Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa na Mali Losinj

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomas
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 19.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas » 12.06.2011 23:31

kulka53 napisał(a):Merag - Valbiska
Brestova - Porozina
CENY

Fakt, przez Krk jedzie się wygodniej i szybciej. Przez całą wyspę jest równa, dobra droga, a potem już na Cresie, parę km i jest się w mieście Cres.

Na Istrii za to jedzie się cały czas przez miejscowości, Opatija, Lovran, Moscenicka Draga. A potem, już na wyspie, do skrzyżowania z drogą do Beli jedzie się tak:

Obrazek

Tyle, że ma się np takie widoki....

Obrazek

Obrazek


Pzdr

A jak wygląda dalsza droga z Cres przez wyspę? I jeszcze jedno pytanko, czy z Osor na Losinj przejeżdża się mostem? Jeśli tak to czy jest płatny?
Tomas
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 19.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas » 12.06.2011 23:32

maslinka napisał(a):
mirko napisał(a):Postojna-Mali Lošinj

Masz rację, ale na pewno jest szybsza droga przez Krk :?

My w tym roku będziemy pokonywać podobną trasę i chcieliśmy płynąć na Cres z Brestovej - mimo że dalej, to chyba taniej, bo wjeżdżając na Krk trzeba zapłacić za wjazd na most :wink:

Nie wiem, czy dobrze kalkuluję, czy się przypadkiem nie okaże, że z Brestovej prom jest droższy i w sumie finansowo wyjdzie na to samo :?
Jak jest naprawdę, Mirko? :)


A jaka jest opłata za wjazd na most? Można placić również w EURO?
Tomas
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 19.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas » 12.06.2011 23:38

mirko napisał(a):Myślę, że nie trzeba myśleć o kilka groszy więcej lub mniej, bo droge Rijeka - Brestova i Porozina-Cres sa kiepske 8O
Most w Osor otwiera się o 09,00 i 17,00 godzinę :wink:


Mirko, czy dobrze Cię zrozumiałem że most jest czynny od 9 rano do 17-tej? Jeśli nie to popraw mnie proszę :)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3656
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 13.06.2011 05:32

Most otwiera się na 09,00 i 17,00 godzinu i zostaje otwarti pół godziny w czasie których nie ma ruchu drogowego i po zamknięciu mosta ruch przepływa normalnie.
Jest to konieczne z powodu ruchu statków przez kanał Osorski.

Osor-pokretni most
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 13.06.2011 06:35

Tomas napisał(a):A jak wygląda dalsza droga z Cres przez wyspę? I jeszcze jedno pytanko, czy z Osor na Losinj przejeżdża się mostem? Jeśli tak to czy jest płatny?

Dalsza droga wygląda lepiej. Jak ja byłem we wrześniu 2009 to były fragmenty wyremontowane i poszerzone, ale były też kawałki gorszej jakości i węższe. Być może teraz już prawie cała trasa jest wyremontowana. A poza tym im dalej na południe, tym wyspa staje się coraz bardziej płaska i łagodna. Oprócz początkowego krętego odcinka tuż za miastem Cres, jest prosto.
Obrotowy most na Losinj jest bezpłatny.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 13.06.2011 09:30

Tomas napisał(a):A jak wygląda dalsza droga z Cres przez wyspę? I jeszcze jedno pytanko, czy z Osor na Losinj przejeżdża się mostem? Jeśli tak to czy jest płatny?


Film z przejazdu Losinj - Cres. Przejazd przez Osor gdzieś od 1:15:
Tomas
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 19.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas » 13.06.2011 23:24

kulka53 napisał(a):
Tomas napisał(a):A jak wygląda dalsza droga z Cres przez wyspę? I jeszcze jedno pytanko, czy z Osor na Losinj przejeżdża się mostem? Jeśli tak to czy jest płatny?

Dalsza droga wygląda lepiej. Jak ja byłem we wrześniu 2009 to były fragmenty wyremontowane i poszerzone, ale były też kawałki gorszej jakości i węższe. Być może teraz już prawie cała trasa jest wyremontowana. A poza tym im dalej na południe, tym wyspa staje się coraz bardziej płaska i łagodna. Oprócz początkowego krętego odcinka tuż za miastem Cres, jest prosto.
Obrotowy most na Losinj jest bezpłatny.


Dzięki za info. A czy wiesz jak jest z opłatami za wjazd na most na Krk? Ile kosztuje przejazd i czy można płacić w EUR czy tylko w kunach?
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 14.06.2011 06:26

Tomas napisał(a):Dzięki za info. A czy wiesz jak jest z opłatami za wjazd na most na Krk? Ile kosztuje przejazd i czy można płacić w EUR czy tylko w kunach?

Opłata za przejazd mostem to 30 kun za auto osobowe i płacisz tylko jadąc NA Krk, wyjeżdżając z wyspy jedziesz za free. Sądzę, że tak jak za autostrady, można płacić też w euro.
Ja nie płaciłem bo na Cres płynąłem z Istrii a wracałem właśnie przez Krk.
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 14.06.2011 15:11

witam!!!

podepnę się pod temat. Otóż w zeszłym roku jadąc do Orebić-a, zrobiłem sobie przejażdżkę trasą nr "8" (przez wybrzeże CRO) w tym roku również planuję coś urozmaicić i zaplanowałem poodwiedzać to większe wyspy:

z A6 na wyspę Krk - Cres - Mali Losinj - i co dalej???? jak to Hugo powiada "ślepa uliczka - koniec gry", czy pływa jakiś prom np. na wyspę Pag????

A może ktoś z was jechał jakąś ciekawszą alternatywną drogą niż A1, interesuje mnie jeszcze droga nr "1" od Karlovac, czy jest ciekawa???

pozdrawiam
Tomas
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 19.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas » 14.06.2011 22:56

Tak patrzę sobie na mapę i się zastanawiam jak lepiej byłoby jechać od granicy AT/SLO? Czy zgodnie z sugestią Mirko autostradą A1 do Postojnej a potem do przejścia w Rupa czy też lepiej z Mariboru kierować się na drogą E59 a potem autostradą A2 na Zgrzeb i nastepnie A1 na Karlowac i do Rijeki? Czy macie porównanie jakieś porównanie tych dwóch opcji? Jeśli chodzi o odległość to jest prawie taka sama ale nie wiem jak to się przekłada na koszty jesli chodzi o opłaty za autostrady w SLO i CRO oraz czas przejazdu? Czy ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat?
caipirinha
Croentuzjasta
Posty: 153
Dołączył(a): 12.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) caipirinha » 16.06.2011 10:37

Tomas napisał(a):Tak patrzę sobie na mapę i się zastanawiam jak lepiej byłoby jechać od granicy AT/SLO? Czy zgodnie z sugestią Mirko autostradą A1 do Postojnej a potem do przejścia w Rupa czy też lepiej z Mariboru kierować się na drogą E59 a potem autostradą A2 na Zgrzeb i nastepnie A1 na Karlowac i do Rijeki? Czy macie porównanie jakieś porównanie tych dwóch opcji? Jeśli chodzi o odległość to jest prawie taka sama ale nie wiem jak to się przekłada na koszty jesli chodzi o opłaty za autostrady w SLO i CRO oraz czas przejazdu? Czy ma ktoś jakąś wiedzę na ten temat?


Moja subiektywna opinia jest taka że przez SLO do Postojnej, szybka i prosta trasa.

A co do promów, wydaje mi się że z Berestowej pływaja częściej niz z Meragu, w sezonie są dodatkowe poza rozkładem,
Droga w 2010 była juz trochę poprawiona, mam nadzieję że w tym roku sporo nadgonili, jadę 15 więc mogę napisac z Losinj jak wygląda.

Pozdrawiam,
viltob08
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1330
Dołączył(a): 09.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) viltob08 » 16.06.2011 11:47

My też, ale dopiero w sierpniu, więc z chęcią poczytam o waszych wcześniejszych wyprawach :-)
Pojedziemy przez SLO, jak już płacić za autostradę, to wykorzystać na maxa :D . Później opłata w Rupa 7HRK i dalej do Brestova. Przynajmniej na razie tak to wygląda.
leopantera
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 697
Dołączył(a): 13.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) leopantera » 17.06.2011 19:15

rega2 napisał(a):Też jadę do Mali Losinj, ale w drugiej połowie sierpnia. Nie mogę się doczekać. A tak zapytam czy ktoś ma zdjęcia lub może się podzielić jak trafić na fajne zatoczki-plaże w Mali Losinj, gdzie ewentualnie zostawić samochód. Zakwaterowanie mamy niedaleko zatoki Valdarke w dzielnicy Kalvaria. A ogólnie to co warte zobaczenia :lol: . :D

Ściągnij program GOOGLE EARTH - wyspa LOSIN jest dobrze sfocona i można na zbliżeniach poszukać fajnych zatoczek łącznie z dojazdem. Polecam pieszą wędrówkę do miejscowości LISKI i dalej na "białą plażę" :lol:
Tomas
Odkrywca
Posty: 81
Dołączył(a): 19.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomas » 01.07.2011 22:26

Wczoraj wrócilismy z Mali Losinj. Było super! Jakby ktoś miał jakieś pytania to służę radą :)
rapez
Croentuzjasta
Posty: 456
Dołączył(a): 17.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rapez » 21.07.2011 11:23

Tomas napisał(a):Wczoraj wrócilismy z Mali Losinj. Było super! Jakby ktoś miał jakieś pytania to służę radą :)

Proszę o zdięcia lub opis zatoczek/plaż godnych odwiedzin. Jakieś szlaki w górzystą część wyspy? Cres?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone