Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowacja na weekend :-)

Słowacja może poszczycić się jednym z najdłuższych w Europie systemów tras turystycznych, które są oznaczone i przystosowane do ruchu pieszego. Łącznie w kraju znajduje się około 13 tysięcy kilometrów pieszych szlaków. Na terenie Słowacji znajduje się ogromna liczba zamków – jest ich tu ponad 200. W słowackiej miejscowości Herlany znajduje się jeden z niewielu gejzerów zlokalizowanych w kontynentalnej Europie. Gejzer ten jest wyjątkowy ze względu na temperaturę wody, która wynosi zaledwie 20 stopni. Do wybuchów wodnych dochodzi co około 30 godzin, a każda erupcja trwa pół godziny i pozwala na podziwianie dwudziestometrowego gejzera.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.10.2006 08:29

janusz.w. napisał(a):...
Kiedyś wybrałem się na Rysy od strony Słowacji. W dolinach padał deszcz, a wyżej świeciło piekne słońce :D
pozdr


to zdjęcie zatytułowałbym "W morzu rozkoszy". :D:D:D albo "Nagroda"
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 18.10.2006 08:53

Leszek Skupin napisał(a):
janusz.w. napisał(a):...
Kiedyś wybrałem się na Rysy od strony Słowacji. W dolinach padał deszcz, a wyżej świeciło piekne słońce :D
pozdr


to zdjęcie zatytułowałbym "W morzu rozkoszy". :D:D:D albo "Nagroda"


Nagroda, zdecydowanie nagroda :D
pozdr
janusz.w.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1672
Dołączył(a): 21.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) janusz.w. » 18.10.2006 08:58

Obrazek

... innym razem na Krywaniu :D
pozdr
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 18.10.2006 11:08

Krakuscity byłem na stronie meanderpark i widziałem tam tylko ceny za pobyt w "bąbelkowni" byłem na stronie Meanderskipark i widziałem tam tylko ceny za karnety narciarskie. Piszą że jest możliwość zakwaterowania ale nigdzie nie podają cen :( a wydaje mi sie że to jest to czego szukałem dłuższy czas już na wyjazd na ferie zimowe :D. Czy mógłbyś mi w jakiś cudowny sposób przedstawić ich ofertę cenową za pokoje, zakwaterowanie, czy trzeba do nich poprostu dzwonić :?:

Pozdraviam
Ostatnio edytowano 19.10.2006 08:04 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 18.10.2006 15:55

Przykro mi ale ja nie znam cen. Na jedną noc zatrzymałem się u krewnych na Orawie ale po polskiej stronie . Jadąc w kierunku basenów widać tabliczki z informacjami o wolnych pokojach, niestety nie mam konkretnych adresów. Może niegłupim rozwiązaniem będzie jak w wolny weekend pojedziesz na baseny a przy okazji poszukasz i zarezerwujesz sobie pokoje na ferie. Masz tylko trochę 100 km więcej niż ja. :D

P.S.
Leszku nie musisz pisać do mnie tak wielkimi grubymi literami, no i ten kolor................. aż oczy bolą. Czarny Ci nie pasuje?
Pozdrawiam :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 19.10.2006 08:11

Najprościej było wysłać do nich zapytanie o ceny pokoi. Oto co otrzymałem w odpowiedzi:

Pokoje w calym obiekcie sa dwuosobowe s možliwošcia dostawki. Cena w zaležnošci od wielkošci i wyposaženia wynosi 2 lub 3 tys. SK + 500 SK za dostawke za dobe za pokoj. W cene wliczone jest šniadanie i darmowy wstep na baseny po godzinie 18.00.


Ceny są pewno jak na standard wporządku, ale noclegi można taniej u nich znaleźć.

Pozdraviam

P.S. Zmieniłem wielkość czcionki ... a kolor :?: cóż nie jest to jakiś laser jak już pisałem poprostu lubię zielony - uspokajający, a i odróżniam się na forum ;). Jak ktoś nie lubi czytać tego co piszę to zobaczy zielony i odrazu przeskakuje te posty ;), bo wie że to moje.
slawek66
Cromaniak
Posty: 1521
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek66 » 19.10.2006 09:06

Leszku, popatrz tutaj, bylem tam mniej wiecej rok temu, bylo super, podobno duzo przez ten rok dobudowali, przykryli dachem jakis basenik, jest troszke dalej ale mozna wytrzymac

http://www.besenovacom.sk/polski/index.php
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 19.10.2006 09:38

8O yhm... fajnie :D tylko te ceny... jak jadę do Słowacji to się nastawiam na troszkę niższe ;) czyli zostaje kwaterka ;) a do basenów termalnych skoczy się jak czasu starczy i siły po nartach ;). Ale ciekawie ciekawie, nie powiem. Nie wiedziałem, że w tamtym rejonie aż tyle tego jest :D.

Pozdraviam :papa:

P.S. Może jeszcze ktoś ma swoje zdjęcia ze Słowacji, którymi chciałby się podzielić :D
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 19.10.2006 09:58

slawek66 napisał(a):Leszku, popatrz tutaj, bylem tam mniej wiecej rok temu, bylo super, podobno duzo przez ten rok dobudowali, przykryli dachem jakis basenik, jest troszke dalej ale mozna wytrzymac

http://www.besenovacom.sk/polski/index.php


Byłam w Besenovej pod koniec września, w tym roku oddali do użytku baseny kryte /jeden duży/ ze zjeżdżalnią , drugi mniejszy z atrakcjami/bicze wodne itp/oraz malusieńki dla niemowlaków. Jest też atrium z whirpoolami pod gołym niebem , vitalny świat/ z sauną, łaźnią rzymską i różnymi inhalacjami/, większy wybór obiektów gastronomicznych. No i oczywiście baseny termalne na zewnątrz.

Noclegi można znależć w Besenowej oraz w okolicznych mieścinach.Ceny w granicach 200-350 koron.
Danka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 16.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Danka » 19.10.2006 10:02

Leszek Skupin napisał(a): 8O yhm... fajnie :D tylko te ceny... jak jadę do Słowacji to się nastawiam na troszkę niższe ;) czyli zostaje kwaterka ;) a do basenów termalnych skoczy się jak czasu starczy i siły po nartach ;). Ale ciekawie ciekawie, nie powiem. Nie wiedziałem, że w tamtym rejonie aż tyle tego jest :D.

Pozdraviam :papa:

P.S. Może jeszcze ktoś ma swoje zdjęcia ze Słowacji, którymi chciałby się podzielić :D


Leszek noclegi znajdziesz tu www.liptov.sk
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 19.10.2006 11:11

Wow 8O . No i w ten oto piękny sposób zaczyna powstawać baza noclęgów w Słowacji :D. Dla każdego coś ciekawego :D.

Dzięki i Pozdraviam :papa:

P.S. Czekam na dalsze propozycje miłego spędzenia weekendu w Słowacji :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.10.2006 22:52

I tak oto niespodzianie na forum "Chorwacja" rozpoczął rozwijać się coraz ciekawszy wątek "Słowacja". A zaczęło się w Krynicy, później Tatry Słowackie, baza noclegów w zimie i wreszcie wody termalne. I w tym właśnie temacie chciałbym zamieścić kilka uwag.
1. Orawice i Beszeniowa były celem nie tylko wyjazdów weekendowych mieszkańców południowej Polski, ale również celem wyjazdów leczniczych. Ceny wstępu rzędu 120-150 koron na cały dzień, przy cenach noclegów 200-250 koron i tańszym, niż u nas wyżywieniu sprawiały, że tygodniowe, czy dłuższe wyjazdy lecznicze były niezwykle atrakcyjne. Po rozbudowie basenów i uruchomieniu Meander Parku w Orawicach http://www.meanderpark.sk/ i Thermal Parku w Beszeniowej http://www.besenovacom.sk/polski/index.php ceny wstępu zdecydowanie wzrosły (po sezonie ponad 300 koron w Beszeniowej i prawie 500 koron w Orawicach). Wyjazdy kilkudniowe nie są więc już tak ponętne, jak dawniej. O atrakcyjności wyjazdów weekendowych, również do Tatralandii w Liptowskim Mikulaszu http://www.tatralandia.sk/, nie ma co dyskutować. To trzeba odwiedzić.
2. Na wyjazdy lecznicze znaleźliśmy sobie Termalpark Velky Meder http://termalsro.dot.sk/sk/, położony dalej, bo tuż przy granicy węgierskiej, ale z nie mniejszą ilością atrakcji wodnych i w cenie 150 koron za dobę. Tygodniowa "permanentka" jeszcze zmniejsza te koszty. Noclegi ok. 200 koron za osobę. To pozwala na w miarę tani tygodniowy pobyt. Trochę zdjęć z Velkego Mederu umieściłem w albumie http://www.album.com.pl/album.php?id=11938.
3. Okolice Orawic, czy Liptowskiego Mikulasza, to nie tylko baseny. W tym rejonie warto zwiedzić Dolinę Prosiecką http://www.skonline.sk/dolina.php?id=115 i pobliską Dolinę Kwaczianską http://www.kvacany.sk/gallery-images.php?id=65 oraz młyny na Oblazach http://www.kvacany.sk/mlyny-oblazy.php, niewielkie wioseczki Huty i Velkie Borove, skanseny w Zubercu i Pribylinie, nie wspominając o obowiązkowych Demianowskich Jaskiniach i Chopoku oraz troszkę dalszym Vlkolincu.
Pozdrawiam miłośników Słowacji.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 27.10.2006 13:42

A może ktoś zamierza jechać do Słowacji na Sylwestra :?: :?: :?:
darrou
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 237
Dołączył(a): 01.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darrou » 27.10.2006 21:11

Witaj wiech
Ze swoimi wiadomościami o Slowacji powinieneś utworzyć nowe forum na temat tego kraju.
Mnie też ten kraj sie podoba a zwłaszcza Tatry słowackie i miejsca takie jak Tatrzańska Lomnica, Stary Smokowiec czy też Strbskie Pleso.

pozdrawiam
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 27.10.2006 22:33

Ja zamierzam Leszku ale co z tego wyniknie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słowacja - Slovensko



cron
Słowacja na weekend :-) - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone