Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trasa na Mali Losinj

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomas
Odkrywca
Trasa na Mali Losinj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas » 10.06.2011 00:14

Witam,
Po kilku latach przerwy za tydzień znowu wybieram się do Chorwacji, tym razem w powiększonym skladzie czyli z dwójką dzieci. Wybór padł na Mali Losinj. Właśnie zaczynam planowanie trasy i dlatego chciałbym prosić o wszelkie rady jak najszybciej i najłtwiej dotrzeć do celu (mój 14 miesięczny syn nie jest zbytnim fanem jazdy samochodem :) ). Prosiłbym o wskazówki począwszy od granicy słowenskiej gdyż do tego momentu wszystko jest jasne czyli jedziemy przez Słowację i Austrię (zarezerwowany nocleg w okolicach Grazu). Widzę że przez ostanie 4 lata trochę rzeczy się zmieniło i nie chciałbym się opierać na samej mapie planując trasę. Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki które pomogą mi wybrać optymalną drogę. Szczególnie zależy mi na detalach dotyczących już samej Chorwacji z opisem jak najlepiej dostać się na samą wyspę.
Z góry serdeczne dzięki za pomoc.
Pozdrawiam,
wielbiciel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 10.06.2011 06:36

Postojna czyli Słowenia, Rupa, Brestova, Zero korka po drodze. Popatrz na kamerki w dniu, godzinie i miejscach w których planujesz przekroczyć granicę a odpowiedż sama przyjdzie.
Na mapie, w lewej zakładce zazanacz kamerki.

http://map.hak.hr/
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 10.06.2011 08:05

Polecam trase:

Postojna-Rupa-Rijeka-Krk(wyspa)-Valbiska(prom)-Merag-Cres-Osor-M.Lošinj
caipirinha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 10.06.2011 09:14

wielbiciel napisał(a):Postojna czyli Słowenia, Rupa, Brestova, Zero korka po drodze. Popatrz na kamerki w dniu, godzinie i miejscach w których planujesz przekroczyć granicę a odpowiedż sama przyjdzie.
Na mapie, w lewej zakładce zazanacz kamerki.

http://map.hak.hr/

Popieram, co roku pokonuje tę trasę :)

Zazwyczaj przekraczam granicę SLO/HR w Rupie ok 22 - 23 , zawsze w piatek, zawsze w sezonie i nigdy w korku nie stałam .

Jedyny problem to może byc kolejka na prom, dlatego my zawsze celujemy albo w ostatni piątkowy albo pierwszy sobotni :) taka tradycja , tak aby do Mali dotrzec zanim zamka rano most obrotowy, bo wtedy tez tworzą się korki ( zamykaja go chyba o 9 a otwieraja jak przepłyna wszystkie zakolejkowane statki, łodki itd więc stoi się różnie )
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 10.06.2011 13:30

Na Brestove = + 100km (cca + 2 godzine) :?
Rubinio
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rubinio » 10.06.2011 13:54

Mirko,

wg mapy wychodzi ze z Rupa przez KRK jest + 20 km do Mali Losinj?
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 10.06.2011 14:39

Postojna-Mali Lošinj

Masz rację, ale na pewno jest szybsza droga przez Krk :?
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.06.2011 14:46

mirko napisał(a):Postojna-Mali Lošinj

Masz rację, ale na pewno jest szybsza droga przez Krk :?

My w tym roku będziemy pokonywać podobną trasę i chcieliśmy płynąć na Cres z Brestovej - mimo że dalej, to chyba taniej, bo wjeżdżając na Krk trzeba zapłacić za wjazd na most :wink:

Nie wiem, czy dobrze kalkuluję, czy się przypadkiem nie okaże, że z Brestovej prom jest droższy i w sumie finansowo wyjdzie na to samo :?
Jak jest naprawdę, Mirko? :)
witia
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) witia » 10.06.2011 16:03

Cena za prom Brestova - Porozina jest taka sama jak Valbiska - Merag :)
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 10.06.2011 16:36

Myślę, że nie trzeba myśleć o kilka groszy więcej lub mniej, bo droge Rijeka - Brestova i Porozina-Cres sa kiepske 8O
Most w Osor otwiera się o 09,00 i 17,00 godzinę :wink:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.06.2011 16:42

Dzięki, Mirko. Chyba faktycznie wybierzemy wersję z płynięciem z Krku.

mirko napisał(a):Most w Osor otwiera się o 09,00 i 17,00 godzinę :wink:

Hehe, dzięki, czytałam :D
Tak daleko, przynajmniej na początku, nie pojedziemy :)
Tomas
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas » 12.06.2011 00:03

Jeśli chodzi o Słowenię, czy radzicie do Postojnej jechać cały czas autostradą A1? Jest tu dużo wątków na temat objazdów autostrady w SLO ale powiem szczerze iż w związku z tym iż mój synek nie jest wielbicielem jazdy chciałbym aby podroż przebiegała szybko i płynnie :) Jaka może być różnica czasowa jadąc autostradą i objazdami? Czy zjazd w Postojnej na Rupę jest dobrze oznaczony?
Pozdrawiam,
Tomek
Tomas
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas » 12.06.2011 00:16

Wytłumaczcie mi proszę bardziej dokladnie jaka jest różnica w drodze przez Brestova i Krk (czas i komfort jazdy)? Jak często kursuje prom z Valbiska i jaka jest cena?
Z góry serdecznie dzięki za wszelkie informacje.
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 12.06.2011 05:00

Merag - Valbiska
Brestova - Porozina
CENY

Fakt, przez Krk jedzie się wygodniej i szybciej. Przez całą wyspę jest równa, dobra droga, a potem już na Cresie, parę km i jest się w mieście Cres.

Na Istrii za to jedzie się cały czas przez miejscowości, Opatija, Lovran, Moscenicka Draga. A potem, już na wyspie, do skrzyżowania z drogą do Beli jedzie się tak:

Obrazek

Tyle, że ma się np takie widoki....

Obrazek

Obrazek

Pzdr
rega2
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) rega2 » 12.06.2011 08:45

Też jadę do Mali Losinj, ale w drugiej połowie sierpnia. Nie mogę się doczekać. A tak zapytam czy ktoś ma zdjęcia lub może się podzielić jak trafić na fajne zatoczki-plaże w Mali Losinj, gdzie ewentualnie zostawić samochód. Zakwaterowanie mamy niedaleko zatoki Valdarke w dzielnicy Kalvaria. A ogólnie to co warte zobaczenia :lol: .

Postanowiliśmy wjechać na Cres od Istrii, a drogę powrotną przez Krk. Zaleta taka, że nie trzeba płacić za most przy wyjeździe, a i można wrócić inną trasą niż się przyjechało.

Czekam na Wasze spostrzeżenia o Mali Lośnij i ogólnie o Cresie, na dwa tygodnie jakoś ten czas wakacji trzeba zorganizowąć. Plaża, wycieczka, konoba, co kupić lokalnego. To czwarty nasz wyjazd do Cro :D
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019