Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Trasa na Mali Losinj

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomas
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas » 13.06.2011 00:31

kulka53 napisał(a):Merag - Valbiska
Brestova - Porozina
CENY

Fakt, przez Krk jedzie się wygodniej i szybciej. Przez całą wyspę jest równa, dobra droga, a potem już na Cresie, parę km i jest się w mieście Cres.

Na Istrii za to jedzie się cały czas przez miejscowości, Opatija, Lovran, Moscenicka Draga. A potem, już na wyspie, do skrzyżowania z drogą do Beli jedzie się tak:

Obrazek

Tyle, że ma się np takie widoki....

Obrazek

Obrazek

Pzdr

A jak wygląda dalsza droga z Cres przez wyspę? I jeszcze jedno pytanko, czy z Osor na Losinj przejeżdża się mostem? Jeśli tak to czy jest płatny?
Tomas
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas » 13.06.2011 00:32

maslinka napisał(a):
mirko napisał(a):Postojna-Mali Lošinj

Masz rację, ale na pewno jest szybsza droga przez Krk :?

My w tym roku będziemy pokonywać podobną trasę i chcieliśmy płynąć na Cres z Brestovej - mimo że dalej, to chyba taniej, bo wjeżdżając na Krk trzeba zapłacić za wjazd na most :wink:

Nie wiem, czy dobrze kalkuluję, czy się przypadkiem nie okaże, że z Brestovej prom jest droższy i w sumie finansowo wyjdzie na to samo :?
Jak jest naprawdę, Mirko? :)

A jaka jest opłata za wjazd na most? Można placić również w EURO?
Tomas
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas » 13.06.2011 00:38

mirko napisał(a):Myślę, że nie trzeba myśleć o kilka groszy więcej lub mniej, bo droge Rijeka - Brestova i Porozina-Cres sa kiepske 8O
Most w Osor otwiera się o 09,00 i 17,00 godzinę :wink:

Mirko, czy dobrze Cię zrozumiałem że most jest czynny od 9 rano do 17-tej? Jeśli nie to popraw mnie proszę :)
mirko
Rezydent

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 13.06.2011 06:32

Most otwiera się na 09,00 i 17,00 godzinu i zostaje otwarti pół godziny w czasie których nie ma ruchu drogowego i po zamknięciu mosta ruch przepływa normalnie.
Jest to konieczne z powodu ruchu statków przez kanał Osorski.

Osor-pokretni most
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.06.2011 07:35

Tomas napisał(a):A jak wygląda dalsza droga z Cres przez wyspę? I jeszcze jedno pytanko, czy z Osor na Losinj przejeżdża się mostem? Jeśli tak to czy jest płatny?

Dalsza droga wygląda lepiej. Jak ja byłem we wrześniu 2009 to były fragmenty wyremontowane i poszerzone, ale były też kawałki gorszej jakości i węższe. Być może teraz już prawie cała trasa jest wyremontowana. A poza tym im dalej na południe, tym wyspa staje się coraz bardziej płaska i łagodna. Oprócz początkowego krętego odcinka tuż za miastem Cres, jest prosto.
Obrotowy most na Losinj jest bezpłatny.
Marsallah
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.06.2011 10:30

Tomas napisał(a):A jak wygląda dalsza droga z Cres przez wyspę? I jeszcze jedno pytanko, czy z Osor na Losinj przejeżdża się mostem? Jeśli tak to czy jest płatny?

Film z przejazdu Losinj - Cres. Przejazd przez Osor gdzieś od 1:15:
Tomas
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas » 14.06.2011 00:24

kulka53 napisał(a):

Dalsza droga wygląda lepiej. Jak ja byłem we wrześniu 2009 to były fragmenty wyremontowane i poszerzone, ale były też kawałki gorszej jakości i węższe. Być może teraz już prawie cała trasa jest wyremontowana. A poza tym im dalej na południe, tym wyspa staje się coraz bardziej płaska i łagodna. Oprócz początkowego krętego odcinka tuż za miastem Cres, jest prosto.
Obrotowy most na Losinj jest bezpłatny.

Dzięki za info. A czy wiesz jak jest z opłatami za wjazd na most na Krk? Ile kosztuje przejazd i czy można płacić w EUR czy tylko w kunach?
kulka53
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.06.2011 07:26

Tomas napisał(a):Dzięki za info. A czy wiesz jak jest z opłatami za wjazd na most na Krk? Ile kosztuje przejazd i czy można płacić w EUR czy tylko w kunach?

Opłata za przejazd mostem to 30 kun za auto osobowe i płacisz tylko jadąc NA Krk, wyjeżdżając z wyspy jedziesz za free. Sądzę, że tak jak za autostrady, można płacić też w euro.
Ja nie płaciłem bo na Cres płynąłem z Istrii a wracałem właśnie przez Krk.
telepol
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 14.06.2011 16:11

witam!!!

podepnę się pod temat. Otóż w zeszłym roku jadąc do Orebić-a, zrobiłem sobie przejażdżkę trasą nr "8" (przez wybrzeże CRO) w tym roku również planuję coś urozmaicić i zaplanowałem poodwiedzać to większe wyspy:

z A6 na wyspę Krk - Cres - Mali Losinj - i co dalej???? jak to Hugo powiada "ślepa uliczka - koniec gry", czy pływa jakiś prom np. na wyspę Pag????

A może ktoś z was jechał jakąś ciekawszą alternatywną drogą niż A1, interesuje mnie jeszcze droga nr "1" od Karlovac, czy jest ciekawa???

pozdrawiam
Tomas
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas » 14.06.2011 23:56

Tak patrzę sobie na mapę i się zastanawiam jak lepiej byłoby jechać od granicy AT/SLO? Czy zgodnie z sugestią Mirko autostradą A1 do Postojnej a potem do przejścia w Rupa czy też lepiej z Mariboru kierować się na drogą E59 a potem autostradą A2 na Zgrzeb i nastepnie A1 na Karlowac i do Rijeki? Czy macie porównanie jakieś porównanie tych dwóch opcji? Jeśli chodzi o odległość to jest prawie taka sama ale nie wiem jak to się przekłada na koszty jesli chodzi o opłaty za autostrady w SLO i CRO oraz czas przejazdu? Czy ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat?
caipirinha
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 16.06.2011 11:37

Tomas napisał(a):Tak patrzę sobie na mapę i się zastanawiam jak lepiej byłoby jechać od granicy AT/SLO? Czy zgodnie z sugestią Mirko autostradą A1 do Postojnej a potem do przejścia w Rupa czy też lepiej z Mariboru kierować się na drogą E59 a potem autostradą A2 na Zgrzeb i nastepnie A1 na Karlowac i do Rijeki? Czy macie porównanie jakieś porównanie tych dwóch opcji? Jeśli chodzi o odległość to jest prawie taka sama ale nie wiem jak to się przekłada na koszty jesli chodzi o opłaty za autostrady w SLO i CRO oraz czas przejazdu? Czy ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat?

Moja subiektywna opinia jest taka że przez SLO do Postojnej, szybka i prosta trasa.

A co do promów, wydaje mi się że z Berestowej pływaja częściej niz z Meragu, w sezonie są dodatkowe poza rozkładem,
Droga w 2010 była juz trochę poprawiona, mam nadzieję że w tym roku sporo nadgonili, jadę 15 więc mogę napisac z Losinj jak wygląda.

Pozdrawiam,
viltob08
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 16.06.2011 12:47

My też, ale dopiero w sierpniu, więc z chęcią poczytam o waszych wcześniejszych wyprawach :-)
Pojedziemy przez SLO, jak już płacić za autostradę, to wykorzystać na maxa :D . Później opłata w Rupa 7HRK i dalej do Brestova. Przynajmniej na razie tak to wygląda.
leopantera
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 17.06.2011 20:15

rega2 napisał(a):Też jadę do Mali Losinj, ale w drugiej połowie sierpnia. Nie mogę się doczekać. A tak zapytam czy ktoś ma zdjęcia lub może się podzielić jak trafić na fajne zatoczki-plaże w Mali Losinj, gdzie ewentualnie zostawić samochód. Zakwaterowanie mamy niedaleko zatoki Valdarke w dzielnicy Kalvaria. A ogólnie to co warte zobaczenia :lol: . :D

Ściągnij program GOOGLE EARTH - wyspa LOSIN jest dobrze sfocona i można na zbliżeniach poszukać fajnych zatoczek łącznie z dojazdem. Polecam pieszą wędrówkę do miejscowości LISKI i dalej na "białą plażę" :lol:
Tomas
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas » 01.07.2011 23:26

Wczoraj wrócilismy z Mali Losinj. Było super! Jakby ktoś miał jakieś pytania to służę radą :)
rapez
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 21.07.2011 12:23

Tomas napisał(a):Wczoraj wrócilismy z Mali Losinj. Było super! Jakby ktoś miał jakieś pytania to służę radą :)

Proszę o zdięcia lub opis zatoczek/plaż godnych odwiedzin. Jakieś szlaki w górzystą część wyspy? Cres?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019