Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

silnik do pontonu- nowy mniejszy, czy większy używany?

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.03.2007 14:54

adam_cro napisał(a):
PiQś napisał(a):Czy w Krakowie lub w okolicach (tak do 150km) są jakieś punkty sprzedaży pontonów? Oczywiście wiem że jest allegro i internet, ale chodzi mi o porozmawianie z żywym sprzedawcą, ew. zobaczenie konkretnych modeli.

w dobrych cenach mozna kupic w sklepie hobbyn w czeladzi

Oni to maja raczej ceny kawiorowe. Zwlaszcza wyposażenie....
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 13.03.2007 16:34

FUX napisał(a):
adam_cro napisał(a):
PiQś napisał(a):Czy w Krakowie lub w okolicach (tak do 150km) są jakieś punkty sprzedaży pontonów? Oczywiście wiem że jest allegro i internet, ale chodzi mi o porozmawianie z żywym sprzedawcą, ew. zobaczenie konkretnych modeli.

w dobrych cenach mozna kupic w sklepie hobbyn w czeladzi

Oni to maja raczej ceny kawiorowe. Zwlaszcza wyposażenie....


jak się dobrze postaracie to kupicie hondę tanio! jak kupiłem tanio 2690,- za zestaw taniej
realista2
Cromaniak
Posty: 2238
Dołączył(a): 13.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) realista2 » 13.03.2007 16:56

PiQś twój zamiar jest bardzo trudny żeby nie powiedzieć niemożliwy do zrealizowania.
Albo ponton i silnik będą za małe, albo za duże. Możliwe jest też trzecie rozwiązanie ponton za duży na lodź i za mały do samodzielnej żeglugi. Prawie 3 metrowy ponton na 6 metrowej łodzi ???? Jak to sobie wyobrażasz ? Z drugiej strony na takim sprzęcie można w dwie osoby pływać sobie wzdłuż brzegu . Na ok. 2 metrowym pontonie i 4 KM Merkurym mój 70- kilogramowy syn wchodził w ślizg, ale już moje 120 kg to było za dużo.
Ponton był na wyposażeniu Bavarii, ale silnik mój. To wersja do jachtów z długą spodziną i dużym skoku śruby. Żeby wejść w ślizg trzeba go było strasznie przekręcać. Tak więc faktycznie 8 KM to minimum żeby 2,9 m ponton wszedł w ślizg z dwoma osobami, ale raczej lekkimi i gwarancji bym nie dał. Proponuję kupić ponton i silnik taki jaki najlepiej się na da do pływania turystycznego, a jak zaczniesz żeglować sprzedać go i kupić chińską zabawkę która do komunikacji jacht –brzeg wystarczy. Nie odkryję Ameryki jeśli powiem, ze im większy ponton i silnik do dłuższych wypraw tym lepiej. Jeśli chcesz zmieścić ponton w aucie to będzie bardzo, bardzo na granicy
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 13.03.2007 17:58

Box dachowy (duży) mile widziany....
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 13.03.2007 18:47

FUX napisał(a):Box dachowy (duży) mile widziany....


Nie ma potrzeby, ponton Hondy, pakowany jest w bardzo porządny pakunek, można go poprostu połozyć na relingi i spiąć taśmamii transportowymi (z boxa wyjąć to cudo to jest pawien kłopot).
W zeszłym roku pływałem na (3m,+5PH) Honda, z aluminiową podłogą, pływało się b. dobrze, oczywiście przy 2, 3 osobach wejście w ślizg jest niemożliwe.Zjdęcie kilka stron do tyłu.
Na ten sezon szykuje ( 4m + 20PH) Honda, oczywiście z aluminiową podłogą, myślę że przy tym zestawie, będę mógł pływać w ślizgu.
Muszę jeszcze uszyć baldachim, bo zeszłoroczny bezie za mały.
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 13.03.2007 19:30

w krakowie na ulicy dojazdowej, kupiłem u nich quicksilvera 310, ceny takie jak u innych sprzedawców, czasem coś mają do oglądnięcia.
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 13.03.2007 19:59

daisykf napisał(a):
FUX napisał(a):Box dachowy (duży) mile widziany....


Nie ma potrzeby, ponton Hondy, pakowany jest w bardzo porządny pakunek, można go poprostu połozyć na relingi i spiąć taśmamii transportowymi (z boxa wyjąć to cudo to jest pawien kłopot).
W zeszłym roku pływałem na (3m,+5PH) Honda, z aluminiową podłogą, pływało się b. dobrze, oczywiście przy 2, 3 osobach wejście w ślizg jest niemożliwe.Zjdęcie kilka stron do tyłu.
Na ten sezon szykuje ( 4m + 20PH) Honda, oczywiście z aluminiową podłogą, myślę że przy tym zestawie, będę mógł pływać w ślizgu.
Muszę jeszcze uszyć baldachim, bo zeszłoroczny bezie za mały.


Pływałm na takim w zeszłym roku, spoko z 3 osobami wchodzi w slizg w moment od przekrecenia manetki, ale niestety myszkuje, nawet bardzo przy "wiekszych" szybkosciach. max predkosc na jadranie z 3 osobami 38km/h gps.
pozdrav
PiQś
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 12.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiQś » 13.03.2007 20:34

daisykf napisał(a):W zeszłym roku pływałem na (3m,+5PH) Honda, z aluminiową podłogą, pływało się b. dobrze, oczywiście przy 2, 3 osobach wejście w ślizg jest niemożliwe.Zjdęcie kilka stron do tyłu.


Pisałeś, że będziesz sprzedawał ten zestaw. Ile sobie za niego życzysz? I czemu tak drogo? :wink:
PiQś
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 12.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiQś » 13.03.2007 20:43

realista2 napisał(a):PiQś twój zamiar jest bardzo trudny żeby nie powiedzieć niemożliwy do zrealizowania.
Albo ponton i silnik będą za małe, albo za duże. Możliwe jest też trzecie rozwiązanie ponton za duży na lodź i za mały do samodzielnej żeglugi.

Okazuje się jak zwykle - nie ma rzeczy uniwersalnych. Jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. :(

realista2 napisał(a):Jeśli chcesz zmieścić ponton w aucie to będzie bardzo, bardzo na granicy

Nie rozumiem 8O
daisykf
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) daisykf » 13.03.2007 22:01

PiQś napisał(a):
daisykf napisał(a):W zeszłym roku pływałem na (3m,+5PH) Honda, z aluminiową podłogą, pływało się b. dobrze, oczywiście przy 2, 3 osobach wejście w ślizg jest niemożliwe.Zjdęcie kilka stron do tyłu.


Pisałeś, że będziesz sprzedawał ten zestaw. Ile sobie za niego życzysz? I czemu tak drogo? :wink:


Sorry, nie mogę podać bo admin, zrobi mi banNNNN!!!
Podaj mi swoj adres
mój: daisy- -ibles.waw.pl
koso
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 25.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) koso » 13.03.2007 23:06

Trzeba słuchać poprzedników - ślizgi przy IE 270 i 5KM jedna osoba swobodnie, dwie osoby problem,max. 130 kG i jeszcze dobrze zbalansowane (umiejscowione na pontonie), żaden komfort. IE 270 jest tak krótki że przy ostrym starcie nawet przy 5 KM i jednej osobie gotów jest nakryć sie nogami. Powodem jest podłoga na której opiera się jego pływalność, burty wtedy nie biorą udziału przy małym obciążeniu- grozi wywaleniem. Trzeba siedzieć z przodu na ławeczce. No i wtedy trzeba mieć przedłużkę rumpla. Jednym słowem same problemy.Zobacz jak on siedzi na wodzie w poprzednich moich postach jest link na fotosik. Do taplania się w dwie osoby może być , jako jednostka pomocnicza do większej łódki jak najbardziej. A silnik 5KM do jachtu jak marszowo- manewrowy jest OK ale do pontonu trzeba SHORT a do jachtu raczej LONG i tu problem....Honda ma do tego modelu jedną śrubę tzw. uciągową, która poprawia własności trakcyjne zestawu jacht - silnik. To tyle. Ja wożę ten zastaw w Almerze przy złożonych tylnych siedzeniach,silnik i ponton leżą w osi podłużnej pojazdu pozostaje miejsce na stringi moje i żony( no tak naprawdę jeszcze ze 40% pojemności).
koso
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 25.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) koso » 13.03.2007 23:19

Dłuższy na pewno będzie lepszy (panie proszę o spokój - mowa ciągle o pontonie) ale koni trza dorzucić zgodnie z sugestiami szanownych poprzedników. No ale wtedy to już licencje sterników, rejestracje, opłaty. Same wydatki. Ale Panowie jak kochamy pęd, efektowne koło, pisk pań na plaży i na pokładzie ...czemu nie. Jak tygrysować to na full. No i dobrze mieć daszek. Daisyfk go ma. I też go będę miał. To podstawa aby piwo sie nie gotowało i butelki nie rozrywały pokładu PCV. :D :D :D
PiQś
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 12.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiQś » 15.03.2007 20:05

Co o tym sądzicie?
http://www.bakista.pl/index.php?c=855&p=1
2 pierwsze to Sevylory, a pozostałe?

W zasadzie zainteresował mnie tylko AWN 220 light:
Obrazek
http://www.bakista.pl/index.php?c=855&pr=2284&p=2
ze względu na cenę i "lightowość".
Ale czy ktoś zna firmę AWN? Wydaje mi się, że jest to marka własna "bakisty". W Niemczech AWN to właśnie podobny wysyłkowy sklep żeglarski.

Od pozostałych pontonów AWN (tych czerwonych) wydają mi się dużo lepsze (a w podobnych cenach):
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=682132.
Na pierwszy rzut oka bardzo są podobne do pontonów Hondy, Yamahy, Suzuki. Może robi je ta sama fabryka w XiangXing ;) ?
koso
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 25.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) koso » 15.03.2007 20:36

Jak widzisz zapadła cisza. To chyba coś znaczy.
adam_cro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 17.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adam_cro » 15.03.2007 21:16

PiQś napisał(a):Co o tym sądzicie?
http://www.bakista.pl/index.php?c=855&p=1
2 pierwsze to Sevylory, a pozostałe?

W zasadzie zainteresował mnie tylko AWN 220 light:
Obrazek
http://www.bakista.pl/index.php?c=855&pr=2284&p=2
ze względu na cenę i "lightowość".
Ale czy ktoś zna firmę AWN? Wydaje mi się, że jest to marka własna "bakisty". W Niemczech AWN to właśnie podobny wysyłkowy sklep żeglarski.

Od pozostałych pontonów AWN (tych czerwonych) wydają mi się dużo lepsze (a w podobnych cenach):
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=682132.
Na pierwszy rzut oka bardzo są podobne do pontonów Hondy, Yamahy, Suzuki. Może robi je ta sama fabryka w XiangXing ;) ?


nie płacą mi za to, ale daj sobie spokój jak to nie jest honda, yama lub quicksilver, co do suzuki to nie mam zdania
pozdrav
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
silnik do pontonu- nowy mniejszy, czy większy używany? - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone