Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omijamy płatne odcinki Czechy i Słowacja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010
Omijamy płatne odcinki Czechy i Słowacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 13.08.2012 16:23

Wiem, ze ten temat był już poruszany kilka razy, nawet coś tam znalazłam na ten temat, ale mam prośbę do Was :roll: w którym wątku, mogę znaleźć dokładne wyjaśnienie jak ominać ten płatny odcinek, w jakim miejscu skręcic - jest tam jakiś charakterystyczny market (chyba TESCO??). Jechaliśmy już 3 razy ta trasą z GPS i dwa razy przegapiliśmy jakos ten zjazd i jechaliśmy na gapę przez autostradę. Spowrotem zresztą było to samo...chciałabym teraz tego uniknąć, w piątek wyjeźdżamy z Krakowa....
dyson
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 12.08.2012
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyson » 14.08.2012 07:36

Tez jedziemy w piatek z Krakowa tą drogą, jednak dopiero pierwszy raz.

Jesli dobrze przenalizowalem poprzednie posty to mowa jest o tym zjezdzie

https://maps.google.pl/maps?saddr=Ba%C5 ... 1&t=m&z=16

Moze wydrukuj sobie i popatrz na mape zeby zlapac jakies charakterystyczne punkty przed zjazdem.
hrupek666
Cromaniak
Posty: 1590
Dołączył(a): 12.07.2012
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) hrupek666 » 14.08.2012 10:07

Jest tego na tym forum pełno i może namieszać w głowie ,ja jechałem po raz pierwszy poczytałem popatrzyłem na papierową mapę wpisałem w navi miasto MURECK w Austrji drogami płatnymi .Potem nawet bez navi tałbym sobie rade jest pięknie opisane znakami na ZAGRZEB mimo wszystko wpisałem na Zagrzeb drogami bezpłatnymi i prowadziła tak jak znaki prze SLO jedziesz 60 km i droga trochę kręta ale ok
jdn
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.06.2010
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdn » 17.08.2012 07:58

Możes zjechać zjazdem jak pokazany na linku powyżej(od dysona) lub jeszcze jednym poniżej (przy tesco)w stronę południa. Ja jechałem dwa razy tym co oznaczony jest na tej mapce którą podesłał dyson.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.08.2012 08:10

hrupek666 napisał(a):Jest tego na tym forum pełno i może namieszać w głowie ,ja jechałem po raz pierwszy poczytałem popatrzyłem na papierową mapę wpisałem w navi miasto MURECK w Austrji drogami płatnymi .Potem nawet bez navi tałbym sobie rade jest pięknie opisane znakami na ZAGRZEB mimo wszystko wpisałem na Zagrzeb drogami bezpłatnymi i prowadziła tak jak znaki prze SLO jedziesz 60 km i droga trochę kręta ale ok



Pytanie nie dotyczy objazdu w Słowenii :idea:
Meegg
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 21.08.2012
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Meegg » 21.08.2012 14:20

dyson napisał(a):Tez jedziemy w piatek z Krakowa tą drogą, jednak dopiero pierwszy raz.

Jesli dobrze przenalizowalem poprzednie posty to mowa jest o tym zjezdzie

https://maps.google.pl/maps?saddr=Ba%C5 ... 1&t=m&z=16

Moze wydrukuj sobie i popatrz na mape zeby zlapac jakies charakterystyczne punkty przed zjazdem.

I jak pojedziemy tym objazdem, to nie musimy kupować Winiety na Słowacje?
Skooter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 28.07.2012
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skooter » 21.08.2012 14:25

Nie trzeba !!!
Skooter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 28.07.2012
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skooter » 21.08.2012 14:39

Ja zawsze jadac na Slowacji w kierunku na Wegry skrecam w Presov na ostatnim skrzyzowaniu na prawo przed sama autostrada i omijam ja. Ostatnie skrzyzowanie ze swiatlami i w prawo . Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 22.08.2012 11:46 przez Skooter, łącznie edytowano 1 raz
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 21.08.2012 16:12

dyson napisał(a):Tez jedziemy w piatek z Krakowa tą drogą, jednak dopiero pierwszy raz.

Jesli dobrze przenalizowalem poprzednie posty to mowa jest o tym zjezdzie

https://maps.google.pl/maps?saddr=Ba%C5 ... 1&t=m&z=16

Moze wydrukuj sobie i popatrz na mape zeby zlapac jakies charakterystyczne punkty przed zjazdem.

Ja jadąc zjeżdżam o jeden zjazd dalej. Wystarczy też zwrócić uwagę na kolorystykę trasy na google.maps.pl Płatna droga rozpoczyna się za następnym zjazdem.
Użytkownik usunięty
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.08.2012 07:35

Kolego Skooter w Preszow i pierwsze światła za TESCO, tak chyba bardziej czytelnie.
Skooter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 28.07.2012
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skooter » 22.08.2012 11:44

Przepraszam . Winno byc nie w Kosicach lecz faktycznie Presov przed autostrada .
Skooter
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 154
Dołączył(a): 28.07.2012
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skooter » 22.08.2012 11:48

To ja napisał(a):Kolego Skooter w Preszow i pierwsze światła za TESCO, tak chyba bardziej czytelnie.



Przepraszam juz poprawilem. Moj blad , chyba z rozpedu .
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.08.2012 15:32

dyson napisał(a):Tez jedziemy w piatek z Krakowa tą drogą, jednak dopiero pierwszy raz.

Jesli dobrze przenalizowalem poprzednie posty to mowa jest o tym zjezdzie

https://maps.google.pl/maps?saddr=Ba%C5 ... 1&t=m&z=16

Moze wydrukuj sobie i popatrz na mape zeby zlapac jakies charakterystyczne punkty przed zjazdem.



Jak dobrze wydedukowałem to na mapie autostrada R1 zaczyna się dużo wcześniej, jest inaczej zaznaczona kolorem na mapie. . Według mapy winno sie skręcić w ulicę jakubska cesta i dalej opłotkami jechać do drogi 65 :roll: :roll: :roll:


O ile ominięcie kawałka autostrady na odcinku Presow-Koszyce jest proste to w tym przypadku jest troche watpliwości. Może ktoś napisze konkretnie jak omijał ten odcinek. Liczę na wsparcie uzytkowników forum.
Liquid
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 04.02.2010
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liquid » 22.08.2012 19:04

darek1 napisał(a):
dyson napisał(a):Tez jedziemy w piatek z Krakowa tą drogą, jednak dopiero pierwszy raz.

Jesli dobrze przenalizowalem poprzednie posty to mowa jest o tym zjezdzie

https://maps.google.pl/maps?saddr=Ba%C5 ... 1&t=m&z=16

Moze wydrukuj sobie i popatrz na mape zeby zlapac jakies charakterystyczne punkty przed zjazdem.



Jak dobrze wydedukowałem to na mapie autostrada R1 zaczyna się dużo wcześniej, jest inaczej zaznaczona kolorem na mapie. . Według mapy winno sie skręcić w ulicę jakubska cesta i dalej opłotkami jechać do drogi 65 :roll: :roll: :roll:


O ile ominięcie kawałka autostrady na odcinku Presow-Koszyce jest proste to w tym przypadku jest troche watpliwości. Może ktoś napisze konkretnie jak omijał ten odcinek. Liczę na wsparcie uzytkowników forum.


Przyznam że nie jestem w stanie znaleźć Jakubskiej Cesty na mapie. Powtórzę, jeżeli kliknąłeś na powyższy link mapki, możesz skręcić (zjechać z R1) w prawo tak jak na mapce lub następnym zjazdem, tak jak napisałem ja. Różnica jedynie taka ile dłużej będziesz jechać zwykłą drogą. Jeszcze raz napiszę: płatny odcinek R1 jest zaznaczony ciemniejszym kolorem. Ten drugi polecany przeze mnie zjazd jest ostatnią możliwością zjazdu z bezpłatnego odcinka R1. Co ciekawe, w drodze powrotnej trzeba wjechać na R1 skrzyżowanie dalej bo włączając się do R1 na "moim" skrzyżowaniu przekraczamy płatny odcinek który kończy się za kilka metrów.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.08.2012 22:25

Coś jest nie tak. Na mapce z powyższego linku widać,że poprowadzony jest zjazd na drodze płatnej R1. Jeśli miałbym jechać z tymi wskazówkami to znaczy,że jadę bez winietki na R1 i jestem potencjalną ofiarą Policji. Oczekuję,że ktoś lepiej zaznaczy,dokładnie. Ktoś kto jechał tą trasą. Dla mnie to ona jest żle zaznaczona. Jesli ktoś się podejmie zaznaczenia to niech zaznaczy na trasie, a nie z jakiegoś punktu Bańskiej Bystrzycy. Najprościej wyjasniono w przypadku koszyc i Presowa. Krótko i na temat.
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Omijamy płatne odcinki Czechy i Słowacja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone