Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa na CRO (bezpłatna) Śląsk-Dalmacja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 08.08.2012 23:39

Ja w tym roku jechałem przez Zwardoń,Żylina, Bratysława potem drogą 86 do końca-przejście Redics,(objazd płatnej autostrady Słowenja,Dolga Vas - Lendawa, dobry przejazd fajnie opisany na forum) Mursko Sredisce, Varażdin i autostrada w Cro. Widzę , że taką trasą jechał także An_drzej, bardzo miło wspominam tą trasę, ale zdania na forum są podzielone - "Legenda 86-tki" . Życzę miłego pobytu w Cro :-)
nikki59
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 58
Dołączył(a): 20.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) nikki59 » 09.08.2012 09:33

arcymagus napisał(a):
nikki59 napisał(a):Widze, że podobna trasa do mojej, tylko ja jade ten kawałeczek przez Słowenię


Witaj nikki,

Po przyjeździe proszę o Twoje opinie jak i uwagi dotyczące pokonanej trasy.
Pozdrawiam i życzę szerokiej drogi :papa:


Nie ma sprawy, wracam pod sam koniec sierpnia
arcymagus
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 29.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) arcymagus » 09.08.2012 21:39

Makar..... napisał(a):Ja w tym roku jechałem przez Zwardoń,Żylina, Bratysława potem drogą 86 do końca-przejście Redics,(objazd płatnej autostrady Słowenja,Dolga Vas - Lendawa, dobry przejazd fajnie opisany na forum) Mursko Sredisce, Varażdin i autostrada w Cro. Widzę , że taką trasą jechał także An_drzej, bardzo miło wspominam tą trasę, ale zdania na forum są podzielone - "Legenda 86-tki" . Życzę miłego pobytu w Cro :-)


Dziękuje Makar... za życzenia jak i odpowiedz, powiedz proszę jaki stan obecny tej 86-tki na chwile obecną, czy są jakieś utrudnienia, jakie natężenie ruchu i jaką średnią prędkością można wieczorkiem się poruszać :?:
Pozdrawiam :)
hunrid
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 12.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hunrid » 16.08.2012 00:38

Ja się wybieram z Gliwic do Primosten i bardzo chciałbym ominąć Słowenię, bo wydaje mi się totalnie nieopłacalna. Czy w związku z tym Austrię i Czechy też sobie odpuścić?
Wybaczcie jeśli to pytanie pojawiło się już 327 tys razy przede mną...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.08.2012 07:51

pakotomasz
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 25.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) pakotomasz » 16.08.2012 14:39

An_drzej napisał(a):Cześć.
My w zeszłym roku jechaliśmy podobną trasąbo:
Oświęcim,Cieszyn, Żylina (autostrada płatna), Bratysława , Węgry (86-ka) do Lendawy, Mursko Sredisce, Varażdin (autostrada płatna - kawałek) Zagrzeb, idalej autostradą płatną na południe w okolice Murteru czyli trochę niżej niż ty jedziesz. Na spokojnie z postojani (3x1 h bo z roczniakiem jechaliśmy na noc) zajeło nam to od 17tej do około 10 przed południem.


My w tym roku jechaliśmy praktycznie tą samą trasą w okolice Omisia. W trasie mieliśmy ok 2godz postoju i ściśle trzymaliśmy prędkości (jak np na Węgrzech było 30km/h to jechaliśmy 30km/h). Zajęło nam to ok 16godz. (19:30-11:30).
asmaxx
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asmaxx » 24.08.2017 09:03

dids76 napisał(a):Nic prostszego:
objazd-platnych-autostrad-w-slowenii-t28771.html


A jak się zapatrujecie aby dalej po ominięciu Słowenii kontynuować trasę po drogach bezpłatnych. Jedziemy do Makarskiej i zastanawiam się czy nie darować sobie płatnych dróg na Chorwacji... Ktoś ma doświadczenie w tej trasie?

Czechy- Austra winiety. Słowenia - Chorwacja trasy bezpłatne.

Co Wy na to? Czas mam :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 24.08.2017 09:13

asmaxx napisał(a):
dids76 napisał(a):Nic prostszego:
objazd-platnych-autostrad-w-slowenii-t28771.html


A jak się zapatrujecie aby dalej po ominięciu Słowenii kontynuować trasę po drogach bezpłatnych. Jedziemy do Makarskiej i zastanawiam się czy nie darować sobie płatnych dróg na Chorwacji... Ktoś ma doświadczenie w tej trasie?

Czechy- Austra winiety. Słowenia - Chorwacja trasy bezpłatne.

Co Wy na to? Czas mam :)

Ja w Chorwacji omijam część płatnych dróg i jadę taką trasą:
https://goo.gl/maps/91wzFgKTTbA2
Za autostrady w Chorwacji płacę 27Kn za A2 i 21Kn za A1
arabus
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 09.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) arabus » 24.08.2017 09:22

@biernus

Jako kierowca, który zjeździł całą Europę wzdłuż i wszerz powiem Ci tak - moim zdaniem to zły pomysł, bardzo zły.
A dlaczego bardzo zły.
1. Jazda po autostradach cechuje się stałą prędkością. Auto zużywa najwięcej paliwa podczas przyspieszania, a podczas hamowania zużywają się m.in. klocki i tarcze. Jadąc drogami lokalnymi co chwilę przyspieszasz i hamujesz. Na autostradzie, zwłaszcza nocą, tego nie masz. Już sam ten argument powinien Cię przekonać.
2. Jadąc drogami lokalnymi masz duuuuużo większą szansę wyłapać mandat od policji (za prędkość lub za cokolwiek)/z fotoradaru.
3. Takiej drobnostki jak strata czasu nawet nie wymieniam.
4. I wreszcie kwestia "niemierzalna" - na drogach lokalnych masz duuuuużo większą szansę zaliczenia tak zwanego "nieprzewidzianego zdarzenia drogowego", czyli mówiąc wprost - kolizji bądź wypadku. Samemu, z innym autem albo zwierzęciem.
Czego Wam NIE życzę!

Mam nadzieję, że Ci pomogłem :).
asmaxx
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asmaxx » 24.08.2017 16:33

Ok dzięki za Wasze sugestie! Pozdrawiam!
asmaxx
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 21.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) asmaxx » 24.08.2017 16:38

dids76 napisał(a):
asmaxx napisał(a):
dids76 napisał(a):Nic prostszego:
objazd-platnych-autostrad-w-slowenii-t28771.html


A jak się zapatrujecie aby dalej po ominięciu Słowenii kontynuować trasę po drogach bezpłatnych. Jedziemy do Makarskiej i zastanawiam się czy nie darować sobie płatnych dróg na Chorwacji... Ktoś ma doświadczenie w tej trasie?

Czechy- Austra winiety. Słowenia - Chorwacja trasy bezpłatne.

Co Wy na to? Czas mam :)

Ja w Chorwacji omijam część płatnych dróg i jadę taką trasą:
https://goo.gl/maps/91wzFgKTTbA2
Za autostrady w Chorwacji płacę 27Kn za A2 i 21Kn za A1



Dzięki za trasę, wygląda ciekawie. 1 raz do Chorwacji i może z niej skorzystam!

Mam prośbę, masz link do map google na tę samą drogę powrotną? Wielkie dzięki
bajprzeznet
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 15.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) bajprzeznet » 24.08.2017 21:46

Rozumiem omijanie płatnych odcinków - np przez Słowenie, ale nie wyobrażam sobie takiej podróży bez autostrady jeśli można wybrać autostrady :)

Szczególnie że koszt winiet na trasie do Cro to z reguły 150-200zł.
Sam kiedyś byłem młody, wiele rzeczy mie nie przeszkadzało, wiele sobie człowiek odmawiał z braku kasy - że lepiej zobaczyć świat biednie niż nie zobaczyć go wcale... ale są pewne granice.

Zgadzam się że krajobrazy itp znudzą się po 300km, a sama podróże okaże się bardzo męcząca.
Autostrada jest dużo bardziej bezpieczna, szybsza, a to przy takim dystansie robi różnice. Do tego na zwykłych drogach wyłapanie mandatu jest bardzo łatwe - i nawet jeśli nie będzie on słuszny, kto będzie się kłócił w nocy z zagraniczną policją na środku drogi?

Można ominąć jakiś fragment, można jechać tańszym autem, można wybrać inną drogę ale omijanie wszystkich autostrad to moim zdaniem zły pomysł - mimo że jazda autostrada także jest nudna.

Co innego np. Włochy gdzie autostrady są bardzo drogie.
Matikes
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Matikes » 25.08.2017 01:47

Jak wygląda cena autostrady z pod samej granicy do okolic riwiery Makarskiej.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.08.2017 08:09

Matikes napisał(a):Jak wygląda cena autostrady z pod samej granicy do okolic riwiery Makarskiej.


oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html

http://hac.hr/hr/cestarina/cjenik
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.08.2017 11:36

asmaxx napisał(a):
Dzięki za trasę, wygląda ciekawie. 1 raz do Chorwacji i może z niej skorzystam!

Mam prośbę, masz link do map google na tę samą drogę powrotną? Wielkie dzięki

Droga powrotna wygląda tak:

https://goo.gl/maps/GNvkFaPm4f12
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Trasa na CRO (bezpłatna) Śląsk-Dalmacja - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone