Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

silnik do pontonu- nowy mniejszy, czy większy używany?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
adam_cro
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 21.08.2007 23:17

Witajcie!
Właśnie wróciłem z moją "łupiką" z CRO. Ale się ubawiłem!!! Przepłynąłem 631 km (GPS rejestrowane ślady) - i stwierdziłem, że zabrakło mi tygodnia urlopu! Łupka sprawdziła się znakomicie, była jedną z najszybszych i najdzielniejszych ( na forum, uroczyście jej dziękuję icon_smile.gif). Jedno co mnie przygnębia to to, że jeszcze rok do wakacji w w cro.
pozdrav
adam_cro
p.s.
wielkie podziękowania dla Ani i Zuzy, MR.Olimpia i Gwen Stephani (double mrtwa) icon_smile.gif
fijasek
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) fijasek » 13.05.2008 19:08

Witam
mam pytanie do kolegów z pontonami.
Co jest wart silnik 9,9KM Yamahy w nieduzym pontonie .
Czy jest mozliwość pociągniecia małego kola z jedna osoba? czy raczej zwykle spokojne plywanie, i czy mial ktos taki silnik jakas opinie.(trwałość) i co sprawdzać przy kupnie uzywki (dwusów kilku letni )
Pozdrawiam
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 13.05.2008 20:15

fijasek napisał(a):Witam
mam pytanie do kolegów z pontonami.
Co jest wart silnik 9,9KM Yamahy w nieduzym pontonie .
Czy jest mozliwość pociągniecia małego kola z jedna osoba? czy raczej zwykle spokojne plywanie, i czy mial ktos taki silnik jakas opinie.(trwałość) i co sprawdzać przy kupnie uzywki (dwusów kilku letni )
Pozdrawiam

Moim zdaniem, silnik 9,9KM jest zdecydowanie za mały aby ciągnąć jakieś koło w "slizgu", a pływanie normalne nie dostarczy emocji, o które pewnie Ci chodzi.
Ponadto należy unikać silników 2-suwowych, raz że jest to systemz wolna zamierający. (co z tym zrobisz za kilka lat? ).
bartek-ania
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek-ania » 21.05.2008 05:37

Witam wszystkich

Mam takie pytanie , zastanawiam się nad kupnem takiego pontonu

http://www.allegro.pl/item362352002_pon ... s_5os.html

i silniczek 5KM , jeśli mi się spodoba to wymienię to na 15KM

Chcę spróbować popływać i zobaczyć czy łyknę bakcyla

Pływanie do 500m od brzegu , rejon wyspy Brać

z tego co wiem to podłogę ma aluminiową i dmuchany kil

jeszcze go a oczy nie widziałem :))
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 21.05.2008 06:47

bartek-ania napisał(a):Witam wszystkich

Mam takie pytanie , zastanawiam się nad kupnem takiego pontonu

http://www.allegro.pl/item362352002_pon ... s_5os.html

i silniczek 5KM , jeśli mi się spodoba to wymienię to na 15KM

Chcę spróbować popływać i zobaczyć czy łyknę bakcyla

Pływanie do 500m od brzegu , rejon wyspy Brać

z tego co wiem to podłogę ma aluminiową i dmuchany kil

jeszcze go a oczy nie widziałem :))

Cena porównywalna do sprzętu firmowego, więc po co kupować jakiś wynalazek, ...
bartek-ania
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek-ania » 21.05.2008 06:49

Co byś proponował w podobnej cenie ??

Znalazłęm jeszcze cos takiego

http://www.allegro.pl/item364300714_pro ... ratis.html
bogdan63
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 21.05.2008 09:50

witajcie bartek-ania,
dwa sezony pływałem i oczywiście ten bedzie następny na quicksilverze 310, (kupiłem nowy), prawie że nie ma sladów - więc polecam + yamacha 8 koni - kupiona na allegro, oczywiście sprawdzona w beczce , to warunek konieczny !!!, moc wystarczająca dla 2 osób do wejścia w ślizg, jeżeli planuje sie więcej to musi być 15 koników, bakcyla połkniecie na 100 % - a uprawnienia macie, że tak zapytam dla przypomnienia???
pozdrawiam,
ps taki ciekawy link jeszcze dołoże
http://www.allegro.pl/item365966708_yam ... edany.html
bartek-ania
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek-ania » 21.05.2008 12:13

Właśnie się zapisuje , jak dam radę zrobić to kupię silnik 9 KM lub 15 , jak nie dam rady to 5KM.

Na razie mam dwójkę małych dzieci na głowie 2 i 4 latka , więc chce ich tylko przyzwyczaić do pływania. Powolutku i blisko brzegu , żeby ich nie zrazić. Jeśli sie to rodzinie spodoba to w przyszłym roku kupię jakąś hybrydę z silnikiem 40-50KM.Tak , żeby można ich w miarę bezpiecznie pomiędzy wyspami na nie duże odległości przewozić.Nawet nie do szaleństw , tylko żeby zapas mocy był "jakby co".

Ponton z silnikiem , będzie wtedy pewnie do sprzedania.

Tak więc z dzieciakami ślizg odpada wraz z szybkim pływaniem :))

Szukam też jakiegoś zadaszenia , bo na wodzie i w pełnym słoneczku nie będzie zbyt przyjemne jak nas spali.
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 21.05.2008 22:39

bartek-ania napisał(a):Właśnie się zapisuje , jak dam radę zrobić to kupię silnik 9 KM lub 15 , jak nie dam rady to 5KM.

Na razie mam dwójkę małych dzieci na głowie 2 i 4 latka , więc chce ich tylko przyzwyczaić do pływania. Powolutku i blisko brzegu , żeby ich nie zrazić. Jeśli sie to rodzinie spodoba to w przyszłym roku kupię jakąś hybrydę z silnikiem 40-50KM.Tak , żeby można ich w miarę bezpiecznie pomiędzy wyspami na nie duże odległości przewozić.Nawet nie do szaleństw , tylko żeby zapas mocy był "jakby co".

Ponton z silnikiem , będzie wtedy pewnie do sprzedania.

Tak więc z dzieciakami ślizg odpada wraz z szybkim pływaniem :))

Szukam też jakiegoś zadaszenia , bo na wodzie i w pełnym słoneczku nie będzie zbyt przyjemne jak nas spali.

Popatrz na zdjęcie to moje ostatnie zadaszenie, prawdopodobnie całośc będzie do sprzedania w przyszłym tygodniu.

[img][img]http://images23.fotosik.pl/216/2481525c5bec213dm.jpg[/img][/img]
diariusz
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) diariusz » 22.05.2008 00:26

Drodzy ludzie,
na początku chcę si przywitać i podziękować za dostarczenie mi lektury na dobrych kilka godzin. Przegryzłem się dziś przez dwa duże wątki "pontonowe" i zdecydowanie mogę powiedzieć że jesteście najlepszym źródłem informacji jakie znalazłem w polskiej sieci. Szczególne podziękowania dla Morskiego Pesa, FUX'a i daisykfa.

Do rzeczy - z dwóch powodów zaplanowałem sobie kupno pontonu; pierwszy to wyjazd na Lazurowe Wybrzeże i zarażenie się widokami, drugi to moja przeprowadzka z Warszawy w okolice Ciechocinka, a więc bezpośrednia bliskość Wisły, Pojezierza Chełminskiego i akwenów okołobydgoskich.

Do tej pory pływałem niewiele choć intensywnie na żaglach, w tym także w rejsach pełnomorskich. Na początek postanowiłem zakupić zestaw minimalny, nie mordujący finansowo i pozwalający sprawdzić jak się poczuję w tej zabawie. Ponieważ nie mam zaufania do sprzedawców z allegro zestaw w zamierzeniu ma być nowy. Na tę chwilę mój wybór to Honda T30 AE + malutki, 5-konny silniczek. Całość nieznacznie przekracza 8 tys. i jest to dokładnie taka kwota jaką chciałbym wydać.

I tu prośba. Jak oceniacie ten wybór? Jak to może się spisywać w nurcie rzeki? Przeznaczenie jest typowo rekreacyjne. Nie mam ambicji ścigacza.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie.

pozdrawiam,
/darek.

PS. Zaraziliście mnie też lekko Chorwacją = ale to już temat na osobny wątek i inne pytania :)
MorskiPas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 23.05.2008 12:48

diariusz napisał(a): Honda T30 AE + malutki, 5-konny silniczek.
...
Jak to może się spisywać w nurcie rzeki?

Kiedyś miałem ponton podobnej wielkości tylko z pompowanym dnem i do tego silnik 4KM. W dwie osoby płynął maksymalnie 5-6km/h. W pojedynkę, bez bagażu i z przedłużaczem rumpla udawało mi się wchodzić w ślizg.
daisykf
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 23.05.2008 14:00

diariusz napisał(a):Drodzy ludzie,
na początku chcę si przywitać i podziękować za dostarczenie mi lektury na dobrych kilka godzin. Przegryzłem się dziś przez dwa duże wątki "pontonowe" i zdecydowanie mogę powiedzieć że jesteście najlepszym źródłem informacji jakie znalazłem w polskiej sieci. Szczególne podziękowania dla Morskiego Pesa, FUX'a i daisykfa.

Do rzeczy - z dwóch powodów zaplanowałem sobie kupno pontonu; pierwszy to wyjazd na Lazurowe Wybrzeże i zarażenie się widokami, drugi to moja przeprowadzka z Warszawy w okolice Ciechocinka, a więc bezpośrednia bliskość Wisły, Pojezierza Chełminskiego i akwenów okołobydgoskich.

Do tej pory pływałem niewiele choć intensywnie na żaglach, w tym także w rejsach pełnomorskich. Na początek postanowiłem zakupić zestaw minimalny, nie mordujący finansowo i pozwalający sprawdzić jak się poczuję w tej zabawie. Ponieważ nie mam zaufania do sprzedawców z allegro zestaw w zamierzeniu ma być nowy. Na tę chwilę mój wybór to Honda T30 AE + malutki, 5-konny silniczek. Całość nieznacznie przekracza 8 tys. i jest to dokładnie taka kwota jaką chciałbym wydać.

I tu prośba. Jak oceniacie ten wybór? Jak to może się spisywać w nurcie rzeki? Przeznaczenie jest typowo rekreacyjne. Nie mam ambicji ścigacza.
Będę wdzięczny za wszelkie uwagi i sugestie.

pozdrawiam,
/darek.

PS. Zaraziliście mnie też lekko Chorwacją = ale to już temat na osobny wątek i inne pytania :)

Dokładnie taki zestaw miałem 2 lata remu, po sezonie zmieniłem na 4mb i 20km , a w tym sezonie przesiadłem sie na łódkę. Wielu forumowiczów pisało mi że bakcyl się rozwija. I ONI WSZYSCY MIELI RACJĘ
diariusz
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) diariusz » 23.05.2008 16:11

MorskiPas napisał(a):W dwie osoby płynął maksymalnie 5-6km/h. W pojedynkę, bez bagażu i z przedłużaczem rumpla udawało mi się wchodzić w ślizg.

Tak podejrzewałem i cóż... cudów oczekiwał nie będę. Na tę chwilę priorytetem jest budżet i łatwa mobilność. A ponieważ uparłem się na pewny zakup (późniejsze bezpieczeństwo) to wyboru zbyt wielkiego nie mam w kwocie 8 - 10 tysięcy.

daisykf napisał(a):Dokładnie taki zestaw miałem 2 lata remu, po sezonie zmieniłem na 4mb i 20km , a w tym sezonie przesiadłem sie na łódkę. Wielu forumowiczów pisało mi że bakcyl się rozwija. I ONI WSZYSCY MIELI RACJĘ

Liczę się z tym.
Swoją drogą, jeżeli u Ciebie przebiega to w takim tempie to może nie sprzedawaj swojego pontonu? Za dwa sezony będzie jak znalazł jako jednostka pomocnicza :)

I pytanie z innej beczki - pisałeś o tym, że Twój ponton był kupiony na firmę. Czyli wrzucony w majątek trwały i amortyzowany? Zastanawiam się czy nie pójść tą drogą jeśli tylko znajdę coś co łączy "grafika, działalność reklamowa" z "ponton z silnikiem" :)

Na wszelki wypadek zostawiam swój adres adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Pozdrawiam,

/darek.
MorskiPas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 23.05.2008 21:18

diariusz napisał(a):Swoją drogą, jeżeli u Ciebie przebiega to w takim tempie to może nie sprzedawaj swojego pontonu? Za dwa sezony będzie jak znalazł jako jednostka pomocnicza :)

Ty się śmiej a ja już żałuję, że sprzedałem tego 4-ro konnego Johnsona. Teraz bardzo by się przydał jako zapasowy.
bartek-ania
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartek-ania » 25.05.2008 23:52

Przewertowałem wszystkie fora , wraz z filmami , testami.
Jak zaczynałem, to chciałem , żeby to nie kosztowało więcej nie 3500 tys :))

Później .. no tak na Chorwacje , przydałby się taki .... 4 metry , fajnie jakby miał dmuchany kil .. itd , i zrobiło się w wersji oszczędnej około 4-5 k zl :))

... no tak , ale tam bywa różnie , nie ma się co denerwować ale 5KM to za mało i 15KM musi być , i zrobiło się ponad 10 :)))) , to jest straszne.;))

W sumie w połowie czerwca jadę kupić ponton - niestety ograniczenia złotówkowe - pewnie będzie to wats (S400 lub W400 w ostateczności :)) - P450 , w lipcu będę kupował silniczek , tylko jeszcze nie wiem jaki.

Na pewno 15KM , koniec już nie szaleje :))

A w sierpniu przetestuje go w rejonie wyspy Brać

To jest taka studnia .... bez dna ???? , i uzależnia :))
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże i Adriatyk. Żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie ...

silnik do pontonu- nowy mniejszy, czy większy używany? - strona 20
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019