Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

silnik do pontonu- nowy mniejszy, czy większy używany?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 23.03.2007 00:18

Z ciekawości jakiej firmy masz ponton?
MorskiPas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3214
Dołączył(a): 13.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) MorskiPas » 23.03.2007 00:26

daisykf napisał(a):Z ciekawości jakiej firmy masz ponton?


firma Wiking typ Komet

to jest prawdopodobnie firma niemiecka (w UE to nigdy nic nie wiadomo) i z tego co wiem niedawno zbankrutowała :lol: (ale głowy za to nie dam)
fafikdog
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 25.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fafikdog » 27.03.2007 10:14

Pytanie jakiego jescze nie było.
Chciałbym użyć pontona tylko po to, aby dostać się do innej zatoczki.
Co proponujecie dla 2 dorosłych i dzieciaka (12 lat)?
No i najważniejsze: jak wygląda sprawa z silnikiem elektrycznym??
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 27.03.2007 11:03

fafikdog napisał(a):Pytanie jakiego jescze nie było.
Chciałbym użyć pontona tylko po to, aby dostać się do innej zatoczki.
Co proponujecie dla 2 dorosłych i dzieciaka (12 lat)?
No i najważniejsze: jak wygląda sprawa z silnikiem elektrycznym??


Witam!
z zatoczki do zatoczki, tak 20 m od brzegu to można na najtańszym sevylorze, a silniczek, to już sam powinieneś wiedzieć czy lubisz poleniuchować, czy aktywnie wypoczywać :D
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 27.03.2007 11:59

fafikdog napisał(a):Pytanie jakiego jescze nie było.
Chciałbym użyć pontona tylko po to, aby dostać się do innej zatoczki.
Co proponujecie dla 2 dorosłych i dzieciaka (12 lat)?
No i najważniejsze: jak wygląda sprawa z silnikiem elektrycznym??


Silnik elektryczny, oprócz dośc wysokiej ceny, trzeba też zamocować w pontonie.
Oględnie silniczek elektryczny i ponton typu zabawka to nie jest dobry pomysł na pływanie od zatoczki do zatoczki.
Między zatoczkami jest otwarte morze i są najczęściej fale, pamietaj że masz dziecko.
I jeszcze jedna uwaga, posmakujesz i za rok będziesz chciał zmienić na porządniejszy, czy nie lepiej od razu cos co służy do pływania?
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 27.03.2007 14:19

witam, moim zdaniem i tylko moim zdaniem , do chorwacji taki sprzęt sie nie nadaje !!!!!!!!, wiatr i fala to codzienność , można tak pływać na małych jeziorkach, ale w chorwacji nie !!!!!!!
Pawel73
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 20.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pawel73 » 27.03.2007 17:37

Znowu mam pytanie laika. Słyszałem że w Chorwacji (może juz w całej Europie) kolor czerwony dla tub pontonów jest zarezerwowany dla służb ratowniczych. Może ktoś wie coś więcej na ten temat? Może dokładnie jakiś odcień czerwieni lub pomarańczowy?

pozdr
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.07.2007 11:42

daisykf napisał(a):Obrazek

Obrazek

Kurde, udało się


Wracamy do tematu. daisykf, czy móglbyś zdradzić nam tajemnicę skąd wziąłeś stopkę na której opiera się konstrukcja stelażu z zawiasem. Czy to jest konstrukcja wlasna, czy też gotowy element, ktory można kupić? Rurki to prawdopodobnie 16, łącza kątowe ze sklepu żeglarskiego. Reszta to nie problem. A może to jest Twój wlasny patent? Jeśli nie chcesz na forum; to może na pocztę? Czas nagli, a konstrukcji baldachimu jeszcze nie ma... :papa: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 07.07.2007 12:05

majeczka napisał(a):
daisykf napisał(a):Obrazek

Obrazek

Kurde, udało się


Wracamy do tematu. daisykf, czy móglbyś zdradzić nam tajemnicę skąd wziąłeś stopkę na której opiera się konstrukcja stelażu z zawiasem. Czy to jest konstrukcja wlasna, czy też gotowy element, ktory można kupić? Rurki to prawdopodobnie 16, łącza kątowe ze sklepu żeglarskiego. Reszta to nie problem. A może to jest Twój wlasny patent? Jeśli nie chcesz na forum; to może na pocztę? Czas nagli, a konstrukcji baldachimu jeszcze nie ma... :papa: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl



Jest pewien problem, mianowicie gumy neoprenowe ktore przyklejam do burty pontonu kupuje w Niemczech. Mozna kupić przez internet
Podaje strony:
http://www.ems-marine.com/

Best.Nr. 110823 Ersatz-Haltestifte für Eco u. Bimini:
Kunststoff, weiß, passend als Gegenstück zu Best.Nr. 110820 u. Best.Nr. 110821

Troche unowoczesniłem, oto nowa konstrukcja już po próbach w CRO (próby wypadły b. dobrze)
Obrazek

Obrazek
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 07.07.2007 12:35

daisykf napisał(a):Jest pewien problem, mianowicie gumy neoprenowe ktore przyklejam do burty pontonu kupuje w Niemczech. Mozna kupić przez internet
Podaje strony:
http://www.ems-marine.com/

Best.Nr. 110823 Ersatz-Haltestifte für Eco u. Bimini:
Kunststoff, weiß, passend als Gegenstück zu Best.Nr. 110820 u. Best.Nr. 110821

Troche unowoczesniłem, oto nowa konstrukcja już po próbach w CRO (próby wypadły b. dobrze)
Obrazek

Obrazek

Ogromne dzięki, zaraz zaczniemy kombinować... :papa: Myślę, że poinformujemy w razie problemu. :papa:
alvaro
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) alvaro » 07.08.2007 18:08

mój tato kupił sobie taki ponton :

http://www.allegro.pl/item221173267_now ... m_330.html

w Polsce pływa na nim z silnikiem johnson 3km po jeziorach , ale w tym roku zabiera go do Chorwacji ( jedzie tam już 3 raz ale 1 z pontonem i silnikiem ) i chciałbym kupić dla niego jakiś silnik po dłuższych poszukiwaniach znalazłem 2 hondy z 1999roku oczywiście 4 suwy o mocy 5 i 8km ( na ten mocniejszy mam naklejki 6km ale nie wiem czy to coś pomoże) i teraz zasadnicze pytanie czy warto brać 5km silnik czy dopłacić 1000zł i wziąć 8km w Chorwacji będą nim pływały 2 osoby z osprzętem , a w Polsce 3 z góry dzięki za odpowiedź
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 08.08.2007 07:20

Nie widze czy ten ponton ma kil?
Zdecydowanie silnik 8km, bo 5km jest dla tego pontonu po morzu stanowczo za mały.
alvaro
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) alvaro » 08.08.2007 09:48

daisykf - możesz mi wytłumaczyć co to dokładnie jest ten kil ??? , rodzice nie będą nim daleko wypływali więc szukam czegoś 5 - 6 góra 8 konnego tym bardziej że w Chorwacji będzie pływał tylko 2 tygodnie w roku i raczej blisko brzegu a w Polsce po jeziorach na weekend
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.08.2007 09:54

Po chłopsku tłumacząc, dno w kształcie litery V.
Wielkość dowolna. Im bardziej litera smukła, tym lepiej.
alvaro
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 07.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) alvaro » 08.08.2007 11:18

FUX - dzięki za wytłumaczenie , więc ponton tego nie ma , dzisiaj jadę po silnik i właśnie będzie to 5 - 6 lub 7,5km ( nie wiem jeszcze co kupię) wszystkie będę mógł wypróbować na jeziorze na moim pontonie ale skłaniam się już na silnik 7,5km :-)

niestety wszystkie silniki były starszej daty ( najmłodszy 7,5km był z 1995 roku ) więc nic nie kupiłem ponieważ mógłby być problem z serwisem i dostępnością części. ale w niedziele jadę prawdopodobnie po 4 suwa hondę 5km z 1999roku , chyba że znajdę coś lepszego

wczoraj kupiłem półtora roczną Hondę 5km mam nadzieje że będę zadowolony pierwsze wodowanie w środę nad jeziorem Czocha :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
silnik do pontonu- nowy mniejszy, czy większy używany? - strona 19
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone