Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Omijamy płatne odcinki Czechy i Słowacja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 03.07.2017 09:38

elemeleq napisał(a):Witam.

Ja będę jechał z Krakowa przez Chyżne, Dolny Kubin i tak dalej... cały czas E77. Winietki oczywiście kupuję, węgierskie też, ale z wątku i zapewnień Google Maps wynika, że jadąc "bez omijania" płacimy 10€ tak naprawdę za ten krótki przejazd przy lotnisku Sliac (o jego długości) oraz 2 króciutkie odcinki na drodzę 564 przy granicy z Węgrami. Dobrze mówię?


Nie opłaca się kupować winietę na tak krótki odcinek.
Dlatego ja pojadę (spod Krakowa) przez Zwardoń na Bratysławę niemal cały czas płatną. Drogi w SK są ogólnie beznadziejne i dlatego postanowiłem sunąć przez SK płatnymi a potem przez HU (z racji, że drogi bracia Węgrzy mają niebo lepsze) starą "86".
Pojadę na noc więc korków się nie spodziewam..
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 03.07.2017 10:44

Też się wahałem i zastanawiałem nad trasą przez Bratysławę, ale nigdy mi nie wyszło żeby było szybciej niż klasycznie, a jakoś tak więcej kręcenia. W dodatku trasa Kraków-Zilina kiepsko się przedstawia jak dla mnie.
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 03.07.2017 10:59

Zobacz:
Obrazek
i skalkuluj. Jazda autostradą może i dłuższa ale czy de-facto nie szybsza?
eStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 229
Dołączył(a): 14.05.2012
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) eStefan » 03.07.2017 11:22

Ja sprawdzałem to na kilku programach nawigacyjnych i nie wyszło ani szybciej ani krócej. Gdyby tym wariantem dało się jakoś logicznie pojechać przez całe Węgry autostradami wchodzę w to od razu. Jedynie co przemawiało za tym wariantem to chęć przejechania się trasą którą jeszcze nie jechałem. Ja jadę z dzieckiem i pokonywanie dróg w stronę Zwardonia niezbyt mu służ,y także jest to dla mnie dodatkowy minus. Ja nie próbuje nikogo przekonać do jazdy przez Budapeszt. Chciałbym aby ktoś przekonał mnie do jazdy przez Bratysławę. Na razie nie znalazłem argumentów przemawiających za tą trasą dla jadących z okolic Krakowa.
elemeleq
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 01.07.2017
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) elemeleq » 03.07.2017 11:57

Sylwetka... napisał(a):Od Chyżne do Šahy (E77) jest tylko jeden płatny odcinek (dla aut osobowych) R1 - Bańska Bystrzyca -Zvoleń niecałe 20 km, można go spokojnie ominąć drogą niemal równoległą . Przy granicy z Węgrami nie ma żadnych krótkich płatnych odcinków :roll: przynajmniej na tej trasie.


W takim razie Liquid źle pisał, że

Liquid napisał(a):Odcinki płatne dróg ekspresowych są oznaczone wyraźniejszym, ciemniejszym pomarańczowym kolorem.
- objazd-platnej-drogi-na-slowacji-t38666-15.html#p1013588


@Sylwetka... - Wiem o tym, że można ominąć, ale do Chorwacji jadę na bardzo krótko i zależy mi na czasie - w urlop nie mam też najmniejszej ochoty na główkowanie gdzie można omijać, a gdzie nie, żeby oszczędzić 40 złotych. ;) Będę się nad tym zastanawiał w przyszłym roku jak pojadę na +2 tygodnie.
Btw. 20km w te i we w tę to razem 40km, wychodzi więc tylko półtora raza drożej, jak za odcinek Kraków - Katowice...

@Yanush - myślałem o trasie przez Zwardoń, Żilicę i Bratysławę, nie tylko wg Ciebie jest ona szybka. Ale jest też dłuższa, a ja nie będę jechał maksymalną prędkością, więc w moim przypadku to tylko jeszcze bardziej wydłuża czas albo przynajmniej nic nie zmienia.

Tak jak twierdzi ewa.krakuska i w 100% się z tym zgadzam - najlepiej jechać "swoją" trasą i w międzyczasie monitorować korki na live kamerach.
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 03.07.2017 20:15

elemeleq napisał(a):W takim razie Liquid źle pisał, że

Liquid napisał(a):Odcinki płatne dróg ekspresowych są oznaczone wyraźniejszym, ciemniejszym pomarańczowym kolorem.
- objazd-platnej-drogi-na-slowacji-t38666-15.html#p1013588


Tu masz dokładny wykaz płatnych dróg dla aut do 3,5 t https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elektronicka-dialnicna-znamka
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 03.07.2017 20:22

Sylwetka... napisał(a):
elemeleq napisał(a):W takim razie Liquid źle pisał, że

Liquid napisał(a):Odcinki płatne dróg ekspresowych są oznaczone wyraźniejszym, ciemniejszym pomarańczowym kolorem.
- objazd-platnej-drogi-na-slowacji-t38666-15.html#p1013588


Tu masz dokładny wykaz płatnych dróg dla aut do 3,5 t https://www.ndsas.sk/spoplatnenie/elektronicka-dialnicna-znamka


I niech mi ktoś wytłumaczy sens kupowania winiet jadąc przez Bańską B. na południe (na Sahy) np. od Krakowa..
https://www.ndsas.sk/uploads/media/dial ... 6_2017.png
kawa62
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.02.2014
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kawa62 » 03.07.2017 20:45

Cześć !
Też jestem za tym żeby nie kombinować jak zaoszczędzić 40 zł i tłuc się po 50km/h po wiochach, tylko jak najszybciej dojechać do Chorwacji. Ja jadę z Kielc, jeździłem już i przez Slowację,Węgry i przez Czechy,Austrię i zawsze najszybciej było jechać tą drugą opcją. Jeżeli koniecznie chcesz przez Słowację i Węgry to jedź na Zwardoń-Żyilinę-Bratysławę-Zalaegerszeg-Letenye-Zagrzeb i dalej gdzie tam chcesz. Ale ja wybieram jednak tem pierwszy wariant czyli Cieszyn-Brno-Wiedeń(przez Breclav)-Gratz-Maribor (lub Mureck,Lenart) - Zagrzeb i dalej gdzie tam chcesz. Oczywiście jest jeszcze kwestia. ew. korków ale to zależy już kiedy jedziesz i o której godzinie. Trzeba patrzyć na korki w komórce i ew. omijać.
Pozdrawiam
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 04.07.2017 08:06

elemeleq napisał(a):@Sylwetka... - Wiem o tym, że można ominąć, ale do Chorwacji jadę na bardzo krótko i zależy mi na czasie - w urlop nie mam też najmniejszej ochoty na główkowanie gdzie można omijać, a gdzie nie, żeby oszczędzić 40 złotych. ;) Będę się nad tym zastanawiał w przyszłym roku jak pojadę na +2 tygodnie.


kawa62 napisał(a):Cześć !
Też jestem za tym żeby nie kombinować jak zaoszczędzić 40 zł i tłuc się po 50km/h po wiochach, tylko jak najszybciej dojechać do Chorwacji.


Każdy jeździ jak mu pasuje i to jest najważniejsze :) ale odnosząc się tylko do trasy przez Bańską-Sahy , bo o niej tu była mowa, to prawdę powiedziawszy o ile będzie się szybciej w Zvoleniu jadąc ekspresówką 7-10 minut :oczko_usmiech:
lexx
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 27.06.2016
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lexx » 05.07.2017 06:34

sorki nie na temat :D
Ostatnio edytowano 09.07.2017 07:18 przez lexx, łącznie edytowano 1 raz
Sylwetka...
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5132
Dołączył(a): 14.06.2011
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sylwetka... » 05.07.2017 07:44

Nieee, no fajnie :lol: tylko my tu o Słowacji jadąc do Cro :oczko_usmiech:
lukeboss
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 08.08.2017
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukeboss » 16.08.2017 17:13

Witam, planuje na wrzesień trasę do Chorwacji, przez Słowację i Węgry. To, że na Węgrzech kupię winiete jest pewne. Chciałbym ominąć drogi płatne w Słowacji,bo po prostu nie opłaca mi się płacić, a jechać przez bardzo krótki odcinek. Jakieś sugestie? Wyjeżdżam z Sanoka. Z góry dzięki.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.08.2017 17:17

lukeboss napisał(a):Witam, planuje na wrzesień trasę do Chorwacji, przez Słowację i Węgry. To, że na Węgrzech kupię winiete jest pewne. Chciałbym ominąć drogi płatne w Słowacji,bo po prostu nie opłaca mi się płacić, a jechać przez bardzo krótki odcinek. Jakieś sugestie? Wyjeżdżam z Sanoka. Z góry dzięki.

Jechać drogami równoległymi do D1 i R4
Piotrek7722
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 12.11.2017
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek7722 » 27.04.2018 21:53

Witam,chciałem zapytać o aktualność tej objazdowej trasy https://goo.gl/maps/x6dfNn35yrq Google pokazuje częściowo płatną ale chodzi chyba o obwodnicę Świdnika? Dwa lata temu jadąc nad Balaton wykupiłem winietę i nawet nie pamiętam Słowackiej autostrady a w czerwcu pierwszy raz jedziemy do Chorwacji.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Objazd płatnej drogi na Słowacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.04.2018 22:19

Piotrek7722 napisał(a):Witam,chciałem zapytać o aktualność tej objazdowej trasy https://goo.gl/maps/x6dfNn35yrq Google pokazuje częściowo płatną ale chodzi chyba o obwodnicę Świdnika?

Odcinek obwodnicy R4 Svidnika jest bezpłatny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Omijamy płatne odcinki Czechy i Słowacja - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone