Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 24.08.2018 20:34

anakin napisał(a):Próbowałem Ci to znaleźć na GM , ale nie bardzo mi się udaje.

Mnie również. Pierwszą jaką znalazłem na GM to ta MOL w Retsag, dopiero.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.08.2018 20:41

kondi napisał(a):Mnie również. Pierwszą jaką znalazłem na GM to ta MOL w Retsag, dopiero.

To TA stacja.
Wydawało mi się, że to bliżej Sahy.
Ale tu właśnie kupuję winiety od zawsze.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 24.08.2018 21:00

Mam pytanie Anakina, ale do znawców tematu również, czy jadąc np trasą Cieszyn-Zilina lepiej jechać przez Trnave-Komarno-Budapest czy przez Zilina-Martin-Sahy-Budapest (jadę w kierunku na Bataszek-Baja), czy może lepiej jechać Bielsko-Biała - Żywiec-Korbielów-Banska B.-Sahy-Budapest i dalej na Bataszek, Baja? W sumie chodzi mi o najkrótsza czasowo drogę przez Słowację, ale jadę z Gniezna (Wlkp) potem Cieszyn lub Żywiec no i dalej Słowacja... którą trasa najszybciej dojadę do skrętu na MO na Mohacs? pewnie czas przejazdu będzie podobny, tylko że przez Sahy jest mniej kilometrów...
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.08.2018 21:06

Ja jeżdżę zawsze od Chyżnego, więc ciężko się mi wypowiedzieć, jak wygląda ta trasa np. od Bielska.
Jadąc od Żyliny w dół czekają Cię kretyńskie ograniczenia w terenie zabudowanym do 50 km/h i raczej nie podgonisz, bo hieny tylko czekają na jeleni, którym się nieopatrznie noga wciśnie do 60-70 km/h.
Taki to już "urok" słowackich dróg.
Szlag mnie trafia rok w rok, ale cóż poradzisz.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 24.08.2018 21:09

anakin napisał(a):To TA stacja. Wydawało mi się, że to bliżej Sahy.Ale tu właśnie kupuję winiety od zawsze.

Bardzo+ dzięki za pomoc.

Ostatnio jechałem via CZ,AT,SLO do CRO. Na tej trasie sporo parkingów, "MOPów itd". Jak ta kwestia obecnie u Węgrów wygląda i dalej na trasie do Splitu?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.08.2018 21:22

kondi napisał(a):Ostatnio jechałem via CZ,AT,SLO do CRO. Na tej trasie sporo parkingów, "MOPów itd". Jak ta kwestia obecnie u Węgrów wygląda i dalej na trasie do Splitu?

Na odcinku od Budapesztu do Letenye nie brakuje parkingów przy autobanie.
Ja osobiście staram się ich unikać, bo niespecjalnie mi odpowiada towarzystwo tam stacjonujące.
Również ewentualne tankowanie i czas z tym związany ograniczam do minimum.
Więcej nie napiszę, żeby nie być posądzonym o rasizm. :mrgreen:

W Cro możesz sobie już spokojnie zjechać, gdzie Ci pasuje.
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 24.08.2018 21:25

na autostradzie węgierskiej od granicy austriackiej do serbskiej tez jakoś nie lubię się zatrzymywać... jakoś tłoczno...
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 24.08.2018 22:53

anakin napisał(a):Na odcinku od Budapesztu do Letenye nie brakuje parkingów przy autobanie. Ja osobiście staram się ich unikać, bo niespecjalnie mi odpowiada towarzystwo tam stacjonujące. W Cro możesz sobie już spokojnie zjechać, gdzie Ci pasuje.

A jak wygląda sprawa z WC po trasie, SK+HU? Płatne, nie płatne? Pytam, bo nie wiem czy nie kupić Forintów na drogę mimo wszystko? Zasięg mam ~1000km, więc pierwsze tankowanie winno być dopiero w CRO.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 108014
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.08.2018 22:56

Stacje MOL, Angel - tam gdzie się zatrzymywałem, WC było płatne, 100 Ft w bilonie.
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 25.08.2018 07:36

Przy autostradzie w HU na stacjach WC płatne, na parkingach bezpłatne ale syf straszny. Przy krajówkach bezpłatne. Słowacja też raczej bezpłatne.
zbychu1023
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbychu1023 » 25.08.2018 07:55

jak ktos jedzie przez Slo polecam tankowanie w Bratysławie i wtedy problem tankowania na Wegrzech odpada.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 25.08.2018 09:00

Dziękuje za informacje. Jak obecnie oceniacie stacje INA pod kątem diesla w CRO? Naczytałem się na forum przeróżnych opinii :-) Tankować droższy ON czy zwykły wystarczy? Planuję zatankować na INA w Letenye https://goo.gl/maps/LyxxAqzLXSv , to będzie po ok. 690km przejechanych od granicy w Chyżnem https://goo.gl/maps/pBxeMzDTQxH2

I jeszcze kwestia czy stare przejście graniczne HU/CRO w Letenye jest czynne w sierpniu?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1267
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 25.08.2018 09:41

kondi napisał(a):Dziękuje za informacje. Jak obecnie oceniacie stacje INA pod kątem diesla w CRO? Naczytałem się na forum przeróżnych opinii :-) Tankować droższy ON czy zwykły wystarczy? Planuję zatankować na INA w Letenye https://goo.gl/maps/LyxxAqzLXSv , to będzie po ok. 690km przejechanych od granicy w Chyżnem https://goo.gl/maps/pBxeMzDTQxH2

I jeszcze kwestia czy stare przejście graniczne HU/CRO w Letenye jest czynne w sierpniu?

Tankuj gdzie chcesz, droższe czy tańsze jest to obojętne chyba że kasa ważna, unikaj małych stacji na uboczu i tyle.
I przestroga jak się boisz tankowania to nie wypompuj całego zbiornika, bo nawet jak syfu nalejesz pół na pół to i tak pojedziesz. Ja się raz sparzyłem od 1999 roku w 2010 w Pagu na stacji wjazdowej INA, tej po prawej, ledwo dojechałem do Zagrzebia (dpf ciągle się wypalał, brak mocy) dolałem do pełna i wszystko wróciło do normy.
Stare przejście jest cały rok dostępne dla unijnych obywateli.
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 25.08.2018 09:54

Ja bym na Twoim miejscu zatankował jeszcze na Węgrzech, będzie taniej.
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 25.08.2018 10:19

wielbiciel napisał(a):.

Dzięki piękne za info. Pozdrawiam!

mac30 napisał(a):Ja bym na Twoim miejscu zatankował jeszcze na Węgrzech, będzie taniej.

Polecasz szczególnie jakąś stację paliw przed granicą w Letenye?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 165
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone