Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Problemy na przejściach granicznych ze Słowacją

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010
Re: Powrót kontroli na granicy ze Słowacją

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 05.10.2023 19:47

PWojtek napisał(a):
cropag napisał(a):
PWojtek napisał(a):Ludzie wyłączcie te telewizory i zacznijcie sami myśleć.


No właśnie! Zacznij od siebie ;) ;)


Ja nie muszę, bo w przeciwieństwie do niektórych nie podciągam wszystkiego pod rządzących lub opozycję.


Nie chodziło mi o wyłączenie telewizora, ale o to, abyś zaczął samodzielnie myśleć. To jest trudne dla niektórych. Niestety nie można na Forum politykować, więc nie mogę Ci dokładnie wytłumaczyć o co chodzi z tymi kontrolami na granicach wielu krajów. Ogólnie powiem, że pojawiło się w Europie kilkaset tysięcy imigrantów poza wszelką kontrolą i trzeba ich wyłapać. Część z nich jest już w Meksyku i w USA...
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014
Re: Powrót kontroli na granicy ze Słowacją

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 06.10.2023 15:21

Mam nadzieję że do lata przyszłego roku to się uspokoi,oby nie poszło w odwrotnym kierunku.Bo jeśli jeszcze inne Kraje wznowią kontrolę to będziemy jeździć jak za dawnych czasów i do czasu przejazdu trzeba będzie doliczać nawet kilka godzin,oby nie.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023
Re: Powrót kontroli na granicy ze Słowacją

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 06.10.2023 20:46

Ojojoj, już się zaczęły proroctwa kilometrowych korków granicznych. Może się palić i walić, ale jak żyć bez wakacji-chorwacji samochodem, jak żyć? :mg:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Powrót kontroli na granicy ze Słowacją

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.10.2023 08:27

No i mnie skontrolowali, bardzo przyjemne 2min z PL służbami. O wiele przyjemniejsze niż wrześniowe spotkanie z Zollamt...
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010
Re: Powrót kontroli na granicy ze Słowacją

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 08.10.2023 16:26

te kiero napisał(a):No i mnie skontrolowali, bardzo przyjemne 2min z PL służbami...


Masz szczęście, że jesteś facetem. Gdybyś był kobietą - to pewnie by Cię pobili pałkami teleskopowymi...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Powrót kontroli na granicy ze Słowacją

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 08.10.2023 20:30

cropag napisał(a):
te kiero napisał(a):No i mnie skontrolowali, bardzo przyjemne 2min z PL służbami...


Masz szczęście, że jesteś facetem. Gdybyś był kobietą - to pewnie by Cię pobili pałkami teleskopowymi...

Następną razom założę perukę i zobaczym, czy mje siekną.
Ale półbale już kupione wszystkie, więc następny raz przewiduję jazdę na i z SK w styczniu.
cropag
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 282
Dołączył(a): 31.01.2010
Re: Powrót kontroli na granicy ze Słowacją

Nieprzeczytany postnapisał(a) cropag » 08.10.2023 21:46

te kiero napisał(a): Następną razom założę perukę i zobaczym, czy mje siekną.


Rudej nie zakładaj... :D :D
ACandrzej
Cromaniak
Posty: 1401
Dołączył(a): 17.08.2008
Re: Powrót kontroli na granicy ze Słowacją

Nieprzeczytany postnapisał(a) ACandrzej » 08.10.2023 22:19

Cała ta sytuacja z powrotem kontroli na granicach jakoś tak mi się kojarzy z filmem "Wojna światów".
Oczywiście tym Szulkina.
Kroczek po kroczku...
matizmat
Cromaniak
Posty: 509
Dołączył(a): 28.01.2017
Re: Powrót kontroli na granicy ze Słowacją

Nieprzeczytany postnapisał(a) matizmat » 09.10.2023 14:33

Wracałem wczoraj z Wiednia przez Słowację- na przejściu Piwniczna-Mníšek kontrola taka ogólna- pan popatrzył tylko jakie osoby w samochodzie oraz zerknął do bagażnika- i tyle. Trwało to może pół minuty.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Powrót kontroli na granicy ze Słowacją

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 05.11.2023 08:56

Na przejściu słowacko-austriackim spowolnienie. Policjanci stali z boku i zerkali na samochody.
Kilka dni wcześniej na przejściu czesko-slowackim zero kontroli.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016
Re: Powrót kontroli na granicy ze Słowacją

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 11.11.2023 15:32

Na przejściu austriacko-węgierskim nie zauważyłem kontroli. Tak samo na węgiersko-słowackim.
Za to na przejściu słowacko-polskim w Korbielowie zostałem zatrzymany przez kilku strażników granicznych. Zerknęli przez szybę i można było jechać dalej.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Powrót kontroli na granicy ze Słowacją

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.03.2024 16:36

Nie zakładam nowego wątku....

Jeśli ktoś planuje wypad na Wielkanoc poza Polskę to może trafić na blokadę przejścia w Chyżnem
https://www.portalspozywczy.pl/technolo ... 50012.html
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 13.03.2024 16:49

Z Dolnego Śląska pojedziemy przez przejście graniczne Korbielów.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Problemy na przejściach granicznych ze Słowacją - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone