Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 23.08.2018 10:54

Ja zamawiałem 17 sierpnia, przyszły wczoraj. 3 dni robocze 8O
Kuterynka
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 10.07.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kuterynka » 24.08.2018 17:12

Mam i ja :-) Winiety zamówione 15.08 z prośbą o wysyłkę 20.08. Dzisiaj do mnie dotarły.
Jeśli ktoś się waha czy warto kupić poprzez tolltickets to powiem: WARTO. Strona bardzo łatwa w obsłudze. I przede wszystkim komfort jazdy. Zatrzymamy się (na siku czy rozprostowanie kości :lol: ) tam, gdzie chcemy a nie tam gdzie musimy.
gofer831220
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 27.08.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) gofer831220 » 27.08.2018 18:10

witam sprzedam tanio winiety na Czechy i Austria 10 dniowe ważne od 12.09.2018 kupiłem przez stronę pzm travel i sie pomyliłem tanio sprzedam cena 80 zł za dwie sztuki na stronie Austria 58 zł a Czechy 68zł wysyłkę biorę na siebie prosze pisać moge wysłać fotki tel 660711418
Ostatnio edytowano 29.08.2018 11:41 przez gofer831220, łącznie edytowano 1 raz
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 29.08.2018 08:31

Witam. Mam pytanko zaraz jadę do PZM w Krakowie po winiety na Węgry i Słowację dostałem informacje ze tylko opcje elektroniczne są, jak to wyglada z tymi winietami ? Dostaje sie potwierdzenie i w razie kontroli pokazuje ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.08.2018 09:22

radzio327 napisał(a):Witam. Mam pytanko zaraz jadę do PZM w Krakowie po winiety na Węgry i Słowację dostałem informacje ze tylko opcje elektroniczne są, jak to wyglada z tymi winietami ? Dostaje sie potwierdzenie i w razie kontroli pokazuje ?

Nie jedź do PZM - otwórz internet i kup on-line.
Węgry i Słowacja od dobrych kilku lat mają winiety elektroniczne.
Zamawiasz, płacisz, po kilku minutach masz potwierdzenie w e-mailu.
Drukujesz, zabierasz do auta i jedziesz.
W razie kontroli pokazujesz potwierdzenie zapłaty.
Węgierskie potwierdzenie trzeba przechowywać dwa lata.
karus
Croentuzjasta
Posty: 248
Dołączył(a): 06.07.2013
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) karus » 29.08.2018 15:54

Ja miałem zamówić na tolltickets ale się dziś obudziłem, że nie mam winietek, wyjazd w niedzielę sic! Pojechałem do PZMotu i kupiłem ale to jest przegięcie... za miesięczną czeską, dwie 10 dniowe austria i dwie 7 dniowe na słowenię zapłaciłem 381zł... więc ustawcie sobie przypomnienie o zakupie winiet w telefonie by nie przepłacić ze 130zł jak ja :D

ps. koleś w PZMocie mówił, że jest jakiś problem z winietami słoweńskimi mianowicie wprowadzili system, który przypisuje poprzez kamerę samochód do winiety by utrudnić ich przeklejanie na inne auta. Jak u nich byłem to nie mieli 30 dniowych w ogóle i tylko 3 7 dniowe z których dwie ja kupiłem. Podobno na granicy też jest problem z dostępnością winiet tygodniowych i miesięcznych.
pzdr
angrius
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 28.07.2013
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) angrius » 04.09.2018 14:00

Mam i ja :) Ale co nerwów się nabawiłem to moje :) A mianowicie wysyłka miała być 20.08 (wyjeżdżam jutro tj 05.09 o 21). Najpierw przyszedł mail, że list gotowy do wysyłki. Na drugi dzień, że nie mają płatności - a płatność robiona od razu przy zamówieniu tj w połowie lipca... patrzę na konto i rzeczywiście zwrot mam na koncie, nie wiedzieć czemu. No to szybko mail jak mogę im za to zapłacić. Odpowiedź przyszła z danymi do przelewu więc szybko przelew zrobiłem. Sumam sumarum wyszło na to, że wysłali list dopiero 29.08, więc z duszą na ramieniu czekałem na listonosza.... na szczęście dziś przyszedł i winiety za chwilę wylądują na szybie samochodu :)
mraneczka
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 07.09.2017
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mraneczka » 15.09.2018 17:23

Kupiliśmy ewiniete na eznamka i nie przyszedł ani mail ani nie sciagnelo z konta.
Przez przypadek zaznaczylismy że auto zarezerwowane jest na Słowacji, a powinno być ze w Polsce.
Co teraz? Kupować jeszcze raz?
Płatność i mail chyba powinna być natychmiastowo.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.09.2018 17:53

mraneczka napisał(a):Kupiliśmy ewiniete na eznamka i nie przyszedł ani mail ani nie sciagnelo z konta.
Przez przypadek zaznaczylismy że auto zarezerwowane jest na Słowacji, a powinno być ze w Polsce.
Co teraz? Kupować jeszcze raz?
Płatność i mail chyba powinna być natychmiastowo.

Masz odpowiedź w innym wątku.
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 26.02.2019 23:40

Witajcie,

czy ktoś wie dlaczego nie można wybrać daty na winietce miesięcznej na Słowienię?
jaką datę wpisują, a możę przychodzi bez daty żeby samemu przedziurkować.
Chciałbym zamówić z dużym wyprzedzeniem ale zacząłem się zastanawiać jak to jest z tą Słowenią.
na Czechy i Austrię można normalnie wpisać datę.
wszelkie info mile widziane ;)

pozdrawiam
Bart
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7944
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 26.02.2019 23:57

Słoweńska miesięczna jest ważna miesiąc od dat zakupu. Kup dwie tygodniowe i po problemie :oczko_usmiech: :mrgreen:
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 27.02.2019 10:01

Dzięki za pomoc.
Teraz juz wszystko jasne :-)
Zdecydowanie warto tutaj kupić po cenach nominalnych.
Będę zamawiał na Słowenie i Czechy
A na Austrię kupię e-winiete
Pozdrawiam
Bart
sviva
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2768
Dołączył(a): 05.07.2009
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) sviva » 27.02.2019 11:04

dids76 napisał(a):Słoweńska miesięczna jest ważna miesiąc od dat zakupu. Kup dwie tygodniowe i po problemie :oczko_usmiech: :mrgreen:

czyli jakbym chciał kupić dzisiaj z terminem wyjazdu na drugą połowę lipca to tylko 2 x 10cio dniowe?
BMC
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 61
Dołączył(a): 23.01.2018
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) BMC » 27.02.2019 11:41

Musisz kupic:
2x 7 dniowe.
Słowenia ma na 7 dni, miesiąc, rok.
marciajn
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 01.04.2012
Re: Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marciajn » 18.03.2019 16:31

Przeczytałem ostatnie 20 stron i nie znalazłem nurtującego mnie pytania, ani odpowiedzi.
Mianowicie - na czym zarabia tolltickets?

Jeżeli dobrze się domyślam, to na różnicach w cenach walut? Czy tak?

Bo np. winieta czeska miesięczna, koszt 440 CZK, ale można kupić w EUR/GBP. Przelicznik na EUR wg tolltickets to 18€.
Przy kursie średnim NBP z dzisiaj (18.03.) 4,2993 pln daje to 77,38 pln.
Podczas, gdy wg NBP CZK = 0,1676 PLN => 440CZK = 73,74 pln
czyli zarobek tolltickets to ok. 3,64 pln = niecałe 5% marży

Jednak w przypadku austriackiej winiety 10-dniowej, na tollticket płacę 9,20 €, czyli wartość nominalną... gdzie więc tu zarobek tollticket?

Nie chcę wyjść na szukającego "dziury w całym", ale mnie to zastanawia...
No chyba, że w tej opłacie za wysyłkę (2,40 €) zaszyta jest marża...?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Winiety online w cenie... winiet :) -Portal tolltickets.com - strona 1...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone