Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Airbnb - Chorwacja

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Chorwacja przez airbnb?

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 07.05.2021 14:38

corrina napisał(a):Mirkomir, właśnie to zrobiłam, tzn napisałam do właścicielki. Odpowiedziała bardzo szybko i napiszę tu - ku przestrodze, bo pewnie takie akcje się zdarzają...
Otóż po wysłaniu wiadomości nagle okazało się, że termin częściowo już nie jest dostępny (no oczywiście, mógł ktoś się akurat wbić), ale... pani mnie poinformowała, że właśnie zmieniła też ceny na 2021!! Zamiast 295 za noc, nagle zrobiło się... 648 !! :twisted: 8O No chyba faktycznie dawno nie używała tego airbnb a ceny, które zastałam pytając ją o dostępność były z tego 2019... :roll:

Jestem już zupełnie zmęczona tymi poszukiwaniami, poratujcie jakimiś namiarami na app z 2 sypialniami - Lumbarda Korcula (oczywiście przedmieścia, nie stare miasto), Medvinjak, Zrnovska Banja, Kneza lub Racisce.

Szukam od 2 tygodni, maili wysłałam już milion, ale naprawdę już teraz ciężko coś na 2 tygodnie znaleźć. Mam póki co przytrzymany do weekendu app w Prizbie (Franica, o którą pytałam w osobnym wątku), jednak wolałabym zdecydowanie coś we wschodniej części Korculi.

Wiem, że powinnam szukać wcześniej, ale dopiero niedawno tak naprawdę okazało się, że jest w tym roku realna szansa na Cro, kiedy otworzyła się dla mnie niespodziewanie rejestracja na szczepienia. Jutro jadę na 1 dawkę i jaram się jak dziecko, bo dzięki niej Cro stała się całkowicie realna ! :mrgreen:

Airbnb ma swoje ceny. Właścicieli to nie interesuje.
Właściciel ma cenę ustaloną z airbnb i przez ten serwis dostanie tyle ile chciał podpisując umowę czy tam co oni robią podejmując współpracę.
To airbnb odpowiada za cenę bezpośrednio przed właścicielem. Próbując rezerwować już kilkakrotnie przez airbnb odbijałem się albo przez to, że już niedostępne/zajęte albo cena była nieaktualna bo jeszcze z "zeszłego" sezonu i airbnb nie zaktualizaował.

A raz zarezerwowałem przez airbnb we Vrbniku na Krku i się okazało, że przez airbnb zapłaciłem o wiele mniej niż bym się dogadał z właścicielką apartamentu.
Ot airbnb zrobił promkę i się załapałem. I faktycznie lokal miałem genialny w super cenie.
BoJa
Odkrywca
Posty: 102
Dołączył(a): 01.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) BoJa » 07.05.2021 16:13

Corrina spróbuj na Adriatic.hr. Ja tam zawsze szukam i rezerwuję kwatery. Bardzo prosta obsługa, wpisujesz miejsce np. Lumbarda, datę pobytu i ilość osób. Powinno wyskoczyć sporo ofert. Wybierasz i rezerwujesz
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 07.05.2021 16:48

BoJa napisał(a):Corrina spróbuj na Adriatic.hr. Ja tam zawsze szukam i rezerwuję kwatery. Bardzo prosta obsługa, wpisujesz miejsce np. Lumbarda, datę pobytu i ilość osób. Powinno wyskoczyć sporo ofert. Wybierasz i rezerwujesz


To była pierwsza strona, od której zaczęłam, plus jeszcze kilka innych, w tym strona Korcula Larus, którzy pośredniczą w samej Korculi. Ogólnie nie wiem, czy jest jeszcze jakiś app, którego nie widziałam poprzez taką, czy inną stronę :lol:

A co do airbnb, to dziś z kolei miła niespodzianka, bo pani tylko dla mnie obniżyła cenę o kilka EUR na określony czas (do jutra rana i tylko ja ją widzę w tej kwocie). Niestety, mimo tej obniżki tu akurat poza moim budżetem, a szkoda, bo pani bardzo miła i super szybki kontakt.
Ogólnie airbnb jest dla cierpliwych w poszukiwaniu okazji. Mnie rozwalają osobiście te prowizje (bardzo ok, że je oficjalnie pokazują), opłaty za sprzątanie itp. Ale zdarzają się też często zniżki za pobyt powyżej tygodnia.
Jeszcze się nie poddaję, na pewno w końcu trafię na coś akceptowalnego (bo o tej porze niestety już późno na wymarzonego) :hut:
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 08.05.2021 18:36

Ktoś mi coś powie o tej stronie airbnb na czym to polega ? Wpłaca się jakieś zaliczki ? Pewne te kwatery tam są ? W przypadku rezerwacji są tam podane ostateczne koszty czy są jakieś chaczyki ?
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 08.05.2021 19:15

adresik84 napisał(a):Ktoś mi coś powie o tej stronie airbnb na czym to polega ? Wpłaca się jakieś zaliczki ? Pewne te kwatery tam są ? W przypadku rezerwacji są tam podane ostateczne koszty czy są jakieś chaczyki ?

Żeby odpowiedzieć na Twoje pytanie, trzeba by opracować dość długi artykuł. Przystępnie opisane jest to no. w poradniku zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Jest bezpiecznie, ale płaci się zaliczkę z góry i przed przyjazdem resztę. Pieniędzmi dysponuje Airbnb , a jak pojedziesz na miejsce i nie zgłosisz niezgodności to przekazuje gospodarzowi. Rezygnacja 3 razy w ciągu roku jest darmowa. Pieniądze dość szybko z zaliczki wracają na kartę. Powyżej 3 razy nie zwracają opłaty serwisowej. Ryzyko polega na tym, że jak nie ma opinii to może Ci miejsce nie odpowiadać i nie masz gdzie spać. Nie wiem jak wtedy wyglada czasowo sprawa odzyskania pieniędzy bo nie miałam takiej sytuacji. Rezerwuję obiekty z pozytywnymi opiniami .
adresik84
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 12.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) adresik84 » 08.05.2021 21:23

Ok dzięki za info. Ogólnie przespałem z rezerwacją swojej miejscówki i jestem teraz w D... I szukam czegoś sprawdzonego bo 3 latek na pokładzie i w ciemno średnio widzę jazdę.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 13.05.2021 20:02

adresik84 napisał(a):Ok dzięki za info. Ogólnie przespałem z rezerwacją swojej miejscówki i jestem teraz w D... I szukam czegoś sprawdzonego bo 3 latek na pokładzie i w ciemno średnio widzę jazdę.


Airbnb jest dobre, jak chcesz od ręki sprawdzić, czy coś jest faktycznie dostępne na Twój termin i zależy Ci na szybkiej rezerwacji. Bo oczywiście kontakt bezpośrednio z właścicielami poprzez różne strony ma wiele swoich zalet, ale niesie też ze sobą kwestię czekania na odpowiedzi, odpowiedzi mogą być negatywne itp. Aczkolwiek i na airbnb zawsze trzeba brać pod uwagę, że np właściciel nie zablokował jeszcze terminu bo kwaterę dał na wielu stronach i w międzyczasie ktoś się do niego zgłosił bezpośrednio. Ale co do zasady, jeśli robisz od razu rezerwację (oczywiście można się wcześniej kontaktować przez tą platformę z właścicielem, w razie pytań), to raczej niewielkie prawdopodobieństwo, że się nie uda.

Ja juz praktycznie tylko właśnie na airbnb się nastawiałam na ten wyjazd, bo bardzo dużo odmów terminu dostawałam, ale ostatecznie udało się bezpośrednio, bo to co mnie interesowało na air, okazało się, ze przez mapę googla jednak znalazłam bezpośrednią stronę właściciela. I tu śmieszna sytuacja. Pani mi bezpośrednio (ze "zniżką") proponuje 500 EUR za tydzień (dla 4 osób). To się uśmiałam, bo na jej ofercie na airbnb jest 480 (i taką kwotę byłam nawet w stanie zapłacić) i to była juz kwota z opłatą serwisową (ale też zniżką za wynajem na 7 dni - na te zniżki warto patrzeć bo często są dobre oferty). Koniec końców, umówiłam się bezpośrednio na 450, wiec jestem zadowolona :mrgreen:

* Aż teraz sama się przestraszyłam, czy właścicielka zdjęła z airbnb mój termin , ale sprawdziłam i zdjęła, uff :lol:
net_ka
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 01.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) net_ka » 23.08.2022 10:18

Mam pytanie odnośnie airbnb, bo nigdy nie korzystałam z ich usług. Czy oni w momencie rezerwacji pobierają CAŁOŚĆ kwoty z karty? Znalazłam fajną ofertę na sierpień przyszłego roku z bezpłatnym odwołaniem rezerwacji do 27 lipca. Czy to znaczy, że cała kwota zostanie ściągnięta z karty po kliknięciu rezerwuj? Nie przypominam sobie, żeby booking pobierał jakąkolwiek kwotę jeśli mam opcję bezpłatnego odwołania rezerwacji.
Trutututu
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 18.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trutututu » 23.08.2022 11:16

net_ka napisał(a):Mam pytanie odnośnie airbnb, bo nigdy nie korzystałam z ich usług. Czy oni w momencie rezerwacji pobierają CAŁOŚĆ kwoty z karty? Znalazłam fajną ofertę na sierpień przyszłego roku z bezpłatnym odwołaniem rezerwacji do 27 lipca. Czy to znaczy, że cała kwota zostanie ściągnięta z karty po kliknięciu rezerwuj? Nie przypominam sobie, żeby booking pobierał jakąkolwiek kwotę jeśli mam opcję bezpłatnego odwołania rezerwacji.


Po kliknięciu 'Rezerwuj' przekieruje Cię do podsumowania, gdzie masz wybór czym płacisz i ile - do wyboru jest całości i 50%. Jeżeli wybierzesz 50% to reszta zostanie pobrana automatycznie w wyznaczonym terminie (jest tam napisane).
net_ka
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 01.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) net_ka » 23.08.2022 12:27

Dzięki bardzo. Właśnie tych informacji nie mogłam znaleźć.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 26.08.2022 23:04

Trutututu napisał(a):
net_ka napisał(a):Mam pytanie odnośnie airbnb, bo nigdy nie korzystałam z ich usług. Czy oni w momencie rezerwacji pobierają CAŁOŚĆ kwoty z karty? Znalazłam fajną ofertę na sierpień przyszłego roku z bezpłatnym odwołaniem rezerwacji do 27 lipca. Czy to znaczy, że cała kwota zostanie ściągnięta z karty po kliknięciu rezerwuj? Nie przypominam sobie, żeby booking pobierał jakąkolwiek kwotę jeśli mam opcję bezpłatnego odwołania rezerwacji.


Po kliknięciu 'Rezerwuj' przekieruje Cię do podsumowania, gdzie masz wybór czym płacisz i ile - do wyboru jest całości i 50%. Jeżeli wybierzesz 50% to reszta zostanie pobrana automatycznie w wyznaczonym terminie (jest tam napisane).

Niekoniecznie 50%, to zależy od oferty. Przy ostatniej rezerwacji zapłaciłam od razu 20%, a potem resztę.
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 27.08.2022 07:15

W tym roku rezerwowałem przez Airbnb nocleg na Lazurowym Wybrzeżu. Gdy wybierałem jako walutę PLN Airbnb proponował rozbicie płatności w układzie 50 procent z góry i pozostałą połowę na 14 dni przed pobytem. Gdy zaś wybrałem jako walutę EUR, proporcje były inne: 20 procent z góry, a reszta 14 dni przed rozpoczęciem pobytu.
Warto zatem sprawdzać różne opcje, a i tak wszystko zależy od konkretnej oferty.
wiola2012
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2495
Dołączył(a): 26.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiola2012 » 27.08.2022 07:46

euh napisał(a):W tym roku rezerwowałem przez Airbnb nocleg na Lazurowym Wybrzeżu. Gdy wybierałem jako walutę PLN Airbnb proponował rozbicie płatności w układzie 50 procent z góry i pozostałą połowę na 14 dni przed pobytem. Gdy zaś wybrałem jako walutę EUR, proporcje były inne: 20 procent z góry, a reszta 14 dni przed rozpoczęciem pobytu.
Warto zatem sprawdzać różne opcje, a i tak wszystko zależy od konkretnej oferty.

Zawsze wybieram płatność w euro i tak jak piszesz było 20% z góry, ale w Wenecji już 50 %, też w euro.

Dla początkujących użytkowników Airbnb taka mała wskazówka: trzeba bardzo dokładnie czytać politykę odwoływania rezerwacji danego mieszkania. Niektóre mają, że bezpłatne odwołanie w ciągu 48 h po dokonaniu rezerwacji. To właściciel ustala, zatem przed rezerwacją można wysłać do niego wiadomość i poprosić o zmianę warunków. W jednym przypadku Pani poszła na ustępstwo i nam zmieniła :)
net_ka
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 01.08.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) net_ka » 29.08.2022 15:10

Dzięki bardzo. Faktycznie zamieniając na euro przy ofercie, którą wybrałam płatność wynosi ok. 20% e reszta bliżej wyjazdu. W PLN jest 50%. Nie wiedziałam też, że można "negocjować" warunki płatności. Na bookingu wszystko jest bardziej sztywne, ale z drugiej strony jest możliwość bezpłatnego odwołania rezerwacji, co akurat w moim przypadku jest fajne. Dzięki!!!
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 29.08.2022 16:02

Możliwość odwołania rezerwacji zależy od konkretnej oferty, tak jak pisała wiola2012.
Ja odrzucam oferty bez opcji bezpłatnego odwołania - raz musiałem bowiem z niej skorzystać (pamiętny rok 2020).
Moim zdaniem warto też zachować czujność w przypadku ofert, w których w komentarzach znajduje się uwaga (mniej więcej) "Gospodarz anulował tą rezerwację XY dni przed pobytem", oraz takich, gdzie gospodarz rzadko loguje się do swojego konta (miałem przypadki braku odpowiedzi na prośbę o rezerwację).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

cron
Airbnb - Chorwacja - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone