Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Airbnb - Chorwacja

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 10.08.2018 08:20

Habanero napisał(a):
wiolek_lp napisał(a):Malvka może się coś zmieniło, ale jak pamiętam to 3 lata temu było tak, że wybierając interesujący termin pokazywało cenę za noc np. 50 e i tam podsumowanie z ceną serwisową i sprzątaniem, a gdy właściciel wysyłał mi już ofertę to ta cena była wyższa. Może to już się zmieniło, nie wiem bo więcej nie szukałam tam noclegów.

Trochę nie rozumiem tej procedury :roll:
To, co jest na portalu, nie jest ofertą wiążącą, tylko później właściciel może ją zmienić ?

Konrad airbnb chyba działa na zasadzie zachęty.
Apartament we Vrbniku znalazłem tak, że wpisałem widełki cenowe do 50€. Wyszukał, zrobiłem wstępną rezerwację, na której opłacenie masz 24h. Oczywiście cena 48€, które widziałem w ofercie nie było ceną końcową bo są jeszcze opłaty airbnb, opłata sprzątania i później zależnie od banku jaką masz możliwość zapłacenia.
Gdy dokonałem rezerwacji i chciałem sprawdzić ile by kosztowało na 2 dni dłużej to już cena nie była 48€ tylko 67€.
Nie w innym terminie, nie w innym apartmanie, nie w inny dzień sprawdzane. Sprawdzałem to samo, 10 minut później.
Rozmawiając z naszym gospodarzem powiedział, że on się do ofert airbnb nie wtrąca. Ma z nimi umowę na konkretną kwotę za dobę w odpowiednich terminach i basta.
Teraz porównanie.
Oferta była za 48€, z dodatkowymi kosztami okolice 62€, z moim kiepskim kursem z banku Millennium wyszło mnie 64€ (w przeliczeniu z PLN).
Oferta gospodarza poza airbnb w terminie w którym byliśmy u niego - 75€
W tej chwili w tym samym apartmanie w terminie 22.07.2019 - 29.07.2019 (czyli tak jak byliśmy w tym roku) cena ..... 92€
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 10.08.2018 09:40

Farstone napisał(a):To miałeś wybitnego pecha. Ja zawsze bezproblemowo wszystko miałem na Airbnb. W sumie to nie ma serwisu idealnego. Jedynie rezerwacja na miejscu daje 100% pewność co do jakości i ceny bo umawiasz się z gospodarzem. Są ludzie, którzy się na to decydują, mają czas i ochotę to robić. Dlatego dobrze, że jest taki wybór, dla każdego coś miłego :-)

Czy wybitnego to nie wiem.gorzej mieli hiszpanie,ktorym odwolal 4 dni przed.W ubjeglym roku rezerwowalem 2 razy w grecjj i tez bylo ok.
Mi bardziej chodzi o niejasne zasady w tego typu sytuacjach.
Mialem taka sytuacje w Chorwacji na bookingu i sami cos znalezli ,kase zwrocili a tu niby nest ,ze pomagaja wyjsc z sytuacji a tak naprawde to nic nie robia.jak sobie znajde to moze cos dorzuca.Nie biora odpowiedzialnosci za takie sytuacje.
Uslyszalem tylko,ze sie zdarza.Gospodarz z tego co widze odwolal 5 osobom ,jednoczesnie dalej mozna to rezerwowac.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 10.08.2018 09:47

Może trzeba filtrować oferty i wybierać tylko od superhost.
Mają same pozytywne komentarze i chyba im zależy, żeby tak zostało :roll:
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 10.08.2018 11:47

Bodajże jedno odwołanie rezerwacji na kilka dni przed przyjazdem powoduje utratę statusu superhosta. Trochę nie rozumiem o co chodziło gospodarzowi opisanemu wcześniej: "że on ma taką umowę z airbnb" raczej ściemniał, bo w tym serwisie samemu ustala się ceny i można je dowolnie zmieniać na wybrane dni w zależności od potrzeb i sytuacji. Opłaty serwisowe są stałe, konkretne procenty. Opłaty za sprzątanie nie występują wszędzie, jest dużo ofert gdzie ich nie ma...
Co do komentarzy to prawda, jak nie ma żadnego, to już trochę ryzyko być tym pierwszym królikiem doświadczalnym w mieszkaniu z serwisu.
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 10.08.2018 12:17

Jeszcze nigdy nie korzystałem z usług tego serwisu ale być może kiedyś to się zmieni. W przyszłym roku chciałbym wracając z Baska Voda zatrzymać się na 4 noclegi w Fazanie na Istrii. Zrobiłem przegląd ofert na różnych portalach a potem porównałem je z tymi na Airbnb. Okazało się,że w interesującym mnie terminie-od 28.07 do 1.08-ścisły sezon jak wiadomo- znalazłem kilka ofert,które w przeliczeniu na Euro wychodzą po 30 lub 35. Przyznaje,że raczej jestem sceptycznie nastawiony do takich ofert bo wydają mi się nierealne. Czy to aby na pewno gospodarz ustala takie ceny czy serwis a potem okazuje się ,że z 30 robi się 70 Euro.
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 10.08.2018 20:45

Habanero napisał(a):Może trzeba filtrować oferty i wybierać tylko od superhost.
Mają same pozytywne komentarze i chyba im zależy, żeby tak zostało :roll:

To jest bardziej skomplikowane niz nam sie wydaje.
Regulamin jest zagmatwany.
Jesli masz 4 tygodnie do rezerwacji to zwroca kase i nic.
Gospodarz jesli ma rezerwacje natychmiastowe moze je odwolac w kazdej chwili,pozostale raz na pol roku moze bez kary.w pozostalych przypadkach placi 50 lub 100 dolarow.
Jak odwola to przez rok nie moze ubiegac sie o status superhosta.
Status to tez rzecz ,dziwna.jestem teraz na Malcie i tu okazuje sie,ze apartamenty wynajmjje jakas agencja.Oczywiscie ze statusem.Maja pare budynkow i trzaskaja,nikogo na oczy od 3 dni nie widzialem.
Jezeli wszystko jest ok to dobrze natomiast jak odwola to nie polecam.dodam jeszcze taka ciekawostke,gosc mi odwolal a oni przysylaja,ze kase oddadza w 5 dni,za chwile przychodzi mail,ze moze to byc 15.
Jesli masz szybko rezerwowac to musisz miec druga kase,
Jak odwola w ostatniej chwili to naprawde i ceny spore i wybor maly.
Nikomu nie odradzam.W grecji mialem 2 razy ok ,teraz tez jest ok,tyle,ze juz drogo,bo w ostatniej chwili ale coz bilety byly kupione.I to jest wlasnie minus serwisu.

Co do cen to chyba jak gospodarz ustali.W ubieglym roku w nowym sadzie z bookingu placilem 10 euro za nocleg mniej niz na airnb u tego samego goscia.
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.08.2018 21:03

My korzystaliśmy w sumie 4 razy - 2 razy w BiH, raz w Cro (na Istrii) i raz w Czarnogórze (w Kotorze). Za każdym razem byliśmy generalnie zadowoleni. W Kotorze zaskoczył nas dodatkowy koszt - opłata klimatyczna (sądziliśmy, że jest już w cenie). Nie była to duża kwota (1 euro od osoby za noc) i załatwiliśmy to dość sprawnie razem z gospodynią w urzędzie. Wolała iść razem z nami, nie chciała zabierać nam paszportów...

I tak akurat ta kwatera (w Kotorze) to było nasze najlepsze do tej pory doświadczenie z Airbnb :) Pewnie dlatego, że mieszkaliśmy u Superhosta. Sałatka, woda i piwo na przywitanie, codziennie świeże owoce i warzywa z ogródka i pamiątkowy magnes na lodówkę na pożegnanie :) Poza tym wszystko jak na zdjęciach, czysto i bardzo sympatycznie.

Ceny są naprawdę atrakcyjne. Jak do tej pory, polecam.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8658
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 10.08.2018 21:26

Ponieważ tak wiele osób ostatnio poleca airbnb to postanowiłam się z tym serwisem bliżej zapoznać. Planując tegoroczny urlop przeglądałam oferty również na airbnb. Pomijając, że brakuje mi sortowania po cenie (albo nie potrafię znaleźć) i dokładnego adresu przy proponowanych obiektach to nie znalazłam nic w atrakcyjnej cenie :? Mało tego ten sam upatrzony obiekt na wybrzeżu Portugalii okazał się kilkaset złotych :!: tańszy na bookingu :roll: .

Teraz szukam czegoś w apulijskim Monopoli. Mam już upatrzony apartament na booking.com, Casa Campanelli w cenie 770 zł + 20€ za sprzątanie.
Poniżej oferta na airbnb :?

casa campanelli.jpg



Dam pewnie jeszcze szansę airbnb. Może w innych krajach sprawdza się lepiej.

P.S. Pytanie do korzystających. Czy to prawda, że ostateczna cena może okazać się znacząco inna, bo serwis stosuje wyjątkowo złodziejski kurs przy przewalutowaniu?
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 10.08.2018 21:39

Może ktoś byłby na tyle miły i podzielił się wiedzą, przedstawiając krok po kroku proces rezerwacji i kontaktów z właścicielem.
Czy rezerwując teraz, może się okazać, że w czerwcu, ktoś mnie wyroluje i zostanę w przysłowiowej d... :evil:
Czy może to działa na zasadzie : Jest ryzyko, jest zabawa :roll:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14795
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 10.08.2018 21:59

marze_na napisał(a):P.S. Pytanie do korzystających. Czy to prawda, że ostateczna cena może okazać się znacząco inna, bo serwis stosuje wyjątkowo złodziejski kurs przy przewalutowaniu?

Nam się to nie zdarzyło. Pieniądze są ściągane z konta od razu po zarezerwowaniu. Zawsze było tyle, ile miało być, poza tą dodatkową taksą klimatyczną, o której pisałam, ale to już płaciliśmy na miejscu.

Warto patrzeć na to, żeby zasady anulowania były elastyczne - wtedy możesz zrezygnować nawet 24 godziny przed przyjazdem i uzyskać zwrot kosztów pomniejszony o opłaty serwisowe.

Sortowania po cenie nie ma, ale jest filtrowanie - możesz sobie zawęzić to kryterium, np. 0-50 euro. Pod wyszukiwarką, na górze strony, masz po kolei przyciski: Daty - Goście - Rodzaj miejsce - Cena itd.
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 10.08.2018 22:08

Habanero napisał(a):Może ktoś byłby na tyle miły i podzielił się wiedzą, przedstawiając krok po kroku proces rezerwacji i kontaktów z właścicielem.
Czy rezerwując teraz, może się okazać, że w czerwcu, ktoś mnie wyroluje i zostanę w przysłowiowej d... :evil:
Czy może to działa na zasadzie : Jest ryzyko, jest zabawa :roll:

ogólnie zasady są różne 1. rezerwacja natychmiastowa 2. rezerwacja po akceptacji zamawiającego.
co do rezerwacji, to piszesz wiadomość i umawiasz się z wynajmującym. co do czarnej d... nigdy niomu z mich znajomych ani mi osobiście nie zdarzyło się żeby ktoś coś odmówił. ale ryzyko takie istnieje (podobnie jak hotels, booking itp.) sprecyzuj pytanie gdybyś chciał jeszcze coś wiedzieć:)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 10.08.2018 22:20

domi_1 napisał(a):
Habanero napisał(a):Może ktoś byłby na tyle miły i podzielił się wiedzą, przedstawiając krok po kroku proces rezerwacji i kontaktów z właścicielem.
Czy rezerwując teraz, może się okazać, że w czerwcu, ktoś mnie wyroluje i zostanę w przysłowiowej d... :evil:
Czy może to działa na zasadzie : Jest ryzyko, jest zabawa :roll:

ogólnie zasady są różne 1. rezerwacja natychmiastowa 2. rezerwacja po akceptacji zamawiającego.
co do rezerwacji, to piszesz wiadomość i umawiasz się z wynajmującym. co do czarnej d... nigdy niomu z mich znajomych ani mi osobiście nie zdarzyło się żeby ktoś coś odmówił. ale ryzyko takie istnieje (podobnie jak hotels, booking itp.) sprecyzuj pytanie gdybyś chciał jeszcze coś wiedzieć:)

Czy przy rezerwacji natychmiastowej, kontaktujecie się z właścicielem, przed rezerwacją ?
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 10.08.2018 22:38

zawsze się kontaktuję, poniekąd żeby sprawdzić czy konto nie jest "martwe". Wymiana maili też w jakiś sposób uwiarygadnia dodatkowo ofertę. Za tydzień mam 2 noclegi w Okrug Gorni, przy plaży, ostatnie piętro z tarasem, właścicielka będzie czekać :)
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 10.08.2018 22:44

Ja wysłałem wiadomość do pani ,która oferuje apartament w takiej dobrej cenie,że aż trudno uwierzyć. Zobaczymy co odpisze i czy potwierdzi taką cenę-jednocześnie pojawił się komunikat,że mogę rezerwować natychmiast bez konieczności kontaktowania się z właścicielką. Na bookingu zdarzyło mi się kilka razy,że po dokonaniu rezerwacji po atrakcyjnej cenie gospodarze nagle stwierdzali,że to pomyłka i taka cena jest nieaktualna. Zobaczymy jak to będzie tutaj.
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 11.08.2018 07:36

Co do przewalutowania to teraz ustawiasz ,chyba od tego roku walute zlotowke i juz masz ceny w zl.tak wiec kwota nie bedzie sie roznic.Tylko jak szukasz to masz ceny za sama noc a jak juz wejdziesz na oferte to doliczone sprzatanie,oplaty itp i to wszystko podzielone przez liczbe nocy i cena sie rozni.
Zwracam tez uwage ze przy rezerwacji musisz podac numer karty.Wysylajac prosbe o rezerwacje ,jesli gospodarz zaakceptuje to od razu kasa poleci.wiec lepiej nie wysylac do wielu.to troche dziwne .nie wiem moze maja mechanizm blokujacy.
A ceny jak nie ma rezerwacji bezposredniej to na zachete zawsze moga wystawic jaka chca.najwyzej nie zaakceptuja .
Przy bezposredniej jest niby wiazace ale jak wynikacz ich regulaminu.taka moze gospodarz odwolac zawsze.polecam poczytac troche przygod w sieci .
Jest jakis blog goscia ,ktoremu na 30 odwolano 2.niby nie duzo na swoim przykladzie,ze jak zdarzy sie wtopa to serwis nie robi nic.w bookingu a tez mialem znalazl opcje zastepcza i zaplacil roznice.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

cron
Airbnb - Chorwacja - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone