Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 478
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 08.04.2018 19:40

xxxkamilxxx18 napisał(a):
adrianek90 napisał(a):Ja w tamtym roku tak jechałem. I pisałem już o tym w innym wątku że bardzo denerwował mnie odcinek między Zwardoniem a Żyliną i dlatego w tym roku go ominę:)


Może rzeczywiście lepiej lecieć przez Czechy, aż do Brna i dalej na Bratysławę?
Przynajmniej cały czas autostrada, a planujemy wyjechać z Częstochowy około 21 więc nocna podróż.
13 EUR za dodatkową winietę to nie majątek przy koszcie całego wyjazdu ;)

Pewnie będzie bardziej komfortowo, bo w końcu to autostrada :D. Jednak nie oznacza to, że będzie szybciej.
Thot
Cromaniak
Posty: 513
Dołączył(a): 13.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Thot » 08.04.2018 20:06

Ale Kolega pytał o trasę Cieszyn - Żilina, a nie Zwardoń - Żylina.
Jak ktoś jedzie przez Bielsko, to IMHO lepiej na Zwardoń.
Ale każdy jedzie jak chce :)
dangru
Odkrywca
Posty: 106
Dołączył(a): 23.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangru » 08.04.2018 20:15

Bratwojciech napisał(a):
xxxkamilxxx18 napisał(a):
adrianek90 napisał(a):Ja w tamtym roku tak jechałem. I pisałem już o tym w innym wątku że bardzo denerwował mnie odcinek między Zwardoniem a Żyliną i dlatego w tym roku go ominę:)


Może rzeczywiście lepiej lecieć przez Czechy, aż do Brna i dalej na Bratysławę?
Przynajmniej cały czas autostrada, a planujemy wyjechać z Częstochowy około 21 więc nocna podróż.
13 EUR za dodatkową winietę to nie majątek przy koszcie całego wyjazdu ;)

Pewnie będzie bardziej komfortowo, bo w końcu to autostrada :D. Jednak nie oznacza to, że będzie szybciej.


Witam ,ja w tym roku pojadę tak: https://goo.gl/maps/dazDXjxrZ6D2 .
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 08.04.2018 20:19

xxxkamilxxx18
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 14.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) xxxkamilxxx18 » 08.04.2018 20:55

adrianek90 napisał(a):A jak tak:


To w sumie tak jak ja ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.04.2018 20:23

adrianek90 napisał(a):A jak tak:


Jakie opłaty są na tej trasie wklejonej przez adrianek90, głownie chodzi o winiety?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.04.2018 20:55

ircdirk napisał(a):


Jakie opłaty są na tej trasie wklejonej przez adrianek90, głownie chodzi o winiety?

Leniuszek :twisted:
Może najpierw "witam", później trochę lektury i jak już coś będziesz wiedział to pytaj.
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 10.04.2018 12:03

Nasza trasa w 2018 r do Chorwacji - Sukosan z noclegiem w Nagykanizsa, Hotel Mini
Nasza trasa do Chorwacji_2018.JPG
MaReEK
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MaReEK » 11.04.2018 13:27

adrianek90 napisał(a):Ja w tamtym roku tak jechałem. I pisałem już o tym w innym wątku że bardzo denerwował mnie odcinek między Zwardoniem a Żyliną i dlatego w tym roku go ominę:)

Wiesz, że na tym odcinku jazda "nie-autostradą" w tym roku jest o połowę krótsza? Zostaje 30km starej drogi, moim zdaniem nie warto jechać autostradą przez Cz i Sk.
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 11.04.2018 15:11

MaReEK napisał(a):
adrianek90 napisał(a):Ja w tamtym roku tak jechałem. I pisałem już o tym w innym wątku że bardzo denerwował mnie odcinek między Zwardoniem a Żyliną i dlatego w tym roku go ominę:)

Wiesz, że na tym odcinku jazda "nie-autostradą" w tym roku jest o połowę krótsza? Zostaje 30km starej drogi, moim zdaniem nie warto jechać autostradą przez Cz i Sk.


Tylko że wybierając trasę przez Czechy praktycznie spod domu mogę wjechać na autostradę i grzać spokojnie na południe, a wybierając drogę przez Zwardoń, dojazd tam już mnie mocno zirytuje, zwłaszcza że planujemy wyjechać około 16 kiedy to ruch będzie wzmożony, więc jak znam życie to w Pszczynie już zacznę wyzywać (jeśli nie wcześniej).

Jeśli ktoś ma takie życzenie to oczywiście może tak jechać, ale ja wbijam od razu na autostradę i przez CZ SLO H do CRO:)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 11.04.2018 15:19

adrianek90 napisał(a):Tylko że wybierając trasę przez Czechy praktycznie spod domu mogę wjechać na autostradę i grzać spokojnie na południe, a wybierając drogę przez Zwardoń, dojazd tam już mnie mocno zirytuje, zwłaszcza że planujemy wyjechać około 16 kiedy to ruch będzie wzmożony, więc jak znam życie to w Pszczynie już zacznę wyzywać (jeśli nie wcześniej).

Jeśli ktoś ma takie życzenie to oczywiście może tak jechać, ale ja wbijam od razu na autostradę i przez CZ SLO H do CRO:)

Jeżeli ktoś planuje w dzień roboczy popołudniu jechać drogą 86 od Katowic w stronę Bielska (i odwrotnie) to musi się liczyć z korkami i to dosyć sporymi :wink:
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 11.04.2018 16:01

Dlatego właśnie ja od razu wskakuję na A1 i kierunek Brno
Snajperov
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 12.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Snajperov » 13.04.2018 00:02

Dzien dobry,

To bedzie moja pierwsza podroz samochodem do Chorwacji.
Poniewaz droga 86 mnie nie przekonuje, prosze o opinie o takiej trasie.
https://goo.gl/maps/NkuuhrHoNc72
(jest 130km dluzsza niz najkrotsza mozliwa z Warszawy, ale z tego co rozumiem caly czas autostrada (od Slowacji).

ps.
Czy policja reaguje na jazde 160kmh? (w polsce nie zdarzylo mi sie aby wyprzedzane na autostradzie oznakowane radiowozy reagowaly)
robinio30
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) robinio30 » 13.04.2018 00:34

Na Słowacji jednak zjeżdżasz z autostrady. Jadąc przez Bratysławę masz ciągłość autostradową.
pavvelK
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavvelK » 13.04.2018 07:08

Snajperov napisał(a):Poniewaz droga 86 mnie nie przekonuje, prosze o opinie o takiej trasie.
https://goo.gl/maps/NkuuhrHoNc72
(jest 130km dluzsza niz najkrotsza mozliwa z Warszawy, ale z tego co rozumiem caly czas autostrada (od Slowacji).

Też jechałem trasą jak w linku ale w tym roku wybieram się przez 86.
Faktycznie jest to trasa autostradowa, ale dłuższa zarówno w km jak i czasowo.
Moim zdaniem mija się to z celem. Nie kręci mnie jeżdżenie autostradami tylko spokojne, bezpieczne i w miarę szybkie dotarcie do celu. (dlatego też próbowałem również Słowację bez winietek i więcej tak nie pojadę).
Ale jeżeli priorytetem są autostrady to ta trasa jest optymalna.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 92
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone