Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Airbnb - Chorwacja

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cytrynaaaaa
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.04.2015
Airbnb - Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) cytrynaaaaa » 13.04.2015 20:36

Witam,
Czy takie ogłoszenia są prawdziwe czy może jest ukryty jakiś haczyk? Domek przy morzu w Chorwacji za 41zł/doba dla 5 os. Nie ma w nim jakiś luksusów ale w Polsce cena za taki domek pewnie byłaby wyższa.
Chciałam zamieścić link do ogłoszenia ale nie wolno.
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 13.04.2015 20:41

Chyba w styczniu, a i to nie bardzo.... :roll:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.04.2015 20:44

10 euro/osobę to tanio, nawet bardzo tanio, ale to nie znaczy, że to niemożliwe. Poza tym, nie podajesz terminu, lokalizacji itp.

W ubiegłym roku znalazłem kwaterę we Włoszech w takiej cenie, że jeden tutaj sugerował, że zmyślam,
no bo przecież on nic takiego taniego nigdy nie wyhaczył. :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 13.04.2015 20:48

cytrynaaaaa napisał(a):Witam,
Czy takie ogłoszenia są prawdziwe czy może jest ukryty jakiś haczyk? Domek przy morzu w Chorwacji za 41zł/doba dla 5 os. Nie ma w nim jakiś luksusów ale w Polsce cena za taki domek pewnie byłaby wyższa.
Chciałam zamieścić link do ogłoszenia ale nie wolno.


czasem nie trzeba linka dawac, żeby zamieścić reklamę :roll:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 13.04.2015 20:50

walp napisał(a):10 euro/osobę to tanio, nawet bardzo tanio

cytrynaaaaa napisał(a):Domek przy morzu w Chorwacji za 41zł/doba dla 5 os.

A mnie wychodzi jakieś 2, 5 ojro od łba.. :wink:

Jeżeli 41 zeta to cena za osobę- da się to zrobić.
Ale nigdy dla osób pięciu...
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.04.2015 20:53

anakin napisał(a):
walp napisał(a):10 euro/osobę to tanio, nawet bardzo tanio

cytrynaaaaa napisał(a):Domek przy morzu w Chorwacji za 41zł/doba dla 5 os.

A mnie wychodzi jakieś 2, 5 ojro od łba.. :wink:

Jeżeli 41 zeta to cena za osobę- da się to zrobić.
Ale nigdy dla osób pięciu...

Zgoda Ani. Ja to odczytałem, że jest domek dla 5 osób, w cenie 10E/osoba/doba.

Za 2,50 to ja też nie wierzę. :lol:
Radoslau
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radoslau » 13.04.2015 20:55

to pewnie cena "od", czyli w kwietniu lub maju ;)
cytrynaaaaa
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cytrynaaaaa » 13.04.2015 21:18

Nie mam zamiaru tutaj żadnego ogłoszenia reklamować, tylko zwyczajnie pytam bo nie wiem co i jak. Jeśli chodzi o miesiąc to jest to końcówka czerwca a lokalizacja Novalja. A cena ok. 100zł/doba za 5os? Czy to też raczej podejrzane?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2015 21:37

cytrynaaaaa napisał(a):Domek przy morzu w Chorwacji za 41zł/doba dla 5 os.


cytrynaaaaa napisał(a):A cena ok. 100zł/doba za 5os? Czy to też raczej podejrzane?


Podejrzane jest to, że zmieniasz łatwo cenę :wink:

Coś mi tu nie gra 8)

Czekam na kolejną wersję :D
Radoslau
Odkrywca
Posty: 91
Dołączył(a): 01.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radoslau » 13.04.2015 21:47

To nie jest podejrzane, to po prostu w Novalji niemożliwe. Novalja to najdroższe miejsce na Pagu ze względu na hordy imprezowiczów, którzy tu przyjeżdżają z powodu mega imprezowni na pobliskiej plaży Zrće i nikt normalny w Novalji nie wynajmie NIC w tej cenie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2015 21:53

Moim zdaniem to jakaś podpucha, ktoś sobie robi jaja :D
cytrynaaaaa
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 11.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) cytrynaaaaa » 13.04.2015 22:04

Nie robię sobie żadnych jaj, słowo. Nie byłam nigdy za granicą i nie wiem w jakich cenach szukać, te 41zł też wydawały mi się podejrzane ale zapytać można. :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.04.2015 22:12

Zwracam honor, to nie są jaja :roll:

Ja może wrzucę linki do tych ogłoszeń, znalazłem ja na ich stronie, to nie będzie reklama :!: :!: :!:

Ta oferta za 40 złotych
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Ta oferta za 100 złotych
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Moim zdaniem płaci się za wszystkie osoby, które mogą się tam przespać , czyli jak apartament jest za 43 złote od osoby, a apartament jest dla 10 osób, to na dzień płaci się 430 złotych.
Płaci się za wynajęcie całego apartamentu około 100 euro na 10 osób - to nie jest dużo dla ludzi z Zachodu, w sumie dla nich to jest prawie za friko :wink:
Dodatkowe osoby, czyli 11 i 12 mają całkiem za friko, ale nie mają na czym spać :!: :roll:


W apartamencie za 106 złotych, dla 4 osób płaci się 4*106=424 złote za 1 noc
To już jest znacznie więcej, 25 euro od łebka, ale też warunki na oko są niezłe.
Jak przyjedzie 6 osób, to zapłaci tyle samo, tyle że łóżek dla 2 zabraknie :wink:

I wtedy to są normalne ceny jak na dyskotekową Novalję :roll:


Airbnb to jest raczej firma dla ludzi z Zachodu, którzy nastawiają się na imprezowe pobyty w grupach.
Oczywiście możesz wynająć pojedynczo cały apartament, ale skasują cię za tyle łóżek, ile jest w apartmanie :roll:
Jak apartman jest dla 4 osób, a przyjadą 3, to może da się negocjować, oni odsyłają bezpośrednio do właściciela

To jest bardzo fajny biznes :roll:
- biorą słoną prowizję do tych 40 czy 100 złotych i w praktyce za nic nie odpowiadają 8)
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Czyli w sumie to jednak są jaja :D :wink:


Generalnie cudów nie ma :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 13.04.2015 23:39

Właściciel pewnie się pomylił przy ustawieniach i tyle. Kiedy zmienia się liczbę osób, cena pozostaje niezmienna.

Lednice napisał(a):Airbnb to jest raczej firma dla ludzi z Zachodu, którzy nastawiają się na imprezowe pobyty w grupach.
Oczywiście możesz wynająć pojedynczo cały apartament, ale skasują cię za tyle łóżek, ile jest w apartmanie :roll:


Idea airbnb jest inna. Do wyboru są samodzielne mieszkania/domy (opcja „cały dom/apartament”), mieszkanie razem z gospodarzem/innymi lokatorami pod jednym dachem, ale w wydzielonym pokoju (opcja „pokój prywatny”), albo tylko łóżko w salach wieloosobowych (opcja „pokój współdzielony”). Płacisz za jedno łóżko, ale śpisz w pokoju z obcymi.

Na bookingu czy hostelworld też są takie opcje jak dormy/pokoje współdzielone. Dla młodych i niezbyt wymagających fajna sprawa. Tanio i możliwość nawiązywania znajomości. Na airbnb więcej jest raczej mieszkań lub pokoi wynajmowanych przez właściciela. Airbnb jest tylko pośrednikiem i bierze za to pieniądze. Uważać trzeba na koszty dodatkowe (np. za sprzątanie).
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.04.2015 06:26

Krzychooo napisał(a):Tanio i możliwość nawiązywania znajomości.


Czy tanio to można się kłócić, przeważnie tak, ale
czasem taniej kosztuje hotel niż łóżko w pokoju wieloosobowym :roll:

Na pewno jest to dobre dla młodych ludzi szukających towarzystwa innych
i to miałem na myśli pisząc o imprezowaniu :wink:
Następna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone