Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Objazd płatnych autostrad w Słowenii

Zaglądnij tu zanim zadasz pytanie. Być może temat był już omawiany i odpowiedź na Twoje pytanie już tu jest.
[W FAQ mogą pisać tylko osoby uprawnione. Jeśli chcesz dołączyć do grupy redaktorów FAQ skontaktuj się z adminem.]
jorgus111
Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005
Objazd płatnych autostrad w Słowenii

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 08.07.2010 15:00

Objazd autostrady wjeżdżając z Austrii

Objazd 1

Wjeżdżamy do Słowenii i zaraz za mostem granicznym skręcamy w prawo w drogę 438/433 kierunek Trate, Lenart w Slov. Goricach. I jedziemy drogą 433 cały czas aż po 18 km osiągamy Lenart v slov. Goricach.
W obrębie miasteczka droga 433 ma nazwę (Partizanska cesta). Jedziemy nią do końca i skręcamy w prawo w drogę nr 3 (Kraigherjeva cesta) i zaraz po ok. 150 m w lewo w drogę nr 229 (Ptujska cesta) kierunek Ptuj. Drogą 229 jedziemy aż do Ptuja - ok. 21 km.
Po wjeździe do miasta lekkim łukiem w prawo, na skrzyżowaniu skręcamy w lewo w drogę 713 (Dornavska cesta) kierunek Dornava. Przejeżdżamy nad torami kolejowymi, na pierwszym rondku prosto a na drugim skręcamy w prawo (Puhova ulica). Jedziemy prosto, przez kolejne 2 ronda (na pierwszym dołącza do nas droga nr 2 i od tego miejsca jedziemy Ptujską obvoznicą) cały czas prosto, przejeżdżamy mostem nad rzeką i po kilku kilometrach dojeżdżamy do ronda z drogą 9 (Maribor - Gruškovje - Zagreb), na którym skręcamy w lewo w kierunku granicy z Chorwacją. Jadąc teraz już cały czas prosto drogą 9 dojeżdżamy do granicy w Gruškovje / Macelji.

mapka

-film z przejazdem objazdem przez stary most w Ptuju

- objazdu przez nowy most, czyli omijamy całe centrumDotyczy przejazdu skrzyżowania-ronda w kierunku Maribor ze skrzyżowaniem Ptuj do trasy 9

"Dear!
For the part of route on border Gruškovje you don't need a vignette.
If you go from Ptuj in direction to Croatia you must pay a vignette for using motorway from the first junction towards Maribor. From the junction Ptuj to the route 9 you don't need a vignette. So, for 400 m of motorway from Ptuj to Gruškovje (Macelj - Croatia) you don't need a vignette.
On this link: http://www.promet.si/?lang=2, you can find a map which can be zoomed and you can see a ditails of your trip.
For information about public roads please contact Slovenian Roads Agency: gp.drsc(at)gov.si. Their web site is www.drsc.si.
With best regards!
Romana Duša
Corporate Communications Department
DARS, Motorway company in the Republic of Slovenia
phone: +386 1 300-99-20; fax: +386 1 300-99-33
Dunajska 7, SI-1000 Ljubljana
www.dars.si"v


Obrazek

Odcinki bezpłatne
Odcinki wymagające winetyObjazd 2

Z autostrady A9 zjeżdżamy na węźle 222 (to tylko jeden wcześniej niż na Mureck) w prawo w drogę 69. W Ehrenhausen odbijamy na Ewitsch, Berghausen, Grassnitzberg i do Słowenii wjeżdżamy drogą 708. Cały czas prosto i w miejscowości Zgornja Kungota skręcamy w lewo w drogę 436, którą dojeżdżamy aż do Sentilijskiej Cesty w Mariborze. Całość od zjazdu z Austrii ma 22 km i jesteśmy już w Mariborze.

Obrazek

ObrazekObjazd 3

Trasa przez Mureck. Jadąc z kierunku Graz, przed granicą Słoweńską, zjeżdżamy z autostrady A9 na GERSDORF zjazd nr 226

Obrazek

Powiększenie zjazdu (kliknij w fotkę-duży format)
Obrazek

Obrazek

jadąc z Grazu skręcamy na Mureck-Lenart-Ptuj-Macelj:

Obrazek

co w powiększeniu wygląda tak:

Obrazek
Dla mających więcej czasu polecam drogę Mureck-Bbad Radkersburg-Lendava-Varazdin - łatwa droga, tańsza autostrada po stronie chorwackiej

ObrazekObjazd autostrady wjeżdżając z Węgier

Odkąd w tym cypelku powstała i droga ekspresowa (H7) i autostrada A5 żeby nie płacić winietki musimy jechać dokładnie tak:

Wjeżdżamy do Słowenii i zaraz za granicą po minięciu stacji benzynowej na rondzie skręcamy w lewo zgodnie z drogowskazem Dolga Vas. Jedziemy do miejscowości Lendava, w której jedziemy prosto aż do ronda z drogowskazem Mursko Sobota, gdzie skręcamy w prawo. Następnie mijamy po lewej Lidl, vis a vis stację Petrol i jedziemy prosto aż do ronda, na którym skręcamy na Cakovec w prawo do góry na wiadukt nad torami. Na wiadukcie rondo na którym skręcasz na Cakovec w lewo i od tej pory jedziesz cały czas prosto do granicy. W sumie całą Słowenię przejeżdżasz w około 15 minut.

Mapki nie dam rady wkleić ze względu na konieczność dość dużego zoomu. Ale jeśli macie ochotę to proszę wejść na http://zemljevid.najdi.si i powiększyć sobie okolice Dolga Vas i Lendavy i czytając dokładnie opis "jechac paluszkiem" dokładnie od jednej granicy do drugiej. Od ronda przy granicy Glavna ulica (najpierw biała potem żółta) potem w prawo Kolodvorska ulica a od rondka za wiaduktem nad torami Trimlini.

Obrazek
Obrazek
Ciekawe linki :wink:

Mapa - objazd autostrady przez Omroż

Ominięcie autostrady w Słowenii przez Bad Radkersburg i Ormoż

Jak zaprogramować GPS, aby ominąć "autostrady" w Słowenii wersja z AM 5.0.5 - działa też w wersji 5.3

Gotowe trasy z różnych systemów nawigacji

Video sample z objazdu autostrady SLO (Mureck-Lenart-Ptuj)
Ostatnio edytowano 04.08.2010 20:53 przez jorgus111, łącznie edytowano 4 razy
jorgus111
Moderator
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 09.07.2010 07:14

Dyskusja na temat objazdu będzie kontynuowana dalej w tym wątku a ten temat pozostanie zamknięty i w razie jakichkolwiek zmian będzie aktualizowany.

Powrót do FAQ czyli najczęściej zadawane pytania.Objazd płatnych autostrad w Słowenii
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Forum wykorzystuje oprogramowanie M 2.0. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2018