Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Airbnb - Chorwacja

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3550
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 08.11.2022 09:42

Mam w fazie rezerwacji na airbnb.pl lokum od połowy czerwca do 1 tygodnia lipca 2023. Serwis wymaga wpłaty całości lub połowy kwoty i jest to blisko 3 tysiące PLN. Zapytuję więc doświadczonych - jak to jest z ewentualnym zwrotem wpłaconej kasy? Do wyjazdu jest blisko 8 miesięcy, Cro wchodzi w strefę Euro czy nie naliczą dodatkowych kwot do ceny najmu z tego tytułu? Dzięki za jakiekolwiek porady i sugestie, pozdrawiam.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3550
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 09.11.2022 09:36

Dzięki za odzew. Pewnie nikt albo mało kto korzysta z tego serwisu rezerwacji. Zrobiłem to sam i mam pewne już doświadczenie.
Przygotujcie się na bardzo dokładne sprawdzanie tożsamości. Dodam, że w sierpniu korzystałem z rezerwacji wrześniowego pobytu na Istrii, wtedy nie było tyle zamieszania w procedurach.
I jeszcze jedno, ceny za wynajem, które podaje Agencja są nieaktualne, gospodarz nie potwierdzi zaklepanej rezerwacji tlumacząc się niewłaściwymi cenami (za niskimi!!) podanymi na stronie danego apartamentu!!!
599
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 09.11.2022 23:01

nie mam zbyt "bogatego" doświadczenia z "Tym" podmiotem,
ale generalnie jestem bardzo zadowolony,
nic nie było na "-"
jak już to raczej na "+"
, :wink:
rado27
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 24.12.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) rado27 » 11.11.2022 18:00

Czy jest na forum ktoś kto rezerwował villę Margarita w Zavala?
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3550
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 12.11.2022 09:20

Wow, 3 posty przez 7 lat, może ktoś odpowie. Ale rezerwację można robić nie tylko za pośrednictwem agencji. Więc Twoje pytanie nie koniecznie pasuje w tym wątku.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2999
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 02.01.2023 13:16

Ja korzystam z tego serwisu.
Nie nagminnie ale już jechałem do Chorwacji zamawiając 2 apartamenty z airbnb.
W tym roku dokonałem również rezerwacji przez Airbnb i mam nadzieję, że będzie to tak samo udany wyjazd jak do tej pory.
Co do Twoich pytań o kasę i zwroty.
Każda rezerwacja rządzi się swoimi prawami, które ustala gospodarz.
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 756
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 21.07.2024 21:16

Airbnb negatywnie oceniam. 3 razy się naciąłem. Wpłaciłem zaliczki a gospodarz nie potwierdzał rezerwacji do 24 godzin. Zaliczki zwrócone ale po 15 dniach. To chyba jakaś piramida do obracania naszymi pieniędzmi. 15 dni darmowego kredytu.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2999
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 22.07.2024 09:59

W te wakacje załatwiłem 3 noclegi we Włoszech.
Po raz kolejny mogę potwierdzić "fajność" tego portalu. Nie musiałem co prawda czekać na zwrot bo nie anulowałem ja ani gospodarz.
Fajne jest to, że w ogóle jest możliwość anulowania w razie "W".
Zawsze do tej pory oferta była zgodna z opisem. Mamy system oceniania i wiadomo czego się spodziewać.
Jak gospodarz często anuluje to ludzie o tym piszą więc unikamy takich ofert, nie napalamy się na dobrą cenę i nie powinno być problemów.
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 22.07.2024 11:22

Dżejan napisał(a):Airbnb negatywnie oceniam. 3 razy się naciąłem. Wpłaciłem zaliczki a gospodarz nie potwierdzał rezerwacji do 24 godzin. Zaliczki zwrócone ale po 15 dniach. To chyba jakaś piramida do obracania naszymi pieniędzmi. 15 dni darmowego kredytu.


To nie jest piramida, normalny pośrednik, pobierający prowizję od każdej zrealizowanej rezerwacji.
Osobiście wystawiam na AirBnB apartamenty we Wrocławiu pod wynajem i bardzo sobie chwalę współpracę z nimi. Gospodarz otrzymuje pieniądze dopiero w trakcie realizacji rezerwacji lub po (w przypadku pobytów krótkoterminowych). Szkopuł w tym, że na AirBnB swoje oferty wystawiają Gospodarze, którzy często nie mają pojęcia o zarządzaniu dostępnością swoich apartamentów.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 910
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 22.07.2024 11:50

ZAQ_12 napisał(a):
Dżejan napisał(a):Airbnb negatywnie oceniam. 3 razy się naciąłem. Wpłaciłem zaliczki a gospodarz nie potwierdzał rezerwacji do 24 godzin. Zaliczki zwrócone ale po 15 dniach. To chyba jakaś piramida do obracania naszymi pieniędzmi. 15 dni darmowego kredytu.


To nie jest piramida, normalny pośrednik, pobierający prowizję od każdej zrealizowanej rezerwacji.
Osobiście wystawiam na AirBnB apartamenty we Wrocławiu pod wynajem i bardzo sobie chwalę współpracę z nimi. Gospodarz otrzymuje pieniądze dopiero w trakcie realizacji rezerwacji lub po (w przypadku pobytów krótkoterminowych). Szkopuł w tym, że na AirBnB swoje oferty wystawiają Gospodarze, którzy często nie mają pojęcia o zarządzaniu dostępnością swoich apartamentów.


I właśnie wtedy zdarza się, że gospodarz nie zaakceptuje pobytu bo ma wystawiony ten sam lokal w innych portalach i się mu terminy nakładają. Na szczęście to mega rzadki proceder. Na 10 wyjazdów z tym serwisem zdarzyło mi się raz, że nie potwierdzono rezerwacji w 24h (kasa wróciła od razu) i raz babka na parę tygodni przed anulowała mi rezerwację bo jakiś cyfrowy nomad zarezerwował apartama na cały rok (Teneryfa). Ale od razu poleciła lokal u kolegi w tej samej okolicy. Obecnie jest gwarancja rezerwacji więc chyba już gospodarz nie może sam anulować. Za 2 tygodnie wylatuje do Puli również do lokalu z Airbnb i już się nie mogę doczekać. :)
ZAQ_12
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 28.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAQ_12 » 22.07.2024 12:39

Ja miałam pecha 2 razy rezerwując przez AirBnB:
1. W Czarnogórze zarezerwowaliśmy apartament w resorcie na lipiec 2021 a w czerwcu 2021 gospodarz napisał nam, że nie będzie wody w basenie, ze względu na oszczędności. Oczywiście kasę nam oddał, byliśmy tylko około 300pln stratni na różnicach kursowych. Niestety ceny apartamentów na lipiec w czerwcu też były już dużo wyższe.
2. Wynajęliśmy apartament w Chorwacji od Pani gospodarz, która na co dzień była pracownikiem banku i traktowała nas jak tzw. petentów. Nie miała pojęcia kompletnie, co to gościnność. Generalnie przez cały pobyt utrudniała nam wypoczynek.
Cóż rezerwując przez booking.com też można się nadziać.
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

cron
Airbnb - Chorwacja - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone