Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowacja na weekend :-)

Słowacja może poszczycić się jednym z najdłuższych w Europie systemów tras turystycznych, które są oznaczone i przystosowane do ruchu pieszego. Łącznie w kraju znajduje się około 13 tysięcy kilometrów pieszych szlaków. Na terenie Słowacji znajduje się ogromna liczba zamków – jest ich tu ponad 200. W słowackiej miejscowości Herlany znajduje się jeden z niewielu gejzerów zlokalizowanych w kontynentalnej Europie. Gejzer ten jest wyjątkowy ze względu na temperaturę wody, która wynosi zaledwie 20 stopni. Do wybuchów wodnych dochodzi co około 30 godzin, a każda erupcja trwa pół godziny i pozwala na podziwianie dwudziestometrowego gejzera.
Tomy
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 12.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy » 20.12.2006 09:40

Witam. Miniony weekend spędziłem w Liptovskim Mikulaszu. Fajne miasteczko z aqa-parkiem "Tatralandia". Dużo knajpek i róznorodnych atrakcji typu paintball, tor kartingowy, czterokołowce,squosh, kręgle itp. Na 2-3 dni naprawde super i przedewszystkim tanio. Polecam :)
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 20.12.2006 10:50

Tomy, a Tarzanię też zaliczyłeś? Tam dopiero jest jazda.
Tomy
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 12.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomy » 22.12.2006 09:51

była zamknięta :( troszke za zimno... ale na quadach poszalałem. Troszke sie pobrudziłem. 4 razy prana kurtka hehe
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 03.01.2007 09:26

No i co :?: Był ktoś w tym roku na Sylwestra w Słowacji :?: Może jakieś zdjęcia, opis, wrażenia :?::?:

Pozdraviam :papa:

P.S. Ja niestety albo może stety (zależy, z której strony na to spojrzeć) Sylwestra spędziłem w Kielcach, ale nie w domu :D i też było fajnie ;)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 03.01.2007 21:33

Leszek Skupin napisał(a):No i co :?: Był ktoś w tym roku na Sylwestra w Słowacji :?: Może jakieś zdjęcia, opis, wrażenia :?::?:

Pozdraviam :papa:

P.S. Ja niestety albo może stety (zależy, z której strony na to spojrzeć) Sylwestra spędziłem w Kielcach, ale nie w domu :D i też było fajnie ;)

Słowacy za bardzo szaleją, w tym sezonie nawet apteczki będą sprawdzać. Niestety mam dwa samochody, ale apteczki ani jednej. I co teraz :?: :?: :?:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 04.01.2007 14:23

No tak :( teraz to już wszyscy Słowację będą omijać szerokim łukiem :(
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 04.01.2007 19:24

Chyba tak.Ja też szukałam noclegu na sylwka ale dostawałam meile z odmową ze względu na brak miejsc.A teraz to tez boję się tam wjechać.Chociaż z drugej strony Czechami też straszono a nam udało się przejechać w obie strony i nie spotkaliśmy żadnego policjanta.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 05.01.2007 10:45

Bo najlepiej jechać w nocy :lol: wtedy jest dużo mniej policji ;) i jak przez Słowację jechałem do Chorwacji policję spotkaliśmy tylko po wypadku na zablokowanej drodze i to bardzo sympatyczny pan policjant skierował nas na taki objazd, że krążyliśmy po górach dwie godziny po 15 kilometrowym odcinku :?
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 05.01.2007 10:55

albo jechac lukiem przez Niemcy, ew. dla twardzieli przez Ukraine... :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.01.2007 11:42

Słowacja - styczeń 2006. Czy w tym roku też jest tam śnieg?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 05.01.2007 11:43

Obrazek
Obrazek
:D
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 05.01.2007 12:00

/\/\/\ pyszne fotki


Dla tych co będą jechać nocą albo z powodu braku apteczki zostaną w domu :D podaję link z ciekawymi zdjęciami z pogranicza polsko-słowackiego. Podaję go z nadzieją, że będą one inspiracją do zwiedzanie tej pieknej krainy. Jak wiadać z załączonych obrazków nie trzeba jechać daleko żeby zobaczyć wiele ciekawych miejsc :o
http://www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=345384
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 05.01.2007 23:12

majeczka napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):No i co :?: Był ktoś w tym roku na Sylwestra w Słowacji :?: Może jakieś zdjęcia, opis, wrażenia :?::?:

Pozdraviam :papa:

P.S. Ja niestety albo może stety (zależy, z której strony na to spojrzeć) Sylwestra spędziłem w Kielcach, ale nie w domu :D i też było fajnie ;)

Słowacy za bardzo szaleją, w tym sezonie nawet apteczki będą sprawdzać.
Niestety mam dwa samochody, ale apteczki ani jednej. I co teraz :?: :?: :?:


No i jakie zmartwienie :?: :!: :?: :?: :!:
Gorzej mieć dwie apteczki, i ani jednego samochodu :D :D :D :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 09.01.2007 11:09

Mniam :D z tych zdjęć najbardziej mi się podoba ta serpentynka :D - jest śliczna. A z tymi apteczkami to jest tak: Apteczka 15 zł ... widoki - bezcenne :D. Także dokupuj dwie apteczki i w drogę jeśli tylko brak apteczek Ci przeszkadza :D

Pozdraviam :papa:
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 09.01.2007 14:22

Słowacja to również i nasze miejsce częstych wypadów, może nie jeździmy tyle na nartach, ale za to lubimy "moczyć"; się w gorących źródłach, przeważnie jeździmy do Aquapark Tatralandia www.tatralandia.sk jak i do kąpieliska Oravice, otoczonego pięknymi górskimi widokami. Zatrzymujemy się wtedy w Chacie Lux http://www.nasehory.cz/zarizeni.php?id_ ... 41&lang=pl
Jednak najczęściej odwiedzamy besenovą www.besenovacom.sk gdzie zatrzymujemy się na kilka dni, ale nie w hotelu, który jest przy samych basenach (drogi), ani na kwaterach, tylko w hotelu Bobrownik http://www.jamajka.sk/index.html który znajduje się w sercu Liptowa, między masywem zachodnich i niskich Tatr, z okien tegoż hotelu (szczególnie w zimie-śnieżnej zimie) rozciąga się niesamowity widok na jezioro i góry. Coś pięknego zwłaszcza o wschodzie Słońca, które wchodzi ze swoimi promykami ukrytkiem do pokoi. Poniżej podaje link większości kąpielisk termalnych, pewnie znacie ale może jednak się komuś przyda.
http://www.liptovtravel.com/polish/kupaliska.html
Zazwyczaj jedziemy samochodem, ale często też, znajomy organizuje 2-3 dniowe wypady na źródła, gdzie wynajmuje autokar, zamawia hotel itd., wówczas jedziemy w około 20 osób, robi się z tego niezła "wycieczka zakładowa". Może by tak cromaniacy o takim wypadzie pomyśleli, choć obawiam się że jednak byłoby to trudne do zorganizowania, zwłaszcza że jesteśmy z różnych zakątków Polski. My możemy (jadąc autokarem) :D po drodze z Kozienic, kogoś zabrać, jedziemy przez Kielce, Kraków. :lool: Pozdrawiamy :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słowacja - Slovensko



cron
Słowacja na weekend :-) - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone