Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Słowacja na weekend :-)

Słowacja może poszczycić się jednym z najdłuższych w Europie systemów tras turystycznych, które są oznaczone i przystosowane do ruchu pieszego. Łącznie w kraju znajduje się około 13 tysięcy kilometrów pieszych szlaków. Na terenie Słowacji znajduje się ogromna liczba zamków – jest ich tu ponad 200. W słowackiej miejscowości Herlany znajduje się jeden z niewielu gejzerów zlokalizowanych w kontynentalnej Europie. Gejzer ten jest wyjątkowy ze względu na temperaturę wody, która wynosi zaledwie 20 stopni. Do wybuchów wodnych dochodzi co około 30 godzin, a każda erupcja trwa pół godziny i pozwala na podziwianie dwudziestometrowego gejzera.
assia i norbert
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 22.10.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) assia i norbert » 12.01.2007 08:53

Zamieszczam sprostowanie do wiadomości, którą podałam wyżej odnośnie hotelu Bobrownik http://www.jamajka.sk/index.html
Otóż hotel ten, już niedługo przestanie przyjmować gości, z uwagi na to, że zostanie wyburzony, a w jego miejsce powstanie wkrótce, kompleks hotelowy wraz z basenami i gorącymi źródłami. Pozostaje(przynajmniej mi) czekać na efekty.Pozdrawiam
Gregory
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 03.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregory » 27.04.2007 18:22

A propos Słowacji.
Podczas naszych wyjazdów w Tatry wyskakujemy koniecznie na lody do Kezmarka.

Pozdrowionka
Grzesiek
lingnam
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 14.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) lingnam » 27.04.2007 20:03

Gregory napisał(a):A propos Słowacji.
Podczas naszych wyjazdów w Tatry wyskakujemy koniecznie na lody do Kezmarka.

Pozdrowionka
Grzesiek


na cekoladovy sen mniam mniam
Gregory
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 127
Dołączył(a): 03.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gregory » 27.04.2007 21:47

lingnam napisał(a):
Gregory napisał(a):A propos Słowacji.
Podczas naszych wyjazdów w Tatry wyskakujemy koniecznie na lody do Kezmarka.

Pozdrowionka
Grzesiek


na cekoladovy sen mniam mniam


W kawiarence na ryneczku... :lol:
aga i jacek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 125
Dołączył(a): 18.11.2006
Nocleg w tatralandii

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga i jacek » 29.04.2007 18:21

Pytanko do tych co byli :
czy jest tam możliwośc noclegu pod namiotem?? bo na stronach oficjalnych nic nie znalazałam a ichne noclegi drogie...tak na 2-3 dni w drodze na Chorwację przecież tam można zajechać.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 12.05.2007 14:25

Znalazłem w swoich wizytówkach coś takiego :D

To w Dolinie Demanovskiej

Najwyraźniej można tam rozbić namiot i cennik też jest podany i chyba nawet nie jest drogo :D

:papa:
Użytkownik usunięty
Re: Nocleg w tatralandii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2007 10:14

aga i jacek napisał(a):Pytanko do tych co byli :
czy jest tam możliwośc noclegu pod namiotem?? bo na stronach oficjalnych nic nie znalazałam a ichne noclegi drogie...tak na 2-3 dni w drodze na Chorwację przecież tam można zajechać.

Bardzo dobra stronka o hotelach, motelach, kwaterach, kampch itp. na terenie Słowacji:
http://www.travelguide.sk/
Widzę w kilku postach wyżej straszenie policją (po zmianie przepisów na Słowacji) Powiem tak - często tam jeżdżę, bo lubie i mam blisko z domu :lol: - nie straszcie sie tak tą Policją, nie szukajcie alternatywnych dróg (żeby tylko omiąc SK) Nie zauważyłem, żeby było wzmożone zainteresowanie Policji słowackiej naszymi apteczkami samochodowymi :wink:
Szerokiej drogi :papa:
Trebor
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 403
Dołączył(a): 13.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trebor » 13.05.2007 11:03

Godziwy nocleg pod namiotem dosłownie u stóp Tatr możecie znaleźć na campigu Jupela: http://www.tatry.info/zakwaterowanie/ca ... index.html
Camp leży między miejscowością Stara Lesna a Tatrzańską Łomnicą, na północnym skraju Starej Lesnej, gdzie znajduje się kompleks hotelików i pensjonatów. Położenie świetne; camp jest znakomitym punktem wypadowym: 3-4 km od Tatrzańskiej Łomnicy, niecałe 10 minut do elektriczki. Moze wadą jest to, że przylega do drogi, ale ta droga nie jest aż tak ruchliwa, jak nasze. Camp dzieli się na 2 części: zalesioną i odkrytą (widać ją na zdjęciu), przylegająca do kortów (i tu uwaga: odgłosy z kortów czasem mogą przeszkadzać). W zalesionej części najwięcej widać holenderskich i niemieckich przyczep. Na terenie jest bar z jedzeniem, rzecz jasna piwkiem, lodami i sliwowiczką tudzież borowiczką. Zwróciliście pewnie uwagę, że piszę o zalesionej części kempingu - otóż ten akurat rejon nie ucierpiał tak strasznie, jak pozostała część Tatr w wyniku huraganu, o którym tu już była mowa. Choć - jak się tam rozejrzycie - zniszczenia są straszliwe, a kto był tam wcześniej - nie uwierzy własnym oczom. Sanitariaty na średnim poziomie, ale da się wytrzymać. Okolica bardzo przyjemna - nie zrażajcie się, że mowa tu o hotelikach i pensjonatach: jest tu spokojnie nawet w szczycie sezonu. To jest zresztą wspaniała zaleta słowackich Tatr: mimo dość dużej liczby w szczycie - nie da się tego porównać z tym młynem, który szaleje po drugiej, polskiej stronie. Dlaczego tak jest - możemy pogadać przy innej okazji. Długo by mówić i pisać. Cen noclegów na campie nie pamiętam, ale nie są one wygórowane (nasi skroili by więcej za takie położenie). Warto tam jechać.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2007 11:25

Trebor napisał(a):Godziwy nocleg pod namiotem dosłownie u stóp Tatr możecie znaleźć na campigu Jupela.....

a jak ktoś nie podróżuje z namiotem - to mam jeszcze dwa namiary na Słowacji (oba ok. 16 km od Zakopanego). Są to lokale położone w Suchej Horze - pareset metrów od szlabanu granicznego na przejściu granicznym: Chochołów/Sucha Hora. Cenowo nie do pobicia (zważywszy na ceny w położonym niedaleko Zakopanem) - 140 Sk/osoba/noc (przy tych cenach zastanawiałbym się nad sensem rozbijania namiotu na 1 czy 2 noce)
1) http://suchahora.republika.pl/
2) http://slowacja.wmc.com.pl/glowna.html
w obu przypadkach możliwy jest kontakt telefoniczny w języku polski.
Pozdrav :papa:
Użytkownik usunięty
Re: Nocleg w tatralandii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.05.2007 11:43

Piotrek_B napisał(a): Nie zauważyłem, żeby było wzmożone zainteresowanie Policji słowackiej naszymi apteczkami samochodowymi :wink:
Szerokiej drogi :papa:
Może nie tyle apteczkami, co Polakami. Nie wierzyłem w opowiadania o polowaniu na Polaków, póki sam tego nie przeżyłem. Wczoraj, w trakcie powrotu z wycieczki na Słowację za Namestovem zatrzymała mnie policja stwierdzając, że kilometr wcześniej nie zmniejszyłem prędkości z 60 do 40 km/godz, co wykazał radar w jakimś nieoznakowanym samochodzie - miałem 62 km/godz. Nie mam żadnych pretensji do policji o mandat - najprawdopodobniej przekroczyłem dopuszczalną przędkość, bo nie pamiętam znaku ograniczenia - pewnie go nie zauważyłem. Pretensje mam do wybiórczego karania. Od kilku kilometrów jechałem trzeci w kolejce za dwoma Słowakami, dokładnie z taką samą prędkością jak oni. Wg policji prędkość przekroczyłem tylko ja, Słowacy nie. W trakcie wypisywania mandatu po otrzymaniu odpowiedniej radiowej informacji policjant przerwał czynności służbowe ze mną i zatrzymał następnego bielszczanina nie interesując się jadącym przed nim Słowakiem - ta para miała około 70 km/godz. Była to więc podobna sytuacja. Wysokość mandatu - 2000 koron. Na moje stwierdzenie, że jest to dużo pieniędzy usłyszałem, że Słowak w takim przypadku straciłby prawo jazdy na rok. Wnioski każdy wyciągnie sobie sam.
Oczywiście, nie można obrażać się na policję, na Słowację, w trakcie podróży do Chorwacji próbować omijać Słowację czy Czechy - trzeba po prostu przestrzegać przepisów prawnych obowiązujących w danym kraju, niezależnie od tego, czy przepisy te uważamy za właściwe, czy też nie.
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 13.05.2007 22:47

Krystof napisał(a):a Słowacja to inaczej Słowenia? :roll: :wink:


Tak, pod warunkiem że Szwajcaria to Szwecja a Austria to Australia ;)

Przypomina się podstawówka i pytanie Pani Od Geografii rozpoczynające się od "Pokaż na mapie...". Z tym że wtedy nie było problemu ze Słowenią bo takiego państwa nie było ;)
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 13.05.2007 22:52

Odnoszę przemożne wrażenie, że Krystof żartował :lol: i dlatego nie odniosłem się do tego postu ;) z resztą nikt się nie odniósł :lol:

Pozdrav :papa:
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Re: Nocleg w tatralandii

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 13.05.2007 23:19

wiech napisał(a): Nie wierzyłem w opowiadania o polowaniu na Polaków, póki sam tego nie przeżyłem. Wczoraj, w trakcie powrotu z wycieczki na Słowację za Namestovem zatrzymała mnie policja stwierdzając, że kilometr wcześniej nie zmniejszyłem prędkości z 60 do 40 km/godz, co wykazał radar w jakimś nieoznakowanym samochodzie - miałem 62 km/godz. Nie mam żadnych pretensji do policji o mandat - najprawdopodobniej przekroczyłem dopuszczalną przędkość, bo nie pamiętam znaku ograniczenia - pewnie go nie zauważyłem. Pretensje mam do wybiórczego karania. Od kilku kilometrów jechałem trzeci w kolejce za dwoma Słowakami, dokładnie z taką samą prędkością jak oni. Wg policji prędkość przekroczyłem tylko ja, Słowacy nie. W trakcie wypisywania mandatu po otrzymaniu odpowiedniej radiowej informacji policjant przerwał czynności służbowe ze mną i zatrzymał następnego bielszczanina nie interesując się jadącym przed nim Słowakiem - ta para miała około 70 km/godz. Była to więc podobna sytuacja. Wysokość mandatu - 2000 koron. Na moje stwierdzenie, że jest to dużo pieniędzy usłyszałem, że Słowak w takim przypadku straciłby prawo jazdy na rok. Wnioski każdy wyciągnie sobie sam.
8O
I Ty od razu mandat zapłaciłeś? Skoro był radar w nieoznakowanym samochodzie to powinieneś poprosić o video zapis. Skąd wiesz, że Ciebie namierzyli i tylko Ty ponoć prędkość przekroczyłeś?
Dla mnie powiedzenie iż za przekroczenie prędkości o 22 km Słowak traci na rok prawko to tylko sciema.
A zatrzymywali Polaków, bo Słowak na taki numer by się nie nabrał. Mam nadzieję, że mandat-pokwitowanie otrzymałeś na w/w kwotę.?
To jest oczywiście moja opinia.
Użytkownik usunięty
Re: Nocleg w tatralandii

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2007 08:14

krakuscity napisał(a): I Ty od razu mandat zapłaciłeś? Skoro był radar w nieoznakowanym samochodzie to powinieneś poprosić o video zapis. Skąd wiesz, że Ciebie namierzyli i tylko Ty ponoć prędkość przekroczyłeś?
Dla mnie powiedzenie iż za przekroczenie prędkości o 22 km Słowak traci na rok prawko to tylko sciema.
A zatrzymywali Polaków, bo Słowak na taki numer by się nie nabrał. Mam nadzieję, że mandat-pokwitowanie otrzymałeś na w/w kwotę.?
To jest oczywiście moja opinia.
Nie zapłaciłem mandatu gotówkowego, bo wracając z wycieczki już nie dysponowałem 2000 koron. Wziąłem mandat kredytowany. Dostałem formularz przekazu pocztowego płatnego na poczcie słowackej, na którym wydrukowane jest konto Urzędu Wojewódzkiego w Žylinie - prawdopodobnie zapłacę jednak przelewem z polskiego banku. Płaci się do 16 dni.
Facet odsyłał mnie do tego samochodu z radarem, bym sobie obejrzał zapis. Nie miałem żadnych podstaw przypuszczać, że kłamie w żywe oczy - z pewnością taki filmik istnieje. I przygotowaliby ogląd od stopklatki, kiedy widać już tylko moje auto. Uważałem, że powrót i szukanie wideoradaru w tym przypadku nie było niezbędne. Widziałem, że ten drugi bielszczanin zawrócił i pojechał oglądać.
Nie mam zielonego pojęcia, czy przekroczenie prędkości o 22 km/godz dla Słowaków powoduje takie skutki, o jakich mówił. Jeśli przyjmie się procent przekroczenia dopuszczalnej prędkości (a o czymś takim mówił), to brzmi to groźnie - przekroczenie o ponad 50%.
Piszę to podkreślając, że TRZEBA UWAŻAĆ. Słowacja jest zbyt piękna, by wyeliminować ją z weekendowych wyjazdów. Prawo mają takie, jakie mają. A sprawiedliwość? Można powiedzieć - dokładnie, taka jak u nas.
Pozdrawiam miłośników Słowacji
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003
Re: Nocleg w tatralandii

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 14.05.2007 08:29

wiech napisał(a):Piszę to podkreślając, że TRZEBA UWAŻAĆ. Słowacja jest zbyt piękna, by wyeliminować ją z weekendowych wyjazdów.
Pozdrawiam miłośników Słowacji
I tu się z Tobą całkowicie zgadzam. Na mnie też czas aby na jakiś weekend tam pojechać.
Do zobaczenia na słowackich szlakach. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Słowacja - Slovensko



cron
Słowacja na weekend :-) - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone