Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowacja na weekend :-)

Słowacja może poszczycić się jednym z najdłuższych w Europie systemów tras turystycznych, które są oznaczone i przystosowane do ruchu pieszego. Łącznie w kraju znajduje się około 13 tysięcy kilometrów pieszych szlaków. Na terenie Słowacji znajduje się ogromna liczba zamków – jest ich tu ponad 200. W słowackiej miejscowości Herlany znajduje się jeden z niewielu gejzerów zlokalizowanych w kontynentalnej Europie. Gejzer ten jest wyjątkowy ze względu na temperaturę wody, która wynosi zaledwie 20 stopni. Do wybuchów wodnych dochodzi co około 30 godzin, a każda erupcja trwa pół godziny i pozwala na podziwianie dwudziestometrowego gejzera.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 10.10.2006 11:28

mamy gdzie pojeździć na nartach wokół Kielc


o w mordę tego nie wiedziałem
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 10.10.2006 13:29

Leszek Skupin napisał(a):
adamk3 napisał(a): ... Co sądzicie o wątku narciarskim na naszym forum? ...


Załóż... mamy gdzie pojeździć na nartach wokół Kielc :lol:, a może ktoś napisze gdzie jeździ poza granicami kraju...

Pozdraviam



Leszku musimy rozreklamować nasze piękne miasto i region.

W granicach miasta mamy 2 stoki narciarskie – trasy oświetlone i dośnieżane.

http://narty.onet.pl/38,1149611,Kielce,region.html
„Klimat w Górach Świętokrzyskich jest ostrzejszy niż na terenach nizinnych, dzięki czemu śnieg leży dłużej (do 100 dni w roku). W soboty i niedziele przyjeżdża tu wiele osób, bo w promieniu 200 km nie ma drugiego takiego obiektu. Czas oczekiwania w kolejce – ok. 15 min.”

http://www.kielce.pl/narty/

http://www.wierchy.pl/mrozace_tematy/go ... ory_s.html

Pozdrawiam Adam
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 10.10.2006 13:58

chłopaki nie obraźcie się - bo oczywiście trzeba szanować to co się ma i z tego się cieszyć ale.... :lol: to co pooglądałem w podanych linkach to zupełnie nie dla mnie i jak myślę większości ludzi z południa :wink: :wink: :wink:

http://korbielow.net/

choć ostatnio i to nie wystarcza żeby się wyszaleć ;-)


Obrazek

www.rich72.ao.pl - więcej w zakładce Italiano
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 10.10.2006 14:01

Richu nikt się nie obraża, bo wiemy, że Góry Świętokrzyskie i tak są piękne ;) natomiast tutaj miało być o Słowacji :oops: ... nie koniecznie na nartach ;)

Pozdraviam
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 10.10.2006 14:10

Leszku - mi jakoś Słowacja wiąże się z nartami tym bardziej że sezon coraz bliżej. W dwóch poprzednich sezonach zdradziłem Słowację na rzecz północnych Włoch w tym roku jednak chciałbym do Słowacji powrócić i nie będę ukrywał że m.in ze względu na ceny i odległość. :wink: :wink: :wink:
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 10.10.2006 14:14

[quote="rich72"]chłopaki nie obraźcie się - bo oczywiście trzeba szanować to co się ma i z tego się cieszyć ale.... :lol: to co pooglądałem w podanych linkach to zupełnie nie dla mnie i jak myślę większości ludzi z południa :wink: :wink: :wink:

http://korbielow.net/

Nie obrażamy się – mało, kto z innych części Polski /na północ od Kielc/ ma możliwość po pracy iść na narty, – dlatego Kielce – są między innymi super.

Pozdrav.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 10.10.2006 14:14

rich72 napisał(a):...w tym roku jednak chciałbym do Słowacji powrócić i nie będę ukrywał że m.in ze względu na ceny i odległość. :wink: :wink: :wink:


Tak w tym przypadku Słowacja jest nam zdecydowanie "bliższa" ;)
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 10.10.2006 14:28

Adamk3 - oczywiście pod tym względem masz rację ja jednak od jakiegoś czasu nastawiłem się jeśli chodzi o narty na jakość nie na ilość i pomimo że na upartego po pracy mogę wyskoczyć na oświetlony do Ustronia lub Wisły nie robię tego. Wolę spędzić tydzień na porządnie przygotowanych stokach Słowacji lub Włoch niż gonić co weekend w Polskie góry gdzie przygotowanie tras i inwestycje związane z poprawą jakości tras i wyciągów nasz kochany GAT ma głęboko w d.... . Jak zostaną z pustymi stokami może się obudzą :roll:

Leszku - Słowacy w turystykę szerokopojętą już zainwestowali dużo a inwestują coraz więcej. Niedługo ośrodki typu Donovaly, Rużomberok Łomnica czy Chopok będą porównywalne z ośrodkami Włoch czy Austri - dlatego mam zamiar ich wspierać spędzając tak choćby parę dni :wink:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 10.10.2006 14:48

Jeszcze niech lepiej oznaczą swoje drogi ;) bo jak na razie ich oznakowanie pozostawia wiele do życzenia. Choć i u nas miejscami jest nie lepiej ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 10.10.2006 14:50

rich72 napisał(a):
mamy gdzie pojeździć na nartach wokół Kielc


o w mordę tego nie wiedziałem


Poza tym nie porównuj Kielc do Alp włoskich :lol::lol::lol::lol:
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 10.10.2006 14:54

rich72 napisał(a):Adamk3 - oczywiście pod tym względem masz rację ja jednak od jakiegoś czasu nastawiłem się jeśli chodzi o narty na jakość nie na ilość i pomimo że na upartego po pracy mogę wyskoczyć na oświetlony do Ustronia lub Wisły nie robię tego. Wolę spędzić tydzień na porządnie przygotowanych stokach Słowacji lub Włoch niż gonić co weekend w Polskie góry gdzie przygotowanie tras i inwestycje związane z poprawą jakości tras i wyciągów nasz kochany GAT ma głęboko w d.... . Jak zostaną z pustymi stokami może się obudzą :roll:

Leszku - Słowacy w turystykę szerokopojętą już zainwestowali dużo a inwestują coraz więcej. Niedługo ośrodki typu Donovaly, Rużomberok Łomnica czy Chopok będą porównywalne z ośrodkami Włoch czy Austri - dlatego mam zamiar ich wspierać spędzając tak choćby parę dni :wink:


Moim skromnym zdaniem tylko Chopok można próbować :lol: porównać do stoków alpejskich, reszta Malina Brdo w Rużomberku, Donovaly itd. /nie jeździłem w Wysokich Tatrach/ praktycznie to samo co Kielce – trochę dłuższe trasy. A kolejki do wyciągów – ostatnio – jak w PL.

Pozdrav.
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 10.10.2006 14:57

Lechu Słowacy z mojego powodu mogą zlikwidować oznakowanie wogóle lub nawet poobracać tabliczki :wink: i tak tam trafię.
Nie porównuję Kielc do Alp Włoskich ale polskie i słowackie trasy narciarskie oraz pozostałe atrakcje. Wasz stok Telegraf - jest jak najbardziej oki - właśnie ze względu na łatwość dojazdu i to że jest jedynym w tym miejscu.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 10.10.2006 15:07

Wiesz... ja takim zapalonym narciarzem nie jestem, ale jeżeli już gdzieś jadę to lubię znać kierunek w którym jadę :lol:, więc gdybym miał jechac na narty na Słowację to najpierw pewno kilka razy pojechałbym z kimś kto już tam był. Żebym mógł zapamiętać drogę :lol:, bo nawiasem mówiąc masz rację - ich oznakowanie jest takie że wogóle mogłoby go nie być :lol:

P.S. Zdarzyło mi się jechac na czuja ;) przez Słowację, bo mapa pokazywała swoje a znaki drogowe swoje ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.10.2006 10:11

Może poprostu dorzucę jeszcze kilka zdjęć z wyprawy do Krynicy i Słowacji :)

Obrazek
Krynicka fontanna

Obrazek
Widok z Góry Parkowej

Obrazek
Grzybek nad Skalnatym Plesem
Ostatnio edytowano 18.11.2006 16:48 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 2 razy
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 13.10.2006 08:46

a znacie jakies namiary na tanie kwatery na Slowacji? ale cos sprawdzonego...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słowacja - Slovensko



cron
Słowacja na weekend :-) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone