Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

SUTIVAN 2020 czyli CRO inna niż zawsze

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.07.2020 13:48

Jestem i ja.
Sutican miał być, ale przez covid go nie bylo i był Pag.
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 27.07.2020 21:33

Przeczytałem.
Robert_Leszno
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 18.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_Leszno » 27.07.2020 22:31

Jak już wcześniej napisałem pierwsze moje wrażenie jest takie, że jestem w Chrowacji poza sezonem. Owszem upał jak zawsze, ale na ulicach hula wiatr. Nie wiem, może tutaj tak zawsze, choć wielkość miejscowości raczej temu przeczy, ale w godzinach „szczytu plażowego” na centralnej plaży Majakovac pustki, co zresztą widać na poniższych fotkach.
DSC01979.JPG

DSC01980.JPG

W porcie, centralnym punkcie miejscowości w godzinach obiadowych również.
DSC02030.JPG

DSC02031.JPG

Kramów z pierdołami i ciuchami też jak na lekarstwo. Nie, żeby mi to przeszkadzało, wręcz przeciwnie, ale że tak to określę czuję się lekko nieswojo. Całe szczęście, to nie Gradac, gdybym tam pojechał i to zobaczył to samo, byłoby mi chyba przykro. Znam tam kilkoro miejscowych i oni żyją z „sezonu”.
Tak czy inaczej może wypowiedzą się forumowicze, którzy byli tu wcześniej, trochę zaskoczyło mnie in minus rozmieszczenie punktów handlowych, a mianowicie sklepów. W zasadzie na zachód od portu nie znalazłem ani jednego. Jako że do plaży Majakovac mam 90 kroków, to do portu mam 10 minut. I w zasadzie mi to nie przeszkadza, bo co rano idę do portu, do Mikiego na kawę i coś tam, coś tam, to do sklepu też mogę wejść. Ale czasami ślubna wymyśli, że na szybko by coś chciała, ale swojego środka transportu nie myśli używać, wtedy przeważnie w wysokim słońcu muszę się pofatygować, i kiedy już jestem w Studenacu jak tu ominąć „Mikiego”? Efekt jest taki, że już nic nie muszę zamawiać kelner sam wie co ma podać. Mój ulubiony widok w Sutivanie:
DSC02157.JPG

Sutivan to fajne miejsce do wypoczynku. Trudno powiedzieć czy byłbym tego samego zdania, gdybym przyjechał tu rok temu, ale na dzień dzisiejszy bardzo mi się podoba.
DSC02151.JPG
Robert_Leszno
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 18.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_Leszno » 28.07.2020 11:30

W sobotę wybraliśmy się do Supetaru. Wiadomo większa miejscowość to i turystów pewnie więcej. No i było, ale szału również nie ma. Dwie rzeczy mi się wyraźnie narzuciły. Jedna to taka, że to jest bardziej klimatyczne miasteczko od Sutivanu, a druga to taka, że nie zaparkujesz jak nie zapłacisz. O ile dla mnie nie miało to znaczenia, bo jechałem tam na 4 godziny, to o tyle Ci, którzy rozważają tam dłuższy pobyt powinni wyraźnie sprawdzić czy właściciel apartamentu zapewnia bezpłatny parking. Bo parking przy ulicy oznacza płatny parking (nawet dość daleko od centrum, portu). Niestety nie skorzystaliśmy z wychwalanej konoby Riva, bo moja córcia przy przechodzeniu przy pizzerii Peperonzin oznajmiła, że nie przeżyje jak nie zje w tym lokalu pizzy. Cóż było robić. Zjedliśmy, zapłaciłem, zapłakałem i poszliśmy dalej… ;)
Jednego Supetarowi nie da się odmówić tj. urok tego miasteczka. Przypuszczam, że gdybym tam trafił w każdym innym roku cały czar by prysł, bo zadeptałyby go tłumy jak w Makarskiej. Ale dzisiaj, urokliwe uliczki, klimatyczne restauracyjki, aż w pewnym momencie żałowałem, że postawiłem na Sutivan. Nawet ilość czynnych kramów ze wszystkim i niczym powodowały, że wolałbym tam spędzić urlop. W końcu na wakacje zabrałem, aż trzy białogłowy i trochę mi się ich żal zrobiło, że nie będą mogły codziennie penetrować straganów w poszukiwaniu czegokolwiek :) Na coś w końcu pieniążki trzeba wydawać… choć trzeba przyznać, że moja ślubna wykazała się refleksem i skutecznie uszczupliła mój portfel. Niech ma ! :) A co tam. Na pewno Supertar w tym roku jest godny polecenia.
DSC02037.JPG

DSC02039.JPG

DSC02040.JPG

DSC02056.JPG

DSC02074.JPG
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 28.07.2020 17:13

Po to mąż zarabia aby żona mogła wydawać ponad budżet rodzinny i to nie koniecznie na artykuły pierwszej potrzeby.
Robert_Leszno
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 18.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_Leszno » 28.07.2020 18:20

Lubię urozmaicony wypoczynek :D
DSC02190.JPG
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 28.07.2020 20:26

Niezły skład, na 1 dzień ;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.07.2020 20:38

Robert_Leszno napisał(a):Lubię urozmaicony wypoczynek :D
DSC02190.JPG

Proszę o PAN ZLATNI :lol: :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 28.07.2020 21:14

Chętnie się przyłącze do czytelni. :wink: Sutivan to moje pierwsze miasteczko w jakim byłem na Brač w 1987 roku jak bajtel.
Teraz od kilku ładnych lat odwiedzam Brač, stacjonuję po drugiej stronie wyspy ale Sutivan zawsze odwiedzam :papa:
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 28.07.2020 21:42

Robert_Leszno napisał(a):Lubię urozmaicony wypoczynek :D
DSC02190.JPG

Piekny skład, galaktyczna drużyna :P
Robert_Leszno
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 18.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_Leszno » 29.07.2020 01:09

Bartek81 napisał(a):
Robert_Leszno napisał(a):Lubię urozmaicony wypoczynek :D
DSC02190.JPG

Piekny skład, galaktyczna drużyna :P

Po dzisiejszym dniu ostało się ino Laśko :D
A tak w ogóle witam serdecznie wszystkich dołączających do relacji. Janusz jak masz braki to wyślij adres na priv, zobaczymy co da się zrobić ;)
Robert_Leszno
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 18.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_Leszno » 29.07.2020 01:13

dids76 napisał(a):Chętnie się przyłącze do czytelni. :wink: Sutivan to moje pierwsze miasteczko w jakim byłem na Brač w 1987 roku jak bajtel.
Teraz od kilku ładnych lat odwiedzam Brač, stacjonuję po drugiej stronie wyspy ale Sutivan zawsze odwiedzam :papa:

Tylko pozazdrościć. Ja do CRO trafiłem dopiero w 2010 roku
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 29.07.2020 08:04

Pozwolisz, że i ja usiądę wygodnie. Z przyjemnością będę rozkoszować się chorwackimi widokami. Tym bardziej, że tegoroczny wrześniowy wyjazd przełożyliśmy na przyszły rok.
:papa: :D
Robert_Leszno
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 18.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Robert_Leszno » 29.07.2020 10:28

karin74 napisał(a):Pozwolisz, że i ja usiądę wygodnie. Z przyjemnością będę rozkoszować się chorwackimi widokami. Tym bardziej, że tegoroczny wrześniowy wyjazd przełożyliśmy na przyszły rok.
:papa: :D

Witam serdecznie i zapraszam :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107675
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.07.2020 10:36

Robert_Leszno napisał(a):Janusz jak masz braki to wyślij adres na priv, zobaczymy co da się zrobić ;)

Zaryzykowałem. :oczko_usmiech:
Wysłałem. :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
SUTIVAN 2020 czyli CRO inna niż zawsze - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone