Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

To właśnie moje Bieszczady. Sierpień 2018.

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 29.10.2015 15:31

W Bieszczadach byłem... już nie pamiętam kiedy. A może jeszcze dawniej, więc chętnie powłóczę się z Wami.

Pozdrawiam,
Wojtek
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5745
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 29.10.2015 15:47

Roxi napisał(a): Sierpniowe Rawki.
... Łomiankowa Dolina...


Miło popatrzeć na znajome kąty :) .

A i bardzo blisko Łomiankowej Doliny stacjonuję, jak jestem w Bieszczadach.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 30.10.2015 19:56

Franz napisał(a):W Bieszczadach byłem... już nie pamiętam kiedy. A może jeszcze dawniej, więc chętnie powłóczę się z Wami.


Miło, że zajrzałeś :)
Ciebie Bieszczady dawno nie widziały, ale za to te wszystkie skalne twierdze i rumuńskie wyrypy i tysiąc innych miejsc często Cię goszczą ;)

Nefer napisał(a):Miło popatrzeć na znajome kąty :) .

A i bardzo blisko Łomiankowej Doliny stacjonuję, jak jestem w Bieszczadach.


Łomiankowa jest the best! :lol:
Atmosfera, jedzenie... wszystko pierwsza klasa... no i Czadowy gospodarz :twisted:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5745
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 31.10.2015 13:03

Roxi napisał(a):Łomiankowa jest the best! :lol:

W ogóle ta część Wetliny jest - moim zdaniem - najlepszym miejscem noclegowo-postojowym.
My się zatrzymujemy zawsze w Werchowynie, ale na to wpływ mają związki rodzinne z właścicielami tego właśnie pensjonatu. :wink:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8673
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 01.11.2015 20:44

Nefer napisał(a):W ogóle ta część Wetliny jest - moim zdaniem - najlepszym miejscem noclegowo-postojowym.

Sioło ma tylko jedną jedyną wadę - daleko do Bazy Ludzi z Mgły :wink: .
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.11.2015 10:17

Nefer napisał(a):W ogóle ta część Wetliny jest - moim zdaniem - najlepszym miejscem noclegowo-postojowym.


Dokładnie! I do ABC blisko :mrgreen:

Nefer napisał(a):My się zatrzymujemy zawsze w Werchowynie, ale na to wpływ mają związki rodzinne z właścicielami tego właśnie pensjonatu. :wink:


My za to faworyzujemy Łomiankową, bo przyjaźnimy się z jej właścicielem :)
Ale co tam.. każdy powód jest dobry, żeby odwiedzić Wetlinę :lol:

marze_na napisał(a):Sioło ma tylko jedną jedyną wadę - daleko do Bazy Ludzi z Mgły :wink: .


Nie tak znowu daleko :)
Chociaż powrót może trwać trochę dłużej niż dojście :twisted:
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5745
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 02.11.2015 12:08

Roxi napisał(a):
Nefer napisał(a):W ogóle ta część Wetliny jest - moim zdaniem - najlepszym miejscem noclegowo-postojowym.


Dokładnie! I do ABC blisko :mrgreen:

Tak jest, ABC to ważne miejsce na mapie Wetliny :) .


Roxi napisał(a):Ale co tam.. każdy powód jest dobry, żeby odwiedzić Wetlinę :lol:

Jak dobrze pójdzie, to w lutym uda nam się na tydzień pojechać do Wetliny :) . Wcześniej pewnie nie damy rady.


Roxi napisał(a):
marze_na napisał(a):Sioło ma tylko jedną jedyną wadę - daleko do Bazy Ludzi z Mgły :wink: .

Nie tak znowu daleko :).
Chociaż powrót może trwać trochę dłużej niż dojście :twisted:

Z powrotami tak już jest, że nie są łatwe i to nie tylko z powodu wchodzenia pod górę :mrgreen: .
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 02.11.2015 13:18

to są właśnie Bieszczady, a nie jakieś Polańczyki czy inne Soliny :oczko_usmiech:

w Wetlinie byliśmy... w podróży poślubnej 7 lat temu :roll: Rawki też zdobywaliśmy
co roku planujemy jesienny powrót w te rejony, ale albo nie ma pogody, albo z pracy nie da się wyrwać, bo z Łodzi to jednak nie tak znowu blisko :(
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.11.2015 14:18

Kasia i Krzyś napisał(a):to są właśnie Bieszczady, a nie jakieś Polańczyki czy inne Soliny :oczko_usmiech:


Soliny też są fajne... ale rzeczywiście... Polańczykowi do Wetliny daleko, oj daaaaleko ;)

Przełęcz Wyżniańska- Mała i Duża Rawka- Dział- Wetlina

Gdzie my to jesteśmy?
Aaaa tak, weszliśmy właśnie na zielony szlak i Działem schodzimy do Wetliny. ;)

Bardzo zdziwiły mnie widoki... nie spodziewałam się, że będą takie ładne :)
Wędrując Działem z Małej Rawki do Wetliny z jednej strony mamy pasmo graniczne z Czołem i Rabią Skałą, a z drugiej możemy dojrzeć Połoninę Caryńską, Połoninę Wetlińską ze Smerekiem, dolinę Wetlinki z Wetlina i Smerekiem, Jasło z Wielkim Działem w tle, a obok niego Jawornik i Paportną.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po drodze spotykamy może trzy osoby. Niewiele turystów chyba wędruje tym szlakiem. Może dlatego, że znaczna jego cześć biegnie przez las... ale nam to w ogóle nie przeszkadza ;) Wędruje się przyjemnie i widoczki też nas cieszyły :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przez Dział przebiega wytyczony w 1993 roku szlak zielony Jawornik - Magura Stuposianska. Po włączeniu w granice parku narodowego doliny Moczarnego musiano skorygować sieć szlaków. Niebieski został poprowadzony przez pasmo graniczne, jego odcinek biegnący przez Dział został przeznakowany na kolor zielony. Szlak zielony został powiększony i w chwili obecnej prowadzi łącząc m.in. Wetlinę z Działem i węzłem szlaków na Rawkach. Często jest traktowany jako alternatywa dla szlaku znacznie dłuższego niebieskiego zwanego często wyrypem dla prawdziwego mężczyzny. - informacje z http://www.grupabieszczady

Obrazek

I jesteśmy na dole :)

Obrazek

Stąd mieliśmy dzwonić do Łomiankowej, oznajmić przybycie i czekać na transport do pensjonatu, ale kto by się tym przejmował! Pogoda zrobiła się piękna, więc nie mamy zamiaru do nikogo dzwonić i na nóżkach wracamy do domu. :)

Obrazek

I w prawo :)

Obrazek

Przed nami jeszcze króciutki odcinek na zakończenie :)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5745
Dołączył(a): 06.08.2010
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 02.11.2015 14:29

Piękne panoramy; Dział ma swój urok :) .
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 03.11.2015 09:57

Nefer napisał(a):Piękne panoramy; Dział ma swój urok :) .


Dział nas nie podzieli... też nam się bardzo na tym szlaku podobało :)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 04.11.2015 13:28

Przełęcz Wyżniańska- Mała i Duża Rawka- Dział- Wetlina i powrót do domu.

Został nam do przejścia ostatni odcinek. Skręciliśmy w prawo, tak jak mówiły znaki i do Łomiankowej marsz.
W tak zwanym międzyczasie, zrobiła się piękna pogoda :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z Łomiankowej widoki nie gorsze niż na Rawkach :lol:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdyby ktoś miał ochotę na podglądanie sąsiadów... to też da radę :twisted:

Obrazek

A tak naprawdę to wieczory na tarasie, na poduchach i z teleskopem przez który można oglądać gwiazdy... to magiczne chwile.

Salon...

Obrazek

... w którym można zobaczyć zdjęcia zimowych Bieszczad. Tylko wtedy Gospodarz ma czas na chodzenie po górach :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Wieczór spędziliśmy bardzo przyjemnie i w sympatycznym towarzystwie :)

Podczas drogi powrotnej zrobiliśmy krótki postój w Komańczy i cyknęliśmy parę zdjęć wyremontowanej cerkwi.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żal było wracać... jak zawsze.
Ważne jest jednak to, że mamy w Wetlinie taki nasz kąt, do którego na pewno jeszcze wrócimy! :hearts:
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 29.11.2015 16:57

Coś widzę że się rozmijamy w terminach. ale ja w tym roku po wielu latach przerwy 2 razy byłem w Bieszczadach, w czerwcu i przełom października/listopada. ale trasy mamy podobne. fajne widoki. pozdrawiam
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 30.11.2015 09:51

janusz07 napisał(a):Coś widzę że się rozmijamy w terminach. ale ja w tym roku po wielu latach przerwy 2 razy byłem w Bieszczadach, w czerwcu i przełom października/listopada. ale trasy mamy podobne. fajne widoki. pozdrawiam


Kiedyś trzeba będzie zgrać się w czasie :)
Mieliśmy wyskoczyć do Wetliny na sylwestra, ale 2 stycznia ruszamy już na narty i ciężko byłoby to wszystko poukładać... Bieszczady będą musiały poczekać do wiosny. Ojjj zdążę się już nieźle za nimi stęsknić ;)
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008
Re: To właśnie moje Bieszczady.

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 30.11.2015 19:44

U mnie w góry to teraz Beskid Sądecki w planach, ale w wakacje Hvar na początku lipca.... Pozdrawiam gorąco.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
To właśnie moje Bieszczady. Sierpień 2018. - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone