Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

To właśnie moje Bieszczady. Sierpień 2018.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.05.2015 09:38

Calapula napisał(a):Rowerkiem w Bieszczadach za bardzo nie ma gdzie jeździć. W obrębie parku z małymi wyjątkami można jeździć tylko drogami samochodowymi. Dosyć to niebezpieczne ale i to co jest, jest warte zabrania ze sobą rowerka.


Wychodzę z założenia, że lepiej załadować rower na dach, niż później żałować że się go nie wzięło :)
Zobaczymy jak będzie, ale nie ukrywam że bardzo bym chciała ;)

Calapula napisał(a):Ja nie jeżdżę dużo ale udało mi się zrobić pętlą od Cisnej do Ustrzyk Górnych i przez Dwernik, Zatwernicę do Brzegów Górnych. łącznie 90km w jeden dzień. Fajnie było.


Nooo trasa niezła :!:

lotnikwsk napisał(a):Zjazdu na Jasło nie ma co żałować bo teraz jak jest A4 do Rzeszowa to żaden skrót.
Od nas ( okolice Domaradza ) teraz w stronę Krakowa każdy jedzie na Rzeszów bo jest szybciej i wygodniej.


Hmmmm... tylko my chcieliśmy jeszcze zahaczyć o Pilzno i goloneczkę :mrgreen:
Ale żeby przez Rzeszów szybciej było? Muszę to sprawdzić ;)

lotnikwsk napisał(a):A ja na wekeend majowy wyskoczyłem sobie na 5 dni do Jastrzębiej Góry, no bo Bieszczady ....morza nie ma,to tak na popołudnie i się już znudziły :mrgreen:


No ładnie... znudziły? :twisted:

;)
lotnikwsk
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2214
Dołączył(a): 21.09.2013
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) lotnikwsk » 13.05.2015 00:11

Jeśli chodziło o goloneczkę :?:
to trzeba było tak od razu :oops:
pozdrawiam Krzysiek :papa:
.....a i następnym razem nie przegapcie zjazdu smacznego :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 28.10.2015 09:36

To co?
Wchodzimy na Rawki? :mrgreen:

Obrazek
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 28.10.2015 09:46

Roxi napisał(a):To co?
Wchodzimy na Rawki? :mrgreen:


Niebieskim z Ustrzyk? :wink:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 28.10.2015 09:52

marze_na napisał(a):
Roxi napisał(a):To co?
Wchodzimy na Rawki? :mrgreen:


Niebieskim z Ustrzyk? :wink:

Ja tam mogę niebieskim :mrgreen: ,
byle nie po białym :roll: :wink: .
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 28.10.2015 09:58

Przełęcz Wyżniańska i zielonym do Bacówki pod Małą Rawką, Mała Rawka, później Duża Rawka i Działem do Wetliny :)
Przez pierwszą cześć wędrówki pogoda kiepska... ale białego nie było :mrgreen:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 28.10.2015 10:02

Roxi napisał(a):Przełęcz Wyżniańska i zielonym do Bacówki pod Małą Rawką, później Duża Rawka i Działem do Wetliny :)

Pewnie, że idziemy :D .
Pytałam o niebieski, bo to chyba najbardziej strome podejście w Bieszczadach 8O . Przynajmniej ja nie kojarzę gorszego :lol: .
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18320
Dołączył(a): 26.07.2009
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 28.10.2015 12:38

Bieszczady w kolorach jesieni :D

Roxi napisał(a):Przełęcz Wyżniańska i zielonym do Bacówki pod Małą Rawką, Mała Rawka, później Duża Rawka i Działem do Wetliny :)


Najfajniejsza trasa na Rawki ( wg mnie 8) )

marze_na napisał(a):Pytałam o niebieski, bo to chyba najbardziej strome podejście w Bieszczadach 8O . Przynajmniej ja nie kojarzę gorszego :lol: .


Coś bym znalazł bardziej stromego . . . :oczko_usmiech:


Pozdrawiam
Piotr
Paulka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 497
Dołączył(a): 16.07.2013
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paulka » 28.10.2015 13:01

Roxi, dawaj, dawaj tę mniej mokrą relację. A może się mylę i ta też okaże się mokra ? :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 28.10.2015 13:09

piotrf napisał(a):Bieszczady w kolorach jesieni :D


No właśnie tak nie bardzo w kolorach jesieni, bo to będzie relacja z sierpnia ;) Będzie zielono :)

piotrf napisał(a):Najfajniejsza trasa na Rawki ( wg mnie 8) )


Na Rawkach byłam pierwszy raz i rzeczywiście było ładnie, szczególnie podobało mi się przejście Działem. Niby niżej, a jak fajnie ;)

marze_na napisał(a):Pytałam o niebieski, bo to chyba najbardziej strome podejście w Bieszczadach 8O . Przynajmniej ja nie kojarzę gorszego :lol: .

piotrf napisał(a):Coś bym znalazł bardziej stromego . . . :oczko_usmiech:


Muszę kiedyś zobaczyć jak to jest na tym niebieskim, bo podejście z Wyżniańskiej też na jednym kawałeczku jest dosyć strome :)

Paulka napisał(a):Roxi, dawaj, dawaj tę mniej mokrą relację. A może się mylę i ta też okaże się mokra ? :wink:


Będzie sucho :)
Co prawda wycieczka zaczęła się w chmurach, ale z każdą godziną było lepiej. Pod koniec słoneczko na całego :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 28.10.2015 13:42

Sierpniowe Rawki.

Jak zwykle, wypad w Bieszczady zaczęliśmy od weekendowej wizycie u przyjaciół w Niepli :mrgreen:

Do Wetliny docieramy 17 sierpnia. Naszym domem na te kilka dni będzie Łomiankowa Dolinia.
Dzień dosyć deszczowy, ale prognozy były obiecujące, więc się tym zbytnio nie przejmowaliśmy.

Obrazek

W Łomiankowej jako pierwszy przywitał mnie lisek chytrusek... nazwany przez właściciela Filipem :)

Obrazek

Obrazek

Ugoszczeni przez Gospodarza kieliszeczkiem zacnego trunku planujemy wycieczkę na Rawki. Nigdy jeszcze tam nie byłam, więc wsłuchuję się we wszystkie jego uwagi. :)

Obrazek

18 sierpnia: Przełęcz Wyżniańska- Mała i Duża Rawka- Dział- Wetlina

Wycieczkę zaczynamy na Przełęczy Wyżniańskiej.
Przed wejściem na szlak trzeba oczywiście kupić bilety wstępu do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, zaraz później wskakujemy na zielony szlak i do góry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pogoda taka sobie. Szkoda, bo już stąd są super widoki na Połoninę Caryńską.
Całe szczęście, że nie pada... za to wieje jak chol...a :roll:
Pierwszy kawałeczek szlaku to przyjemny spacerek i leciutkie podejscie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już po chwili jesteśmy przy Bacówce.

Obrazek

Obrazek

Według znaków, na Małą Rawkę czeka nas szybki, jednogodzinny spacer.

Obrazek

Patrząc na godziny przejść, przez chwilę zastanawiam się czy nie przedłużyć trochę wycieczki i nie przejść się jeszcze na Krzemieniec... ale decyzję postanawiam podjąć na górze :)

Obrazek

Narazie na Małą Rawkę marsz :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Większość szlaku schowana jest w lesie i jest dość strome podejście ;)

Obrazek

Obrazek

Nagle ni z tego ni z owego wychodzimy z lasu...

Obrazek

Obrazek

... jeszcze kilka kroczków i jesteśmy na Małej Rawce :)

Obrazek

Zmieniamy kolor szlaku z zielonego na żółty i na Wielką Rawkę marsz :mrgreen:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 28.10.2015 14:30

Ufff ledwo was dogoniłam Obrazek teraz już mogę dotrzymywać kroku. Na tym parkingu byłam ale na Rawkach jeszcze nie.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 29.10.2015 09:34

gusia-s napisał(a):Ufff ledwo was dogoniłam Obrazek teraz już mogę dotrzymywać kroku. Na tym parkingu byłam ale na Rawkach jeszcze nie.


Dam Ci trochę czasu na złapanie oddechu i zaraz ruszamy dalej ;)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 29.10.2015 10:45

Przełęcz Wyżniańska- Mała i Duża Rawka- Dział- Wetlina.

To idziemy dalej, chociaż wiatr próbuje zrzucić nas ze szlaku :roll:
Dobrze, że w ostatniej chwili zapakowałam do plecaka jakiś polar i miałam coś do opatulenia łepetynki ;)

Obrazek

Obrazek

Szlak żółty, który łączy ze sobą dwie Rawki to około 20 minutowy spacer. Najpierw schodzi się w niewielką przełęcz, później lekki łuk i już widać tą większą Rawkę ;)

Obrazek

Obrazek

Wiatr zaczyna przewiewać chmury, pogoda jakby coraz lepsza ;)

Obrazek

Obrazek

;)

Obrazek

Obrazek

Cel osiągnięty :)
Jesteśmy na Wielkiej Rawce (1307 m n.p.m), która jest najwyższym szczytem położonym w paśmie granicznym Bieszczadów.

Obrazek

Obrazek

Przy dobrej widoczności można stąd podziwiać Połoninę Caryńską i Wetlińską, gniazdo Tarnicy, a nawet dalej Bukowe Berdo. Niestety tym razem widoczność jest taka sobie, chmury trochę odpuściły, ale mogło być lepiej ;)

Obrazek

Rezygnujemy z dalszej wędrówki w kierunku Krzemieńca i wracamy na Małą Rawkę po drodze mijając duży, betonowy słup.

Obrazek

Wyczytałam, że jest to dawne stanowisko geodezyjne. Kiedyś znajdowała się tu drewniana wieża triangulacyjna, do dzisiejszych czasów przetrwał sam słup. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mimo padającego przez kilka ostatnich dni deszczu, na szlaku suchutko :)

Obrazek

Obrazek

Po raz drugi zdobywamy Małą Rawkę i skręcamy na zielony szlak.

Obrazek

Przed nami zejście Działem do Wetliny :)
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8665
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 29.10.2015 11:18

Roxi napisał(a):Przy dobrej widoczności można stąd podziwiać Połoninę Caryńską i Wetlińską, gniazdo Tarnicy, a nawet dalej Bukowe Berdo. Niestety tym razem widoczność jest taka sobie, chmury trochę odpuściły, ale mogło być lepiej ;)

A nawet Tatry :D .
Widokowo cudny szlak :hearts: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
To właśnie moje Bieszczady. Sierpień 2018. - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone