Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
MrSqL
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSqL » 24.08.2018 12:51

Dzięki, za odpowiedź. Czas i odległość są w moim przypadku drugorzędne i tak będzie nocleg gdzieś na Węgrzech. Myślę, że właśnie ta kwestia noclegu będzie kluczowa przy wyborze. Wariant 3 droga "74" odpuszczam. Zostają w grze tylko 1 autostrady i 2 droga 86. Co do 86 to mam obawy, że będę musiał jechać na czujce czy coś nie wyskoczy albo fotoradary. Jest to zaledwie odcinek 200km i to kusi. Kwestia czy znajdę dobre miejsce z noclegiem przez airbnb gdzie mam zniżkę do wykorzystania.
adam155
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 28
Dołączył(a): 01.06.2008
Re: Droga przez Koszyce

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam155 » 24.08.2018 16:02

victoo napisał(a):No ja zawsze jeżdzę tą drogą.
Dlaczego pytasz? GM nie pokazuje żadnych problemów.

Ok, czy mozna tamtędy przejechać i nie po gubić kół
Chodzi mi o jakość drogi
victoo
Croentuzjasta
Posty: 221
Dołączył(a): 22.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) victoo » 24.08.2018 16:54

Droga fajna, widokowa, po polskiej stronie nówka asfalt, serpentyny, po słowackiej na początku dosyć dziko i pusto, jezeli nie chcesz kupowac winiety na SK to trzeba uważać aby dobrze wjechać tam i z powrotem, temat tu byl wałkowany.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 24.08.2018 16:55

Witam,

Czy możecie polecić sprawdzoną trasę Kraków-Split? Koniecznie przez Słowację i Węgry. Jak lubicie?

Na Węgrzech winieta konieczna rozumiem? Nie ma problemów z zakupem winiet na pierwszej stacji każdego z w/w państw w cenie bez dodatkowych prowizji? Dziękuję.


Pozdrawiam,
K.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.08.2018 17:10

kondi napisał(a):Czy możecie polecić sprawdzoną trasę Kraków-Split? Koniecznie przez Słowację i Węgry. Jak lubicie?

Ja lubię Chyżne - Bańska Bystrzyca- Sahy-Budapeszt-Leteyne...itd.
Bez winiety słowackiej (omijasz R1 w BB), a winietę węgierską kupujesz na pierwszej stacji za granicą w Sahy.

Czasem też lubię Chyżne-Żylina- Bratysława- potem 86- Letenye...itd.
Tutaj kupuję winietę słowacką (na pierwszej stacji za Chyżnem), węgierskiej nie kupuję, bo mi niepotrzebna.

Opis objazdu R1 na Słowacji i jak jechać z Bratysławy na 86-tkę bez winiety znajdziesz na forum.

Winiety możesz też kupić tak:
winiety-online-w-cenie-winiet-portal-tolltickets-com-t31825-1620.html
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 24.08.2018 18:19

anakin napisał(a):Bez winiety słowackiej (omijasz R1 w BB), a winietę węgierską kupujesz na pierwszej stacji za granicą w Sahy.

Czyli zjeżdżam w prawo z głównej na wysokości Tesco.

Za winietę HU można płacić kartą na pierwszej stacji paliw po przekroczeniu granicy SK-HU, czy niechętnie wciąż i wolą cash?
nes
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) nes » 24.08.2018 18:22

Winiety słowacką i węgierski możesz bez problemu kupić sam online z domu. Oba kraje mają e-winiety.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 24.08.2018 18:27

nes napisał(a):Winiety słowacką i węgierski możesz bez problemu kupić sam online z domu. Oba kraje mają e-winiety.

Wiem, kwestia czy do Słowacji faktycznie jest ona potrzebna.
papse
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 736
Dołączył(a): 11.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) papse » 24.08.2018 18:28

nes napisał(a):Winiety słowacką i węgierski możesz bez problemu kupić sam online z domu. Oba kraje mają e-winiety.

Dokładnie tak, wieczorem przy lampce wina załatwisz sprawę w 10min. :D

edit:
Jak ominiesz płatny odcinek w BB to jest nie potrzebna. Jeśli upierasz się przy kupnie winiety na Węgrzech to polecam stację w miejscowości Retsag, płaciłem tam kartą bez problemu https://www.google.com/maps/place/R%C3%A9ts%C3%A1g,+2651+W%C4%99gry/@47.9301781,19.0533173,12z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x476a9cc489d82a17:0x400c4290c1e1eb0!8m2!3d47.9294927!4d19.1351898

A tutaj i ona sama :wink:
https://www.google.com/maps/@47.9323959,19.1380056,3a,75y,162.76h,83.54t/data=!3m6!1e1!3m4!1szDfdasSLvrNngmkI-PflaA!2e0!7i13312!8i6656
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 24.08.2018 18:42

Co do winiety HU. Chciałbym zakupić np. online w sobotę o 23:30. Czy jest tam jakiś szybki przelew typu Paycoś czy muszę czekac np. na info via e-mail o fakcie, że przelew został zaksięgowany? Dodam, że chciałbym ruszyć np. w niedzielę 5-nad ranem, a zatem winietę potrzebuję już na niedzielę i nie mogę czekać aż przelew się im zaksięguje np. w poniedziałek/najbliższy dzień roboczy.

Jak to wygląda w praktyce? Dzięki za link.

"Jak ominiesz płatny odcinek w BB to jest nie potrzebna.". WARTO omijać czy może jednak winieta w SK?

Odcinek Sahy-Retsag nie wymaga winiety? Z tego co widzę to chyba dopiero od okolic Vac jest wymagana. Zakup nastąpiłby np. dopiero w Restag na stacji MOL.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.08.2018 19:20

kondi napisał(a):Czyli zjeżdżam w prawo z głównej na wysokości Tesco.

Przy Tesco jest ostatni możliwy zjazd przed R1.
Jak przegapisz, potem już musisz mieć winietę.
Ja zjeżdżam wcześniej:
https://www.google.pl/maps/dir/Ba%C5%84 ... !3e0?hl=pl
kierując się na Radwan.
Chwilę wcześniej też można zjechać.
kondi napisał(a):Za winietę HU można płacić kartą na pierwszej stacji paliw po przekroczeniu granicy SK-HU, czy niechętnie wciąż i wolą cash?

W Sahy płaciłem kartą ( w nocy).
Węgier nawet nie pytał jak chcę płacić.
Po prostu podstawił terminal i już.
kondi napisał(a):Co do winiety HU. Chciałbym zakupić np. online w sobotę o 23:30.

A po co Ci takie kombinacje i lęk czy ktoś zaksięguje czy nie?
Kupujesz na stacji i już.

W życiu nie kupowałem winiet inaczej.
W Chyżem, Rajce, Sahy....nigdy nie było problemu.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 24.08.2018 20:02

anakin napisał(a):.

Świetnie. Czy mógłbyś wskazać na mapie gdzie dokładnie w Sahy kupujesz winietę HU? Staram się zawsze być w miarę przygotowany. Ostatnio tj. w lipcu tego roku zrobiłem trasę Kraków-Leuca (Włochy Apulia), łącznie 5000km w podróży wzdłuż włoskiego wybrzeża (3-tygodnie, kilkanaście miast) i udało się bez "zawracania". Dziękuję.
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 24.08.2018 20:06

anakin napisał(a):
kondi napisał(a):Co do winiety HU. Chciałbym zakupić np. online w sobotę o 23:30.

A po co Ci takie kombinacje i lęk czy ktoś zaksięguje czy nie?
Kupujesz na stacji i już.

W życiu nie kupowałem winiet inaczej.
W Chyżem, Rajce, Sahy....nigdy nie było problemu.


Można i tak choć osobiście nie widzę żadnego problemu z zakupem winiety online, wklepuję kartę kredytową na https://www.autopalyamatrica.hu/ i za moment mam potwierdzenie na mailu o dokonanym zakupie, choć przyznaję nigdy nie kupowałem w sobotę.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 24.08.2018 20:17

nowotarżanin napisał(a):Można i tak choć osobiście nie widzę żadnego problemu z zakupem winiety online, wklepuję kartę kredytową na https://www.autopalyamatrica.hu/ i za moment mam potwierdzenie na mailu o dokonanym zakupie, choć przyznaję nigdy nie kupowałem w sobotę.

Otóż to. Sesje bankowe w zasadzie tylko w dni robocze, bynajmniej w PL.
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.08.2018 20:30

kondi napisał(a):Świetnie. Czy mógłbyś wskazać na mapie gdzie dokładnie w Sahy kupujesz winietę HU?

Pierwsza stacja w H, po prawej stronie.
Próbowałem Ci to znaleźć na GM , ale nie bardzo mi się udaje.
Miejscowości nie zapamiętuję, bo po co mi to?
Jadę...widzę..kupuję i już.

Węgrzy od zawsze mają winiety elektroniczne, więc nie ma obawy, że nie będą mieli akurat takiej jakiej potrzebujesz.
No chyba, że się skończy papier w drukarce, a akurat zapasu nie będą mieli. :wink:

nowotarżanin napisał(a):Można i tak choć osobiście nie widzę żadnego problemu z zakupem winiety online

Ja nie mówię, że to jakiś problem.
Mówię jedynie, że nie praktykuję, bo nie widzę takiej potrzeby.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 164
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone