2019 19:50

chwileulotne85 napisał(a):Jazda do CRO końcowa trasa drogą 86.
Godzina koło 4 rano. Jechać na Letenye czy na Lendave przez Redics? Sobota.

Moim zdaniem przez Lenti i autostradą M70, a dalej chorwacką A4 jest szybciej, niż przez Redics, Lendavę.

Ja w tym roku zamierzam przetestować opcję drogą 74
joker666
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 05.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) joker666 » 20.08.2019 21:02

Dziś jechałem trasą, którą podałem wczesniej, szczerze polecam, autostrada w Węgrzech pusta, może minąłem z 2 samochody na całym odcinku, jedynie mały korek na objeździe tunelu w Czadcy (ok. 5 minut).
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 20.08.2019 21:08

walp napisał(a):
chwileulotne85 napisał(a):Jazda do CRO końcowa trasa drogą 86.
Godzina koło 4 rano. Jechać na Letenye czy na Lendave przez Redics? Sobota.

Moim zdaniem przez Lenti i autostradą M70, a dalej chorwacką A4 jest szybciej, niż przez Redics, Lendavę.

Ja w tym roku zamierzam przetestować opcję drogą 74



Jechalem w tym roku w strone Cro 74 wracalem 86 wydaje mi sie byc lepsza 86
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.08.2019 21:24

nenek napisał(a):Jechalem w tym roku w strone Cro 74 wracalem 86 wydaje mi sie byc lepsza 86

Zobaczymy.
Jest jeszcze inny argument - nocleg tranzytowy. Domek do dyspozycji za ok. 160 zł w Magyarszerdahely. :)
chwileulotne85
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) chwileulotne85 » 20.08.2019 21:25

Wyjazd za 3 dni/

Oto chyba ostateczna trasa https://goo.gl/maps/pNmZa6bV6n7KNXEb6
Co sądzicie o tej trasie z Redics__Mursko Srednice-- Varazdin? Będę tam gdzieś koło 4.00 rano

Obrazek
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 20.08.2019 21:29

Pusto powinno byc to przejscie jest dobre jak jest korek w Letenye .Gdy nie ma korka to letenye szybsze.
Kornik222
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 19.08.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kornik222 » 20.08.2019 22:48

Witam,

Również niedługo wybieram się do CRO, pierwszy raz trasą przez Węgry. O drodze dużo już przeczytałam, a czy możecie polecić jakieś miejsce na obiad na Węgrzech? Trasa przez Bratysławę, dalej droga M15, M 86 w kierunku Letenye

Pozdrawiam
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.08.2019 23:50

Kornik222 napisał(a):Witam,

Również niedługo wybieram się do CRO, pierwszy raz trasą przez Węgry. O drodze dużo już przeczytałam, a czy możecie polecić jakieś miejsce na obiad na Węgrzech? Trasa przez Bratysławę, dalej droga M15, M 86 w kierunku Letenye

Pozdrawiam


Polecam restaurację Betyártanya w Zalabaksa:
https://goo.gl/maps/775yL1VJR3Gx6nwd6

Bardzo popularna wśród Polaków. Dobre żarełko, duże porcje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 226
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone