Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowacja na weekend :-)

Słowacja może poszczycić się jednym z najdłuższych w Europie systemów tras turystycznych, które są oznaczone i przystosowane do ruchu pieszego. Łącznie w kraju znajduje się około 13 tysięcy kilometrów pieszych szlaków. Na terenie Słowacji znajduje się ogromna liczba zamków – jest ich tu ponad 200. W słowackiej miejscowości Herlany znajduje się jeden z niewielu gejzerów zlokalizowanych w kontynentalnej Europie. Gejzer ten jest wyjątkowy ze względu na temperaturę wody, która wynosi zaledwie 20 stopni. Do wybuchów wodnych dochodzi co około 30 godzin, a każda erupcja trwa pół godziny i pozwala na podziwianie dwudziestometrowego gejzera.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.10.2006 08:12

gospodarz napisał(a):...P.S. Drogi Leszku, na pewno nie byłeś w Krynicy Górskiej (bo takowej nie ma) tylko w Krynicy (od jakiegoś czasu Krynica Zdrój) :) ...


Masz rację ... już się wstydzę :oops: sprawdziłem na stronach Krynicy Zdrój :) Krynicy Górskiej nie ma :)

Janusz Bajcer napisał(a):Leszku - cennik gondoli na Jaworzynę Krynicką sprawdzisz tu:
http://www.jaworzynakrynicka.pl/glowna.php?l=p&m1=3
Pozdrawiam


Dziękuję Ci Januszu... jak zwykle jesteś niezawodny :D
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 08.10.2006 09:08

Za przejściem w Łysej Polanie zatrzymaliśmy się, żeby jeszcze coś zjeść i wypić po kubku Grzańca Galicyjskiego, którego zabraliśmy ze sobą. Co prawda nie było takiej potrzeby żeby się rozgrzewać, ale chcieliśmy się napić ze względu na jego niepowtarzalny smak. Kierowca z przyczyn oczywistych niestety nie mógł się z nami napić.
Ok. godziny 19 dotarliśmy do Zakopanego. Oczywiście stałym punktem programu i teraz okazało się wejście na Krupówki. Jak zwykle piękne, kolorowe, tętniące życiem. Tam sezon chyba się nigdy nie kończy. Dokonaliśmy ostatnich zakupów oscypków, obejrzeliśmy ceny sprzętu i wyposażenia turystycznego w wyspecjalizowanych sklepach, które o dziwo były otwarte w niedzielę do 20.00 i ruszyliśmy w dalszą drogę do domu. Niestety jako pasażer widziałem tylko tyle, że droga była w większości, przynajmniej do Krakowa w remontach, rozkopana lub ze zdartą nawierzchnią. Ok. godziny 0.00 dotarliśmy wreszcie do domów w Kielcach. Łącznie zrobiliśmy samochodem ponad 550 km.
Ostatnio edytowano 08.10.2006 10:23 przez Leszek Skupin, łącznie edytowano 1 raz
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 08.10.2006 10:20

Na Słowację pojadę dopiero na narty, ale w Soboty wszędzie jest jednak tłoczno, szczególnie na Chopoku i w rejonie Szczyrbskiego Plesa.
Może ktoś zna w miarę przyzwoite miejsce do śmigania, ale bez nadmiernego tłoku???
rich72
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2213
Dołączył(a): 27.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rich72 » 08.10.2006 12:11

gospodarz napisał(a):
...P.S. Drogi Leszku, na pewno nie byłeś w Krynicy Górskiej (bo takowej nie ma) tylko w Krynicy (od jakiegoś czasu Krynica Zdrój) icon_smile.gif ...


Masz rację ... już się wstydzę icon_redface.gif sprawdziłem na stronach Krynicy Zdrój icon_smile.gif Krynicy Górskiej nie ma icon_smile.gif


"Krynicy Górskiej" rzeczywiście nie ma jednak dla określenia miejsca często spotykam się i to nawet w mediach właśnie z określeniem Krynica górska :wink:
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 08.10.2006 15:36

rich72 napisał(a):
gospodarz napisał(a):
...P.S. Drogi Leszku, na pewno nie byłeś w Krynicy Górskiej (bo takowej nie ma) tylko w Krynicy (od jakiegoś czasu Krynica Zdrój) icon_smile.gif ...


"Krynicy Górskiej" rzeczywiście nie ma jednak dla określenia miejsca często spotykam się i to nawet w mediach właśnie z określeniem Krynica górska :wink:


Nie jestem jakimś szczególnym purystą geograficznym ale przymotnik górska wydaje mi się zbędnym ozdobnikiem. W końcu są tylko dwie "znane" Krynice w Polsce i jeżeli nie mówimy o Morskiej to wiadomo, że chodzi o tę drugą gdzie się jeździ na narty albo do wód.
A to że coś się mówi w mediach centralnych, bo w lokalnych z tym błędem się nie spotkałem, to jeszcze nie powód żeby to naśladować :).
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 08.10.2006 21:24

Leszek Skupin napisał(a):. Oczywiście stałym punktem programu i teraz okazało się wejście na Krupówki. Jak zwykle piękne, .

To wejście na Krupówki mnie załamało :wink: łańcuchy i poręczówki były :wink:
Co prawda schodzi się już na ugiętych nogach :D :D :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 08.10.2006 22:47

W przyszły weekend wybieram się na Słowację, miedzy innymi do parku wodnego z ciepłymi zródłami. Jak pozwolisz to "wrzucę " tu kilka fotek po powrocie, może też coś napiszę.
Pozdrav :)
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 09.10.2006 00:00

Jak ktoś kocha baseny termalne to na pewno Liptowski Mikulasz Besenowa lub Aquacity Poprad
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 09.10.2006 08:05

krakuscity napisał(a):W przyszły weekend wybieram się na Słowację, miedzy innymi do parku wodnego z ciepłymi zródłami. Jak pozwolisz to "wrzucę " tu kilka fotek po powrocie, może też coś napiszę.
Pozdrav :)


Ależ oczywiście :) inne relacje, czy zdjęcia również mile widziane jak kto weekendy i nie tylko w Słowacji spędził :)

Pozdraviam
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 09.10.2006 10:35

krakuscity napisał(a):"Wiosna Słowacja lato Chorwacja" - nie zawsze ten plan udaje się zrealizować. My zawsze jedziemy w ciemno i tam szukamy noclegów.
Przeważnie noclegi na Słowacji sa troche tańsze niż w Polsce.



Ja bym dodał zimę - narty - Słowacja + Austria, a pro po, fantastycznie jest w basenie, gdy pada śnieg. Po całym dniu białego szaleństwa” basen (i piwo) jest ukojeniem dla mięśni.

W ubiegłym sezonie narciarskim byliśmy w rejonie Solden, przed ta miejscowością są baseny termalne w Längenfeld, z daleka wyglądają jak wielkie kieliszki od szampana – parująca woda – na tle Alp. :lol:



http://www.oetztal.com/CDA/main/DE/WI/a ... =main.html

http://www.aqua-dome.at/


Co sądzicie o wątku narciarskim na naszym forum?

Pozdrov.
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 09.10.2006 13:10

Ja uwielbiam Słowacje, byłam tam latem i zimą. Krajobrazy super, baseny tez a te widoki ...ech... Dla każdego coś sie znajdzie. Można wiele pozwiedzać. Ja byłam w Lipovskim Mikulaszu, i kolo Rozemborka. Zwiedzaliśmy nie tylko baseny (Basenowa, Lipovski Jan), ale także góry (Stribskie Pleso, Chopok) i zamki (zamek Orawski) oraz jaskinie. Przede wszystkim nie daleko od Polski, taniej niż u nas, ludzi zyczliwi. I wiele ofert na necie jak ktoś nie chce jechac w ciemno.
malmika
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 177
Dołączył(a): 23.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) malmika » 09.10.2006 17:25

Ja jak gdzieś jadę to tylko baseny zwiedzam . Najbardziej interesuje mnie technika układania płytek pod wodą .
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 10.10.2006 09:29

AndrzejJ. napisał(a):
Leszek Skupin napisał(a):. Oczywiście stałym punktem programu i teraz okazało się wejście na Krupówki. Jak zwykle piękne, .

To wejście na Krupówki mnie załamało :wink: łańcuchy i poręczówki były :wink:
Co prawda schodzi się już na ugiętych nogach :D :D :D


Krupówki zaliczyliśmy "na żywca". Nie widziałem żadnych łańcuchów ani poręczówek ;). Tylko nasz syn zaliczył je "na barana" :lool:. A schodziliśmy z nich rzeczywiście na miękkich nogach - patrząc na ceny to nogi się uginały. :lool:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 10.10.2006 09:40

zmrol napisał(a):Ja uwielbiam Słowacje, byłam tam latem i zimą. Krajobrazy super, baseny tez a te widoki ...ech... Dla każdego coś sie znajdzie. Można wiele pozwiedzać. Ja byłam w Lipovskim Mikulaszu, i kolo Rozemborka. Zwiedzaliśmy nie tylko baseny (Basenowa, Lipovski Jan), ale także góry (Stribskie Pleso, Chopok) i zamki (zamek Orawski) oraz jaskinie. Przede wszystkim nie daleko od Polski, taniej niż u nas, ludzi zyczliwi. I wiele ofert na necie jak ktoś nie chce jechac w ciemno.

Ja też tam od 1996 systematycznie jeżdżę (najczęściej 2 - 3 x do roku), najczęściej latem i jesienią. Najczęściej wybieram się w Tatry, do Liptowa i na Spisz. I niestety stwierdzam że z życzliwością i cenami sytuacja powoli, acz systematycznie coraz bardziej się pogarsza. Najlepiej widać to w centrach basenowych, ale nie tylko (hotele) i ogólnie. Ale póki co dalej będę tam jeździł. :papa:
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 10.10.2006 11:20

adamk3 napisał(a): ... Co sądzicie o wątku narciarskim na naszym forum? ...


Załóż... mamy gdzie pojeździć na nartach wokół Kielc :lol:, a może ktoś napisze gdzie jeździ poza granicami kraju...

Pozdraviam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słowacja - Slovensko



cron
Słowacja na weekend :-) - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone