Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Stało się! Wróciliśmy zauroczeni Chorwacją - Stanići 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcgrzy
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 217
Dołączył(a): 22.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcgrzy » 12.07.2012 23:32

Witam,
Pozdrawiam rodaków, czy mieszczaków :) ( nie ma chyba odpowiednika słowa rodak dla kogoś z tego samego miasta, więc wymyśliłem mieszczak ). Fajnie się czyta i czekam na tę Chorwację. Ja niestety tegoroczne wakacje w CRO już mam za sobą, ale powspominać miło.
Zapraszam do lektury moich tegorocznych wojaży :)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=37251
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 13.07.2012 08:46

marcgrzy napisał(a):Witam,
Pozdrawiam rodaków, czy mieszczaków :) ( nie ma chyba odpowiednika słowa rodak dla kogoś z tego samego miasta, więc wymyśliłem mieszczak ). Fajnie się czyta i czekam na tę Chorwację. Ja niestety tegoroczne wakacje w CRO już mam za sobą, ale powspominać miło.
Zapraszam do lektury moich tegorocznych wojaży :)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=37251


Cześć "mieszczaku" :D

Dziś już na pewno będziemy w Chorwacji. :)

I z przyjemnością poczytam o Twoich wakacjach.

Pozdrawiam
Aga
rafjar
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 14.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafjar » 13.07.2012 09:10

Agasz napisał(a):OK. Zdjęcia już wstawiać umiem, to jedziemy dalej :)

Jesteśmy w Czechach - coś mnie opuściło i zapomniałam o pstrykaniu fotek. :x

Olśniło mnie dopiero, gdy przejeżdżaliśmy przez Vodní nádrž Nové Mlýny, ale zanim wyciągnęłam aparat naszym oczom ukazał się już pałac w Mikulovie. :?

Obrazek

Nie zatrzymujemy się, przejeżdżamy tylko, bo wypadałoby dojechać dzisiaj nad Balaton o przyzwoitej jakiejś porze :wink:

Przyznaję, że trochę drażni mnie stosunek ilości dni urlopu do ilości dni pracy w ciągu roku. Urlopu powinno się mieć przynajmniej 2x więcej i płatny też powinien być 2x więcej, bo przecież na wakacjach więcej się wydaje :roll:
Hmm... byłaby wtedy szansa zobaczyć więcej z tego świata...
A tak połykamy tylko wzrokiem mijające za szybą samochodu krajobrazy i nawet na zdjęciach często utrwalić ich nie można, bo albo rozmazane wychodzi
Obrazek

albo jakiś słup czy reklama w kadr się wetnie :x

Obrazek


Odnośnie urlopu to dlaczego Ty nie jesteś ministrem ( ministrą) pracy , polityki społecznej itd? gdybyś startowała mozesz liczyc na mój głos:)
A tak poważnie - świetna relacja , czekam na ciag dalszy. My wyruszamy dokładnie za miesiąc - cel Vinisce!
pozdrawiam:)
janusz07
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 260
Dołączył(a): 20.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz07 » 13.07.2012 09:24

Melduje sie kolejny czytelnik. Ja wyruszam dopiero za miesiąc. Fajna relacja, czekam na ciąg dalszy.
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 13.07.2012 09:47

rafjar, janusz07 witajcie:)
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 13.07.2012 10:25

A ja wciąż czekam na CRO.... 8)
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 13.07.2012 10:56

Znowu podjedźmy kawałek dalej :P
Muszę się pospieszyć, bo jak tak dalej pójdzie trafię do... "Jak nie Chorwacja, to..." :wink:

Żegnamy Kaszthely - 5 km jazdy i jesteśmy w Hévíz

Obrazek

Hévíz - węgierskie miasto uzdrowiskowe (4,3 tys. mieszkańców w 2009), położone na zachód od Balatonu i Keszthely. W mieście znajduje się największe (o pow. 4,4 ha) naturalne, ciepłe jezioro w Europie (od +24°C zimą do 36°C latem) - jezioro Hévíz. Jezioro to jest ogólnodostępnym kąpieliskiem leczniczym i jest porośnięte przez cały rok liliowymi lotosami.

Nie możemy sobie odmówić przyjemności kąpieli w tak ciepłej wodzie... między lotosami itd... Planujemy, że chwilę się pomoczymy i jedziemy dalej.

Nie wiem czemu, ale po przeczytaniu "jest ogólnodostępnym kąpieliskiem..." wydawało mi się, że za darmo :roll: Ot... naiwność :?

Na szczęście nie ma problemu. Płacimy kartą - 7000 forintów za bilet rodzinny na 4 godz. Cena chyba całkiem przyzwoita - wychodzi ok 100 zł.

Kompleks jest bardzo zadbany i dobrze przygotowany - szatnie, łazienki, ogólnodostępne leżaki (bezpłatne :lool: ), kawiarnie, bary, basen dla dzieci.

Wejście:
Obrazek

Kąpieli można zażywać pod dachem (temp. wody 33 st.):
Obrazek

Obrazek

i na zewnątrz:
Obrazek

Obrazek

w takiej "zupie" pływa się ciężko, ale poleżeć zawsze można :wink:
Obrazek

a ja się zastanawiałam, czemu ludzie chodzą z takimi piankowymi kołami (makaronami):
Obrazek

lotosy dopiero zaczynają kwitnąć:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

zamawiamy kawkę i lody a dziecię w międzyczasie sobie pływa:
Obrazek
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 13.07.2012 10:57

ARTUR_KOLNICA napisał(a):A ja wciąż czekam na CRO.... 8)


Hmmm.... :lool:
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 13.07.2012 10:59

Widzicie, te niebieskie daszki na końcu zdjęcia :?:

Obrazek
karolcia1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 28.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) karolcia1 » 13.07.2012 11:15

Witaj.Widzimy daszki :lol: Pisz Aga , za kilka tygodni będę w okolicach Stanici (a może w samym Stanici?) niemogę się doczekać. :D
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 13.07.2012 13:07

iiii..... jeeeest :!: :!: :!:

CHORWACJA!

Hurra!

Godzina 17:35 - opóźnienie mamy spore - mieliśmy zwiedzać dziś Krainę Wodnika Moczarka. Już wiemy, że nie zdążymy. Trzeba jeszcze znaleźć nocleg, a potem jakąś strefę kibica - 20:45 mecz Chorwacja - Hiszpania!
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.07.2012 13:13

Agasz napisał(a):iiii..... jeeeest :!: :!: :!:

CHORWACJA!

Hurra!

Godzina 17:35 - opóźnienie mamy spore - mieliśmy zwiedzać dziś Krainę Wodnika Moczarka. Już wiemy, że nie zdążymy. Trzeba jeszcze znaleźć nocleg, a potem jakąś strefę kibica - 20:45 mecz Chorwacja - Hiszpania!


Skoro wreszcie dojechaliśmy do CRO :wink: ,
to i ja się ujawnię :P .
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 13.07.2012 13:15

Granica przekroczona - chwilka postoju na wszamanie jakiejś kanapki i jedziemy. Przed nami jakieś 2 godzinki drogi.

Przed na mi pierwszy tunel
Obrazek

a tu już za nami:
Obrazek

A potem to już połykałam oczami przesuwające się obrazy i....
znowu zapomniałam o robieniu zdjęć :cry:
A wjazd do Slunj jest taki piękny :cry: :cry: :cry:
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 13.07.2012 13:16

mysza73 napisał(a):Skoro wreszcie dojechaliśmy do CRO :wink: ,
to i ja się ujawnię :P .


Witaj, bardzo się cieszę :D
kaz32420
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 781
Dołączył(a): 21.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaz32420 » 13.07.2012 13:39

Jeziorko termalne Heviż ma głębokość około 38m, wracając do tematu kół- należy pamiętac że jezioro jest głębokie od samego brzegu fakt ten wpływa na to że można tam wypożyczyć kłoa na tytm kąpielisku, pozatym pływanie jest tam nie wskazane jako nazbyt obciążajace prace serca i układu krążenia z racji na mniejsza ilosc tlenu w powietrzu spowodowana obecnoscią licznych gazów zawartych w parze wodnej i nadmierny ruch prowadzic może do wyczerpania organizmu i omdlenia. takie info możecie spotkac w przewodnikach po kąpieliskach termalnych Węgier. Heviż jest drugim po Budapeszcie resortem turystycznym Węgier. czekam na dalsze relacje bo super opisujesz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Stało się! Wróciliśmy zauroczeni Chorwacją - Stanići 2012 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone