Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Airbnb - Chorwacja

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 11.08.2018 10:22

Jak pisałem wcześniej znalazłem ofertę na przyszły rok w Valbandon za129 zł co wydało mi się bardzo mało realne. Napisałem więc wiadomość do gospodyni i dzisiaj otrzymałem odpowiedź. Po pierwsze pisze ona,że w sprawie rezerwacji mam się odezwać dopiero na początku maja przyszłego roku,a po drugie cena za wynajęcie wynosi 75 euro. Rozbieżność cenowa jest kolosalna. Portal zachęca do natychmiastowej rezerwacji-129 za pokój + opłata-co razem nie daje nawet 600 złotych-4 noce w terminie od 28.07 do 01 08. Według wyliczeń tej pani za sam nocleg mam zapłacić 300 euro-może mi ktoś wyjaśnić skąd się biorą takie różnice i jak się na nie zapatrywać.
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 11.08.2018 14:03

po prostu właściciel jeszcze nie wpisał cen na przyszły sezon. Zaciąga jakieś domyślne. Gdybyś zarezerwował - dostałbyś odmowę po jakimś czasie.
Zobacz jego ceny tegoroczne we wrześniu, na pewno są wyższe niż te 129 zł.
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 12.08.2018 08:43

kibic hr napisał(a):Jak pisałem wcześniej znalazłem ofertę na przyszły rok w Valbandon za129 zł co wydało mi się bardzo mało realne. Napisałem więc wiadomość do gospodyni i dzisiaj otrzymałem odpowiedź. Po pierwsze pisze ona,że w sprawie rezerwacji mam się odezwać dopiero na początku maja przyszłego roku,a po drugie cena za wynajęcie wynosi 75 euro. Rozbieżność cenowa jest kolosalna. Portal zachęca do natychmiastowej rezerwacji-129 za pokój + opłata-co razem nie daje nawet 600 złotych-4 noce w terminie od 28.07 do 01 08. Według wyliczeń tej pani za sam nocleg mam zapłacić 300 euro-może mi ktoś wyjaśnić skąd się biorą takie różnice i jak się na nie zapatrywać.

Z jednej strony mozna powiedziec ,ze nie wpisal a z drugiej ,ze nie wylaczyl kalendarza i umozliwia rezerwacje.gdybys zarezerwowal serwis pobierze Ci oplate ,tyle,ze pewnie bedziesz mial odwolanie.Pewnie pomimo tego,ze masz rezerwowac w maju to dalej opcje sa aktywne.Pewnie traktuja to jak reklame,
Portal nie jest klasycznym portalem rezerwujacym tylko cos na ksztalt serwisu spolecznosciowego,typu poznajmy sie itp a przy okazji zarobmy razem.
Czesc ofert moze byc naprawde kosmiczna .po zrobieniu rezerwacji dostalem chyba ze 3 propozycje abym wynajal swoje mieszkanie na czas podrozy.szukajac ofert znalazlem kilka ktore w opisie mialy,ze wyjezdzamy na wakacje i chcemy wynajac swoje mieszkanie.
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 26.08.2018 11:22

Habanero napisał(a):Może trzeba filtrować oferty i wybierać tylko od superhost.
Mają same pozytywne komentarze i chyba im zależy, żeby tak zostało :roll:

i jeszcze jedna ciekawostka,na świeżo po pobycie z tego serwisu.
Opinie,możesz wystawić ale ukaża się dopiero jak je zatwierdzi wynajmujący.
Czyli marne szanse aby jakieś niedociągnięcia zostały zapisane.
Jak się właścicielowi spodoba to puści jak nie to nie.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 27.08.2018 23:25

mkbojarczuk napisał(a):
Habanero napisał(a):Może trzeba filtrować oferty i wybierać tylko od superhost.
Mają same pozytywne komentarze i chyba im zależy, żeby tak zostało :roll:

i jeszcze jedna ciekawostka,na świeżo po pobycie z tego serwisu.
Opinie,możesz wystawić ale ukaża się dopiero jak je zatwierdzi wynajmujący.
Czyli marne szanse aby jakieś niedociągnięcia zostały zapisane.
Jak się właścicielowi spodoba to puści jak nie to nie.

Tak się składa, że jest inaczej :-) Wystawiasz opinię, ale pojawi się ona w serwisie dopiero po umieszczeniu opinii gospodarza, czyli on zobaczy Twoją dopiero jak napisze swoją i odwrotnie.
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 28.08.2018 08:05

no tak zawsze ktos wie lepiej.kolego korzystasz z noclegu.po zakonczeniu dostajesz linka z serwisu aby zrecenzowac swoj pobyt.odpowiadasz na pytania ,ktore sa ,jak twierdzi serwis w informacji dla gospodarza aby mogl ulepszyc swoja oferte.Na koncu jest mozliwosc opisania recenzji publicznej.i ukazuje sie informacja,ze zostanie umieszczona po zamieszczeniu opini gospodarza i bedziesz mial mozliwosc odniesienia sie do niej.

Co niby jest inaczej.gospodarz dostajac Twoje uwagi i jak mu nie zalezy ma opiniach nie wystawia Tobie i kolko sie zamyka.przeciez z tych pytan i odpowiedzi wynika co jest nie tak.
To od niego zalezy czy twoja opinia sie ukaze.
A opisywanie mnie to juz druga sprawa.Zreszta kompletne jak dla mnie nieporozumienie,szczegolnie przy wynajmie calego miejsca.
Wynajmuje lokum za nie place i dla mnie rzecza wtorna jest czy ktos jest tam mily czy nie.
Teraz na oczy nie widzialem wlasciciela.opisuje czy to co on zawarl w ofercie jest prawdziwe.
Tylko ,ze ten serwis bardziej skupia sie na gospodarzu niz na mieszkaniu.
Jak dla mnie to malo rzetelne.
Bylem w miejscu gdzie gospodarz a wlasciwie zarzadzajacy bo byla to jakas agencja ma oczywiscie superhosta 110 opini super ,i wyraznie widac ,ze filtruje zamieszczanie opini.wynajmowane bylo na raz 13 lokali i widze ,ktore opinie puscil ,gosci ktorzy byli jednoczesnie z nami oczywiscie super a np mojej nie ,poniewaz zawarlem pare rzeczy ,ktore byly nie tak.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2926
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 28.08.2018 08:27

Dość chaotycznie piszesz, nie wszystko da się zrozumieć bez kilkukrotnego czytania.
W airbnb wysyłasz opinię i gospodarz nie ma nic do tego czy ona się ukazuje czy nie.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 28.08.2018 18:46

Tak jest w istocie jak pisze kaeres, gospodarz nie zobaczy opinii gościa, jeśli nie napisze swojej.
konradkondzio
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 28.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) konradkondzio » 28.04.2019 14:04

a ma ktoś jakieś fajne namiary w rozsądnej cenie na Brać lub Hvar?
jaworznianie
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 04.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaworznianie » 04.05.2019 23:41

Kwaterę wynajmowaną w minionym roku (Vodice) oraz obie tegoroczne kwatery w Chorwacji (Ciovo i Makarska) wynajęliśmy przez airbnb

Pozdrawiamy
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 19.01.2020 21:22

We wrześniu 2019 upatrzyłem sobie apartament na Hvarze 10 m od plaży na lipiec 2020. Cena 40 euro. Wysłałem prośbę o rezerwację i dostałem odpowiedź że to cena poza sezonem. W lipcu obowiązuje cena 110 euro. Zrezygnowałem.
Teraz wróciłem do tej rezerwacji i wybrałem pasujący mi termin. Z kalendarze wychodziło, że apartament jest wolny. Gospodarz odpisał, że jest zajęty ale ma inny wolny i o dwa dni wcześniej. Spasowało mi ale dogadaliśmy się już poza airbnb mailowo.
Co ciekawe gdy mi napisał adres mailowy w komunikatorze airbnb to ten go częściowo wygwiazdkował ale w końcu się go domyśliłem i znalazłem też stronę www gospodarza. Za cały pobyt opłata serwisowa airbnb wyszłaby coś koło 460 zł.

P.S. komunikator airbnb jest super bo tłumaczy na bieżąco, ja z chorwackim i angielski bardzo słabo.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Chorwacja przez airbnb?

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 06.05.2021 19:56

Może pytanie będzie nieco kontrowersyjne, wiem, że mało osób tu korzysta z takich serwisów i sama zawsze rezerwowałam bezpośrednio u właścicieli - taką opcję uważam za najlepszą z każdego względu. Oferty zawsze sprawdzałam na stronach chorwackich i kontaktowałam się bezpośrednio z właścicielami.
Lubię jednak sprawdzać z ciekawości oferty również Airbnb. Przeglądając oferty w okolicach miasta Korcula i w ogóle na Korculi zauważyłam, że sporo ofert które są w tym serwisie, nie jest dostępnych nigdzie indziej :roll: Niestety :?
I tak na przykład, wpadła mi w oko oferta "Apartmani Sada" między Korculą a Lumbardą. Z wielu względów wydaje się nam bardzo pasować.
No ale....
Trochę martwi mnie, że pomimo, iż właścicielka jest w serwisie od 2018, apartament ma raptem 3 opinie, z czego ostatnia z 2019. Jej drugi apartament tylko jedną. Trochę dla mnie dziwne. Ludzie w ogóle nie piszą recenzji? Ja zawsze to robię. Ale jak inaczej ta właścicielka rezerwuje skoro oferta nie jest dostępna nigdzie indziej ? :roll:
Ponieważ chciałabym do jutra się finalnie zdecydować i ewentualnie zarezerwować, chciałam Was zapytać o doświadczenia w rezerwowaniu wakacji w Cro przez ten portal. Sama korzystałam zaledwie 2 razy na krótkie pobyty, tutaj w grę wchodzi 14 noclegów, więc mam trochę stres... :?
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Chorwacja przez airbnb?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 06.05.2021 20:31

Nie rezerwowałam wprawdzie w Chorwacji przez airbnb tylko w innych krajach, ale gdy kiedyś przed zabookowaniem napisałam do właścicielki apartamentu zapytanie, ta zaproponowała rezerwację poza tym portalem, co w pewien sposób tłumaczyło brak dużej liczby opinii. A wybór jest tam rzeczywiście spory. No i fajne jest to, że często można z właścicielem skontaktować się przed rezerwacją i np. omówić kwestię ostatecznej ceny.
corrina
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 757
Dołączył(a): 09.06.2006
Re: Chorwacja przez airbnb?

Nieprzeczytany postnapisał(a) corrina » 06.05.2021 20:49

Mirkomir, właśnie to zrobiłam, tzn napisałam do właścicielki. Odpowiedziała bardzo szybko i napiszę tu - ku przestrodze, bo pewnie takie akcje się zdarzają...
Otóż po wysłaniu wiadomości nagle okazało się, że termin częściowo już nie jest dostępny (no oczywiście, mógł ktoś się akurat wbić), ale... pani mnie poinformowała, że właśnie zmieniła też ceny na 2021!! Zamiast 295 za noc, nagle zrobiło się... 648 !! :twisted: 8O No chyba faktycznie dawno nie używała tego airbnb a ceny, które zastałam pytając ją o dostępność były z tego 2019... :roll:

Jestem już zupełnie zmęczona tymi poszukiwaniami, poratujcie jakimiś namiarami na app z 2 sypialniami - Lumbarda Korcula (oczywiście przedmieścia, nie stare miasto), Medvinjak, Zrnovska Banja, Kneza lub Racisce.

Szukam od 2 tygodni, maili wysłałam już milion, ale naprawdę już teraz ciężko coś na 2 tygodnie znaleźć. Mam póki co przytrzymany do weekendu app w Prizbie (Franica, o którą pytałam w osobnym wątku), jednak wolałabym zdecydowanie coś we wschodniej części Korculi.

Wiem, że powinnam szukać wcześniej, ale dopiero niedawno tak naprawdę okazało się, że jest w tym roku realna szansa na Cro, kiedy otworzyła się dla mnie niespodziewanie rejestracja na szczepienia. Jutro jadę na 1 dawkę i jaram się jak dziecko, bo dzięki niej Cro stała się całkowicie realna ! :mrgreen:
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008
Re: Chorwacja przez airbnb?

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 06.05.2021 21:41

W 2019 byłem wynajmowałem mieszkanie od Chorwatki właśnie przez Airbnb. Szukałem czegoś z kuchnią i pełnym domowym wyposażeniem, mniej hotelowym. To z racji, że zabieraliśmy ze sobą dziadków naszego 7yo. Tak, aby czuli się swobodniej. Kuchnia, lodóweczka, wspólny salon, oddzielne wygodne sypialnie. Sami swoi. No i bez marż pośredników, choć serwis też swoje zarabia ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

cron
Airbnb - Chorwacja - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone